digitürk vs d-smart vs tivibu (uydu)
0

Bu konuda 25 mesaj var

evde kullandığım digitürk aboneliğime izlediğime oranla çok para verdiğimi düşündüğüm için daha uygun fiyatlı bir platform arayışına girdim. önemli olan belgesel ve spor kanalları eşim ve benim için. Spor kanallarında TBL, Euroleague ve belki bir kaç yabancı futbol ligi ilgilendiriyor bizi... 

d-smart ve tivibu kullananlardan ya da bilgisi olanlardan yorum/öneri alabilir miyim? hangisi tercih edilir? ya da hiç bulaşma digitürkten devam et mi dersiniz? IPTV işine girmek istemiyorum, kesin uydu olacak (superonline fiber kullanıyorum ve şifremi zamanında bir açığı kullanarak elde edebildiğim için verilenden farklı bir router kullanıyorum. router fln değiştirmeyi gerektirecek şeylere karşıyım yani)

ps: kablo tv mevcut değil apartmanda...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

dizi film digiturk

belgesel d-smart

tivibu hesaplı

digiturk pahalı ben oynayamıyorum kablo olmayınca tivibuya olsa hemen değişeceğim. d-smart daha pahalı, elini ver kolun gitsin. Abonman çıkışlarıda sıkıntılı digiturk ve d-smartın süpriz faturalar oluyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

TBL ve Euroleague diyorsanız zaten digiturk dışında bir alternatif kalmıyor.

Ben iki senedir Ağustos aylarında yapılan kredi kartı kampanyası ile birşeyler yakalamaya çalışıyorum. Bu sene Lig TV + 6 Ay Film ve Dizi + HD + Belgesel vs. + 3 ay Spor Extra için 515 TL 9 taksit üzerinden anlaşmıştım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

(superonline fiber kullanıyorum ve şifremi zamanında bir açığı kullanarak elde edebildiğim için verilenden farklı bir router kullanıyorum. router fln değiştirmeyi gerektirecek şeylere karşıyım yani)

Merakimdan soruyorum, verilenden farkli bir router kullanilinca Digiturk Play calismiyor mu?.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Turkcell TV için bazen farklı bir VCI kullandırıp kotadan saymıyor, Tivibu da da benzer durum, bu yüzden cihaz değiştirmek problem olabiliyor ama Digiturk Play için böyle bir durum yok diye biliyorum.

JardeL beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

teşekkürler herkese, ne yapacağımı şaşırmış bir haldeyim şu anda :) digitürk'e verdiğim ayda 60TL'ye çok acıyorum ama diğerleri de aynı şeyin laciverti sanırım :\ TBL ve euroleague'i internet üzerinden veren ücretli ayrı bir yabancı platform falan var mı acaba? standart uydu + ücretli aboneliğe geçeyim diye düşündüm bi an...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende Spor Ekstra + Sinema + Belgesel + Çocuk + HD paketler var. Dizi paketi yok. Aylık 51TL ödüyorum. Zamanında "Devlet memurlarına %50 indirim" kampanyasından faydalanmıştık. Bazı paketler o kampanya ile indirimli, spor ekstrada indirim yok. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Belgesel dışında diğer platformlara geçilmez. Çünkü spor ve filmler  tam bir çöp.  Ne dsmart ne de tivibu bu konuda rekabetçi değiller. Digiturk'un eli bu konuda çok güçlü ne yazık ki.

Giriş+Belgesel+Sporsever +Çocuk+ HD için ayda 16.5 TL ödüyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Nasil 16.5 TL ???

Birebir Aynisi icin ben 43.99 TL oduyorum yillardir :)

Taahutsuz

12. yildir da uyeyim valla yakarim digiturku

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Nasil 16.5 TL ???

Birebir Aynisi icin ben 43.99 TL oduyorum yillardir :)

Taahutsuz

12. yildir da uyeyim valla yakarim digiturku

3 ay ücretsiz, kalan 9 ay 21.99 TL. Ortalama 16.5TL'ye geliyor. 12 ay taahhüt.

Taahhüt sonu her yıl üşenmem iptal faksı çekerim. Bir kaç gün sonra beni ararlar. Pazarlık ederim. Fiyat hoşuma gitmezse resti çekip kapatıyorum telefonu. Sonra tekrar arayıp çok daha uygun fiyatlar veriyorlar. Bende kabul ediyorum. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Giriş + Belgesel + Spor Extra + HD 53.99 ödüyorum ben... bu nasıl keyfe keder bir faturalandırma sistemidir yaw! kimisi 16.5 kimisi 43 ödüyor.. çocuk paketi de yok bende!! hay bin kunduz!

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Beni iyi kandırıyorlar, taahhüt vereyim dediğimde o paketlere taahhüt yok diyorlar

E tabi bakıyor geçmişe 12 yıldır paşa paşa aynı şekilde ödemişiz..Dediğiniz gibi blöf yapmak lazım.

Bu arada sporsever ile sporextra farklı , sporextra daha pahalı bir ürün..Bendeki normal düz sporsever yani eurosport vs. var sadece..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Digiturk'de fiyat almanın yolu taahhüt bitişi sonrası iptal faksı. 

Söylediğim gibi şu anda kredi kartı kampanyası ile ortalama 45-46 TL'ye Lig TV + Giriş + HD + Hediye film dizi vs. izliyorum.

@@Forgotten sanırım en uygun seçenek standart uydu + digiturk play olabilir ama digiturk play'de de bazen saçmalama olabiliyor. Bir dönem euroleague maçlarının uzatmalarını vermiyordu mesela.

Bu sezon CSKA - Fenerbahçe maçı uzatmaya kaldı yayın kapandı.

Eğer uğraşmak istiyorsanız en iyisi digiturk ile pazarlığa girişmek. İnternette pazarlık yapılan ve alınan fiyatlar ile ilgili bolca bilgi var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İptal faksı çekerseniz o indirimleri hemen alırsınız bence.  Son 3 senedir bu indirimleri rahatlıkla alıyorum. Sonraki sene vermezlerse hiç önemli değil. İptal ederim olur biter.  Başka bir çözümü daha var çünkü. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir iki kibar görüşme yaptım:

önce ilk iki ay %50 indirim, kalan aylar 36,99 teklif ettiler.

Kabul etmeyip online işlemlerden yazdım , üzerine aradılar,

ilk iki ay %50 indirim kalan aylar 43,99 dediler (şaka mı dedim, zaten şu an 43,99 ödüyorum dedim)

kapatıp iptal birimini aradım

3 ay ücretsiz 9 ay 37 tl dediler (yani aylık 27,75 e gelecek)

dedim aynı paketlere 21,99 a izleyen var dedim, ne zaman olmuş bilemiyorum şu anki mevcut kredi kartı kampanyası bu şekilde dediler

(giriş+çocuk+belgesel+sporsever+hd)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bana da kredi kartı kampanyasında giriş+HD+belgesel+spor extra için 480TL yıllık önerdiler, hele bi düşüneyim dedim... 54TL yerine 40TL'ye gelecek ama sanki biraz daha iner mi diye bi faks çekeyim ben iptal ediyorum diye :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Giriş + Belgesel + Çocuk + Sporsever + HD

3 ay ücretsiz, sonraki 9 ay 37 TL -> 12 ay taahhüt

Yani aylık ortalama 27,75 TL

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bu sene sadece ligtv'ye taahhüt verdim, diğerlerinin taahhütünü vermedim, ligtv ile aynı tarihe gelsin, sonrasında bakarım diye.

benim fiyatlarım şöyle :

Giris Paketi Bedel 19,24
Belgesel Paketi Bedeli  3,00
Çocuk Paketi Bedeli 1,00
Sporsever Paket Bedeli 1,00
HD Yayın Bedeli 4,99 

3 paketi 5 TL olarak uzun süredir veriyorlar. 2015'de 4 TL imiş, şimdi 5 TL. Yan oda da ise Sadece Belgesel Paketi var 2,5 TL. Ona ilave paket eklersem her paketi 2,5 TL olarak ekliyor. Şimdi bakınca farkettim, HD yayın için eski yıllarda hiç ücret almamışlardı, 2 aydır alıyorlar. Bir arayıp sorayım bakalım nedenmiş. 
Garip bir fiyat politikaları var, değiştirmek istersem farklı fiyatlar getirecekler, bende vermiyorum. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 09.03.2017 at 08:46, CaRaBeeN said:

Giriş + Belgesel + Çocuk + Sporsever + HD

3 ay ücretsiz, sonraki 9 ay 37 TL -> 12 ay taahhüt

Yani aylık ortalama 27,75 TL

Yine üşengeçlikten taahhüt vermemiştim, bu ay 3tl zam geldi digitürke, benim yukarıda alıntı yaptığım paket ayda 43,99 dan 46,99 a yükselmiş oldu.

Şöyle bir bakındım birebir aynı paketi hiç birşey yapmadan 25 tl ye veriyorlar.

12 ay kredi kartlı taahüt verirsek te aylık 20 tl ye bağlıyorlar

Yani şu an daha avantajlı bir hale gelmiş durumda. İlginç...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar TV başlığı hortladı bir şey sormak istiyorum.

Şuan Digiturk abonesiyim. Çarşıda 100 tl ye çanak anten satılıyor bunu alıp uydu alıcılı denen meret tvlerden bir tane alsam hazır Digiturk kordonları çekmiş bulunuyor aboneliği iptal edip bu tv ye ekstra uydu receiveı takmadan kanalları izlemem mümkün olur mu?

2. si ise tivibusudur, digiturküdür olmadan sadece netflix ve yerel kanalları izlemek mümkün olabilir mi hd kalitesinde?

Şuan 16'Mbps'ye kadar alt yapıp destekliyor. Netflix tv de açık şekilde internette takılma olmuyor fazla.

Kısaca aylık ödeme yapmadan, yerel kanalları HD izleyerek (Netflix ve internet hariç) bu digiturkünden falan kurtulmak mümkün mü?

RFID tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

tabiki kurtulabilirsin. çoğu ulusal kanal hd yayına geçti. hd olmayan ulusal kanal kalmadı gibi bir şey... 

@RFID

emre666 tarafından düzenlendi
RFID beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok