Cyberpunk 2077
1 1

Bu konuda 758 mesaj var

6 saat önce, emre666 said:

Daha önce 2021 in 2. yarısında çıkacağı açıklanan next-gen güncellemesi 2021 in sonuna ertelenmiş. O da kesin değil 2022 ye kalabilirmiş.

Bence bu sefer sağ gösterip sol vuracak CDPR. Ekim ayı ortası gibi gelecek next-gen güncellemesi. Aha da buraya yazıyorum!

emre666 beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 02.09.2021 at 16:23, Najaz said:

Bence bu sefer sağ gösterip sol vuracak CDPR. Ekim ayı ortası gibi gelecek next-gen güncellemesi. Aha da buraya yazıyorum!

Sayın Hocam maalesef yanıldınız...

Yeni nesil konsollar için next-gen güncellemesi 2022 in ilk çeyreğine ertelenmiş.

https://www.cdprojekt.com/en/investors/regulatory-announcements/current-report-no-39-2021/

Bu arada Witcher 3 ede next-gen güncellemesi 2022 nin ikinci çeyreğinde gelecekmiş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

cyberpunk'ın son kullanıcı puanları %80 eşiğini geçmiş steamde... muhtemelen ilk hype ve gazla alan kitle hayal kırıklığı yaşamıştı ancak şu anda "sıradan" bir oyun kafasıyla alıp oynayanlar gayet memnun. tabi bunda arka arkaya çıkan patch'lerin de etkisi vardır. sıradaki büyük çaplı patchler de çıktıktan sonra durum daha da düzelecektir. o zaman oynayacağım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben ilk indirime girdiğinde alıp oynamıştım, bu hafta yeniden başladım.

İnternette arattığımda bulamadım ama 1.31 yaması ile oyundaki The Office dizisinin beyin cerrahı göndermesini kaldırmışlar sanırım. Muhtemelen dizideki diyaloğu birebir aldıkları için telif yediler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 hours ago, MilesTeg said:

43 GB daha iniyor şimdi Steam'de. Şiştikçe şişti oyun ama bakalım birşeye benzemiş mi...

o 43gb'ın oyunun üzerine direkt olarak eklendiğini sanmıyorum, çoğunluğu overwrite edilen dosyalardır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

PS5 ve XSX'te RT açınca 30 FPS veriyormuş. Çözünürlük 4K DSR. Performans modu 60 FPS ama RT yok; bir de "yer yer FPS'de dalgalanmalar olabilir" diye yazmışlar.

Yapacağınız işi seveyim sayın seyirciler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 minutes ago, Whooosh said:

Ben başka patch geleceğini zannetmiyorum

son çıkan roadmap'de 2022 için "several updates and patches" yazmışlardı. yani devam edecek gibi gözüküyor. 2.0 versiyonuna kadar gidecek bence.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Cyberpunk'ı 1 sene gecikmeli olsa da bitirdim. Bişeyler karalayalım.

Belki karşılaştırmamak lazım ama insan doğal olarak Witcher 3 ile karşılaştırıyor. 

Witcher 3'ü 5-10-20 sene sonra bile açar oynarım ama Cyberpunk'ı bir daha oynar mıyım bilmiyorum.

%100 yapmadım oyunu, "hikayesi" olan side-questlerin hepsini yaptım, angarya görevleri yapıyorum şuan sabrımın yettiği kadar.

2 iyi son + 1 kötü sonla bitirdim, gizli sonu oynarken ölürsen bölümün en başına atıyormuş, zor seviyede oynadığım için onu denemek için iyice geliştirmem lazım karakteri.

açıkçası kasar mıyım bilmiyorum.

-

bu oyun kendi yarattığı büyük beklentinin kurbanı oldu, ben kendi adıma kesinlikle aradığımı bulamadım bu oyunda.

evet grafikler, efektler çok güzel, diyecek söz yok o konuda.

ray tracing ile oynamak için bunca zaman bekledim yeni ekran kartı alana kadar, evet güzel ama 130 olan FPS'yi 70'e düşürüyor. böyle bir bedel ödemeyi gerektirecek bir olayı yok ray-tracing'in.

ben 1440p'de 60 fps altına düşmeden DLSS quality ve full ray-tracing ayarlarıyla oynadım.  gtx 1080ti ile de hiç ray-tracing açmadan rahat rahat oynanırmış. 

zaten DLSS olmasa rtx 3080 ile bile oynanmaz, öyle sömürüyor ki ray tracing, bu oyuna has olarak gereksiz diyebilirim ama DLSS günü kurtarıyor.

1.52 versiyonunu oynadım oyunun, bug'lar büyük ölçüde patch'lenmiş durumda, oyunu oynamaya engel bir şey kalmamış ama yine ufak tefek bir kaç tane gördüm oynarken.

-

RPG olarak hikayeyi değerlendirmem gerekirse,

oyun zaten Witcher 3'ün eline su dökemez.

kesinlikle sürükleyici değil, nerde bir mass effect, nerde bir death stranding...

iyi bir RPG oyununu kapatmak istemezsin, hemen bitmesin diye dua edersin.

bu oyundaki hislerim son görevlerde bile "artık bitse de gitsek" modunda oldu.

-

güzel yanları ise, çok farklı şekilde oynanabilir oyun.

stealth öğeleri, quick-hack olayları falan başarılı.

Ben handgun+sniper gittim ama olur da bir daha oynarsam shotgun ya da direk "blade" melee bile gidilebilir.

cyberware olayları da güzel ama kesinlikle istediğin kadar modifiye edilir durumda değiller, seçenek çok gözükse bile işe yarayacaklar belli.

-

sonradan yeni daire / ev alma seçenekleri koymuşlar, 1-2 tane kiraladım, yani olmasa da olur işte millet istedi diye koymuşlar çok belli.

bir sürü satın alınabilecek araç var ama malesef araçların sürüş karakteri o kadar benzer ve sıradan ki....

karşılaştırmak gerekirse GTA 5'i aç sırf iyi bir araba ile gez sıkılmazsın. Bundaki araçlar sıkıyor. 

yarış olan side quest de çok zorlama. AV kullanamıyorsun, yine tekne, sürat botu gibi şeylere girmemişler hiç.

-

daha da uzatırım da en nihayetinde varacağım yer belli.

eskiden olsa grafiklerden çok etkilenir, ufak tefek sorunları görmezden gelir yine çok beğendim derdim.

fakat şuan hikayenin sürükleyiciliği, onyanabilirlik gibi öğeler benim için daha ön planda.

hikaye, oyuna keanu reeves abiyi monte etmek için çok zorlanmış hissi yarattı.

kesinlikle karakterler ile hiçbir bağ kuramadım, empati yapamadım, çoğu karakter saman gibi, panam bile itici sevdirmedi kendini, judy lezzoymuş zaten :D

oynamasam da olurdu diyecek kadar ileri gitmem, sonuçta güzel bir oyundu ama diyeceğim şu ki rtx 3080'i hakedecek bir oyun değilmiş.

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 12/19/2016 at 4:17 PM, stardust said:

Witcher serisinin nerden nereye geldiğine bakınca bunun da mükemmel bir şaheser olmaması için herhangi bir neden görmüyorum.

On 12/20/2016 at 9:04 AM, T800 said:

Şunu da unutmayalım ama. Witcher'ın arkasında bir hikaye var, onu bu şekilde oyun olarak işlemek elbette büyük bir başarı.

Ancak Bioware örneği önümüzde.

Benim bu şekilde ne gelse iyi gelir gibi bir beklentim asla hiçbir şey için olmaz.

geriye dönüp şöyle konunun başına baktım da, tecrübe konuşmuş 5 sene önce. Tolga abi saygılar :bigstar:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 saat önce, stardust said:

ray tracing ile oynamak için bunca zaman bekledim yeni ekran kartı alana kadar, evet güzel ama 130 olan FPS'yi 70'e düşürüyor. böyle bir bedel ödemeyi gerektirecek bir olayı yok ray-tracing'in.

ben 1440p'de 60 fps altına düşmeden DLSS quality ve full ray-tracing ayarlarıyla oynadım.  gtx 1080ti ile de hiç ray-tracing açmadan rahat rahat oynanırmış. 

zaten DLSS olmasa rtx 3080 ile bile oynanmaz, öyle sömürüyor ki ray tracing, bu oyuna has olarak gereksiz diyebilirim ama DLSS günü kurtarıyor.

sonuçta güzel bir oyundu ama diyeceğim şu ki rtx 3080'i hakedecek bir oyun değilmiş.

ben halen diyorum. 1080ti aşırı kaslı bir kart. ray tracing olmadığı her durumda şuan ki en güncel oyunu bile rahat rahat sürer. örnek vereyim. metro exodus ilk çıktığında ray tracing güncellemesi olmayan v1 de, 1080ti kullanıyordum. oyun 120-140fps de her şey maksimumda çalışıyordu. bu kart kaç sene öncesinin kartı düşünün ve metro yeni bir oyun. o dönem v1 de ray tracing on / off zaten çok belirgin bir fark olmadığı için herkes kapalı tutuyordu. ama oynamadım. daha ilk bölümde bırakmıştım. şimdi v2 ray tracing ile 3070ti de oyunun çehresi değişti. bence metro exodus kesinlikle cyberpunk 2077 den çok daha iyi bir oyun. üstelik her anlamda iyi. sadece grafik açısından değil. optimizasyon, ray-tracing, dlss, atmosfer, konu, kurgu, hikaye vs. 

jackjoker tarafından düzenlendi
stardust, MilesTeg and Firienholt beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 saat önce, jackjoker said:

bence metro exodus kesinlikle cyberpunk 2077 den çok daha iyi bir oyun. üstelik her anlamda iyi. sadece grafik açısından değil. optimizasyon, ray-tracing, dlss, atmosfer, konu, kurgu, hikaye vs. 

Metro Exodus'u ben de oynayıp bitirmiştim ancak Rus yapımı her oyun gibi bu oyunda da çok temel iki eksiklik var:

1. Seslendirmeler berbat. Bütün karakterleri sanki tek bir kişi seslendirmiş gibi.

2. Oyunda cutscene yok. Böyle olunca hikayeden kopuyor insan; hikaye bütünlüğü sağlanamıyor.

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
18 dakika önce, Najaz said:

Metro Exodus'u ben de oynayıp bitirmiştim ancak Rus yapımı her oyun gibi bu oyunda da çok temel iki eksiklik var:

1. Seslendirmeler berbat. Bütün karakterleri sanki tek bir kişi seslendirmiş gibi.

2. Oyunda cutscene yok. Böyle olunca hikayeden kopuyor insan; hikaye bütünlüğü sağlanamıyor.

her ikisine de katılıyorum. Seslendirmenin berbat olduğu yanında ana karakterin sesi dahi yok. ama her ne olursa olsun Cyberpunk 2077 den her şekilde üstün. CD Project Red oyun tarihinin en kötü imzasına attı bu oyunla. Kim ne derse desin. Witcher 3 tuttu ben bu oyunu da aynı kitleye satarım dedi. Sattı da. Ama gerek puan olsun gerek eleştiri olsun her türlü dalgayı da yedi. Witcher 4 de aynı hataları yapmazlar umarım. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok