Spotify saçmalamanın ötesine geçti artık
3 3

Bu konuda 23 mesaj var

Kullandığım ve devamlılığına inanmak istediğim servis resmen yarı yolda bırakmaya başladı. Albüm ve şarkı listeleri sürekli değişir oldu. bir hafta bir albümü dinlemeyeyim bir sonraki hafta yerinde yeller esiyor resmen. Ya ben bu sistemi korsan mp3 indirmemek için tutuyordum ama böyle yarıda bırakılmak iyice enayi yerine konmaya benzedi.

Nightwish koyuyorum listeye birkaç hafta sonra metroda dinlemek için açıyorum hop yok efendim dinleyemezsin neden çünkü yok. E yuh ya.

Bundan sonra torrentten çekiyorum flacları kardeşim hiç uğraşamam derdinizle. Geçmiş olsun sildim gitti sistemden.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben hala çok memnunum Spotify'dan. Evdeki disklerde de çok ciddi yer açıldı, sildim yıllardır indirilip stoklanmış ve kataloglanamayan, ne nerede belli olmayan tüm MP3 dosyalarını.. Fiyat artmasaydı iyiydi ama döviz bu kadar baş kaldırırken onların da bir miktar ereksiyon olmasına da hak veresim geliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@JardeL

%50 verdiler, Steam'i sildiler, %20'ye düşürdüler. Sürekli bir budama hali devam ediyor. Bu gidişle ne gerek var Enpara.com'a diyerek komple Garanti'ye taşınacağım. Tek banka kalmamak için şimdilik tutuyorum.

Spotify'da mevcut bir şarkı/albümü indirip dinleyebiliyorsun. Ancak Spotify kendi arşivinden çıkartırsa haliyle o da yalan oluyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sanki Cepteteb ilk defa adam gibi bir kampanya yapacak gibi, gözüken dijital alımlarda buna geçeceğimiz şeklinde : 

C3B1aQuW8AAOCS4.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Spotify ın yararı biraz da dinleme alışkanlığına bağlı olmaya başladı. İlk başlarda olmayan ama sonradan Netflix in aylık listesine dönen bir metal arşivi var spotifyın. Spotty oldu resmen dinleme listeleri. İstediğimi istediğim zaman dinleyemediğim bir zorunluluk haline geldi. Bundan da ciddi rahatsız oldum. Misal daha geçende pentagramın trail blazer ve popçular dışarı albümleri geldi diye sevindim. Ama farketmemişim Anatolia gitmiş, unspoken gitmiş ya bu kadar olmaz.

Karışık bir listem vardı. Nightwish cadence of her last breath ile girecektim havaya bir baktım konser kaydı ne alaka dedim dark passion play albümü yok ortada.

Bunların üzerine in flames dinlerim misal geçen dinlerken parçalardan ses tonlarını düzgün alamadığımı farkettim. Aynı şarkıyı uyuz youtubedan açtım bass ve rifler çok daha oturaklıydı. Yani playback performansı da yerlere inmeye başladı yazılımın. Ben de bu kadar para verdiğim yeter dedim dün gece. Hem para veriyorum hem de dinleyemiyorum gerçekten yeter.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Genelde geri donuyor o pracalar daha sonra.

Benimde kaldirildigina sinirlendigim birkac sarki vardi ama sonra geri geldiler ne olduysa..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam arşivleme en fazla 2 bilemedin 3 hafta çalışıyor. Sonra online olman şart. Offline çaldırmıyor kesinlikle. yani Licence expiration var sürekli. Bir de offline olduğunu söylese de online hale geçiyor arada çaktırmadan. Siz farkında olmuyorsunuz kesinlikle. Çünkü bir anda bu listede download edilmesi gereken şarkı var uyarısı alıyorum ama telefon tamamen offline ise o zaman bu uyarı olmuyor. Arkadan iş çeviriyor bir nevi.

Geri döndükleri de oluyor evet ama remaster rereleased re bilmemne adı altında gelince playlistler alt üst oluyor ve şarkıyı tekrar ara tekrar indir tekrar sıraya sok derdi oluyor ben yoruldum şahsen.

In flames battles güzel olmuş çektim full kalite dinliyorum DRM free bilmemne free uğraşamam dediğim gibi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Değer verdiğim/sürekli dinlerim dediğim albümleri itunes'ten alıyorum epeydir. Kayıt kaliteleri gayet iyi, DRM'de yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam arşivleme en fazla 2 bilemedin 3 hafta çalışıyor. Sonra online olman şart. Offline çaldırmıyor kesinlikle. yani Licence expiration var sürekli. Bir de offline olduğunu söylese de online hale geçiyor arada çaktırmadan. Siz farkında olmuyorsunuz kesinlikle. Çünkü bir anda bu listede download edilmesi gereken şarkı var uyarısı alıyorum ama telefon tamamen offline ise o zaman bu uyarı olmuyor. Arkadan iş çeviriyor bir nevi.

Geri döndükleri de oluyor evet ama remaster rereleased re bilmemne adı altında gelince playlistler alt üst oluyor ve şarkıyı tekrar ara tekrar indir tekrar sıraya sok derdi oluyor ben yoruldum şahsen.

In flames battles güzel olmuş çektim full kalite dinliyorum DRM free bilmemne free uğraşamam dediğim gibi.

Bahsettiğim arşivleme olayı, drm free zaten mp3 olarak indirebiliyorsunuz spotify listenizi. Ondan sonra istediğiniz playerda istediğiniz şekilde kullanın.

http://www.sidify.com/

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam bu tarz vaporware yazılımlar zaten spotify gibi uygulamaların EULAsını çiğnemeniz demek. Ha bunu yapmışsınız ha gidip flac albümü torrent ile indirmişsiniz bir farkı yok. 

Bu vaporware yazılımların ne yaptıkları ne yapacakları belli olmadığı gibi bir yandan da ses kartı üzerinden loopback ile kayıt yapıyorlar ki bu tarz kayıtlar ses kartının kapasitesi ile sınırlı. 

Bu arada appledan indirilenler uzun zamandır drm free zaten. Herhangi bir player ile çalınabiliyor Apple lossless codec desteği varsa. 

Yine de appledan inmiş ama DRM free olmadığını düşündüğünüz müzik varsa en güzel method şu. 

1- Önce Itunes ile albümü CD Audio olarak yazın kaliteli bir CDR ye. 

2- Sonrasında bu CD den düzgün bir rippler ile wav flac veya başka kaliteli bir formata çevirin. 

3- CD yi saklayın bir jewel case içerisinde. 

Ben appledan DRM free öncesi aldıklarımı bu şekilde sakladım hep. Sonradan onlar da drm free oldu indiler yeniden zaten apple üzerinden. 

ResetButton beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Valla ben araç için bunu kullanıyorum şu ana kadar ses ile bir problem yaşamadım (Mac mini). Bahsettiğiniz Apple convert işlemi için de aynı kalite kaybı geçerli özellikle jitter, nasıl bir ortama kayıt yapıyorsunuz, hangi kayıt aracı ile hangi ayarlar ile vs vs. 

Bahsettiğiniz loopback işlemi realtime kayıt olarak bahsediyorsanız (bilmiyorum terimi) o şekilde kayıt yapmıyor. Sadece online listesinizi programa atıyorsunuz buff eder gibi kendi direk gösterdiğiniz klasöre indiriyor torrentten dosya indirdiğimiz gibi ama arkada ne işlemler dönüyor ne yapıyor bilemiyorum. 

DHW'den alışkanlık, torrent warez paylaşım yasak mı ?  :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de aynı solrundan şikayetçiyim , tek tük değil sürekli dinlediğim albümler yok oluyor geri geliyor vs. 

Ancak spotify'dan müzik kayıt etmek ile torrentten flac indirmek arasında yasal olarak fark yok. Onla uğraşana kadar torrent indirlir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Türkçe kısmı zaten çok zengin değil ama kaybol olayı zaten Türkçe'ye de özgü değil.

Sky'ın örnek verdiği Nightwish'e benzer şekilde Blind Guardian'ın ana albümleri zaten yoktu, hadi onların popüler parçalarının olduğu bir konser kayıdı vardı. Çok sevinmiştim, fakat bir baktım uçmuş.

Bazı problemler var ve bu sık olmaya başladı.

Sanırım şirket karlılık için bazı lisansları iptal ediyor dinlenme oranlarına göre. Umarım geçici bir durumdur ve arşivlerini genişletirler. Çünkü bazı özellikleri gerçekten çok hoşuma gidiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni vergimiz Dijital Hizmet Vergisi sayesinde oluşan farkı kullanıcıdan çıkaracaklar. Yakında Netflix vb. de arttırır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

devletin millet yararına yaptığı tek bir iş yok ki. bunlar firmadan ekstra vergi aldıklarında kullanıcıları etkilemeyeceğini düşünen bi kafa yapısına sahip. ulan firmanın umrunda mı olduğu gibi müşteriye yansıtır o vergiyi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

AK Partisi'ne oy veren kitle Spotify, Netflix, alkollü içki müşterisi olmadığı için, bu kalemlere geçirebildikleri kadar geçiriyorlar, geçirecekler...

Mono beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok