Matrix 4
3 3

Bu konuda 174 mesaj var

İlginç. Bununla ilgili bir şikayet geleceğini hiç düşünmezdim. Filmin fanları filmin çekimleriyle ilgili bilgi almaktan hoşlanır diye düşünürken böyle bir yorum geldi. 

Forumda herkes her konuyla ilgilinecek diye birşey yok. Okumazsınız olur biter. Ha herkes "birader gerek yok ki böyle birşeye" derse başım üstüne, derhal eski mesajları da silerim.

Mono beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, MilesTeg said:

İlginç. Bununla ilgili bir şikayet geleceğini hiç düşünmezdim. Filmin fanları filmin çekimleriyle ilgili bilgi almaktan hoşlanır diye düşünürken böyle bir yorum geldi. 

Forumda herkes her konuyla ilgilinecek diye birşey yok. Okumazsınız olur biter. Ha herkes "birader gerek yok ki böyle birşeye" derse başım üstüne, derhal eski mesajları da silerim.

Bu başlığa özel bir şey değil genel olarak bütün sosyal ağlarda Matrix 4'ün çekimleri ile ilgili fotoğraflar videolar yağıyor.
Bu öyle çekimleri gizli saklı yapılan bir film değil ki adamlar şehrin göbeğinde çekim yapıyorlar ve setin yanından geçen her dangoz da sanki marifetmiş gibi cebinden telefonunu çıkarıp yayın yapıyor.

Keanu yürüdü, Keanu motora bindi, Keanu kirli kıyafetler giydi, Keanu...

-Eee? Yani?

Gerçekten buradaki magazin olan şeyi anlamıyorum. Hani şu olabilir  "Matrix'in çekimleri başladı, işte film setinden görüntüler" diye bir kere haber yapılır sonra biter. Biz neden her gün setin etrafından geçena damların cep telefonları ile çektiği görüntülere maruz kalıyoruz?

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu video özelinde konuşacak olursam büyük anlamsız bir video olmuş. Neredeyse 12 dk boyunca patlatılacak araçların nasıl getirildiğini ve yayaların set dışına nasıl çıkarıldığını çekmiş eleman. Ayrıca videonun başlığına tezat şekilde içinde Keanu falan da yok. Sadece Lana teyze, 1-2 dakikalığına görünüp çöp bidonuna dokunmadan çöpünü atmaya çalışıyor. Sonuç? Şu video ömrümden 12 dk çaldı açıkçası, videoyu çeken elemanın bunun hesabını vermesini istiyorum. :lol:

@MilesTeg hocam, konunun senle bir alakası yok. Kamera arkası videolarını anlıyorum (hatta filmi izledikten sonra onları da izlerim genelde) ama eline telefonu alan "bir şeyler başarmaya" çalışıyor şu günlerde. Onu hiç anlamıyorum. :baba:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu tarz bir taklaşımı yeni nesil reklam stratejisi olarak mı görmek lazım acaba... Birkaç video çekimine izin vermek, belki de sanki halktan insanlar çekiyormuş gibi yapıp para ile tutulan elemanlara bunu yaptırmak ve basına sızdırmak belki de daha ucuz ve etkili bir reklam yöntemidir. Eğer durum böyleyse gerçekten de bu dördüncü filmden çok fazla birşey beklememek lazım belki de. Senaryonun nasıl olabileceğine dair aklıma gelen fikirler pek de sağlıklı değil. Umarım ellerine yüzlerine bulaştırmazlar.

Bu filmi para için yapmadıklarına eminim, daha çok duygusal sebeplerden dolayı yapıyorlardır. Eğer sebebi buysa kontrolden çıkma ihtimali de bir hayli yüksek korkarım. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Filmi çekilirken izleyip yüksek beklenti ile salona gidince hüsran oluyor. Ha, bence tamamen konsol bebelerine hitap eden zikindirik bir film olcak. O yüzden kasmaya gerek yok, geçelim...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Reloaded ve Revolutions'da fragman filmin icine etmisti. Sadece ilk Matrix'te fragman spoiler tadinda degil, teaser tadindaydi. Nasilsa izleyecegim, herhalde sabirla filme kadar fragmandan kacmam lazim ki bir keyfi olsun. Ama Internet caginda pek olasi degil.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 9/7/2021 at 10:35 PM, epi said:

Reloaded ve Revolutions'da fragman filmin icine etmisti. Sadece ilk Matrix'te fragman spoiler tadinda degil, teaser tadindaydi. Nasilsa izleyecegim, herhalde sabirla filme kadar fragmandan kacmam lazim ki bir keyfi olsun. Ama Internet caginda pek olasi degil.

Doğru. Son zamanlarda izlediğim neredeyse tüm fragmanlar spoiler içeriyordu bolca. Umarım bu öyle olmaz. 

Aslında verdiğim linkteki mavi ve kırmızı haplara ayrı ayrı tıklandığında filmden kısa enstantaneler gösteriyor. O kadarı yeterli bence, daha fazlası filmin keyfinden çalıyor.

Ek: Az önce tekrar tıkladım haplardan birine ve daha önce göstermediği sahnelerden gösterdi. Her seferinde başka birşey gösteriyor anlaşılan. Öyle birşey gördüm ki neredeyse konuyu tamamen çözdüm:kayik:

Simulatte :icon_dance:

MilesTeg tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İlk filmin bi çeşit remake'ini yapmışlar gibi bi his var içimde, eski filmlerin çok ekmeğini yiyecekler gibi... Beklenti düzeyim 1/10.

Ayrıca fragmanı beğenmedim. :baba:

cherqes and Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 dakika önce, infestor said:

bence tamamen para kazanma amacli yapilmis bir film olacak

Her şey gibi bu da öyle, üstelik para kazanma garantisi var. Berbat bir şey çekecek olsalar bile para kazanacaklar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Fragmani izlemedim, filmi nasil olsa izleyecegim. Oncesinde cok sey gorup filme gidince "bu muydu yani" diyoruz.

Beklenti ilk filmin tadini vermesi olursa buyuk hayal kirikligi olur. Eski sevgiliyle bulusmaya gidiyoruz, hala orasi oyle sert mi, burasi boyle yumusak mi, o gunlerde ilk ve yeniydi o deneyim ya, nedense o zamanki gibi olmadi denecekse hic vakit ziyan etmeyin :) 

Gen Z'ler Matrix'ten "2000'ler oncesinde yapilmasina ragmen bugun hala gecerliligini koruyor" diye soz ediyor. Yaslandik. Filmler de yaslandi, 2000'lerde 80'ler sci-fi filmlerinin efektleri nasil duruyorsa simdi oyle duruyor. Bi gunumuzun teknolojisiyle yapsinlar, genclere de izletsinler, bize de nostalji olsun yeter. Tutarsa eski filmlerin de CGI'ini yenileyip box yaparlar, misir patlatir izleriz.

Si.ip batirmasinlar, cash grab olmasin, ozenilerek yapilmis olsun, opup basima koyayim. Hevesle bekleyecek cok sey yok bu yillarda.

Omfs, Altan Yoklar and Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
36 minutes ago, Najaz said:

Matrix'i Matrix yapan Morpheus ve onun arayışıdır. Morpheus olmadan Matrix de olmaz (daha doğrusu olmaz olsun böyle vaziyyat)

Najaz'ın yorumu da bekleneni veremedi. Beklenen parantez içi "(beyle vaziyyatın içine soxum)" şeklinde olmalıydı. :mrgreen: :lol:

Ama genel olarak katılıyorum. Parası neyse verilip, takvimi neyse beklenip Laurence Fishburne de kadroya katılmalıydı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, Altan Yoklar said:

O Morfius'un gençliği değil mi? 

Bence fragmanda tanıtılan matrix sadece Neo'yu kontrol altında tutabilmek için ona özel yaratılmış (hatta Sati'nin Matrix versiyonuna benziyor) bir sürüm. O yüzden Neo'nun bildiği ve aşina olduğu şeyleri görmemiz normal. Zorla unutturulmaya çalışılan bir "hakikat" var. Bunu tekrar hatırlamak için geçmişte yaşadığı şeyleri tekrar yaşamak, gittiği yerlere tekrar gitmek, yaptığı şeyleri tekrar yapmak zorunda kalıyor ancak bunları neden yaptığını unutmuş (unutturulmuş-mavi haplar) durumda. O yüzden sürekli bir geriye dönüş ve dejavu yaşama olayı ile karşı karşıya.

Biraz kafa yorarak ulaştığım bir teorim var. Spoiler veya etkilenme ihtimali yüzünden bundan sonrasını spoiler içine alıyorum. İstemeyen okumasın.

Spoiler

Fragmanda sadece bir iki kare süresince geçen sahneler büyük ipuçları veriyor. Neo'nun ve Trinity'nin robotlar tarafından "iyileştirildiği" sahneler var. 

Benim asıl büyük teorim de şu: Üçüncü filmin sonunda "Büyük Deniz Kestanesi" vardır hatırlarsınız. Neo'nun Ajan Smith ile ilgili pazarlık yaptığı yapay zekanın ele başı. İki gün önce paylaşılan teaser'da olan ancak fragmanda olmayan bir sahne var. O da bizim "genç Morpheus mu acaba" dediğimiz ve Yahya Abdul Metin II'nin canlandırdığı zenci karakterin bedeninin küçük parçaların bir araya gelmesiyle oluşturulduğu bir sahne. Bu bana o büyük deniz kestanesinin içinden çıkan ve Neo'nun çevresinde dönen minik robot sürüsünü hatırlattı. Ancak görüntü daha çok dijital bir bedenin oluşturulması gibiydi. Acaba dedim yapay zekanın ele başısı(eğer öyle bir karakter gerçekten varsa) bu sefer Neo'yla başedebilmek için bizzat kendisi dijital bir bedene bürünüp yeni sürüm Matrix'e zenci kılığında girmiş olabilir mi? Sadece bir teori elbette. Belki de amacı Neo'ya kim olduğunu hatırlatmak sadece. Belki de onun hatırlamasına yapay zekanın da ihtiyacı var.

Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Anladığım kadarıyla: Adı resurrections olduğuna göre, bir şekilde herkesin genç versiyonu doğmuş. Zion'u yok etmemişler ama Architecht'in dediği gibi anomaly'i makinalara bağlayıp nötürlemişler. Neo'yu da kontrol altında tutabilmek için yoğun mavi hap veriyorlar. Herkesin genç versiyonu nasıl oluyor ona takıldım. "Matrix içinde matrix" gibi bir şey çıkarsa şaşırtmaz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Herkesin genç versiyonu falan değil yahu, Neo ve Trinity bildiğin amca ve teyze olmuş (gerçi biz de amca olduk ama boşverin :mrgreen:). Bir tek Morpheus mu gençleşmiş yani? Zaten filmin IMDB sayfasında Abdulrezzak Kabakağıt için yanında Morpheus yazmıyor; boş bırakılmış orası. 

https://www.imdb.com/title/tt10838180/fullcredits?ref_=tt_ov_st_sm

Peregrine tarafından düzenlendi
parantez içi eklendi ve imlâ
TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok