Android Auto hakkinda hersey
3 3

28 oy

1. 1. Android Auto kullaniyor musunuz?

• evet
      5
    • hayir
      5
    • aracimda yok ki
      18
  2. 2. Memnun musunuz?

• evet
      3
    • hayir
      2
    • idare eder iste/daha kirk firin ekmek yemesi lazim
      2
    • zaten yok N/A
      21

Please sign in or register to vote in this poll.

Bu konuda 21 mesaj var

malum artik araclar android auto destekli infotainment sistemleri ile geliyorlar. daha araci (opel astra k) teslim almadim ama daha simdiden aklimda sualler birikmeye basladi :)

ilk kursunu ben atayim :)

* yandex navigasyon android auto desteklemiyor. peki bunu screencast olarak ekrana verme sansimiz var mi?

* opel'in intellilink firmware'ini kendimiz guncellememiz mumkun mu? yoksa her guncelleme icin servise mi gitmek zorundayiz?

* turkiye'de resmi olarak android auto google play'de neden yok? bir fikriniz var mi?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Anketin ilk sorusuna Hayır yada Aracımda Yok diyecek birisi için ikinci soru bir cevap şıkkı içermiyor. İkinci soruya cevap vermeden anketi cevaplamaya da izin vermiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tr ye gelmedi ama biraz uğraşırsanız kullanabiliyorsunuz, Astrası olan bir arkadaşım kullanıyordu. Tabi Türkçe desteklemediği için İngilizce olarak komut vermeniz gerekiyor o da telefona sesli komut vererek arama ve msj yazma işlerinde çok anlamsız hale geliyor isimler Türkçe olduğundan.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Biraderin Skoda Octaviasında Carplay, Android Auto ve Mirrorlink hepsi mevcut. Carplayden memnun ancak uzun yolda kullanışlı diyor. Yoksa şehir içinde tak çıkar yaptığına değmiyor diyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Anketin ilk sorusuna Hayır yada Aracımda Yok diyecek birisi için ikinci soru bir cevap şıkkı içermiyor. İkinci soruya cevap vermeden anketi cevaplamaya da izin vermiyor.

duzenledim

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

araci teslim alalai 5 gun oldu (malum kar kis)

ozet gecersem: cok yavan birsey olmus bu android auto. 

benim arac gibi (astra k - enjoy) baz donanimli araclarda biraz birsey katiyor da...ust seviye donanimli araclarda neredeyse kullanma ihtiyaci duuylmaz gibime geliyor. inceleyelim ugurcugum:

• navigasyon: google maps'e mahkumsunuz. atiyorum bir kia optima navigasyonu bundan cok daha iyidir. hic olmasa telefonun dandik antenine muhtac degilsiniz.
  • muzik: spotify ve google play music kullanabiliyor; internetten sarki dinleyebiliyorsunuz. volvo'da mesela spotify kendi geliyor infotainment sisteminde zaten.
  • telefonla arama: astra'nin bile arama yuzu daha iyi.  o kadar diyim.
  • sms/mesaj: google text-to-speech motoru iyi calisiyor ama daha simdiye kadar dediklerimin hepsini dogru metne dokebildigini gormedim. 

benim ongorum:

ya google bunu tedavulden kaldirilan google urunleri mezarligina gomecek ya da harbiden gelistirecekler.

ayrica telefonu USB kablosuyla baglama nedir arkadasim? 5 gunde bile beni kasmaya basladi. dock mock da yok. bu bence buyuk bir eksi. hadi dock'u gectim NFC+wireless charging kombolu birsey yapilabilirdi. sonucta LG G3 ve bir suru gorece eski telefon bile destekliyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ayrica benim sistemde olan sacma salak bir bug da var, onu es gecmisim:

muzigi (usb, aux, radyo herneyse) kapatiyor veya mute ediyorsunuz. kafa dinlemek istiyorsunuz. google maps'teki hatun konustuktan ("saga sap!") sonra muzik yeniden geliyor   :baba:

bir de muzik volumu ve google maps volumu ayni seviyede degiller (bangi bangir spotify dinlerken navigasyon fare kadar ses cikariyor)  :facepalm:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

3 senelik kullanimimin ardindan goruslerimi bildireyim:

android auto'yu google cikarali uzerinden koskoca 5 sene gecmis ama hala sadece 36 ulkede bunu resmi olarak kullanabiliyorsunuz :baba: ve tabii ki turkiye'de resmi olarak hala desteklenmiyor. ulkemizde kullanmak icin apkmirror'dan elle apk indirip kurmak ve guncellemek durumundasiniz. rakibi apple carplay'de boyle bir country restriction yok.

android 10'da OS icinde gomulu geliyormus carplay gibi. ama calisip calismayacagimdan emin olmadigim ve basimin agrimamasi icin hala 10'a gecmedim.

interface icin majör zaten 1 tane update geldi. onda da carplay'e benzetmisler. en azindan daha iyi bir ui oldu.

eski headunit'lerde (android auto'nun calistigi birim, sanayi lugatinda hala "teyp" olarak geciyor :smashfreak:) bu göt calismamazlik edebiliyor artik. carplay'de boyle bir sorun yok (en azindan opel intellilink'lerde) eger guncelleme alamayan bir headunitiniz varsa gidip guncelletmek icin servise para bayilmak durumundasiniz.

iki tane navigasyon app'i var: maps ve waze. waze zaten facia ulkemizde. maps'e zorunluyuz. sygic, yandex maps vb. unutunuz

faydali app olarak cok az biseyler var. spotify ve whatsapp. geriye kalanlarin alayi podcast/internet radio app'leri. obdII uzerinden turbo boost, yag sicakligi vb. datasini ekranda paylastirmak mumkun ama xda'dan okuyup gayriresmi olarak deveye hendek atlattirmaniz lâzim.

yani yillar boyu bir arpa boyu yol alamadi bu android auto :baba:

infestor tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende de astra var. Apple Carplay ile kullanıyorum. Arabanın en çok kullandığım ve en sevdiğim özelliği bu. Kullandıkça bu özellik olmayan araba artık kullanamam diyorum, o kadar net.

En çok kullandığım uygulamalar navigasyon, spotify ve whatsapp.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

aracımda ( ds4 2016) hem apple carplay hem android auto desteği var.

apple carplay vazgeçilmezim. çok sorunsuz, stabil ve hızlı.  sonra ki tüm araçlarımda bunun olmasını şart koyarım. android auto ise berbat ötesi berbat. stabil değil.  çok ama çok kötü. carplay seviyesine gelmesi için herhalde bir 10 yıl yol alması gerekir. 

infestor beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Android Auto yu kullanmak tam bir eziyet.

Daha apple Car play i deneme şansım olmadı ama kötü diyen duymadım, sırf bu yüzden iphone a mı geçicez :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, GoXeL said:

Daha apple Car play i deneme şansım olmadı ama kötü diyen duymadım, sırf bu yüzden iphone a mı geçicez :D

android auto android kullananlara küfürdür. 

batsın yok olsun beter olsun

apple car play'in yüzde 0.1 i bile olamaz. bilgisayar hayatım boyunca karşılaştığım en rezil en berbat en küfür saydıran bok gibi programıdır android auto. 

bunu yazan yazılımcıların ailevi sorunları olduğunu, karılarından dayak yediğini, bok gibi yaşantıları olduğunu, iktidarsız olduklarını, hatta ve hatta homo olduklarını düşünüyorum. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
19 hours ago, jackjoker said:

android auto android kullananlara küfürdür. 

batsın yok olsun beter olsun

apple car play'in yüzde 0.1 i bile olamaz. bilgisayar hayatım boyunca karşılaştığım en rezil en berbat en küfür saydıran bok gibi programıdır android auto. 

bunu yazan yazılımcıların ailevi sorunları olduğunu, karılarından dayak yediğini, bok gibi yaşantıları olduğunu, iktidarsız olduklarını, hatta ve hatta homo olduklarını düşünüyorum. 

bittabii katiliyorum :D fakat isin cesitlilik yonu var. yani android calistiran binlerce farkli donanim ve surum var; halbusu apple'in telefon modelleri (ve de donanimi) cok daha kısıtlı sayida ve guncel surumdeler (android'in en agir sictigi konu da bu zaten. hala android 4.4 kullanan telefonlar var milyonlarca)

isin icine bir de araba markasinin bug dolu headunit'i de eklenince iyice "solen"e donusuyor is android auto'da. mesela gecen sene sadece opel/gm araba ve oneplus kullanicilarini vuran bir bug vardi (o sansli kesimdeyim :new_argue: ) neyse ki opel'e para domalip headunit'i guncellettim; simdilik bir sorun yok. 

ha bir de soyle birsey var: google'in iptal ettigi bir yigin urun var. android auto da bunlardan biri olabilir. o zaman iphone belki dusunurum :icon_kahvekeyfi:

21 hours ago, GoXeL said:

headunit guncelleme gerektirebilir :icon_whistle:

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Valla ben senelerdir kendi aldığım Pioneer kafa ile sorunsuz kullanıyorum android autoyu, apple car'ı da benim telefonun şarjı az olduğunda eşimin iphone'u üzerinden kullanıyorum. Resmi olarak Türkiye'de desteklenmese de bu kadar gömecek bir sıkıntı yaşamadım. Bence otomobilin sistemine bakmak lazım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 saat önce, ZvAnA said:

Valla ben senelerdir kendi aldığım Pioneer kafa ile sorunsuz kullanıyorum android autoyu, apple car'ı da benim telefonun şarjı az olduğunda eşimin iphone'u üzerinden kullanıyorum. Resmi olarak Türkiye'de desteklenmese de bu kadar gömecek bir sıkıntı yaşamadım. Bence otomobilin sistemine bakmak lazım.

kullandığın android işletim sistemli bir ekran mı? yoksa telefon üzerinde çalışan android auto uygulaması mı? merak ettim. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Pioneer AVH serisi bir dual bay multimedia cihazı kullanaıyorum, işletim sistemli ekran tabiki de ama android değil haliyle. Android sonuçta yine telefon üzerinde çalışıyor. Galaxys s9+ ile kullanıyorum. Apple car play'i de iphone 6 ile kullanıyorum. İkisinde de beni sinirlendiren bir sıkıntım falan olmadı. Ama apple'da tabi siri daha iyi iş görüyor.

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar öneri ve paylaşımlarınız için çok teşekkürler, ancak bende tüm sürümler güncel yine de saçmalıyor.

Belki de ben beceremedim, fakat stabil ve kullanışlı olmadığı kesin. Olduğunda bazen 30 saniye hatta daha fazla ilk bağlantıyı bekliyorsun vs.

Bunu yapmak bence bu kadar zor olmamalı, iyi kötü pc ile haşır neşir biri olarak ben beceremiyorsam, aile babaları naapsın :)

infestor beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de deneyimledim, meeeeh yani, çok yavan.... Şu an Google mapsi büyük ekranda rahat görebilme ve navigasyon dışında bir şey katmadı. Sorun olarak Play storedan indirememe saçmalığı var, lokasyon ila alakalı sanırım TR' de yok uygulama, apk indirdim. Wireless desteği sanırım çok sınırılı, yani hangi araçlarda var o destek o bile belli değil, bu devir de kablo ile bağlama işi çok çok saçma ama buna da şükür dedirtti yani. Uygulama desteği yetersiz. Miracast var ona bir bakacağım, benzer bir uygulama daha var aracın desteklediği unuttum şimdi, başka çözümler düşünmeye başladım netice itibariyle. Samsung Car mode diye bir şey varmış sanki bir ara, LG bir yazılım herkes bir şeyler uydurmuş ama hiçbiri adam akıllı değil, ortak geliştirsenize şu zıkkımı bu kadar emek ve zamanı boşa harcayacağınıza...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok