Bebek Güvenlik Kamerası Önerisi ve Gümrük Vergisi Sorusu
1 1

Bu konuda 4 mesaj var

Bebeğimiz için bir bakıcı ile anlaşacağız 1-1,5 yıllık bir süre için. Güvenlik açısından SD karta kayıt yapabilen, tanesi 30-50 USD’lik 3-4 tane kamera almayı düşünüyorum. 1080P, ultra özelliklere sahip bir şey aramıyorum. Maksat arada bir ne oluyor bitiyor onu görelim. Fikir vermesi açısından iki model beğendim: Xiaomi XiaoYi Intelligent 720P ve Xiaomi Small Ants. Ancak Aliexpress, Gearbest, Banggood, GittiGidiyor ve n11’de bunlardan kalmamış. Amazon’da Yi US Edition diye 40 USD’ye satılıyor Xiomi’ler. Aşağıdaki modelden var ancak Türkiye’ye göndermiyorlar.

https://www.amazon.com/YI-Wireless-Security-Surveillance-US/dp/B016F3M7OM

Güvenlik firmalarına sordum; hard disk bulunduran kayıt cihazlı, 5 kameralı kurulumları 2.500 TL civarı olur diyorlar. Aliexpress GittiGidiyor gibi sitelerde bilmediğim bin türlü marka model. Xiomi’ye de bir tanınırlığı var diye bakıyorum, yoksa yazılımı ile ilgili bir sürü sorun çıkmış okduğum yorumlarda. Diğer Çinli üreticilerin durumu kimbilir ne alemde.

Sonuç olarak ne yapacağım konusunda bir fikrim yok açıkçası. Marka model ve alacak yer tavsiyelerinizi alabilir miyim? İkinci olarak da diyelim 200 USD civarı bir şey aldım, eninde sonunda gümrüğe takılacak. Ankara’daki gümrüğe gidip, %20 gümrük vergisi ödeyip işin içinden çıkabilir miyim, yoksa daha pahalıya patlar mı? Bilgi verebilir misiniz? Buna göre Türkiye’den alırsam TL cinsinden bir rayiç belirleyeceğim. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Merhaba,

Synology NAS'ı alırken belki böyle bir iş için de kullanırım diye düşünmüştüm, eğer böyle bir yatırım planınınız varsa bu bir bahane olabilir. Synology sanırım 2 kameraya (3'de olabilir) kadar lisans ücreti almadan kayıt ve internet üzerinden erişime izin veriyor. Daha fazla kamera gereksinimi olursa lisans ücreti istiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Merhaba,

Synology NAS'ı alırken belki böyle bir iş için de kullanırım diye düşünmüştüm, eğer böyle bir yatırım planınınız varsa bu bir bahane olabilir. Synology sanırım 2 kameraya (3'de olabilir) kadar lisans ücreti almadan kayıt ve internet üzerinden erişime izin veriyor. Daha fazla kamera gereksinimi olursa lisans ücreti istiyor.

Synology NAS sadece IP kamera ozelligi olan cihazlarla calisabiliyor. Eger aldiginiz urun kendi servisini kendi sunuculari uzerinden veriyorsa (netatmo, withings, nest vb gibi) maalesef lokal olarak kayit alamiyorsunuz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok