Kodi üzerine
0

Bu konuda 38 mesaj var

plex gibi bir şeymiş demek bu da.

insanlar niye evde bile herşeyi bir ağa bağlama gereksinimi duyuyor anlamıyorum.

2 oda bir salon eve nas server kuruyorlar falan nedir abi bu wireless'cılık, network'cülük ?

hızlı bir usb bellek olduktan sonra tak fişi, bitir işi...

ben donanımın zeki, çevik, fiziksel ve kablolusunu severim :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Internetten indirme film arsiviniz varsa ve Kodi'yi hic kullanmamissaniz orada bi terslik var bence :)

Gecen film izlemek icin hangi oynaticiyi kullaniyorsunuz diye bir baslik vardi ben okurken sasimistim cunku bence bu cozulmus bi problem idi kodi ile.

Ha plex falan da var tabi ama biraz daha farkli bi alana giriyor bu ve benzerleri.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Repository işini önceleri kovalıyordum da şimdi kurulu bi repo yok. İşe yarayan birşey varsa deneyebilirim?

Trakt.tv olmazsa olmazlarımdan.

Eğer kullanılan pc/medya oynatıcı yavaş ise ayarlardan ses örneklemesini direk düşüğe alıyorum. Misal medya oynatıcımda usb3 yok ama 4k filmi koyduğum zaman bu ayar "orta" seçili ise çok fazla takılmalar oluyor. "düşük" seçeneği ile bunun önüne geçtim.

Hazır konusu açılmışken; harddiskimdeki bir klasörü Film kütüphanesi olarak gösteriyorum. Taraması bittikten sonra filmler fln herşey gözüküyor fakat harddiski çıkar/tak ya da tv'yi kapat aç yaptıktan sonra filmleri görmesine rağmen oynat dediğimde dosya bulunamadı hatası alıyorum. Bunu bir türlü çözemedim var mı çözümü?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@stardust Ben de öyle kullanıyorum ama kodi gibi yazılımların kullanımı ayrı. En basitinden tv çok codec seçiyor, özellikle ses codecklerinde sorun çok çıkıyor. 

Exodus 'u deniyorum birkaç gündür. Güncel filmlerin hemen hepsini buluyor. 1080p kalitede oynatıyor. Bekleme süresi fazla değil. Daha eski filmleri de 720 p olarak buluyor genelde. Görüntü kalitesi web-dl gibi , belki biraz daha iyi. 

Benzer işi torrent ile yapan addon varmış. Gösterdiğiniz kaynak tracker a göre en iyi kalitede kaynak bulabilrsiniz, denemedim onu.

Canlı Spor yayınlarını izleyebildiğiniz addonlar çok takip ediliyor ama eklenen repository e dikkat etmek lazım, malware vs riski var.

Mesela şu Uk Turk playlists en çok tavsiye edilenler arasında.

https://seo-michael.co.uk/tutorial-how-to-install-uk-turks-playlists-kodi-xbmc/

Giriş yapmak gerektiğinde uzaktan kumanda + onscreen keyboard zor oluyor. Telefonla şunu kullanmak çok daha kolay.

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.leetzone.android.yatsewidgetfree

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çok tavsiye önerilen SportsDevil 'i denedim,  birkaç linke baktım , hiçbiri çalışmadı . Uğraşmadım. Castaway de aynı durumda. Bunları sayfalarından sürekli takip etmek gerek herhalde. Şu anda sürekli sorunsuz çalışan exodus var . 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Forumda görünce, bir süredir çekmecemde yatmakta olan rpi3 e exodus kumuştum. 2 gündür tam mutlu oldum derken, yıktın bütün dünyamı :lol:  :lol: 

Şaka bir yana gerçekten konforlu bir addon, özellikle raspbian'daki omxplayer'dan sonra  :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Exodus iyi, Tr tv'leri için UK Turk playlists var MetalKettle reposu içinde bulabilirsiniz. Ayrıca www.schism-tv.net/repo eklentisindeki schism tv builds eklentisini kurduktan sonra kendi beğeneceğiniz build'leri kurabilirsiniz. Özellikle kullandığınız mediaplayer'ın işlemcisi çok kuvvetli değilse bazı özel build'leri kullanmak iyi olabilir. Ben evde Apple TV ile kullanıyorum ve ona özel bir arayüz buldum bu repodan

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kodi 17 çıktı 2-3 gün önce. 

Denediğim addon ların hiçbirinde tam olarak memnun kalmadım (exodus hariç) . Çoğu çalışmıyor zaten. 

Youtube ve twit uygulamaları da arada bir çalışıyor , belki wireless ı beğenmiyor , belli miktar buffera almadan başlatmıyor vs ama exodus çalışıyor sonuçta. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben birkaç gündür Apple TV'ye bu build'i kurdum, oldukça başarılı. Çalışmayan fazla uygulama yok. Arayüzü de güzel geldi tabii zevkler değişebilir. Kısacası tavsiye ederim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Apple TV 2'ye bunu kurma şansımız var mı? Zamanında biraz araştırdım ama ya yoktu ya da geliştirici hesabı falan gerekiyordu yanlış mı hatırlıyorum?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Apple TV 2 ve 4'e Kodi kurulabiliyor ama geliştirici hesabı lazım doğru. Yalnız artık free hesaplar ile de bu iş çözülüyor, ben öyle yaptım. Tek handikapı haftada bir re-sign ettirmek gerekiyor uygulamayı yoksa kodi çalışmıyor. Bu işlem için bir adet Mac bilgisayar (pc olmuyor), Xcode 7.2 veya üzeri (App Store'dan indiriliyor), iOS AppSigner isimli ufak program, bir adet type-a to type-c usb kablo. Nasıl yapıldığını şu adreslerden görebilirsiniz. 

http://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=245978

http://www.macworld.co.uk/how-to/iosapps/how-install-kodi-on-second-generation-fouth-generation-apple-tv-2016-3640061/

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben galiba Apple TV'nin koduna yanlış bakmışım. Tekrardan kontrol ettiğimde Apple TV 3 imiş :icon_redface: Bu jenerasyona kodi yüklenme durumu nedir? Bir forumda 3. jenerasyon hiç jailbreaklenemedi o yüzden yok demişler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kodi için en iyi cihaz ne diye biraz bakındım. 

Raspberry Pi 3 ile yapılan cihaz gayet güzel çalışıyor . 

Eksikleri h265, Netflix ,amzon, hulu desteği olmaması.

Amazon'un Fire player larına biraz dolanbaçlı yoldan eklenebiliyor Kodi. Xiaomi Mi Box 'da google store da var zaten , en kolay bu gibi. Hem h265 , hem 4k desteği var.  Ethernet yok üzerinde. 

Gearbest te 35-40 dolara spec leri gayet iyi playerlar var, onlar nedir , kaliteleri nasıldır bir bilgi yok. 89usd gibi atom işlemci, windows kullanan model bile var. Alınsa belki en avantajlısı bu olacak?

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_324847.html

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mi Box'a usb-ethernet dönüştürücü ile ethernet almak mümkün. Ben o gearbest'teki çin malı jenerik playerlara bakma derim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Atom işlemcili mini pc lerden bir proje için almıştım 1 ay dayandı. Ben de pek tavsiye etmiyorum. Eğer alacaksanız da bilindik bir markanınkini almaya çalışın.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mi Box'a usb-ethernet dönüştürücü ile ethernet almak mümkün. Ben o gearbest'teki çin malı jenerik playerlara bakma derim.

O zaman Raspberry Pi3 'e de benzer dönüştürücü ile daha hızlı ethernet bağlantısı kazandırılabilir. RP  'nin şöyle güzel bir yanı var. SAMBA server çalışıyor , bilgisayardan veya cep telefonundan dosya işlemleri yapılabiloiyor.

Mi box alayım dedim ama ebay'de satılan şu.

http://www.ebay.com/itm/282092947840?_trksid=p2060353.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Android 5.0 var  yazıyor. Bu sanırım Android TV değil. Bunun farklı versiyonları var hangisi işimize yarar?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Raspberry pi ailesinin bence en büyük sıkıntısı network alt yapısının aslında usb 2.0 arayüzü üzerinden çalışması. Hatta yanlış hatırlamıyorsam üzerindeki 4 usb ve ethernet portu toplamda 2 adet usb2.0 arayüzünü bir hub üzerinden paylaşıyor du. Bu nedenle üzerine takacağınız usb ethernet kartı onboard olandan daha iyi performans veremeyebilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

O zaman Raspberry Pi3 'e de benzer dönüştürücü ile daha hızlı ethernet bağlantısı kazandırılabilir. RP  'nin şöyle güzel bir yanı var. SAMBA server çalışıyor , bilgisayardan veya cep telefonundan dosya işlemleri yapılabiloiyor.

Mi box alayım dedim ama ebay'de satılan şu.

http://www.ebay.com/itm/282092947840?_trksid=p2060353.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Android 5.0 var  yazıyor. Bu sanırım Android TV değil. Bunun farklı versiyonları var hangisi işimize yarar?

Walmart'larda var sanırım Amerika'da 6.0 olanı almak lazım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok