Hangi free cloud yazılımını kullanıyorsunuz ?
0

Bu konuda 19 mesaj var

Geçenlerde seafile kurdum ama pek memnun kaldığımı söyleyemeyeceğim. Ayarları konusunda kendileri bile oldukça tutarsız kalmışlar zaten.

Şu an aklımda iki ihtimal var tonido veya owncloud. İstediklerim basit aslında telefonlarda ki resimler yedeklensin ve ağdaki diğer makinalarda seçtiğim klasörleri yedeklesin. Sizin öneriniz hangi yazılım olur ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şu konuyu biraz hortlatalım . Hali hazırda herkes yedekleme kullanıyor.

Peki tercih ettiğiniz yöntem NAS gibi bir cihazmı yoksa bulut mu?

Bulut ise hangi seçenekleri kullanıyorsunuz?

Ücretlimi-ücretsizmi bir hizmet kullanılmalı?

Kişisel fotoğraflarımızı bulutta tutmanın herhangi bir sakıncası varmıdır ?

Hali hazırda 4 TB fotoğraflarımı WD SATA bir cihazda tutuyorum, başına bir iş gelirse yanarım önerileriniz varmıdır bu konuda? Söz sizde ( :

Depolama olaylarında biraz kendi tutumunuzu belirtin lütfen. Mesela Amazon yıllık 60 $ 'a  sınırsız depolama alanı veriyor bana hoş göründü ama detaylandıralım.

Saygılar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

kisisel foto arsivim , auto shutdown fonksiyonlu ups e bagli , raid 5 konfigure edilmis nas'ta, ve bu nas'a esata bagli external hdd ye haftalik backup alacak sekilde ayarlanmis durumda (ve bu diski ayda bir isyerindeki kasaya goturup oradaki extenal diski eve getirmek suretiyle...)

Parantez icindeki kisim saka :)

O kisma bir cozum bulmak gerek evdeki bu setupin basina bir felaket gelmesi durumu icin...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Okul üzerinden ücretsiz olarak aldığım 10TB google drive hesabına Arq Backup programı ile dosyaları şifreleyerek yedekliyorum. Saat başı yedek alacak şekilde ayarlı. Ayrıca evdeki NAS a yedek alıyorum benzer şekilde.

Aslında Google Drive-Arq ikilisinden pek memnun değilim fakat pek alternatif bulamadım makul sayılabilecek ücretlere.

Daha önce de 5-6 yıl kadar Crashplan kullanmıştım, oldukça sorunsuz çalışan bir sistem olsa da yılda $60 fazla gelmeye başladığından ve tüm kampanyalar yeni üyelere yönelik olduğundan bırakmıştım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende eski dandik bir WD  var. Konun ilerleyişine göre bir çeki düzen vermek istiyorum. Daha önce ilgi alanıma girmedi bu NAS olayları. NAS'la ilgili başlığımızada göz atmaktayım. Yalnız şuan  bulunduğum yerde ADSL var bilemiyorum kullanım açısından sıkıntılı olurmu? Yurt dışında ikende depolamak istiyorum arşivlerimi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ücretsizi bilemiyorum ama ben office 365'le gelen onedrive'dan memnunum, 1 tb alan bana yetiyor da artıyor, sadece 16 gb kullanmışım bunun üzerinde. Ameliyat videolarının bir kısmını arşivlenmiştim onlar da burada. Ama 4 tb edecek arşivim hiç olmadı. Office 365'le çalıştığım dosyalar zaten sürekli burada ve mbair ile iMac üzerinde duruyor. Yine mail vb. apple iCloud kullanan herşey de iCloud üzerinde kendini yedekliyor. Her iki bilgisayar da time machine vasıtasıyla AirPort time capsule üzerinde günde 2 defa yedekleniyor. Onun da 200 gb civarında doluluğu var

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Mr.Crunch

Ücretsiz olarak devam ediyor bazı özellikler var selective sync gibi onları isterseniz ek ücret istiyor. Şimdiye kadar ihtiyaç duymadım o tarz özelliklere ilk çıktığından beri ücretsiz olarak kullanıyorum o yüzden.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bedava olmamakla beraber Turkcell Platinum'un lifebox diye bir servisi var, Platinum tarifesinde ücretsiz ve cep telefonu internet kotasından 5 gb ücretsiz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Mr.Crunch

Ücretsiz olarak devam ediyor bazı özellikler var selective sync gibi onları isterseniz ek ücret istiyor. Şimdiye kadar ihtiyaç duymadım o tarz özelliklere ilk çıktığından beri ücretsiz olarak kullanıyorum o yüzden.

Tam bana lazım olan şey selective sync...

Neyse o zaman başka ufuklara gideceğiz. Uğraşamam onunla. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sadece harici diske yedek almayın, mümkünse çift harici disk veya disk+cloud yedek alın. Yedek aldım diye güvendiğiniz cihaz hatıralarınızı ve emeklerinizi götürebilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, RFID said:

Google Drive kapaniyormus, yerine farkli konseptleri kapsiyan yeni bir urunle doneceklermis.

https://m.donanimhaber.com/newsamp.aspx?id=93609

Kapanmıyormuş, isim değiştiriyormuş.

Yani aslında Google Drive sadece isim olarak kaldırılmış oluyor. Son kullanıcılar yine aynı şekilde hizmeti kullanmaya devam edecek. Bu noktada kurumsal kullanıcıların biraz daha farklı özelliklere sahip olacağını söyleyebiliriz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Google Drive, Dropbox ve Onedrive kullaniyorum.

Onedrive'da Office 365 satın almamdan dolayı 1TB alan hakkım var ve en sık onu kullanıyorum. Dropbox'u üniversite ögrencilerine verilen 1TB haktan dolayı kullandım ama okulum bittikten sonra kapasite hakkımi düşürdüler. :(

Belgelerim ve bilgilerim çok kıymetli olduğu için farklı kaynaklarda saklamak güvenlik hissi veriyor. Dolayısıyla bu üçünü kullanıyorum. Google Drive'ın masaüstü app'ına ısınamadım. Onedrive daha kolay geliyor. Dropbox'un masaüstü programını hiç denemedim. Olup olmadığını bilmiyorum.

rammstein tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok