altyazi.org (divxplanet) kapandı
0

Bu konuda 52 mesaj var

DHW'de server problemi, 3 vakte kadar hallediyoruz açıklamasıyla ışıklara uçmuştu, umarım bunun da başına aynısı gelmemiştir.

Bende altyazı.org kapanırsa üzülürüm açıkçası, ama DHW'nin durumuyla altyazı.org'un durumu farklı, zannetmiyorum benzer bir durum olacağını.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Son zamanlarda çok fazla çevirmen kaybetmişlerdi, işi beceremez hale gelmişlerdi. Belki de dağılmaları daha iyi, daha yeni oluşumlar için faydalı olur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ben buna cok cok uzulmem benim asil icime yara olan hala divxforeverdir

film olmadan altyazisini ne ediyim zati altyazi da cok umrumda degil

forever filmleri sirali gorme olarak arama olarak 10 degil 10 basardi

3-5 ceviri yaptiler %90 dvd den direk yada yurtdisindan arak altlazilarla buyuduler devletten bile laf aldilar

forumda anacon vardi bi gun tepeimin tasi atmisti

efendim altyazi yok engellerlere hizmet falan dedim o yukarda esek film linki yok mu ne diyon ne farki varmis ki divforeverdan orayi ucurup buna alkis tuttular

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ben hala oraya divxplanet.com linki üzerinden giriyorum inatla.

arada böyle sıkıntılar oluyor. 

zaten bazen farkedersiniz, bazı yapımcı firmalar filmerinin altyazılarının yayınlanmasını engelleyebiliyorlar.

bu durumda işimiz gelecekte https://www.opensubtitles.org/tr sitesine kalabilir.

gerçi benim işim yok altyazı ile ama başkasına verirken gerekiyor diye filmi arşivde saklayacaksam türkçe altyazısını da koyuyorum yanına sonradan aramayayım diye.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu siteler kapanırsa Open Subtitles falan işe yaramaz. Herhalde çeviri yapacak adam kalmaz.

Ben son dönemde çok kullanıyordum, İngilizce ve Türkçe altyazıyı birlikte indirip film ile birlikte tutuyorum. Kızımın dil gelişimi için İngilizce filmleri İngilizce altyazı ile izlemesini sağlıyorum ama arada çok zorlayıcı filmler olursa iki kez izleyip birini Türkçe altyazı ile izliyor. İngilizce altyazı bulmak sorun olmadığı için çok iplemiyorum.

Bir de ben en çok download edilen altyazılar listesinden yeni filmleri takip ediyorum. Asıl onu seviyorum ve geri gelir umarım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

DHW'de server problemi, 3 vakte kadar hallediyoruz açıklamasıyla ışıklara uçmuştu, umarım bunun da başına aynısı gelmemiştir.

Aynısı gelmiş meğerse, LP'nin 7 göbek öteden kuzeni falandır sahibi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir ara çok aktif kullanıyordum forumlarını, daha sonra yeni üye alımlarını açıp seviyeyi düşürmelerini takiben bırakmıştım ama yine de ara sıra girer bakınırdım forumlarına güzel bir bilgi birikimi vardı yazık oldu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kapanmış çok üzücü, bizim için bir devrin kapanması demek oldu. Alternatiflerden falan bahsediyorsunuz, elbet vardır ama benim hiçbirine ihtiyacım olmuyordu, aradıklarımın yüzde 95'ini divxplanet'ten hallediyordum. Bulamadıklarımın üstünde de pek durmuyordum. Yazık böyle bir oluşumun emeğin bir anda böyle yok olması gerçekten üzücü ve sinir bozucu

ObiWan beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Onun birgün kapanacağı belliydi. Daha önce teit podcastlerinde bir tartışma olmuştu. Müziği dinleyerek gitar tablarını çıkarsan onu internette paylaşmana engel olabiliyorlar, telif haklarına sahip firmanın sattığı ürünlerle rekabet ediyormuş.

Benzer sieteler varmış ama biraz yükseleni kapatırlar, başka yol bulmaları lazım.

Forumları nasıldı? Birara bir bakmıştım, dikkatimi çeken birşey olmamıştı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ingilizce altyazi icin subscene.com'u tavsiye ederim. 

ya da artik opensubtitles modullu smplayer da cok $uku. direkt indirip gosteriyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu sitelerin kapanmasına da üzülüyorum ama daha çok yıllar boyu biriken bilginin yok olup gitmesine sinir oluyorum. Kapandığında elindeki veri tabanını da yayınlamadan yok olup gidiyorlar. En azından mevcut tüm altyazıları bir torrent olarak Internet'e bıraksalar belki de farklı oluşumların önü açılacak. 

Mono, Rj0lnir and ObiWan beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok