Arrival üzerine [Spoiler içerir]
1 1

Bu konuda 37 mesaj var

Supo, çuvalladığı kısım, Louise dili öğrenince hemen onların zaman algısına sahip oluyor. Kadın 30 sene lineer zaman algısıyla yaşamış, 10 dil öğrenmiş birşey değişmemiş, sonra bir anda dili çözüyor, ki onu da tam çözemediğini kitabını 18 ay sonra yazınca anlıyoruz, ve zaman algısı uzaylılarla aynı oluyor.

Louise has weapon yerine We taught Louise Weapon deselerdi iş değişirdi.

Şimdi gördüm..ya da görüp üşenmiş de olabilirim şuan bile uzun uzun yazmaya üşendim.. :)

safir vorfun strong theorysi üstünden gayet uyuyor.. son derece temel yapıda işte: dili çözdüğü anda düşünce ve algı seklini belirliyor yeniliyor.. the end..

Erwin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Arada silinen mesaj mı oldu? Başlıkta spoiler mecburen olacak. 

EgyptianHieroglyphs1.jpg

yok ilgili kişinin yarası varda kendi silinen yazılarından dolayı uzaktan sallayıp duruyor  :lol:

bu arada film başladı ve bitti. Bu türün en güzel örneği Contact filmiydi ( http://www.imdb.com/title/tt0118884/) biraz onu hedef almaya çalışmışlar ama başaramamışlar. Bunu seven Contact filmini izlesin çok daha fazla keyif alır. 

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben ilk izlediğimde atanamamış Interstellar demiştim. Onun bir tık altı işte. Gayet izlettiriyor kendini. Sci-Fi seven biri için eli yüzü düzgün filmlerden biri. Her detaya da bazen takılmamak gerek. Ona girersek zaten Interstellar'ın da bir sürü falso olduğu yönler var.

Cirrus beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Narcissus

3. boyutun lineerliği,uzay-zaman ve zaman-uzay'ın algı farkı, ayrıca zamanı bilincin yarattığı mesajı verilmiş. 

Benim beğenmediğim şey, işleniş biçimi. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Herkesin 4 TL'si kendisi için farklı kıymet ifade ediyor da olabilir.  :lol:

Sarıforumda çok dolaşıyorum şu sıra. Ondan oldu.   :zuh:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şu mesajda

https://www.cursedhardware.com/topic/614-cgi-yok-iken-filmler-b%C3%B6yle-%C3%A7ekiliyormu%C5%9F/page-3#entry70248

verilen videoyu izledikten sonra aynı elemenın Arrival yorumuna denk geldim. Yorum izlenecek türden değil ama yorumlarda şu linke denk geldim:

http://dangerousminds.net/comments/my_unpopular_opinion_arrival_is_the_very_definition_of_pretentious_cinema

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Filmi izledim. Fena bir contact wannabe modu var içerisinde ama yine de eğlenceli vakit geçirtti. Biraz memento biraz contact biraz inception derken filmi çorba edip önümüze sürmüşler.  Yify saolsun çok geciktirmedi anında koydu dolayısı ile ciddi bir şikayetim yok. Ama contact ın izlenmesi konusunda bende ısrarcıyım. Jodie Foster daha iyi oynuyor böyle rolleri.

Filmde bir konuda aynı fikirdeyim. Dil düşünceyi dikte eder/yönlendirir kısmına kısmen katılıyorum.

SkyWarrior tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok