time spy 3DMark Time Spy
1 1

Bu konuda 370 mesaj var

Sağol Tolga @T800, evet kart referans tasarım. Ek ve aplhacool vs bloklarının yarı fiyatına bykski blok ve backplate siparişi verdim. Hele ki Alphacool çok saçma bir tasarım yapmış VRM soğutması için. Full blok değil de vrmlere gelen kısma blokla bağlantısı olmayan.ayrı bir metal tutturmuş. Uzak durulması lazım. Byksiki ürünler Aliexpresste rahat bulunabiliyor da işte geliş süreleri vs uzun. Benim de siparişi vereli epey oldu, hâlâ beklemedeyim.10, 11'i gibi elime geçecek diye tahmin ediyorum.

Evet oc postansiyeli pek gaza getirir cinsten değil, üstelik Palit gaming pro'lar power limit açısından da en fakir kartlardan. FE bile peak olarak 370 wattlara çıkarken palit gamingprolar 350 watt ile sınırlı ama bu da peak değer. Yani aslında limiti 330-340 wattlarda geziniyor. Bu power limit başlı başına oc için sorun zaten. Gerçi redditte bios update bekleyenler var bunun için. Daha önce bir bios yayınlanmıştı ama o fanların gücünü düzenleyen bir biostu, benim kaztta da o yüklü geldi zaten. 1 aralıkta da yeni bir bios daha yayınladı palit ama ne işe yaradığını bilmiyorum. Bir bilgi bulamadım. Şimdilik dokunmuyorum biosa. Neyse sonuçta oc dışında biliyorsun kasaya önem verdiğim, sıvı soğutmayı da hobi olarak gördüğüm için tabi yine bloklu kullanmak istedim. Nitekim üzerindeki fanlarla kartı yüklü halde 72-73 derecelere çıktığını gördükçe bir tuhafıma gidiyor. Alışık değiliz. :mrgreen:

ZvAnA tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

evet blok gelsin, denmek istediğim bir iki bios var. Tabi 2x8pin olduğunu unutmamak lazım. 450W'lık evga biosları falan da var yoksa.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 11/26/2017 at 5:41 PM, stardust said:

9750.PNG

9750  - stardust - MSI GTX 1080 Ti Gaming X @ 2000mhz  -  i7 7700k @ 4900 MHz  - 16 GB ddr4 @ 3200 MHz

-

Niye 10 bin puan alamadım diye bakarken, işlemci puanın etkisini görmüş oldum.

Listede genel puanla 10821 skor alan T800'ün GPU skoru 10602 - CPU skoru 12262

Benim genel puan 9750 iken, GPU skoru 10827 fakat CPU skoru 6237

GPU skorlarını gösteren de bir liste yapsam iyi olacak... Çoğu oyun hala saat hızına bakıyor, Tolga abimin 10 çekirdekli işlemcisinden "şimdilik" pek faydalanmıyorlar.

Yine de 8700k alasım geldi ama sırf 10 bin puanı devirmek için böyle bir masraf da saçma olacak. İncelemeler gösteriyor ki +2 çekirdeğin gerçek oyunlarda getirisi nerdeyse sıfır.

aynı ekran kartı, cpu'nun farkı, overclock yok ikisinde de.

ts.JPG

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ts1.JPG

msi afterburner ile biraz gıdıkladım gpu'yu. işlemci ve ram'lerde hala overclock yok.

yeni puan gönderme formatı:

10808-stardust-MSI GTX 1080 Ti Gaming X @ 2000mhz-AMD Ryzen7 5800x-G.SKILL Trident Z Neo 32GB 3600mhz CL16

( - ) tire işareti sadece puan-nick-parça ayrımlarında olmalı, donanım açıklaması içine "-" koyarsanız bir sonraki sütuna atlar o yüzden koymayın.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

3dMliste.JPG

Listemiz yeni formatı ile güncellenecektir artık. Vatana millete hayırlı olmasını dileriz. Çok yakında Cinebench R23'e başlıyoruz hazır olun. İlk mesajı da güncelliyorum.

yeni puan gönderme formatı:

10808-stardust-MSI GTX 1080 Ti Gaming X@2000mhz-AMD Ryzen7 5800x-G.SKILL Trident Z Neo 32GB 3600mhz CL16

( - ) tire işareti sadece puan-nick-parça ayrımlarında olmalı, donanım açıklaması içine "-" koyarsanız bir sonraki sütuna atlar o yüzden koymayın.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

değerli forum kullanıcılarımız, puanını gözden kaçırarak (ya da kıskançlıktan) eklemediğim arkadaşlar yeni formata göre, eski mesajlarını alıntı yaparak gönderirse hemen listeye eklerim.

google spreadsheet kullanmasını öğrendim az önce, çok heyecanlıyım :icon_zzzz:

@Whooosh beğendin mi ?

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
20 hours ago, stardust said:

burda bu işler böyle...

ps: sen gerçi cinebench listesinin düzenlenmesini istemiştin şimdi farkettim, burayla işin yokmuş, yapsana bi 3D Mark...

@Whooosh

Ulan 3dmark yapacak ekran kartı mı var? 1060 ile yapayım da rezil mi olayım? Ezsinler mi beni?

Şöyle 3060ti ve üstü bir şey alırsam yaparım.

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir çılgınlık etttik bakalım :)

Windows kurmak şart ama inatla direniyorum.

Neyse, @stardust beyler sana zahmet,

18658- Psikobat- RX6900XT@ 2600@2150 - Ryzen 5800x curve optimize - 32 GB DDR4 3200mhz

olO4U2.jpg

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

makas kesmiyor :lol:

kardeşim şikago'da.

gelecek 2 gün sonra.

koskoca AMAREGA...

ekran kartı yok ya. 

2021 senesi.

insanlığın altın çağı.

parasıyla ekran kartı alamıyoruz.

batsın bu dünya.

Psikobat beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

EjOLmo.jpg

hiç kurcalamadan kartı taktığım gibi bir test aldım, işlemci de PBO Eco %90'da çalışıyor yani overclock yok ikisinde de.

GPU-Z de boost 1710 mhz yazsada test alırken 1920-1950 mhz'lerde dolaştı kart.

tam tahmin ettiğim gibi isminin arkasına bi "OC" yazıp aynı kart için daha fazla aldıkları bir pazarlama stratejisi, ben düz olanı aldım.

zaten 1440p çözünürlük için bu kartı hiç zorlayacağımı düşünmüyorum, belki cyberpunk oynarken bir miktar denerim overclock.

EjOfUh.jpg

Horizon yüklüydü ona bir girdim, "ultimate quality" 1440p g-sync açık 120hz'e sabitledim monitörü

1-2 an dışında 120'nin altına düşmedi bile. g-sync v-sync açmadan yapınca FPS'nin çok arttığı yerlerde bir miktar "coil whine" duyuluyor.

gerçi ses açmamıştım ve kasa kapağı açık, sesi açıp, kapağı kapatınca farkedilecek durumda değil.

benim 1080 ti'da hiç coil whine yoktu, bu kartla hatırlamış oldum. araştırdım biraz çok feci coil whine alanlar olmuş özellikle founder edition'larda.

bu Asus Tuf'larda başta oluyor kartı kullandıkça azalıyor diye yazmışlar reddit'de, göreceğiz bakalım.

-

ps: bi tane de 64 bit olarak yaptım

EjXBDs.jpg

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

sonuçta bizde hastalık var, gıdıklamadan duramıyoruz...

Ej3FLN.jpg

+60 mhz GPU'ya attım, internetten de gördüm, memory clock ile oynamak performansı düşürüyor zaten bandwidth iyi, hiç ellemeyin demişler.

olay şu ki normalde 320w çekiyor maksimum. afterburner'la SS'deki gibi bir ayar yapınca 350w çekti. TUF'ların üst limiti 375w, Evga FTW3 gibi üst seviye kartlarda ise limit 480w...

düşünebiliyor musunuz, 3-5 fps fazla almak için 160w fazla elektrik yakmak, bu devirde çılgınlık...

320-350w bile bence rahatsız edici, hayatımda hiç aldığım ekran kartının elektrik faturasına etkisini düşünmemiştim.

açıkçası bu OC ayarını sadece Cyberpunk için yaparım, diğer oyunlarsa normal stock ayarlarda kullanırım kartı.

-

watt / performans olayları için bu inceleme mükemmel olmuş, rtx 3080 almayı düşünenler kesinlikle izlesin:

https://www.youtube.com/watch?v=q_VC_00wcMU&t=1490s

elektrik faturasını düşünmeyip, OC olayına kasacaksanız Türkiye'de TUF'dan daha iyi alabileceğiniz kartlar Asus Strix OC ve Evga FTW3.

tabi 480w elektrik tüketimini dert etmiyorsanız. 

ben bir kere daha seçimimden memnun kaldım, TUF tam sweet spot olmuş, fiyat-performans kartı.

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

benim capsler kurbağa olmuş yaw...

imgyukle diye saçmasapan bir yere koyarsan olacağı buymuş demekki.

16460 puan almışım.

açıkçası 3070 Ti fiyatına göre o kadar iyi performans vermiş ki, bana 3080 almamı bir sorgulattı şuan.

2dd490s.JPG

bigün inşallah listeyi de güncellerim, şuan üşendim :D

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 saat önce, stardust said:

benim capsler kurbağa olmuş yaw...

imgyukle diye saçmasapan bir yere koyarsan olacağı buymuş demekki.

16460 puan almışım.

açıkçası 3070 Ti fiyatına göre o kadar iyi performans vermiş ki, bana 3080 almamı bir sorgulattı şuan.

2dd490s.JPG

bigün inşallah listeyi de güncellerim, şuan üşendim :D

OC olayına girmedim. Girdim de sadece kendi default değerini kendi ayarladı. voltaj vs olayına girmedim. memory lere dokunmadım.  aslına bakarsan da default değer de bırakmak yeterli ( grafik puanı yaklaşık 15000 oluyor ) zaten hayvani bir kas gücü var. kart gerçi bana ne versen ver ama doğru değerlerde ver diyor. güç toleransı açık.

neyse işte 3070 ti beni 5X serilerine kadar götürür rahat rahat. 3080 i saymıyorum sen bence çoluk çocuğa karışana kadar gidersin. halen bizim bu kartları 2k da zorlayacak bir şey yok. olacağını da çok sanmıyorum. bana göre bu neslin geçmişle eşitliliği şu
3080 = 1080 ti
3070 ti = 1080

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok