Cyberpunk 2077
1 1

Bu konuda 758 mesaj var

olm... :lol:

burda bana pinti muamelesi yapma üzerim... aylık 3 tane rtx 4090 alacak para kazanıyosun hala gidip 4070 ti peşinde falan koşuyosun. kazanç ve harcama istatistiklerine bakarsak burdaki en büyük pinti sensin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

gözün mü var iblis, kırarım boynuzunu. ne alaka yani 1440p monitöre 4090 alsam ne olacak, almaya değer bir 4k monitör çıktı mı ki oyun için.

mantığına sokayım yahu. bir şeyi iyice ucuzken almamakla kıyasladığın şeye bak, tam bir varyemez amcasın :lol:

e3b35e77286159cddd595d061e6ab3ef.jpg

rammstein, Peregrine and Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
17 saat önce, stardust said:

gözün mü var iblis, kırarım boynuzunu. ne alaka yani 1440p monitöre 4090 alsam ne olacak, almaya değer bir 4k monitör çıktı mı ki oyun için.

mantığına sokayım yahu. bir şeyi iyice ucuzken almamakla kıyasladığın şeye bak, tam bir varyemez amcasın :lol:

e3b35e77286159cddd595d061e6ab3ef.jpg

Adam haklı senin şimdi bir c2 üstünede bir 4090 alman lazım..

TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Overdrive ray tracing süper olmuş oyunun, performans durumu nedir bilmiyorum ancak gerçekten ray tracing farklı dedirtiyor artık overdrive ray tracing.

OLED'de hele baya baya fark atıyor eski psycho ray tracing ayarına dahi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 dakika önce, T800 said:

Overdrive ray tracing süper olmuş oyunun, performans durumu nedir bilmiyorum ancak gerçekten ray tracing farklı dedirtiyor artık overdrive ray tracing.

OLED'de hele baya baya fark atıyor eski psycho ray tracing ayarına dahi.

OLED demeyeydin iyiydi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

:)

Daha mod yok ortada, tech preview idi sanırım benim seyrettiğim, Digital Foundry'den bakılabilir. :)

RTX 4090 ve DLSS gerekli 4K için tahmin edilebileceği gibi.

Hatta DLSS 3.0.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu oyunun nasil bir guncelleme sistemi varmis ya ilginc... v1.60'mis bendeki Dinobytes surumu, v.161 > v1.61DLSS > v1.62 indirdim tum patchleri... Fakat v1.61'de sadece .bin dosyasi var, exe cikmadi update edemiyorum... Bir tek v1.62 dosyasinda exe var, hem de 2 tane ama v1.61'de takili kaldigim icin o da ise yaramiyor... 

Hem oyunu hem engine'i update ediyor sanirim CDProject... 

JardeL tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Path tracing açıldığında 2560x1440, 3440x1440 gibi çözünürlükte 110ppi yaklaşık bir monitörde oyuna bakılıyor ise lens flare dışındaki tüm efektlerin kapatılması lazım bence, bir tek o görüntüyü bozmuyor. DLSS açmak da zorunlu olduğundan bu modda bu efektler de açık olursa(depth of field, film grain, chromatic aberration v.b, hiç sevmiyorum bu efektleri yüksek PPI monitörde çok sorun değil de PPI düştüğünde TAA etkisi ile de birleşince görüntüyü ciddi bozucu etkileri var) görüntü çamur gibi oluyor. Yine ray tracing Psycho ayarında olur ise bu efektler iyi kötü açık durabilir ancak kapalı olması yine daha iyi. Path tracing kapalı görüntü bir miktar daha temiz bu arada.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bunlara bir de "de-cartooning" vs. uygulayip, stable diffusion ile ustunden gecerek son haline getirmek lazim.?O sekilde gercekciligi arttirmak mumkun oluyorsa sonrasina da butun resmi toparlayan bir pass daha yapilir, ortamin style'i ile karakterler arasindaki fark iyice kaybolur.

https://www.youtube.com/watch?v=1RvZWHtFXuY

eski dusuk cozunurluklu footage'a da benzeri/tersi yapilarak hepsi mesela su tarza getirilebilmeli
https://www.youtube.com/watch?v=hkjDUERgCQw

Stable diffusion'in ideal hali temporally consistent olmali. Bir resme yaptigini sonrakinde hatirliyor olmali ki flickering vs olmasin, goruntu dans etmesin,
https://www.youtube.com/watch?v=P1IcaBn3ej0
Oyle olunca ona gore yakin gecmisi hatirlayacak kadar yapay zekasi olan cozumler gerekiyor. nvidia ve Intel konu uzerinde it gibi calisiyor. Bunlarin hic birini bilmeden chat bot'a ya aga su TikTok kizini al, avatardaki kiz yap, mekan da atlantis olsun" diye duzenleyebilmek lazim.

Hepsi bir araya gelince guzel olur.

id Software John Carmack oyunlarini cok hizli calisacak ama basitlestirilmis sekilde hazirliyor ya. Onun ustune bu tarz bir sey uygulamak guzel sonuc verebilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bilemiyorum ne yapılabilir ancak DX10 sonrası MSAA kullanımı kalktıktan sonra özellikle TAA ile görüntü baya bozuldu. Nasıl bir çözüm gelir bilemiyorum. Ayrıca upscaling teknikleri de genel olarak TAA'ya dayanıyor, bir de öyle bir konu var. TAA uygulanışı çok emek istiyor herhalde düzgün olarak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Epic’te indirim var 15 Haziran’a kadar hatta indirim üzerinden bir daha %25 indirim de yapıyor ancak bu dahil değil. Ayrı bir oyun mu acaba derken DLC imiş, 399 TL şu anda ama çıkana kadar fiyatının artması yüksek olasılık.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

oyuna dün 55 GB lık büyük bir yama geldi ( 1.63 ) ve bu yamayla oyun bitti. mecazi anlamda değil gerçekten bitti :lol: yamayı yüklediyseniz oyunu daha ilk açarken masaüstüne atıyor. Yani oyunu oynayamıyorsunuz.

şuan her yer ayaklanmış durumda :lol: ben girebiliyorum ama 5-6 deneme yapmam gerekiyor. bir önce ki yamada 1.62 de hiç bir sorun yoktu. yeni yamayla oyuna girilemez durumda. 

Otomatik update kısmını kapayın ve yama yapmayın. Ciddi sıkıntı yaşarsınız.

https://steamcommunity.com/app/1091500/discussions/

jackjoker tarafından düzenlendi
rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Visual

• Fixed an issue where some surfaces had color artifacts when Path Tracing was enabled.
  • Fixed an issue where bright, colorful flashes appeared at the edges of certain objects when DLSS was enabled.

PC-specific

• Fixed a crash that occurred on launch when using Razer Chroma.
  • Fixed an issue where Photo Mode screenshots could appear as empty files and brought them back to their original folder location.
  • Improved performance of DLSS Frame Generation on AMD CPUs.

Yararlı görünen bir yama aslında bu maddelere göre.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1.63 ile sonunda oyuna başladım... son yamaya kadar beklerim diyordum ama yeter artık :lol:

3 saat kadar oynadım, karşılaştığım hiç bir bug ya da saçma bir durum olmadı. gayet kaliteli bir oyun şu anki haliyle.

rt olayı biraz sıkıntılı. normalde 120+ fps oynarken rt açınca (ki en yüksekte falan da açmıyorum, standart değerler) 40-50 fps'lere düşüyor. sıçarım rt'sine dedim kapadım. 2 ışık gölge oyunu göreceğiz diye o kadar performans kaybedemem. bu bence tamamen optimize sorunu. dlss3 pazarlama stratejisi de olabilir. sonuçta ortada metro exodus enhanced gibi bir oyun var. en iyi rt örneklerinden ve performans gayet iyi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

RTX 4080 ile 3440x1440 çözünürlükte ray tracing Psycho olarak ayarlı gayet iyi oluyor performans ancak frame generation açmak şartı ile. Ray tracing olmadan da gayet iyi görseli olan bir oyun tabii. 

Path tracing kimi sahnelerde baya iyi oluyor, kimi sahnelerde kötü oluyor görüntü ancak ona da son yamada bir şeyler yapmışlar gördüğüm ancak deneyemedim. Path tracing açıldığında da yine bir takım performans iyileştirmelerinden bahsediliyor, bu son yamada var mı yok mu bakmam lazım onu da deneyemedim ancak performans ile ilgili ciddi iyileştirme getiren yeni teknik bu yamada yoksa bile DLC çıkana kadar gelir sanırım. Bu haliyle RTX 4080 ile frame generation açık olmak şartı ile kimi çatışma olan yerlerde lag hissi güçlü oluyor bu da oyun zevkini baltalıyor.

HDR açılınca bir de oyun kimi sahnelerde baya fark yaratıyor. DLC gelene kadar bir daha bitireyim diye düşünüyorum ben de.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İdris abey zaten her daim karizma. Roland Deschain rolünde bile kitaplardaki asıl karakterle alakasız olmasına rağmen "bi sie git" diyemedim karizması karşısında. Parti kur oy verelim İdris Reyiz!

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok