Cinebench R15
2 2

Bu konuda 340 mesaj var

@hakancez hocam öyle dememek lazım, bu mod ile normalden daha fazla zorlanıyor CPU. ASUS'un RealBench'ini çok rahat geçen işlemcim 3 defa bunda tıkandı. Mecburen voltaj artırmam gerekti. Şimdi sıkıntı yok. :) 

Bu arada bu yeni CPU, sıcaklıklar öncekine göre daha iyi. Gerçi üstünde şimdilik orijinal soğutucu var. Kasayı değiştirene kadar Akasa'yı takmam herhalde. :icon_think:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Daha fazla zorlamak gibi bir durum söz konusu değil, anlık işlem yükü aynı sadece render süresi normalden 4 kat daha uzun dolayısıyla elde edilen skor da orjinal cinebench'in çeyreği kadar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Whooosh

It's a simple trick, the Cinebench render resolution has been increased by fourfold, giving the benchmark a much longer and larger workload, this results into a more reliable score with the 64-threaded beasts we have available these days.

Ben buradan dediğiniz gibi çözünürlüğün 4 kat artırıldığını ve bundan dolayı da teste daha büyük yük bindiği anlamını çıkarıyorum.

wazzap tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 dakika önce, MonkeyBusiness said:

Isyerindeki bilgisayarim su anki rekoru kiriyor sanirim.

İş bilgisayarlarıyla alınan skorları geçerli sayamıyoruz maalesef... :1pof:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bu listeyi güncellememişim ve kimse beni dürtmemiş bu zamana kadar...

bunu bırakıp cinebench r20 ya da r23 mü başlasak acaba ?

benim 5800x, Tolga abinin 3950x'i geçemeyecek zaten çok üzücü.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Cinebench'te RAM hızı farketmiyor, hiç farketmiyor demeyeyim yine de, belki bir iki birşeyler oluyordur ancak önemi olan bir konu değil Cinebench için.

RAM hızının en çok farkedileceği yer CPU bound oyun senaryoları, 1080p yüksek FPS alma ihtiyacında isen mesela farkı hissedebilirsin, oyun veya ayarlar ne kadar GPU bound olursa CPU hızının da önemi giderek düşüyor.

T800 tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok