Yeni AKN uygulaması ile yeni tarifeler geliyor . Tercihiniz?
4 4

Bu konuda 788 mesaj var

Valla geçen sene falan bu konularda konuşulurken herkesin algısı kota kalkacaktı. Bir şekilde bu akn ya da akk kalkacak şekline dönüştü. Şuan görünen akn kalkacak kota gelecek.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@ZvAnA Anlaşılan o ki bu açıklama alenen kelime oyunu ile insanları enayi yerine koyduklarını gösteriyor, sağlayıcı firmalara tek tek sormak lazım yazılı olarak AKN , KOTA ve KOTASIZ internet paketi ne ifade ediyor ve ne anlıyorlar beyan etsinler kamuya açıklasınlar. yukarıdaki gibi bir açıklamayla durumu geçiştirebileceklerini sanıyorlarsa yanılıyorlar.

mehmetclk tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

biraz önce superonline müşteri hizmetlerini aradım.

dedim siz ne ayaksınız benim fiber 100mbt 250gb da AKK hattım var. bu uygulamadan sonra hızım ne olacak bilgi verin hele bi dedim.

bana dedikleri aynen şöyle.

AKK kalkıyor onun yerine akıllı kota sistemi gelecek. yani 250GB kotanız bitince internetiniz kesilecek ya da isterseniz para vererek o ay için uzatabileceksiniz dedi. 

bende onlara buradan bir uzatırıma getirdim lafı anlamadı. 

not: yeni sistemde artık gece 2-8 arası da olmayacakmış. eskiden gece 2 de indirme bindirme yapardım. artık KOTA sistemine geçileceği için gece de kotadan yiyecekmiş.

bu akşamlık superonline haraslama işim tamam. yarın akşam başka bir müşteri hizmeti yetkilisini haraslıyım. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu teknoloji işlerini Türkiye beceremiyor. Yani ihtiyacına göre kullan lükse kaçma, elde mouse mail okuyup yanıtla demek istiyorlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 saat önce, jackjoker said:

biraz önce superonline müşteri hizmetlerini aradım.

dedim siz ne ayaksınız benim fiber 100mbt 250gb da AKK hattım var. bu uygulamadan sonra hızım ne olacak bilgi verin hele bi dedim.

bana dedikleri aynen şöyle.

AKK kalkıyor onun yerine akıllı kota sistemi gelecek. yani 250GB kotanız bitince internetiniz kesilecek ya da isterseniz para vererek o ay için uzatabileceksiniz dedi. 

bende onlara buradan bir uzatırıma getirdim lafı anlamadı. 

not: yeni sistemde artık gece 2-8 arası da olmayacakmış. eskiden gece 2 de indirme bindirme yapardım. artık KOTA sistemine geçileceği için gece de kotadan yiyecekmiş.

bu akşamlık superonline haraslama işim tamam. yarın akşam başka bir müşteri hizmeti yetkilisini haraslıyım. 

Bende 50mbit / 100 gb kotalı kullanıyorum (kota bitti mi internet kesiliyor, istersen ek kota satın alıyorsun). Gece 12' den sonra sabah 6' ya kadar indirmeler kota' dan yemiyor. Detaylı kota takibine baktım, oturum açma ve kapamalar hep bu saatte görünüyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bu forumda ben cok yazdim cok oneri yaptim genelde dikkate alinmadi

simdi elektrik gitti geldi bisiler hallederken satistan umutu kesmisken oyunlardan buraya yaziyim

bi kere bunun ne olacagini gormek icin ocak subat falan gibi bekleyip yeni tariflei beklemek lazim

misal bu kota isi ilk baslayip akn olayini yasadiklarin ilk kapmalarin bi kac haricacayip pahali dolar 3.5 3.8 iken kota asima gb basi 2 lira demislerdi

sonra daha normallesit dolar 4.5-5.5 olmusken de 0.5 e mi ne cekmislerdi

onerim agirlik kablo.net icindir

1) yani aciliyet yoksa ocak ortasi subat ortasi bekleyin

2)sacma sapan kotali tarigflere tonla para vermeyin

a)milyon kere yazdim bidaha diyorum.akn kalkmasi kablodaki hizmetler kalmadikca dert olmaz.sadece atlamayin.

yani bana kota yetmiyo diyip asiri yukset kotali hiz almamak lazim

bugunki kampanyalardan ornekliyorum

50 Mbps'ye kadar 50 GB Kotalı/Duran Kotalı  57 lira(tvli falan tv+internet teledunyali en ucuz kampanya aslinda bu basit )

50 Mbps'ye kadar 150 GB Kotalı/Duran Kotalı  77 lira

ama bu gerizekalilar 100gb ek kotayi zati 20 liraya satiyorlar her ah gecicein garanti mi degil buna para vermek enayilik

b)ustelik uyku yok denilen bi sey var aylik 10 lira ve otmatige baglanambiliyo aylik

00:00 -09:00 a kota yemiyo yani 6 saatlik akn kota yememe isinin 9 saatlik daha makulu 10 lira alip. geceye kaydirip kurtulmak mumkun

benim hizim su an 50 50 1 senede nerdeyse hic gecmedim.2-8 arasi oyunlari dizileri falan indiriyorum.normalde 130-250 gb arasidir aylik yoksa

bana o kadar yetmez diyene de iste nitro ve ek paket durumu var

daha fazla kullaniliyorsa tum aile gun ici somuruyorsa ozaamn tamam evet

ama ya yetmezse diye alanlar var

ekeonomik takilmak sitiyenler daha dusuk hizlari alabilirler

3)beklenmesi gereken durum tariflerden daha cok yapicaklar mix durum

ortalikta konusulan sey tarifler toptan degisegi yonunde

yani turk internet tarihinin en degisik degisiklierinden biri olucak milestone

dusundukleri sey interneti sadece kotali olarak satmak hizla degil

hizla satis donemi iste akn ile 3 dusurduklerin cilki cikmisti.

sacma sapan dusuk kotalarla yuksek hizlari bile satiyorlardi.

3-5-10 derken iyi idi ama 20-25 e gecince o hiz yarisi cpularin mhz yarisi gibi manasizlardi

simdi dusundukleri sey hiz degil kota satmak

yani diyicek ki sana x tarife grubu

bu tarife gurubundaki tum hizlar kota bitene kadar sabit.50 yada 100 mbps olabilir.

tamamen fiyatlari salliyorum mantik gostermek acisindan bunun elde bi datasi yok kendilerini de tamamen son kararda olamdiklari belki 2019 marta kadar bocalayaciklari dusunulurse hak verin bana da

misal yani dedigim gibi soyle yapicaklar iki grupa ayirip tarifelerini bu siniftaki

50 mbps 50 /100/250 kotali olarak olucak. kota biterse kota satin alabiceksin bugunki gibi ama kotan bitince full hizda olmayacaksin

ama 50 mbps bugun 16 dusuyorken 2019 da 20 e dusucek

dusuk kullanip az kullanana hiz avantaji saglayacak

ama somurup cok kullanan in paketleri ya cok fiyati yukselecek

bazilarina avataj bazilarina ayni ama forumdaki bazi arkadaslara ciddi kazik olucak

2-3 senede internet fiyatlari turkiyede pek artmadi.yani dolar ve eflasyonla dusununce ben avrupadaki arkadasima gecen 1-2ay 8.5 sterlin oduyorum diyince agzi acik kalmisti.ben burda o hiza 20 oduyorum demisti.

su an devlet baskisi da oldugundan zam yapmiyorlar

100 mbps 250 gb kotali falan tahaduteki arkadaslarin tahadutleri bitince %100 bi fiyat farki gorebilirler

oyle 100mbps 1.5 sene once 3 dustugu icin oyle 70 lira full tv intern 100gb kota veriyorlardi bugun onu 24 aknli veriyorlar anca(tv full sinama vizon ust paket teledunyali idi bide o satiklari hata 100dk de beles telefon veriyorlardi)

kisacasi beklemek sart

kotanizi iyi dusunun gereksiz para vermeyin

ayrica kesin bilgi eskiden tarife degisiklerine pek izin verilmezdi 3-4 sene once simdi artik kablonet icin girdigin kampanyadaki hizmetleri arasi degisiklige izin veriyorlar

olmadi baska pakete ayni tarifdeki gecersiniz zarariniz olmaz azini alin ucuzunu alin yetmezse zarariniz olmaz ust modele gecersiniz ayni kampanyadaki.

eskiden geri donulmuyordu.5 den 10 a ciktin mi 5 dondurdmuyordu simdi bildigim kadariyle 100 e ciktin diye 25-50 e donmeme de yok istedigini sec.belki anca ayni fiyatin altina dusme derler maxiumum.

hadi saglicakla son bidaha kontrol ediyim diye girdim.zati beni bile kacirdilarsa forumda kalan 20 kisi ile anca bu kadar 11 ay mi ne gittim bazi topiklerde ustunden 1-2sayfa gecmis.yada ilk sayfada yazdigim seyler duruyo falan levent pekcan cok lafimi yedi .inek nerde servera kacti server nerde yandi bitti kul oldu.

byeeee

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sınırlama getirilmeyecek ve ilave ücret alınmayacak diyor bakalım;

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/bakan-turhandan-internet-kullananlara-cok-onemli-uyari-sakin-ucret-vermeyin-41022871

Şu da Mesut Çevik ile Millenicom'dan bir yetkilinin AKN sonlandırılması ile ilgili söyleşisi;

https://www.youtube.com/watch?v=rXHQfG_OlfE

Yalnız bu Mesut'un videoda ben de sizi ilk defa duydum demesi beni çok şaşırttı. Yahu sen bilişim sektörünün içinde olan bir adam değil misin, nasıl yeni duydun. Ben bile 10 sene önce bu adamlardan hizmet alıyordum.

ZvAnA tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yıl başına az bir zaman kalmış birçok yerde haberi yapıldı-yapılıyor ve yukarıdaki gibi herhangi bir firmadan yetkili bulunup konuşuluyor fakat hala bir şeyler netleşmiş değil, AKN olmayacak aşımda ekstra ücret alınmayacak açıklığa kavuşmuş değil, hala laf cambazlığı yapılıyor, bu satırları yazarken gece gece üşendim izlemedim röportaj'da AKN bir kota isimlendirmesidir fakat download-upload için yılbaşı itibariyle bir kota uygulaması olmayacak doğrumudur netleştirirmisiniz diye sorulmuş mu merak ediyorum. 

Bakanın yaptığı açıklama doğaçlama bir konuşmamıdır yoksa arka planda hazırlanan bir metini okuması için önüne mi koyuyorlar merak ediyorum, AKN bir kota ifadesidir internette hiç bir isimlendirme ile paketlere kota konulamayacak denilmesi çok mu zor yada hayır AKN kaldırıldı fakat kotalı bir sistem getirilebilir ona bir engel yok diye bir açıklama yapmak bu kadar mı zor.:mad:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Valla AKN kalkıp normal kota gelicekse AKN kalsın daha iyi. İnternetin kesilmesi ile uğraşmayalım birde. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

https://hwp.com.tr/turkcell-superonline-akk-105719 bu var ama ben inanmıyorum malesef.

muhtemel çakallık 1: artık akk yok ama sabit kota var, sabit kota dolunca internet duruyor, yeni kota satın alman lazım.

muhtemel çakallık 2: fiyatlar şu andaki fiyatlar x2 veya fazlası.

muhtemel çakallık 3: bundan sonra sunduğumuz en yüksek hız 24 mbit, üzeri hızlar için ananızın nikanı istiyoruz.

tahminen: yukarıdakilerin bir kombosu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ben superonline'ı aradım zaten. 100mb fiber hattım var 1 ocak 2019 da ne olacak dedim.

akk kalkıyor ama limitsiz internet fiber hızı max 24mb olacak dedi. eğer eskisi gibi 100mb hıza devam etmek istiyorsanız kotalı tarifeye geçmek zorundasınız bunda da 250gb kota dolunca ekstra para ödemeniz gerekecek. eğer ödeme yapmazsanız hattınız o ay için kapanacak dedi. 

superonline ayrıca ayrı bir çakallık daha yapıyor.

televizyonlara reklam vermeye başladılar. sürekli turkcell tv kotadan yemiyor dilediğiniz gibi kullanın diye. eskiden de kotadan yemiyordu zaten tv. yeni bir gelişmeymiş gibi sunmaları tamamen aldatma dolandırıcılık. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

DH'deki ayaklanma bu olaya vesile olmuştu, şimdi ordakiler yine ayaklanmış durumda böyle kelime oyunlarıyla aldatmaca olmaz diye, her yere şikayet ediyorlar... bakalım sonuç elde edebilecekler mi...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Daha SOL' un elle tutulur SINIRSIZ internet hizmeti yok. Bakın hepsine 24mbit olan hızlar. Diğerleri uçuk rakamlarda, 50mbit' ler de KOTA' lı...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Firmaların 24mbit maks. hız diye diretmeleri aslında altyapıya kazançlarına oranla çooook az yatırım yapmalarından kaynaklı başka bir sebebi yok, şahsen BTK'nin bazı sınırlar koyup/olanı geliştirmesini kullanıcı lehine iyileştirme yapmasını bekliyorum.

hayatın mobile kaydığı şu dönemde asıl mobil'de hız yeterliliğini sağlamaları şart, güya 4g bağlantı var fakat hız 10-20mbit arası gelip gidiyor ilk 3.5g hızlarında kullanıyoruz, reklam'larda atıp tutuyorlar 1000mbit hızlar var diye, bir soran eden denetleyen varmı dur bakalım sen bu reklamı nasıl yapıyosun diye. reklam adı altında alenen yalan söyleniyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evde SOL'un 100mbit 250GB AKN'li kurumsal paketini kullanıyorum. Hızımı 24 e falan düşürürlerse büyük olay çıkarırım. 24 ne abicim 50 ye bile okey değilim ben. Sınırsız tarifelerin fiyatlarıda maşallah o kadar veremem. Yapacakları işe sokiyim ya.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

abicim nasıl ya en kötü taahhüt bitmeden hiçbir hızı falan indiremezler anca taahhüt bitene kadar sınırsız kullandırabilirler paketiniz hangi hızdaysa. Ondan sonra kotaya zorlayabilirler. Bu durumda da büyük altyapıya sahip firmaların alt yapısını kullanan diğer firmalar ile görüşülebilir, onlarda gayet iyi sınırsız tarifeler var görünüyor şuan.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hali hazırda taahhütü olan kişiler hakem heyetine başvurabilir konuyla ilgili. Taahhütünüz olduğu için, AKN kalktığı zaman "normalde" sınırsız bulunduğunuz hız üzerinden devam etmeniz gerekli fakat insanları uğraştırmak için herşeyi yapıyorlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

benim de 2 ocak'ta taahhutum bitiyor. anladigim kadariyla SOL tirt. TT daha da tirt. ne bok yicem bilemiyorum. 

dOkcwY.png

bir de bu dort dortluk kampanya oldugu icin cep telefonum icin de faturali tarife aramak gerekicek :baba:

infestor tarafından düzenlendi
jävla

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Superonline altyapsını kullanan diğer firmalarda daha uygun tarifeler oluyor onlara bakabilirsiniz. Vodafone mesela sol olan yerlerde internet hizmeti  sunabiliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ne dusunuyorsunuz? var mi kullananiniz?

F420K9.png

On 24/11/2018 at 1:05 PM, ZvAnA said:

Vodafone mesela sol olan yerlerde internet hizmeti  sunabiliyor.

evet, aradim sordum; fiber internet sunuyormus.

infestor tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Turknet için oldukça kötü yorumlar duydum. Mesela müşteri hizmetleri yok yazışarak derdinize çare arıyorsunuz, hattınız 100mbit kaldırsa bile özellikle düşük hız veriyorlar, bağlatmak için başvuruyorsunuz geri dönüş yapmıyorlar, kapattırmak için başvurduğunuzda cevap vermiyorlar gibi gibi...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@infestor Öncelikle Turknet'te diğer firmalar gibi sorun yaşadınız mı hepsi aynı tutumu sergiliyorlar, benim teyze oğlunu bunlara yönlendirdim şuan gayet memnun 24mbit-30mbit arası çalışan VDSL kullanıyor, öncesinde SOL ADSL vardı teknik Destek ekibide bu lokasyonda daha yüksek hız olmaz diye işi yokuşa sürmüş hattı kapatma yoluna gitmişti. Turknet'le konuştuğunda ise Turknet VDSL olur sizin bölgenizde var demişler, SOL Destek hattı çıldırtıcı soru olan neden kapatıyorsunuz 'u sormuş ve siz  8-10mbit ADSL veriyorsunuz aynı paraya Turknet'ten VDSL alıyorum zaten kapatacaktım diyor. Evlere şenlik o zaman bizde VDSL verelim'e getiriyorlar ki Teyzeoğlu alayına halay çekiyor konu kapanıyor. Kendisi Turknet'te 2.5 aydır da memnun, fakat eminim ki altyapı kaynaklı bir sıkıntı olursa aşılamazsa Turknet'lede sıkıntı olabilir. 

Şuan her nerede problem yaşıyorsanız kurtulun geçin, bu ay içerisinde tarifeler açıklanır seçersiniz bir tanesini. internet için sıkıntıya girilmez 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hep muallak açıklamalar; tamam mevcut müşterileriniz için akn kaldırıp limitsiz paketlere geçirecekseniz de aynı hızda mı? Yoksa Sizin ödediğiniz tutarın limitsiz paketi bu deyip 100mbit aknli adama 35mbit sınırsız mı koyacaksınız karşısına...

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

SUPERONLINE ile görüştüğümde sınırsız ve kotasız internetin sadece 25mbit ile geleceğini ama eskiden olduğu gibi 100mbit kullanmak istiyorsanız kotalı sisteme geçmek zorunda olduğumu ve / veya kotasız 100mbit kullanmam için de neredeyse 4 haneye yakın aylık ödeme yapmam gerektiğini belirttiler. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
4 4

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok