Gümrük muafiyeti 30€ oldu
0

Bu konuda 71 mesaj var

"Yurt dışından 75 euroya kadar yapılan siparişler Türkiye'ye gümrüksüz girebiliyor, bu da haksız rekabete yol açabiliyor. Bunu 30 euroya düşürdük."

Haksız rekabet mi? Hangi rekabet? Komple yasaklayın da kurtulsun millet.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

30 euro ne yani muafiyeti tamamen kaldırsalarmış.

yurtdışı alışverişlerde taksit olayını da yasaklattılar zaten, eskiden ne güzel 3 de olsa taksitle alıyorduk.

%20 vergiye rağmen yine de bir çok ürün daha avantajlı olacak ve açıkçası ben aynı fiyat bile olsa gider amazon'dan alırım.

Firienholt, Trexxx, AlperD and 1 other beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben daha ucuz olduğu için amazon'dan almıyorum ki , yerli mağazalara kıl olduğum için yurtdışından alıyorum, dolayısı ile yine amazondan alışverişe devam edeceğim. 

Aldığımız ürünlerin önemli kısmı geçiyordu zaten 75 euro u , ama yine de kötü oldu tabii.

AlperD beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İlk duyduğumuzda tahmin ettiğimiz gibi yararımıza değil zararımıza bir düzenleme oldu, en azından artık yanılmıyoruz, bu da mühimdir.

Gümrükle bile monitör'ü amazon.de den daha ucuza alabilmiştim. Vurun, adam daha ölmedi  :alkis:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Amazon.com daha haberi almamış, ben de 75 dolarlık son vergisiz siparişimi verdim az önce.

Geçmiş olsun herkese, ama herkesin yazdığı gibi aynı fiyat da olsa gidip Amazon'dan alırım. Kazıkçı, satış sonrası desteği olmayan esnaf/firma batsın. Ülkede az sayıda düzgün esnaf var, onlardan da zaten alışveriş yapıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Amazoncu arkadaşlara geçmiş olsun. Amazon.de bi umut vermişti, şimdi herşey yalan olur. Eh Almanyanın düştüğü %8 vergiyi TR' de %8 gümrük olarak tekrar takıyorlar üstüne birde ardiye ordino masrafıda ekleyerek ne güzel iş. :D

Aliexpressden ucuz ıvır zıvıra devam... Bizim millet anca buna layık.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim duyumlarima gore 75 Euro cok ciddi olarak asagi cekilecek ve ozellikle Cin sitelerinden satin alınan elektronik ürünlerinde sikinti yasanacak gibi duruyor. Cin siteleri benim gordugum kadari ile default olarak dusuk gosterip en azindan beyannamesini ve gift diyor. Cinden gelen urunler gumrukte durdurulur ve odeme bilgileri istenirse seyredin senligi. Ki hatirlayanlar olacaktir eskiden boyleydi gumrukler. Bu arada artik internetten degerlerine bakılıyor suphe durumunda ama odeme ayrıntısı istendiginde resmendusuk beyanat ve kacakcilik suclamasi icin gerekli sebebi vermiş oluyorsunuz gumruge...

Ben diger baslikta yazmistim bunu ancak ne yazik ki umuma acik ortam oldugu icin ayrinti veremiyoruz. 25 Euro olarak belirlenmisti aslinda sinir, son anda 5 Euroluk bir artis olmus...

Cin siteleri konusunda yukarida yazdigim konu ciddi.. Eger yapabiliyorsaniz Gearbest vsaire sitelerde gercek degerin fatura edilmesini isteyin... Basiniz derde girmesin....

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Amazon 49euro üzerinde kargoyu ücretsiz yapmasının etksii büyüktür bunda bence. Söyledim size, alçaktan sinsi sinsi  uçmak lazım diye  :)  Amazon kargo muafiyetini 20euro ya çeksin , yine değiştirirler gümrük limtini.

Birşey değişmiyor benim için ,şimdi daha çok kıl oldum. Daha pahalı olsun yine amazon'dan alacam, aradaki farkı da daha iyi müşteri hizmetlerine sayarım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Amazon 49euro üzerinde kargoyu ücretsiz yapmasının etksii büyüktür bunda bence. Söyledim size, alçaktan sinsi sinsi uçmak lazım diye :) Amazon kargo muafiyetini 20euro ya çeksin , yine değiştirirler gümrük limtini.

Birşey değişmiyor benim için ,şimdi daha çok kıl oldum. Daha pahalı olsun yine amazon'dan alacam, aradaki farkı da daha iyi müşteri hizmetlerine sayarım.

Alakasi yok Amazon ile bu durum en az 3.aydir belliydi. Kararname ancak cikti sanirim...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

62 euroluk (kargo dahil 81 euro) siparişim vardı ve bugün Türkiye'ye giriş yapmış. Umarım 30 euro olayı bugün hemen yürürlüğe girmez. DHL ile yolladılar bide. 10 dakikadır sövüyorum. Allah belanızı versin

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Alakasi yok Amazon ile bu durum en az 3.aydir belliydi. Kararname ancak cikti sanirim...

kargo ile ilgilsi olmayabilir ama amazon gibi yerlerden alışveriş çok artmıştı. Turuncu forumda en populer konu amazon indirimleri . O kadar ayağa düştü mü bizim iş çevreleri bir müdahale yapar, sevmezler iyi hizmet verip, rekabet etmeyi. 

Ek olarak zaten ekonominin gidişi çok kötü, her yerden sıkacaklar, bu daha başlangıç. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@stardust

PTT nin sitesinden kargo takibi yaptım böyle sonuç çıkıyor

• Customs Duty : 55.0 TL
  • Stamp Duty : 0.6 TL
  • Presentation to Customs Fee : 3.4 TL
  • International Return Fee : 0.0 TL
  • TOTAL : 59.0 TL

Bencede resmi gazetede yayınlanması lazım. Anlamadım bana neden 60TL sokuyorlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2011 den sonraki orana göre 37,5 falan yapmaları lazımdı. %20 fazla veririm yine amazondan almaya devam çokta şeyimdeydi daha dün geri yolladığım kargo gidip bizim akıllı yurtiçi kargo görevlileri başka birine istalbulda teslim etmişler bununla ilgili görüştüm olayı izah ettim adamlar hemen full refund verdiler acaba bu ürünü ben yerli bir satıcıdan alsam ne olurdu siz düşünün.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şu anki düşüncelerimi yazmak muhtemelen bol miktarda suç içerecektir... 

Özetlersek, niye bu yapıldı ? Çünkü güzel bir şeydi, biz de güzel şeyleri haketmiyoruz.... 

SEP, Definitive, AlperD and 3 others beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Özetlersek, niye bu yapıldı ? Çünkü güzel bir şeydi, biz de güzel şeyleri haketmiyoruz.... 

olayın özeti budur...

bu ülkede yaşamak haram resmen.

Rj0lnir beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Her gün tüm ülke hep bir ağızdan buradan git diyor. 

Gerek bombalarla, gerek alınan kararlarıyla, gerekse içinde yaşadığım halkın cehaletiyle.

AlperD and Rj0lnir beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ne desem bilemiyorum.

Adamlar Amazondan 200 TL'ye alınan ürüne indirimli sezon sonu fiyatı 560 TL fiyat etiketi koyuyorlar, Ticaret Bakanı haksız rekabetten dolayı yurt dışından girişi kısıtlıyor.

Ortada rekabet olmadığı kesin, bunun adı başka bir şey.

Yolda olan 2 paketim vardı bakalım ne olacak...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok