Cinebench R15
2 2

Bu konuda 340 mesaj var

Güzel oldu bu konu yahu, PC forumu olmayı özlemişiz. :D

insanlar bıkmış intel'in hegemonyasından, herkes meraklı overclock, benchmark, modding işlerine. yeter ki rekabet olsun. rekabetin olmadığı yerde içimiz kurumuş. görünen o ki intel ne satarsa hepimiz gitmiş almışız.

tr fiyatları ile almam ama, hele bir BF1 ve Witcher 3 ile yapılan benchmark'lar yayınlansın, olumsuz bir durum yoksa mart ayı içinde 1700x aldırırım sanırım amerika'dan. benim işlemci ve anakarta yazılmak isteyen olursa uyanık olsun :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aradığım grafik buydu işte.

coreI54690K.jpg

Default score'ları ve voltajları da ekleyebilirsek, güzel bir database olur ve bu tarz grafikler çıkartabiliriz. Cinebench single core skoru da lazım tabi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İki skor daha ekleyeyim; 15 Watt TDP'li Intel U serisi işlemcilere ait skorlar.

Najaz - i5-4300U @ 2.5 GHz - 8 GB - 247 CB

P0Ykpd.png

Najaz - i7-5600U @ 2.6 GHz - 8 GB - 305 CB

Egz8qB.png

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@stardust listeleri güncellerken, - işareti yerine | veya \ gibi bir karakter kullan. DAha unique olsun. hatta @ yerine de aynı karakteri kullan ki, excel'de falan text to columns yaparken çok kolaylık sağlar. Seçtiğin karakter mümkünse işlemci modelinde veya milletin nicknamede geçmeyecek bişey olsun. | uygun gibi sanki.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

tamam bu böyle oldu artık uğraşmayayım da 3DMark listesini o şekilde yapalım.

şimdi " | " bu işareti denedim, aynı hizaya gelmediği için güzel durmuyor, şimdilik " - " devam.

aslında toolbar da "special BBCode" yazan yere excel tablosu benzeri sütunlar içeren bir seçenek eklemez mi acaba  :icon_think:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Selamlar,

Benim skor feci düşük çıktı neden bilmiyorum, fikri olan varsa yazabilirmi araştırmak için pek zamanım yok, bugün neredeyse 12ye kadar doluyum. 2 gündür yazıcam güya.

Mehmetclk - Core i7-4790@Stock - 32GB@1600 Mhz -  612 cb

P0YQXO.png

BIOS'ta 4.0Ghz getirdim testi tekrar yaptım. skor arttı fakat listedeki skorlara göre hala düşük görünüyor.

Mehmetclk - Core i7-4790@4000Mhz - 32GB@1600 Mhz -  766 cb

aLyLY5.png

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Selamlar,

Benim skor feci düşük çıktı neden bilmiyorum, fikri olan varsa yazabilirmi araştırmak için pek zamanım yok, bugün neredeyse 12ye kadar doluyum. 2 gündür yazıcam güya.

Mehmetclk - Core i7-4790@Stock - 32GB@1600 Mhz -  612 cb

P0YQXO.png

BIOS'ta 4.0Ghz getirdim testi tekrar yaptım. skor arttı fakat listedeki skorlara göre hala düşük görünüyor.

Mehmetclk - Core i7-4790@4000Mhz - 32GB@1600 Mhz -  766 cb

aLyLY5.png

Hmmm aynı işlemciye sahibiz. Benim default seçeneklerle 830 cb çıkmıştı. 4.2GHz, 1333 MHz 16 GB RAM, default değerlerde 4 core yüklüyken 4.2 GHz çalışması lazım.

Bir yerde bir problem var ama anlamadım, ilk başta düşük frekans zannettim ama onu da düzeltmişsiniz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok