Matrix 4
3 3

Bu konuda 174 mesaj var

Keanu, Matrix 4 ihtimali ile ilgili bir açıklamada bulunmuş. Eğer gerçekleşirse nasıl olur bilmiyorum ama yine de heyecan verici.

Wachowski'lerin "yeni hallerini" gözönünde bulundurursak LGBT temalı bir Matrix de olabilir tabii :zuh:

Neyse, parmakları çapraz yaptık bekliyoruz. Söylentisi bile güzel :thumbs:

MilesTeg tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@fortuneteller, aynen. Şimdiden IMDB öngörüm 6.2. Gişe garantisi için bebelere balon filmi olacağının garantisini verilebilir rahatlıkla...

Beklenti içinde çekilmeyen ve bu şekilde izlenmeyen filmler hep en güzeli oluyor serilerin (ilk filmleri kastediyorum, cümle düşük oldu biraz). Kaçınılmaz gerçek...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Matrix sevdiğim bir seridir ama seri ilk filmden üçüncüye doğru hep kötüleyerek gitti. Dördüncü de aynı istikrarı sürdürürse çöp seviyesine inebilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Canları istiyorlarsa çeksinler. Saçmasalak bir film olacağına dair bendende +1.

Matrix'i çeken Wachowski kardeşlerinde sanki tek atımlık kurşunları vardı. 99'daki ilk Matrix'ten sonra doğru dürüst ses getiren birşey yapmadılar, bunlara Matrix 2 ve 3 dahil.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Wachowski'ler Matrix 3 lemesinden sonra V for Vendetta ve Cloud Atlas (nedense izlemedim) gibi şeyleri de yaptılar, olayları çok da tek atımlık kurşun olmayabilir yani. 

Matrix zamanında çok güzel bir filmdi, sinemada iki kere gittiğimi hatırlıyorum, ondan sonra bizdeki bazı dinciler bile adında matrix geçen kitaplar yazmışlardı, başka isimli bilim kurgu kitapları matrix ismi geçirilerek basılmıştı falan.

Diğer matrixleri ise denildiği gibi biraz da ilkinin hatrına izlemiştim. Bir dördüncüsü olsa gene izlerim sanırım ama koşa koşa sinemaya gideceğimi sanmıyorum. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@kHanTW

V For Vendetta'yı ve Cloud Atlas'ı biliyorum. Cloud Atlas listemdeydi izlemedim bugüne kadar hatta bu vesileyle izleme listeme aldım. V For Vendetta harika bir istisna diyorum sadece. Her adı geçtiğinde sokaklara çıkıp isyan etmek istiyorum hatta. O kadar etkileyici bir filmdir benim için.:)

Tek atımlık deme sebebim ilk Matrix'ten sonra yaptıkları hiçbir iş onun ötesine geçemedi. Neredeyse 20 yıl olacak ama hala Wachowski kardeşler diyince aklımıza sadece Matrix geliyor. Matrix'in yönetmeni Wachowski'ler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

matriz cok sey olur

misal matrix 4 yaparsin yepyeni bi konspet ve ilersine gerisine herseye acik

ister matrix 3 un kaldigi yerden yeni geisen insanlik matrixten cikanlar ve yeni makina insan savasi cikart

ister matrix 3 un sonrasindan alip sistemde yine sorunlar olsun bisiler olsun falan

ister don geriye matrixin dogununa anklatan yeni seri yap

ister gfull aktorleri degistirdir tamamen bambaska bi asirda gecirt.sonra yaptigin yeni konsept alip ordan hbo tv dizisine dondur ye ekmegini her seye acik

sonsuz varsaryon sonsuz secenecek var

gecmis ve gelecek her turlu

hkaye ve verdigi enginlik salak sacman terminotru 1000 katladigi icin

film iyi olur kotu olur seneryo zayif olurdan oteye zorlama olmadan olabilir

termintor gibi kicini yirtmani gerektirecek bisi olmaz yani

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yapılcaksa Matrix üstünden değilde Animatrix üzerinden bişiler zırvalasınlar ana hikaye biten olayın üstünden yeni zırvalık çıkmazsa iyi olur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yapılcaksa Matrix üstünden değilde Animatrix üzerinden bişiler zırvalasınlar ana hikaye biten olayın üstünden yeni zırvalık çıkmazsa iyi olur.

Aynen bencede Animatrix cok iyiydi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ilk filmler ya$ini cok gosteriyor, aslinda guncel teknoloji ile cekilecek bir film gorsel acidan cok iyi olabilir.

Gecen sefer 2 ve 3'u ayni anda cekmislerdi, Animatrix'i de ayni donemde yapip hikayeyi tamamlayan bir de Enter The Matrix oyunu yapmislardi. Ikinci film TV dizisi gibi cat diye ortada birakilmisti, ucuncu film epic olsun diye Zion'da savas sahneleriyle cok uzatilmisti. Deconstruct edip toplayacagiz derken agir fani olmayan icin cile haline gelecek kadar buyumustu. Aslinda 2'den uzatmalar cikarilsa, Architect'in Neo ile konustugu bolum Animatrix'ten orijin hikayesiyle Matrix'in gecmisini toparlasa, sonuna 3'te machine god'la Neo'nun konusma sahnesi ve onu takip eden son Neo vs Smith dovusu eklenip tek bir film yapilsa (fan cut) orada ilk filmden gorsel olarak cok ustun malzeme, bastan sona aksiyon ve tum konuyu baglayacak hikaye mevcuttu.

Dizi yapsalar ilginc olur aslinda. Animatrix'teki bagimsiz ama ayni evrende gecen ve birbirine baglanabilen hikayeler tadi, Cloud Atlas gibi farkli hikayeleri canlandiran ayni oyuncularla cekilse, ajanlar da ayni, misafir oyuncular degisik olsa, Black Mirror tadi her bolum ayri hikaye olsa ama bunlara paralel devam eden bir ana arc olsa, Neo'dan oncesini de, sonrasini da dahil ederler, deli bir sey cikar ortaya.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

3'ün sonunda ne oluyordu sahi, hiç hatırlamıyorum, bir kere izlemiştim o da yarım yamalaktı.

Makineler insanları işgal ediyordu, o sırada Neo kaynağa doğru gidiyor; orda yapayzekayla bir anlaşma yapıyor Ajan Smith illeti sistemi mahfediyor diye ondan arındırcağı konusunda uzlaşıp matrixin içinde virüs gibi yayılan Smithide devre dışı bırakıyor, matrix resetleniyor pislikten arınmış yeni bir başlangıç oluyor. İnsan ve makinenin beraber yaşayabileceği bir harmoni düzeni geliyor. Neo fiziksel olarak ölüyor matrixin kurtarıcısı gibi oluyo tüm benliği sanal dünyada düzeltme etkisiyle mutlu bir sona bağlıyor. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Matrix sadece ilk film değildir. Matrix Animatrix'le ve serinin diğer filmleriyle bir bütündür. Tüm seriyi ve Animatrix'i hesaba katmadan ve birbirlerinden ayrı değerlendirerek matrix'i değerlendirmiş olmazsınız.

Bir kere Animatrix izlenmeden ne hikayesini tam olarak anlarsınız, ne de serinin boşluklarını doldurabilirsiniz. Hatta oyunu bile filmler arasındaki boşlukları dolduruyor.

Yani tüm seri komple düşünülmüş ve tasarlanmışken siz parçaları ayrı ayrı ve eksik bir şekilde ele alırsanız yorumlar da, beklentiler de eksik kalır ister istemez.

Filmin içine inanılmaz bir akıl eseri ince ince serpiştirilmiş, oya gibi işlenmiş deli gibi çok detay mevcut. O detayları bilmek ve hakim olmak filme tümden bakış açınızı değiştirir. Bu detaylarla ilgili bir çok video var Youtube'da, bir ikisini izlemenizi tavsiye ederim.

Hatta okurum derseniz çok daha fazla sayıda ve detaylı içeriğiyle bir sürü yazı ve inceleme de mevcut.

Uzun lafın kısası Matrix öyle sıradan bir holivud filmi değildir. Bence daha özel bir gözle izlenmeyi ve yorumlanmayı hakediyor.

"Görünenin ötesinde bir gerçek var. İnsan kendini geliştirebilirse iki gerçekliğe de hükmedebilecek potansiyele sahiptir."

lazsa, Cirrus, eldrun and 1 other beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Film zaten bir son filmi gibi değildi.  Çekerlerse iyi olur, çünkü hikaye eksik. Her şey bitti durumu yok. 

Matrix'in resetlenmesi daha iyi bir sanal düzen ile insanların makineler tarafından  enerji kaynağı olarak hala kullanıldığını gösteriyor. Her şey bittiyse matrix'in olmaması lazım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Eski filmleri yeniden yapmak yerine (remake) üçlemeyle bağlantılı farklı filmler yapsınlar. Zaten eski ya da güncelliğini yitirmiş bir seri sayılmaz (ilk film 99 model), remake yapıp batırmasınlar filmleri (en azından ilk filmi).

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Orjinal 3lemeye dokunmasınlar da. He is dead jim olayı geçerli.

Neo'nun pişmanlık yasasından yararlanmaya çalışan Zion imamı ve pis bir FETÖ itirafçısı olduğu ortaya çıktıktan sonra 3. filmden soğumuştum.

Olay Ajan Smith idi. Çokları onu anlamadı. Narc arkadaşıma buradan selam çakıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Eski filmleri yeniden yapmak yerine (remake) üçlemeyle bağlantılı farklı filmler yapsınlar. Zaten eski ya da güncelliğini yitirmiş bir seri sayılmaz (ilk film 99 model), remake yapıp batırmasınlar filmleri (en azından ilk filmi).

Remake olmayacak. Hatta ilk seride tam ince ayar çekememişler. Yeni yapım daha detaylı ve seriyi daha iyi yansıtacak bir film olması yönünde bakalım, senaryoya kafa yormaktalar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok