Nurus - Nuri Usta
1 1

Bu konuda 84 mesaj var

İstanbul'da 2. el ofis mobilyası satan bir firma, Nurus Me Too'ları 350 TL'den satıyor. Kumaşlarını falan da yenilemişler sanırım. İmkanı olan gidip görsün, bu fiyata kapsın bir tane.

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-ofis-kirtasiye-buro-mobilyalari-adres-ofis-nurus-marka-kaliteli-ofis-koltugu-690400180/detay

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Selamlar herkese, Oncelikle uykudaki bi konuyu tekrardan hortlattigim icin kusuruma bakmayin.

Ben de nurus me too almayi dusunuyorum da bu topic'te kullananlarin oldugunu gordum. Ornek olarak @stardust

Urunu hala kullaniyor musunuz? Herhangi bir sorun yasadiniz mi? Tavsiyeniz ne yondedir? Yardimci olursaniz cok sevinirim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Biz ofiste 2 tane kullanıyoruz. İkisini de önce kendim için almıştım, sonrasında ihtiyaç olunca ofise taşıdık. En ufak bir yıpranma vs. olmadığı gibi kullananlar da çok memnun. Tabi seneler önce aldığımız fiyatla alakası kalmamış, iyice uçtu fiyatları maalesef.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ustad kac yildir kullaniyorsunuz?

Yani dediginiz gibi fiyatlar ucmus ama degecekse yine de almayi dusunuyorum.

Gerci model olarak da kararsizim, me too disindakiler de guzele benziyor. Gidip magazasinda deneyecegim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim koltuk da iyice eskidi sırtıma ağrı vermeye başladı ama 4.000 TL veremem bir koltuğa. :icon_eek:

Adamlar 4 tekerleği bile 150 liraya satıyor.

Varsa 2. el kovalamak düşüyor bana eğer nurus almaya yeltenirsem.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben nurus'un Eskişehir mağazasından pazarlıktı, nakit ödemeydi derken, Fluid Motion modeli olan metal ayaklı bir Me Too'yu 2000 TL'ye almıştım yaklaşık 1 yıl önce. Internet sitesindeki fiyatlara çok takılmayın; mağazada iyi bir pazarlıkla neredeyse yarı fiyatına ürün alabilime ihtimaliniz var. Ki benim aldığım modelin plastik ayaklı olanı o dönemde internet mağazasında 3600 TL'ye satılıyordu.

Azzam beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Azzam, biri 3 yıl diğeri 2 yıldır kullanılıyor. Deforme olmaması çok önemliydi benim için, en ufak bir deformasyon yok üzerlerinde. Aynı dönemde ikea’dan alınan bir sekreter masasının üst tablası darmadağınık bir hal aldı, zımparayla 1 mm incelttim tekrar vernikleyeceğim bu ara. Ofiste kullanılan ürünler çok daha çabuk deforme oluyor.

Azzam beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de haftasonu bi magazaya gidip hem deneme hem de pazarlik yapicam.

Deneyimleriniz ve paylasimlariniz icin cok tesekkurler.

Bu arada me too'nun kafalik destegine cok ihtiyac duyuyor musunuz? Ben cok ihtiyacim olmayacagini dusundugum icin kafalik olmayan versiyonunu almayi dusunuyorum ama sizin tavsiyeniz nedir? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kafalık çok işe yaramıyor, eğer arkaya tamamen yaslanıp oyun oynamayacaksanız almanıza değeceğini sanmam.

Azzam beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, Azzam said:

Ben de haftasonu bi magazaya gidip hem deneme hem de pazarlik yapicam.

Deneyimleriniz ve paylasimlariniz icin cok tesekkurler.

Bu arada me too'nun kafalik destegine cok ihtiyac duyuyor musunuz? Ben cok ihtiyacim olmayacagini dusundugum icin kafalik olmayan versiyonunu almayi dusunuyorum ama sizin tavsiyeniz nedir? 

Sandalye ihtiyacınız çok acil değilse bence bu mağaza ziyaretini erteleseniz mi acaba? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 hours ago, pentaman said:

@Azzam, biri 3 yıl diğeri 2 yıldır kullanılıyor. Deforme olmaması çok önemliydi benim için, en ufak bir deformasyon yok üzerlerinde. Aynı dönemde ikea’dan alınan bir sekreter masasının üst tablası darmadağınık bir hal aldı, zımparayla 1 mm incelttim tekrar vernikleyeceğim bu ara. Ofiste kullanılan ürünler çok daha çabuk deforme oluyor.

Temizliği falan nasıl oluyor? Özellikle ter ile ilgili sıkıntılarım olabilir :) bu arada internet fiyatı uçmuş, mağaza açıksa yarın telefon edeceğim. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, Atrin said:

Sandalye ihtiyacınız çok acil değilse bence bu mağaza ziyaretini erteleseniz mi acaba? 

Ben de normal sartlarda pek evden cikmiyorum zaten fakat maalesef biraz aciliyetim var. Cunku ciddi bel ve sirt agrisi cekiyorum. Oncelikle magazayi arayacagim zaten duruma gore ziyaret edecegim.

Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
37 minutes ago, ObiWan said:

Temizliği falan nasıl oluyor? Özellikle ter ile ilgili sıkıntılarım olabilir :) bu arada internet fiyatı uçmuş, mağaza açıksa yarın telefon edeceğim. 

arkası file zaten terletmiyor, çıplak oturmuyorsan temizliği diye bir durum söz konusu değil.

@Azzam ben "me too" sandalyeyi hala kullanıyorum. genel olarak tavsiye ederim ama mümkünse deneyip alın. bundan daha rahat sandalyeler var ama sağlık açısından bunun sağladığı bel-sırt-kafa desteği oldukça iyi.

fiyat konusuna takılan arkadaşlara da söyleyeceğim, bu tip koltuklar öyle ikea tipi 2-3 sene kullan at değil. mal kıymeti bilen biriyseniz ömrünüzün sonuna kadar kullanırsınız.

bunu bilgisayar donanımı gibi teknik verilere bakarak bir kıyaslama yapabileceğinizi sanmayın. bir süre kullandıktan sonra niye o fiyatın öyle olduğunu anlıyorsunuz. zaten kaç senelik firma, fiyatını haketmeyen ürünler satsaydı heralde hala iş yapıyor olmazdı değil mi ?

nurus ile bir bağım yok fakat en az bir 4-5 kişi belli bir ürünü satın almak isterseniz fiyatta bir kolaylık sağlatırım.

bunun dışında tavsiye edeceğim girsberger olur. eski koltuğumu da çok isteyen oldu, vermeye kıyamadım çocuğun odasına koyduk artık büyüyünce kullanır.

https://www.tunaofis.com/urunler/oturma-sistemleri

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 saat önce, Azzam said:

Kafa desteği, sırtı iyice geriye yatırıp kaykılarak oturmayacaksanız ihtiyaç duymayacağınız bir şey. Fiyata da etki eden bir unsur aynı zamanda.

Biraz geçmişten gelen bir takıntı olabilir bendeki, ama bir çalışma koltuğunda dikkat ettiğim en önemli sağlamlık kriteri metal ayak benim için. O yüzden mağazaya gittiğimde, kafa desteği olan plastik ayaklı bir koltuk yerine, kafa desteği olmayan metal ayaklı bir koltuk tercih ettim. Görüntü olarak da göze daha hoş geliyor nikelajlı metal aksam.

Najaz tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

amazon'dan Me Too Fluid Motion almıştım yaklaşık 2 yıl önce. Aldığım modelde ek olarak bel desteği yok ama şimdiye kadar çok da aramadım. Koltuğun kalitesinden pek bahsetmeye gerek yok gerçi, şimdiye kadar ne gıcırdadığını duydum ne de kumaşının gevşediğini gördüm. Dik konumda kullanıyor olmama rağmen kafa desteğini de sıkça kullanıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Geçen sene yukarda önerilen ikinci el Mee too bel ve kafa desteği olmayan modeli 300 liraya almıştım :)

Plastik ayakları var, kumaşı vs yenilenmiş durumda.Sadece ayaklar smooth hareket etmiyor, 4 tekere 150 lira istediklerini burada öğrendim, düşüneceğim:)

Sadece buna ayrı bel deseği alıp takabilsem , bel desteği almak istiyorum. Son 2 aydır çok aktif kullanıyorum, gerçekten ikinci el olmasına rağmen çok kaliteli ürün.

Şimdi alacak olsam paraya kıyar full özellikli olan Mee too modelini alırım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 saat önce, escape said:

Geçen sene yukarda önerilen ikinci el Mee too bel ve kafa desteği olmayan modeli 300 liraya almıştım

Sanırım benim paylaştığım bağlantıyı görerek satın aldın. Özelden IBAN gönderiyorum ve #BizBizeYeteriz diyorum :D 

pentaman, Mr.Smith and escape beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
39 minutes ago, Najaz said:

Sanırım benim paylaştığım bağlantıyı görerek satın aldın. Özelden IBAN gönderiyorum ve #BizBizeYeteriz diyorum :D 

Aynen öyle oldu valla, sadece lokasyon bana uzak kaldı ancak yapacak bişey yok:)

IBAN'ı yolla , #bizbizeyeteriz ancak bir sonraki sefere bel desteği de ekleyebilirsek çok sevabı var:))))

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
12 hours ago, Azzam said:

Ben de normal sartlarda pek evden cikmiyorum zaten fakat maalesef biraz aciliyetim var. Cunku ciddi bel ve sirt agrisi cekiyorum. Oncelikle magazayi arayacagim zaten duruma gore ziyaret edecegim.

Magazalari aradim ama internet fiyatlari icin onlar uygun fiyatlar dediler. :) Ayrica magazada teslim suresi 4 haftayi bulabiliyormus. Biraz pazarlik denedim ama pek fayda vermedi.

Gidip koltuklari denedikten sonra internetten almayi planliyorum. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bugun gidip magazada koltuklari denedim. Calisan arkadasinda da yonlendirmesiyle farkli modellere de baktim.

Me too'dan vazgecip Breeze modelini almaya karar verdim. Rahatlik ve kafa destegi acisindan beni daha cok memnun etti. 

Pazartesi nasipse siparis verecegim. Urun elime ulasinca deneyimlerimi de paylasirim insallah :)

pentaman and emre666 beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Merhabalar,

İnternette Nurus koltuklar ile ilgili yorum ararken forum ile tanıştım. Konu açılalı epey olmuş ancak yeni yorumlara da cevap verilmiş olması bana cesaret verdi ve aklıma takılan bir iki soruyu sizlere sormak istedim.

Nurus Me Too serisi koltuklardan almayı düşünüyorum, özellikle öne eğilme özelliği ve bel desteği 7-8 saat kadar koltukta zaman geçirdiğim, öne eğilerek yazı yazdığım, notlar aldığım ve bel sorunlarım olduğu düşünüldüğünde bu modele yönelmeme sebep oldu. Ancak, bir süre önce firmanın Ankara mağazasına uğradığımda Breeze modelini beğenmiştim ve o dönemde henüz bel sorunlarım yoktu.

Sorum, iki modelin görsellerine bakıldığında Me too modelinin sırt kısmında diğer modellere oranla gözle görülür bir açı farkı bulunuyor, bu açı farkı koltuğu kullananlar için sorun yaratıyor mu? Şayet koltuk alışılagelmiş bir duruşun dışına kullanıcıyı zorluyorsa seçimim yeniden Breeze modeli olabilir. Ne yazık ki tekrar mağazaya uğrama olasılığım yakın zamanda yok, dolayısıyla muhtemelen koltuğu doğrudan sipariş vereceğim. Ek olarak, sizce öne eğim özelliği faydalı oluyor mu?

Forumdaki ilk yorumum olduğu ve noksan bilgi vermekten çekindiğim için biraz uzun yazdım, umarım karışık olmamıştır. İlginize teşekkür ederim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
15 saat önce, Thucydides said:

İnternette Nurus koltuklar ile ilgili yorum ararken forum ile tanıştım.

Hoş geldiniz. Ben de Arif'in Manchester'e attığı golü ararken foruma rastlamıştım. Tesadüfler güzel şeylere vesile olabiliyor yani.

Nurus'un Eskişehir mağazasında Me Too'nun hem öne eğilme fonksiyonu olan Fluid Motion Plus, hem de olmayan modeli olan Fluid Motion koltukları bizzat denedikten sonra, @stardust'ın da söylediği gibi öne eğilme fonksiyonunun pek bir getirisi olmadığına karar verip Fluid Motion modelini satın almıştım. Zira bu iki model arasında hatırı sayılır bir fiyat farkı oluşuyordu ve kullanmayacağım bir özellik için bu farkı ödemek mantıklı gelmemişti.

Yalnız geçenlerde baktım da, Eskişehir mağazası kapanmış. Maşallah dediğimiz 3 gün yaşamıyor :(

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Öne eğilme fonksiyonu gördüğüm koltuklarda hiç bir zaman buna bir anlam veremedim. Bu özelliğe takılmayın.

ZvAnA tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@stardust öncelikle hızlı cevabınız için teşekkür ederim. Yorumlar üzerine birkaç video izledim ve bu özelliğe sahip koltuk sahiplerinin, koltuk onları öne itiyormuş gibi hissettiklerine dair mutsuzluk yaşadıklarını gördüm. 

@Najaz sanırım bir foruma dahil olmanın güzel yanı, insanı diğerlerine faydalı olmaya itmesi ve bu nedenle de daha fazla araştırmacı olmaya itmesi. Forumun bir parçası olmak şimdiden hoşuma gitti, sıcak karşılamanız için teşekkür ederim. Nurus koltuklar ile ilgili olarak da dediğiniz gibi farklı opsiyonların olması, “hepsi benim olsun” duygusunu körüklüyor, oysa her eklenti fiyatı epey katlıyor. Doğrusu en özellikli olan yerine galiba, en uygun olana yönelmek. Bu arada o gol öyle aklıma kazınmış ki Arif’in golü deyince bile zihnimde video oynuyor ;) 

@ZvAnA yukarıda da belirttiğim gibi bir videoda öne eğilmenin Herman Miller koltuklarda düşme hissine sebep olduğu için beğenilmediği dahi söyleniyor. Kulağa hoş gelse de öne eğim daha önce hiç karşılaşmadığım bir özellik ve riske girip fazladan bedel ödemeye değmeyeceğine kanaat getirdim.

Tüm yorumlar için çok teşekkür ederim. Hem aradaki maddi fark hem de mağazada deneyimlediğim bir şeyi, sırf ek özellikleri var diye başka bir şeyle değiştirmek makul gelmediği için Breeze modeline yöneldim. Koltuk elime ulaştıktan sonra deneyimlerimi paylaşırım.

pentaman, ZvAnA, antibit and 2 others beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok