time spy 3DMark Time Spy
1 1

Bu konuda 370 mesaj var

@stardust Test sırasında kart boost hızı olarak ne alemde Cihan ? Max. overclocksuz kendi çıkabildiği değerler ve sabit kalabildiği değer açısından bir yorum yapabilir misin?

ZvAnA tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 hours ago, ZvAnA said:

@stardust Test sırasında kart boost hızı olarak ne alemde Cihan ? Max. overclocksuz kendi çıkabildiği değerler ve sabit kalabildiği değer açısından bir yorum yapabilir misin?

afterburner kurup baktım şimdi. max. 71 derece. 1968mzh gördü, genelde 1949mhz de takıldı. en düşük 1911mhz'ye düştü.

kısaca Time Spy benchmark süresince boost hızını sürekli olarak devam ettirebiliyor overclock yapmadan.

ZvAnA beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

9750.PNG

9750  - stardust - MSI GTX 1080 Ti Gaming X @ 2000mhz  -  i7 7700k @ 4900 MHz  - 16 GB ddr4 @ 3200 MHz

-

Niye 10 bin puan alamadım diye bakarken, işlemci puanın etkisini görmüş oldum.

Listede genel puanla 10821 skor alan T800'ün GPU skoru 10602 - CPU skoru 12262

Benim genel puan 9750 iken, GPU skoru 10827 fakat CPU skoru 6237

GPU skorlarını gösteren de bir liste yapsam iyi olacak... Çoğu oyun hala saat hızına bakıyor, Tolga abimin 10 çekirdekli işlemcisinden "şimdilik" pek faydalanmıyorlar.

Yine de 8700k alasım geldi ama sırf 10 bin puanı devirmek için böyle bir masraf da saçma olacak. İncelemeler gösteriyor ki +2 çekirdeğin gerçek oyunlarda getirisi nerdeyse sıfır.

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

çok güzel gpu skoru almışsın @stardust ben çok önceden de demiştim bu test işlemciye bağlı sonuçlarda değişiklik gösteriyor diye. o zaman bende 6700k vardı misal.
grafik 1 ve 2 testlerinde de cpu etkisi var.  burada saat hızlarına göre değişiklik gösteriyor. örneğin sen 4900mhz ile test yapmışsın. gpu boost hızlarınız aynı olmasına rağmen 4500mhz cpu ile test eden @T800 den daha yüksek skor almışsın.

farklı forumlarda bu konuda büyük tartışma dönüyor zaten. futuremark hala cpu dan bağımsız pure bir test yapamadı. grafik 1 ve 2 den sonra gelen cpu test zaten çekirdek sayısı ve ram zamanlamalarına bağlı.

örneğin ben cl14 ile test ediyorum ve aynı ram hızlarında cl16 ile test ediyorum cpu puanı değişiyor. zamanlama ne kadar kısalırsa hız ve puan da artıyor haliyle.

ben dual ram ile quad ram arasında ki farkı göstermek için de test yaptım burada. quad da bile farkediyor cpu testi.

bu arada bende ekran kartına +550mhz memory ekledim. o şekilde test yaptım. skor değişti epey.

10652 - jackjoker - Galax GeForce 1080 Ti EXOC @+110mhz GPU @+550mhz MEMORY - i7 7820x - 4700Mhz - 32GB - @3600Mhz cl 14.14.14.34 

jackjoker tarafından düzenlendi
stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 minutes ago, stardust said:

@jackjoker GPU puanı geçmeye çalışma, senin için iyi olmaz :lol:

benim gpu skorumu eksik yazmışsın starrrrr. ayrıca geçemem gpu da. su soğutma siparişini bekliyorum. o geldiğinde veririm coşkuyu :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 dakika önce, stardust said:

onu güncellemeye üşenmiştim nası olsa listede yeri değişmedi diye :D

bak yaaa.

şaka maka nası aldın sen o gpu puanını söyle bi hele :D bizimkiler normal de seninki fazla kalorili olmuş. ankaraya ne zaman geliyorsun onu da de. tatlıların birikiyor.

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 minutes ago, Whooosh said:

Ay canım yaa. Total puanda birinci olamayınca gpu puanlarına özel liste yapmış.

Ne sandın evladım, boşuna mı 1080Ti aldık :lol:

4 minutes ago, jackjoker said:

bak yaaa.

şaka maka nası aldın sen o gpu puanını söyle bi hele :D bizimkiler normal de seninki fazla kalorili olmuş. ankaraya ne zaman geliyorsun onu da de. tatlıların birikiyor.

Ne bileyim afterburner diye bir bok var, onda bütün çizgileri sonuna dayadım :lol: kart yanmadığı için mutluyum...

Ps: @TiesTorN'un puanlar geliyor, listede 980ti eskikti iyi olacak :) 

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

biraz daha gıdıkladım, bu sefer sonlara doğru artifact verdi.

CPU skorunu arttıramadığım için daha fazla GPU'yu istediğin kadar zorla, genel puana etkisi çok minimal oluyor görünen.

bana 8700k yolları görünmüş olabilir :icon_twisted: :lol:

9860.PNG

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, stardust said:

biraz daha gıdıkladım, bu sefer sonlara doğru artifact verdi.

CPU skorunu arttıramadığım için daha fazla GPU'yu istediğin kadar zorla, genel puana etkisi çok minimal oluyor görünen.

bana 8700k yolları görünmüş olabilir :icon_twisted: :lol:

9860.PNG

Custom loop su soğutma kursana. Fotoğrafları felan paylaş hatta :D 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
55 minutes ago, rammstein said:

Custom loop su soğutma kursana. Fotoğrafları felan paylaş hatta :D 

Coffeelake için değmez, Cannonlake için yapacağım o işi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

En iyi dört çekirdekli işlemci yanına en iyi gtx 1080Ti yakışır.:lol: 

Cihan'cım sana zahmet bu skorları da sıralamada hakettiği yerlere koyarsan sevinirim. :D

Bunu 7700k ile aldığım en yüksek skor olarak gönderiyorum.

9894   - ZvAnA - MSI GTX 1080Ti Hawk X EK@ 2101 mhz   - i7 7700k @ 5000mhz  - 16GB ddr4 @ 3200 MHz

9894_5ghz_2101.png

Bunu da en iyi GTX 1080Ti gpu skoru olarak gönderiyorum :)

GPU Skoru       : 11013  - ZvAnA - MSI GTX 1080Ti Hawk X EK@ 2101 mhz

3D Mark Skoru:   9892  - ZvAnA - MSI GTX 1080Ti Hawk X EK@ 2101 mhz   - i7 7700k @ 5000mhz  - 16GB ddr4 @ 3200 MHz

9892_5ghz_2101.png

ZvAnA tarafından düzenlendi
jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

:lol::lol::lol:

Star seni eklememiş Korrrrrrrrrrrrahn abææææ

Onur tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Açılın bir saniye çekilin,  :)

JZ7RXo.png

9498 - Psikobat - Msi RTX 2070 Armor @ 2050mhz - Ryzen 7 2700x @4100mhz - 32GB ddr4 @ 3200mhz

Psikobat tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2. nesil iyi hocam daha makul vcore ile mantıklı mhz seviyeleri için, tabi kendi soğutucusu ile üst limit bu.

4,2 hatta 4,3 için noctua u12se taksam olabilir de kim uğraşacak , sahi oda kenarda yatıyor he satsam mı acep :D 

Bu arada @stardust beyler skoru güncellermisiniz lütfen :P 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok