Media Player karşılaştırması, tavsiyesi
0

Bu konuda 7 mesaj var

Diğer başlıklarda konuşuldu. Ayrı başlığı olması daha uygun.

Amazon Fire, Roku, Xiaomi Android TV, Kodi Box , Rasperry Pi3 OSMC alternatiflerimize ek olarak bir de daha az bilinen Çin markaları var. 

Bunların arasından Xiaomi Android TV mantıklı geldi, onu sipariş edeceğim. Amazon Fire da çok iyi alternatif ancak Türkiye'ye göndermiyor amazon. 

Beelink tavsiye geldi. Bunu kullanan var mı?

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_416057.html

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_607542.html

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Apple TV kullanıyorum, Infuse Pro ile birlikte ihtiyacım olan tüm içeriği karşılıyor. Çok önemli görmediğim tek eksikliği Spotify uygulaması bulunmaması, onu da telefondan Air Play ile hallediyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Apple TV + Infuse Poe'nun en önemli eksiği bence 1080p x265lerde sorun çıkarması. Son zamanlarda önemli filmler hariç bütün dizi ve filmlerde varsa x265 tercih ediyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Samsung 2014 2015 2016 TV + Plex MS Software via ethernet

Acamadigi format yok, oldu da sacma sapan bir container codec altyazi yanlis kombinasyonu, onda da transcoding yapiyor yine oynatiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

RasPi kullanıyorum, başka işlerime de yarıyor tabii ancak medya tarafında Kodi, Couchpotato ve Sickbeard ile çok iyi iş çıkarıyor. Dizileri, Filmleri arayüzden ekliyorum, malum ortamlara ulaştığında otomatik indirilip medya oynatıcının arayüzünde görüntüleniyor. Kodi 'nin otomatik altyazı indirme, kütüphane oluşturma vs. temel özellikleri de gayet iyi. Tek sıkıntı x265 desteği yok, ancak her release in mutlaka x264 olanı da olduğundan, "x265" i blacklist edip geçtim sadece. TVde müzik dinlemediğimden o tarafı bilemiyorum tabii.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

RasPi kullanıyorum, başka işlerime de yarıyor tabii ancak medya tarafında Kodi, Couchpotato ve Sickbeard ile çok iyi iş çıkarıyor. Dizileri, Filmleri arayüzden ekliyorum, malum ortamlara ulaştığında otomatik indirilip medya oynatıcının arayüzünde görüntüleniyor. Kodi 'nin otomatik altyazı indirme, kütüphane oluşturma vs. temel özellikleri de gayet iyi. Tek sıkıntı x265 desteği yok, ancak her release in mutlaka x264 olanı da olduğundan, "x265" i blacklist edip geçtim sadece. TVde müzik dinlemediğimden o tarafı bilemiyorum tabii.

Arkada bir torrent client mı çalışıyor?

RP3 benim de işime yarıyor. x265 sorun animeler için , x264 bulunmayabiliryor.  Netflix vb  için de (rp3 de zaten yok )  x265 bulamazsa x264 olarak aktraıyor sanırım ama görüntü kalitesi düşüyor belki.

Android TV RP3 'e gelecek yakında , o zaman netflix ,amazon 'un da native uygulamaları olur , o sorun da çözülür.  Wireless performansı düşük ama bende 20-25 mbit arası , bu da streaming için yetersiz kalabiloiyor. 

Youtube da kodi eklentisini kullanıyorum. Hiç reklam görmedim bugüne kadar . Eklenti official değil tabii, herhalde blokluyor.  Diğer android playerlar da durum ne?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok