Yeni AKN uygulaması ile yeni tarifeler geliyor . Tercihiniz?
4 4

Bu konuda 788 mesaj var

Fiberde ortak yapı mevzusunun acilen çözülmesi lazım. Başka yolu yok bu işin. Senelerdir bu ülkede internetin önünü tıkayan tek neden bu altyapı mevzusu oldu. Kabloda böyle oldu fiberde de...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 saat önce, OnLyTNT said:

Fiberde ortak yapı mevzusunun acilen çözülmesi lazım. Başka yolu yok bu işin. Senelerdir bu ülkede internetin önünü tıkayan tek neden bu altyapı mevzusu oldu. Kabloda böyle oldu fiberde de...

Fiber olayı bence artık yapılmamalı çünkü mevcut bölgelere bu sistem kurulduğu zaman ADSL hattı gibi demode olacak Turkcell'de uydu cihazları raflarda yerleri alıyor yavaş yavaş bir süre sonra bu gibi cihazlar fiberin yerini alacaktır. Ben bu cihazların tarifelerinin ucuzlamasını istiyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Vodafone fiber kullanan var mı ? Superonline 100Mb 250GB AKN kullanıyorum ama taahhüt bitiyor, 50Mbit limitsiz 169 TL imiş yeni durumda, Vodafone şimdi AKN'li ancak yılbaşından sonra kalkacak, paket limitsiz hale gelecek diyor, pek aklım almadı ancak buna TV dahil 89 küsur denildi, ikinci sene ise 94 küsur denildi herhalde, nasıldır bu Vodafone ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
14 dakika önce, T800 said:

Vodafone fiber kullanan var mı ? Superonline 100Mb 250GB AKN kullanıyorum ama taahhüt bitiyor, 50Mbit limitsiz 169 TL imiş yeni durumda, Vodafone şimdi AKN'li ancak yılbaşından sonra kalkacak, paket limitsiz hale gelecek diyor, pek aklım almadı ancak buna TV dahil 89 küsur denildi, ikinci sene ise 94 küsur denildi herhalde, nasıldır bu Vodafone ?

yurt dışı oyun serverlarında en iyi pingi veren iss vodafone. en iyi pingler hep bunlarda. nedeni bilmiyorum ama. garip şekilde pingleri en iyi bunlar.

ben de görüştüm ancak yeni tarifelerin fiyatlarının belli olmadığını 1 ocak 2019 dan sonra tarifelerin açıklanacağını söylediler. benim de şubat da bitiyor superonline. o tarihe kadar geçmem lazım. ancak şu fiyatlarla imkansız.

superonline kullandığım tarifeye 499 lira istiyor sözleşmesiz. sözleşmeli 299 lira ama ocakta zamlanacakmış bu fiyatlar. 

vodafone superonline fiber alt yapısını kullanıyor.

diğerlerinden çok farklı olacağını sanmıyorum fiyatlarda. 

jackjoker tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

onumde 3 alternatif var fiber internet veren:

1. millenicom (taahhutsuz)
  2. netspeed (taahhutsuz)
  3. vodafone (taahhutlu)

su anda SOL'dan aldigim hizi ve ping'i de buraya koyayim da (saat 21:08'de internete abanilan bir saatte hem de),  daha cok ararim bunu :( :

7887763853.png

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 saat önce, T800 said:

Tolga sen benim mesajı görmedin muhtemelen; ben kullanıyorum Vodafone fiber. 100/5 mbit bağlantı 240 AKN'li tarifeye 74,90TL karşılığında ağustos sonu eylül başı gibi geçtim. Fiyatlarda şöyleydi o sıra;

Vodafone-tarife-fiyatlar.png

Yani vodafone'un akn'li sunduğu tarife fiyatları zaten çok iyiydi. Asıl bundan sonra ne olacak bilemiyorum. Ama işte o yüzden herkese söylüyorum yüksek hızlarda uygun fiyatlı akn tarifesi buluyorsanız geçin diye. Çünkü 24 ay taahhütle bu fiyatlara 2 sene sırsız internet kullanacaksınız. Ondan sonrasına da bakılır.

Ha altyapı vs konuları tabi sıkıntılı bir konu. O yüzden millenicom, turknetten önce vodafone düşünmek bence daha mantıklı. Çünkü Vodafone, ya superonline'ın altyapısını kullanıyor ya da kendi altyapısını. Ben biraz şanslıyım bu konuda direk vodafone kendi altyapısını kurdu bizim burada. Üstelik türk telekom fiber altyapısı olmasına rağmen. O yüzden bir sıkıntı oldu mu türk telekom ile bir alakam olmuyor. Superonline'da bir sıkıntı olursa çözüm nasıl olur bilemiyorum ki superonline altyapısını kullandığı yerlerde şikayet edenler vardı donanımhaberde. Ama o başlıkta memnun olanlar da vardı.

Bunun dışında Türk telekomda pinglerim nasılsa vodafone'da da hemen hemen aynı belki biraz daha iyi olabilir. 100mbiti kesinlikle tam almakla(şu ana kadar 100'ün altı hiç görmedim) birlikte 5 denen upload'ı tam 5 olarak hiç göremedim speedtestte. 4,70-4,85 mbit civarı oluyor. Ama şu ana kadar bir konu dışında hiç bağlantı sorunu, normal olmayan ping sorunu vs bir sıkıntı yaşamadım ve memnunum. Memnun olmadığım konu kendi modemlerini bridge moda aldırmayı başaramamak. Aslında superonline gibi engelledikleri için de değil. Kullanıcı adı ve şifreyi veriyor vodafone. Uygun bir fiber girişli bir modem bulursanız muhetemelen iss'nin modemine mecbur kalmazsınız. Vodafone bana öyle boktan bir modem de vermedi. Kendi altyapısını sunduğu yerlere Nokia Fiber modem veriyorlar. Ama ben kendi asus rt-ac87u router'ımı kullanmak istiyorum haliyle. Superonline altyapısında ne kullanıyorlar hatırlamıyorum şuan. Nokia Modem'de ayar yapmayı size bırakıyorlar bridge moda aldırmak için ama bendeki modemin ya superuser bir şifresi var ya da her şekilde kısıtlanmış ayarlar. Bridge moda geçirmek için olması gereken ayar da yok arayüzde. Görüştüğüm kişilerde bilgisiz olunca öyle kaldı o iş. Ben de açıkçası bir daha uğraşmadım. Kendi router'ımı Nokia modeme bağladım mecburen çünkü haliyle fiber bir giriş yok benim routerda. Odaya direk fiber geliyor ve vodafone'un verdiği modem hem gpon denen cihaz, hem de modem. Yani superonlina'daki gibi iki ayrı cihaz yok vodafone altyapısnı sunan yerlerde. 

Bunlar ışığında eğer yeni bir iss arayışındaysanız ve heleki altyapınız superonline fiber falansa kendi bölgenizde vodafone abonesi vs varsa fikir edinerek bence geçilmesi mantıklı bir yaklaşım olur. Vodafon'un kendi altyapısını sunduğu yerler çok kısıtlı bildiğim kadarıyla. Türk Telekom altyapısı üzerinden de hizmet vermiyorlar maalesef.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de Donanım Haber’de bir iki yazı gördüm ondan sormak istedim, Superonline altyapısında bir miktar sıkıntılı gibi anladım ama tabii çok bir tecrübeye rastlamadım.

Ben TV de kullandığım için bana TV’li lazım, Vodafone D Smart veriyormuş, uydu üzerinden çok uğraşasım yok açıkçası bu işlerle de ama tabii bakacağız artık. Superonline taahhüdü Şubat’ta bitiyor. En kötü bana teklif edilen 50 Mb/s sınırsız+TV+ 169 TL pakete geçeceğim, öyle görünüyor.

Bir de şunu söyleyeyim,dövünüp durmak yersiz artık, o safhayı bir geçelim, önümüzdeki şeyler az çok belli, maalesef olaylar istenmeyen şekilde gelişti, ama bu noktaya da gelindi, bu saatten sonra da dövünmek çözüm falan değil, konu ile ilgili tarifeler, teklifler var ise hep beraber bilgi sahibi olalım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, infestor said:

@ZvAnA

bir speedtest.net yapip sonucu paylasma sansin var mi kullandigin vodafone ile?

Dün zaten almıştım ama mesaja eklemeyi unutmuşum. Dünkü aldığım değerler;

Ankara

speedtest1.png

Frankfurt

speedtest.png

Frankfurt Vodafone DE

speedtest4.png

infestor beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

peki şimdi vodafone 100mbit 200gb akn ye başvursak 1 ocaktan sonra akn otomatikman kalkacak mı yoksa vodafone da devam mı edecek sözleşmeli olduğumuz için?

bunun bilgisini net şekilde alamadım ben vodafone dan

eğer kalkacaksa 79 liraya bende hemen bugün abone olayım iptal edeyim superonline'ı

ama yok 2 sene boyunca akn devam edecekse vodafone da geçmenin manası yok. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, jackjoker said:

peki şimdi vodafone 100mbit 200gb akn ye başvursak 1 ocaktan sonra akn otomatikman kalkacak mı yoksa vodafone da devam mı edecek sözleşmeli olduğumuz için?

bunun bilgisini net şekilde alamadım ben vodafone dan

eğer kalkacaksa 79 liraya bende hemen bugün abone olayım iptal edeyim superonline'ı

ama yok 2 sene boyunca akn devam edecekse vodafone da geçmenin manası yok. 

akn devam etme gibi bir durum söz konusu değil benim öngörüme göre, BTK'nın kalkacak dediği birşeyi uygulayamayacakları için taahhüt bitene kadar sınırsız vermek durumunda kalacaklar. Bu zaten bütün iss'lerde böyle. Sıkıntı taahhüt bitince ne olacağı. Onu da 24 ay taahhüt süresi olduğu için 2 sene sonra düşünürüm diyorum.

Bir de dediğim gibi superonline üzerinden vodafone abonesi olacaksınız bulunduğunuz bölgede vodafone abonesi araştırıp, sorunları var mı yok mu vs öğrenmek doğru olur. Önceki mesajda dediğim gibi arızalara vs superonline ekipleri bakıyormuş kendi altyapıları olmadığı için. Bu durum, arızaya geç müdahele, sorunu iplememe gibi bir durum yaratır mı bilemiyorum. Araştırmak lazım.

ZvAnA tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

evet bende aradım şimdi

eğer bugün 100mbit 200gb akn ye geçersem 1 ocak 2019 dan itibaren 2 yıl boyunca 100mbit sınırsız ve limitsiz 79,90 liraya kullanabilecekmişim. 

superonline a iptal başvurusu yaptım 256,50 lira cayma bedeli çıakrdılar. vodafone bize bildirin o faturayı aylık ödemelerinizden düşelim dedi. onu da karşılıyorlarmış. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bana bu mesaj gelmedi ama kanuni olarak yapmaları gereken bu zaten. Bunun dışında evet vodafone benim de taahhüt bozma bedelimi karşıladı. 600 küsür lirayı vodafone o kadar tutarda ay bana bedava kullandırtıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 hours ago, ZvAnA said:

Dün zaten almıştım ama mesaja eklemeyi unutmuşum. Dünkü aldığım değerler;

Ankara

speedtest1.png

Frankfurt

speedtest.png

Frankfurt Vodafone DE

speedtest4.png

tesekkur ederim.

bende SOL altyapisi var (vodafone onun uzerinden hizmet saglayacakmis). bugun vodafone'u aradim ve asagidaki tarife icin aboneligimi baslattim:

MW3FI5.png

AKN bu tarife icin kalkarsa mukemmel olur ama kalkmazsa da beni idare eder. 

2 yildir SOL'dan sorunsuz internet hizmeti aldim. insallah vodafone'da sakatlik cikmaz. en kotu 3 ay icinde cayma bedeli odemeden cikarim (oyle bir ozelligi varmis tarifenin) 

infestor tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Abi vodafone falan tarifeleri direk hiz kesmeden limitsize ceviriyorda serefsiz SOL neden yapmiyor ?

benim 2019 ekim veya kasim’a kadar taahutum bulunuyor. Bende yarin bir ariyim vodafone u. Bizim apartmanda fiber yoktu. Subat 2018 de SOL’a basvurup hat cektirdim ve bir onceki evimden Temmuz 2018 de nakil yaptirdim. 5 ay surdu yapilmasi resmen oda ayri bir konu. Sokaktaki hatta evin onundeki kutudan kablo cekemediler beyefendiler. Insallah vodafone bana hizmet verebilir. Bende hemen gecerim. 24 ay kafamiz rahat olur sular durulana kadar. 

Ek: kafamdaki tek sorun evdeki SOL interneti sirketimin uzerine yaptim. Vodafone da kurumsal paketler pahali. Ben kurumsal uyeligi iptal ederken ve vodafone da kisisel hesaba gecerken benim cayma bedelimi karsilayacak mi :))

Atrin tarafından düzenlendi
jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@atrin abi taahhüdün varsa taahhüdün süresi kadar sana mevcut hızını sınırsız vermek zorunda, bunun aksini söylüyorlarsa başka tarifeye geçirmek için korkutarak açık açık yalan söylüyorlar. Taahhüdün devam ederken sana herhangi bir kota, kota bitince interneti kesme, ekstra ücret vs uygulayamaz, kanunen aykırı. O yüzden senin 2019 ekime kadar şuanki hızın sınırsız olarak devam edecek. Bunun aksini yaparlarsa şikayet mercilerinde haklı taraf sensin.

Diğer konuda açıkçası hiçbir fikrim yok.

ZvAnA tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yok @Atrin in demek istediği şu @ZvAnA. Sol uzun zaman önce akn haberleri başladığında kota sistemine geçti. Çünkü yasa sadece akn ile ilgiliydi kota ibaresi yoktu. Sol şuan yeni abonelere limitsiz interneti sadece 24mbit için sağlayabileceğini onun dışında ki tüm aboneleri akıllı kota dedikleri olaya geçireceğini belirtiyor. Ocak 2019 dan sonra akn kalkacak ve hızlar limitsiz olacak yalnız akıllı kota sistemi devam edecek. Akıllı kota olmasın istiyorsanız da tamamen limitsiz interneti astronomik fiyatlardan satacak. İnsanların sol dan kaçmasının sebebi bu. Ben çok kez aradım ve Ocak 2019 da akıllı kota devam edeceğini belirttiler. 

jackjoker tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Beyler olaylar çok enteresanlaştı. 

Bu sabah direk Vodafone Fiber'i aradım bilgi aldım. Bizim binaya hizmet verebiliyorlar. 500TL'ye kadar iptal bedelimi karşılıyor vs. Bende gaza geldim tamam üyelik yapalım dedim. 

Sonra Superonline Fiber'i aradım iptal için. Görevli neden diye sordu kibarca bende "tamam akn kalkıyor limitsiz olucak ama hızımı 24-25mbit e düşürücekmişsiniz bana yetmiyor dedim." kadın da öyle bir şey yok ben bir kontrol ediyim dedi. 5 DK falan bekledim sonra kadın teyit etti. 1 Ocak 2019 itibari ile hızınız 100mbit olarak devam edicek ve 250GB AKNniz kalkıcak dedi. Bende HAYDAAAA bizim @jackjoker arkadaşımız var sizi aradı kaç kere ona böyle dememişsiniz dedim oda vallahi billahi böyle dedi. Bakın Akıllı Kota-Adil Kota- Kota bimlemle adına ne diyorsanız hepsi kalkıyor ve sınırsız 100mbit devam edebiliyor muyum dedim evet dedi. Neyse cayma bedelimi sordum 1002 TL imiş benim. Yani bunu yaparsam 502TL bana girecek. 23 Ekim 2019 tarihine kadar taahütüm var. 

Kafalar kartıştı. Superonline'dan hız olarak vs memnunum. 10 ay boyunca 100mbit sınırsız olarak ayda 99TL kullanabileceğim. Sonra artık fiyatlar ne olursa bana sokarlar. Veya şu an iptal edicem 500TL vodafone ödeyecek, 502TL benim cebimden çıkıcak ve 79TL ilk yıl ikinci yıl 89TL olarak 24 ay boyunca 100mbit sınırsız kafam rahat olucak (evimdeki superonline'ın verdiği ping ve hızları verirse). 502TL'yi 24'e bölersek ayda 21TL ediyor. Esasında ilk yıl 79+21= 100TL ikinci yıl 89+21= 110TL olarak ödeyecem gibi bir şey. 502TL yi bir anda vermek zorlayabilir durduk yere. 

BUNE AMK YA. iki ucu boklu değnek.

Atrin tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
4 4

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok