Cyberpunk 2077
1 1

Bu konuda 765 mesaj var

Oyunun planlanan çıkış tarihi 2019 sonu, 2020 başı. Çok da şey yapmamak lazım bence. :) 

Bu arada,

Spoiler

Sorry to have kept you waiting for this for so long!

Did you like what you saw? Because for us, the fact that we're finally showing you Cyberpunk 2077 is HUGE. Please go to our forums, twitter, facebook, discord, and do tell what you think. Is the game world how you imagined? Do you see what we meant by "immersion" when we talked about CP2077 being an FPP RPG? How does our vision of "cyberpunk by day" make you feel? We really want to know.

Aside from that, we think we owe you a few words of explanation on why we're showing you this gameplay now, some time after industry professionals and media saw it at E3 and gamescom.

Each time we discussed the idea of showing the game to you (and we discussed this idea a lot), we were ending up in this "we're not 100% sure" limbo. Why? Because (for most people), when a game dev shows gameplay footage from their game, it means that this is how the game is going to look or play like. It's not the case here. Cyberpunk 2077 is deep in development. We have a lot of design ideas, a lot of mechanics being playtested, but we don't know what we'll end up with at launch. This makes publishing videos like what you just saw risky --we don't want gamers saying 'but in that previous video that gun was shooting differently', or 'why did you change the interface?'. Change is inherent to game development and there's a ton of things being modified each day. Our fear was (and kind of still is) that you'll think what you just saw is how Cyberpunk 2077 will look like 1:1.

What gave us that extra confidence to show you a work in progress game? Good initial feedback from people who are accustomed to see games at various stages of development. What they told us (and they told us they really liked what they saw) gave us the boost we needed to show the current version of Cyberpunk 2077 to the most passionate and insightful audience --you.

So... here's what Cyberpunk 2077 looks like today (or rather looked like when we recorded the video). We sincerely hope you liked it.

Again, thank you for your patience and all the thoughts you shared with us.

Yours,

CD PROJEKT RED

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, infestor said:

tabii o grafikler ve world complexity asıl oyunda olmayacaktır. onun için bir 5 yıl en az daha beklememeiz gerekecek

grafiklerde bir şey yok, videoyu izlerken dikkatlice inceledim, yakın mesafede görünen grafikler iyi ancak uzaklardaki texture'lar falan hep çöp kıvamında, poligonlar yerlerde sürünüyor. bu şekilde çıkmaması için bir sebep yok. witcher 3'te de aynıydı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 8/28/2018 at 0:39 AM, Narcissus said:

Ve  bu maddeler toplanıp şu gameplayde resmen bir Deus Ex - Advanced görmeme neden oluyor.. çalmadıklarına eminim ama her şeyiyle çok fazla andırıyor..  neyse takibe devam :/

Cyberpunk konsepti Deus Ex'den de eski, 1970'lere kadar uzanıyor.  Deus EX'de aynı kaynaktan nemalanıyor bu oyun da, çalma gibi bir durum yok. Blade Runner'da aynı konsepten etkilenerek yazılmış bir şey.

Şimdi içinde orklar cüceler elfler olan her oyunu filmi bir öncekinden çalıntı demiyorsak, buna da demememiz lazım.

Ayrıca Cyberpunk 2013 diye bir RPG oyun kitabı var 1988'de çıkan. Bu oyunun logosu falan birebir o kitaptaki ile aynı. 

Image result for RPG Cyberpunk 2013

Bu oyuna Deus-Ex çakması demek çok büyük haksızlık olur.

Whooosh tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kimsenin çakma dediği yok yahu zaten.. 

ben oyun mekaniklerinin bütünlüğünün aynı yoldan gitmesinden bahsediyorum..

kitap film kimseyi bağlamaz bu atmosferi oyuna dönüştüren ilk yapım 2000 yılında deus ex tir.. ve daha 1-2 yıl önce son oyunu çıkmış bir serinin oyununa benzemesi gelecekte geçen ve gunplaye dayanan her oyunun çok benzer dinamiklerle fps-action-adventure yapısında mı olması gerekiyor sorusunu sorduruyor diyorum..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İkisi de Cyber Punk dünyasında geçen RPG öğeli FPS oyunlar. İster istemez bir benzerlik olacaktır.

Fakat Deus-Ex'in bütün hikayesinin toplamında şu 48 dakikadaki kadar zenginlik yok. Deus-ex Cyberpunkt 2077'nin yanında çok yavan kalır.

Bu adamlar zaten Witcher serisi ile oyun yapmayı bildiklerini kanıtladılar. Ben çok eminim ki bu oyun da en iyi oyunlar listesinde yerini alacak ve sonrasında biri Deus-Ex falan diyince gülüp geçeceğiz.

infestor beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu ne skimsonik bir cyberpunk anlayışı abi? Sansür mansür ne ayak? Oyun bebelere mi yapılıyor?

oVaNnX.jpg

Najaz tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
22 minutes ago, Najaz said:

Bu ne skimsonik bir cyberpunk anlayışı abi? Sansür mansür ne ayak? Oyun bebelere mi yapılıyor?

oVaNnX.jpg

Adding those white boxes to the menu system at E3 was a tactical decision by the team at CD Projekt Red, game director Adam Badowski told Polygon. In the final version of the game, that digital noise will likely be removed. But for its big reveal, CD Projekt didn’t want to be accused of using nudity for shock value, or to have its time with the international press sidetracked by conversations about male or female nudity in video games.

Birkaç "aşırı duyarcı" rahatsızın oyundan tek bir kareyi görüp hemen twitter'da falan linç girişimi başlatmaması için E3 lansmanına özel alınmış bir önlem. Oyunda tam çıplaklığın olacağını daha önce açıklamışlardı.

Zaten cyberpunk konseptine de aykırı oluyor sansür. Çünkü cyberpunk dünyasında vücut parçaları yada organların bir mahremiyeti kalmamış alınıp satılan bir mal bir eşyaya dönüşmüş durumda.

Whooosh tarafından düzenlendi
SEP, infestor and Thustu beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Whooosh ya hacıenda cdprojekt red i bize anlatma ..  Witcher ı dünya üzerinde 2 kişi bilirken ve daha Türkiyede orjinal oyun kavramı zigot aşamasındayken ben ve haklı olarak dünya ahirette bana her konuda güvenen küçük star @stardust kardeşimle gevur ellerden Witcher 1 i kutulu getirtmiştik bu adamlarda da oyunda da gelecek var diyerekten.. 

O nedenle witcher ı falan 2. 3. oyunda bacanağından duyanlar gelip bana burda gazel okumasınlar..  8) 

Başından beri söylediğim olay safe alanından çıkma durumu.. ki mutlaka bu yeni mekaniklerden anlayan deneyimli adamlar getirmişlerdir bu proje daha başlarken... 

Ama işte hem orta hem yakın geçmişte kendi genresında fırtınalar koparıp yeni hype train projelerine gunplay eklediğinde dibi gören oyunlar ve firmalar var... (yazıya başlarken aklımda 2-3 örnek vardı ama unuttum o nedenle en bizi nostaljiye götürecek olanını söyliim).. : HELLGATE LONDON... Oyun DIABLO NUN YAPIMCILARINDAN boostu ile daha çıkmadan efsane olmuştu, atmosferiyle konusuyla mekanlarıyla videoları izlenme rekoru kırıyordu ama oyun çıkınca gunplay konusundaki deneyimsizlik o kadar sıkıcı ve vuruş hissiz bir oyun koydu ki oyuncuların önüne .. en büyük fiyaskolardan biri olarak tarihe yazıldı... 

Bu oyun da böyle olucak veya konsepti calmış yeaa falan demiyorum zaten dediğim gibi bu adamları en eskiden beri tanıyan benim... ama yine de yaşanmış olaylar nedeniyle beklentimi ideal düzeyde tutmaya çalışıyorum ki sonra başkalarına benzemiyim :) 

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Açıkçası vuruş hissi konusunda biraz tırt göründü bana, ayrıca Borderlands usulü vurdukça verilen hasar kadar rakamlar çıkmasını falan hiç yakıştıramadım ama düzeleceğine inanıyorum.

Bu adamlar topluluğa ve geri dönüşlere çok önem veriyorlar. Ofislerinin girişinde "müşteri veli nimetimizdir" yazıyormuş gibi bir halleri var. Toparlarlar.

Ayrıca bu kadar kısa süre içinde 48 dakikalık bir oynanış videosu yayınlayacak hale gelmeleri de şaşırttı beni. Daha birkaç ay evvel çalıştıracak adam arıyorlardı bu proje için.

Bence umut var.

Dipnot: Witcher 1, bok gibi oyundu bu arada.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 minutes ago, Whooosh said:

Açıkçası vuruş hissi konusunda biraz tırt göründü bana, ayrıca Borderlands usulü vurdukça verilen hasar kadar rakamlar çıkmasını falan hiç yakıştıramadım ama düzeleceğine inanıyorum.

Bu adamlar topluluğa ve geri dönüşlere çok önem veriyorlar. Ofislerinin girişinde "müşteri veli nimetimizdir" yazıyormuş gibi bir halleri var. Toparlarlar.

İşte tam olarak bundan bahsediyorum... 

7 minutes ago, Whooosh said:

Dipnot: Witcher 1, bok gibi oyundu bu arada.

Bu tam bir Witcher 2 veya 3 ü kokoreç kuyruğundaki kayınçosundan duyup sonra ilk oyun nasılmış acaba diye 10 yıl sonra oynayan halk yorumu.. 

O oyun bok gibi olsa şu an böyle bi başlık altında konuşamazdık.. 

Narcissus tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Just now, Narcissus said:

Bu tam bir Witcher 2 veya 3 ü kokoreç kuyruğundaki kayınçosundan duyup sonra ilk oyun nasılmış acaba diye 10 yıl sonra oynayan halk yorumu..  

Ben önce ilk oyunu oynadım daha doğrusu o kadar kötüydü ki oynayamadım, midem el vermedi sonra 2. oyundan sonra bir şans daha vereyim dedim, yine olmadı. Kokoreççi olduysak yapacak bir şey yok, ne diyeyim beğenmedim yani.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, Narcissus said:

@Whooosh ya hacıenda cdprojekt red i bize anlatma ..  Witcher ı dünya üzerinde 2 kişi bilirken ve daha Türkiyede orjinal oyun kavramı zigot aşamasındayken ben ve haklı olarak dünya ahirette bana her konuda güvenen küçük star @stardust kardeşimle gevur ellerden Witcher 1 i kutulu getirtmiştik bu adamlarda da oyunda da gelecek var diyerekten.. 

O nedenle witcher ı falan 2. 3. oyunda bacanağından duyanlar gelip bana burda gazel okumasınlar..  8) 

sana güvenip fallout 3 de sipariş etmiştim... kutulu oyun arşivimdeki oynamadığım tek oyun olarak kaldı.

sana güvenip kutulu down of war 2 sipariş etmiştim, haftalarca gelmedi, beklemekten sıkıldıp steam'den aldım, 2 gün sonra kutulusu geldi.

sana güvenip xbox aldım gears of war oynayacağız diye, ben aldıktan sonra sen kendi xbox'ını sattın.

sana güvenip nikah şahidim yaptım, uçağı kaçırıp düğüne yetişemedin!

:lol:

bu herife güvenmeden önce 200 kere düşünün derim :lol:

Psikobat and TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

witcher 1'i vaktinde oynamayıp, sonradan bok atan adam, bitcoin'i 1000 dolarken almayıp da 20 bin dolardan alıp, düştü diye ağlanan adamdan farksızdır benim için :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 hours ago, Narcissus said:

Kimsenin çakma dediği yok yahu zaten.. 

ben oyun mekaniklerinin bütünlüğünün aynı yoldan gitmesinden bahsediyorum..

kitap film kimseyi bağlamaz bu atmosferi oyuna dönüştüren ilk yapım 2000 yılında deus ex tir.. ve daha 1-2 yıl önce son oyunu çıkmış bir serinin oyununa benzemesi gelecekte geçen ve gunplaye dayanan her oyunun çok benzer dinamiklerle fps-action-adventure yapısında mı olması gerekiyor sorusunu sorduruyor diyorum..

Aslında System Shock'tur (1994). 2'nin hala hastaları var, bir ara remake gelecekti ama noldu bilmiyorum.

https://en.wikipedia.org/wiki/System_Shock

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Witcher 1 kötü değil ama 2-3'ten tamamen farklı bir oyun. Modlanmadan şu anda oynanmaz. Kafadan rakamlar çıkmaz. Ama tahminim final buildde de headshot attığın adam ölmez. Sonuçta bir rpg oynanıyor,headshot anca 20'lik zarda 20 atmanın etkisini verir. O da hangi damage'a denk gelirse. Bakarsın öyle levelde adam çıkar ki "0" damage verirsin.

Bence efsane olmaz bu oyun. Ama çok keyifli olur. Ben GTA sevmem ama GTA efsanedir. Ama Red Dead Redemption çok keyifli oyundur.

Bu da öyle olur. Witcher efsanedir. Ama Cyberpunk da çok keyifli oyun olur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Taş atmayacaksanız bir şey soracağım :) ,

bu oyunun espirisi nedir ? youtube vs çoğu yerde fazla ön plana çıktı gibi.Yani yıllardır beklenen bir oyun sanırım ? bir iki video izledim ama öyle dümdüz izledim herhalde bende bir etki yaratmadı ondan soruyorum :P 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunun tüm esprisi CD Rrojeckt'in oyunu yapıyor olması. Daha önceden Witcher serisini yaptıkları, büyük beğeni topladıkları, oyuncunun yanında yer aldıkları vs vs nedernler için oyun camiası için bir nevi "babamı isteseler, veririm" modunda bir yapım şirketi. 

Psikobat beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunun videosunu birkaç kere ve farklı zamanlarda parç paça dikkatle inceleyerek izledim, Oyun hakikaten de "Blade Runner 2049" tadını verecek kadar benzerlikte, yanlız bu tip oyunlar prodüksiyondaki detaylar ve zaruri kalite gerekliliğinden olsa gerek en az 4-5 yıllık bir süreçte geliştirilebilir ve piyasaya sürülebilir. hem ray trace benzeri ışıklandırma kalitesi hemde içerikte yapay zeka ihtiyacı ciddi seviyede olduğunu düşünüyorum, seneye bu zamanlar bir erteleme gelmezse şanslıyız. 

DLC vs her türlü şeyle oyundan uzun süre ekmek yerler, GTA5 oynayan kitlenin (satış rakamlarına bakmak yeterli) büyük bir bölümünü kendisine çeker bu oyun. 

48dk çok gibi gelsede bence ciddi mana iş yapacak bir oyun gibi duruyor. daha önce de yazmıştım artık detaylara abanıp iyi birşeyler yaptın mı misal 5yıl bile çalışılsa onun karşılığını size misliyle veriyor.

Grafik tarafında optimizasyona gidilerek konsollarda da akıcı oynanabilir sanki ama yinede PC'ye göre fark hissedilebilir. eğer hitap kitlemiz konsol denirse zaten işleri kolaylaşır.

Film tadında bir oyun olmasını umuyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu oyun FPS değil de Witcher 3 gibi TPS olsa bence daha iyi olur. Umarım oyun motoruna böyle bir seçenek koyarlar ve dilediğimiz an TPS moduna geçiş yapabiliriz.

Bu arada son aldığım haberlere göre bu oyun da NVIDIA'nın Ray Tracing olayını destekleyecekmiş. Misal, hatunun kuşundaki piercing'in üzerinde, elemanın diline taktığı piercing'in yansımasını gerçek zamanlı olarak net bir şekilde görebilecekmişiz.

Najaz tarafından düzenlendi
CandleGarden beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Fransız arabaları da almanlardan daha çok satıyor, napacaz yani... 

Dünyada Peugeot yeni ne model çıkacak diye bekleyen insan var mıdır... Kimin umrunda.

Çaresizlikten pejo aldığın gibi çaresizlikten witcherı konsolda oynarsın :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1