Yeni AKN uygulaması ile yeni tarifeler geliyor . Tercihiniz?
4 4

Bu konuda 788 mesaj var

@Atrin senin bana göre şuan iptal etmen için bir durum yok zaten dediğim gibi, taahhütün bitene kadar eşşek gibi verecekler o hızı sınırsız şekilde. Benim düşük akn'li tarifelere geçin dediğim kişiler bir iki ay sonra taahhütü bitecek olan arkadaşlar. Çünkü BTK olaya müdahele edip internet fiyatlarını normale çekene kadar, bu şerefsiz issler sömürecekler sömürebildikleri kadar. Bu sürede de taahhüt falan verilirse uzun süre gereksiz pahalı fiyatlar ödemek durumunda kalınabilir. Yalnız taahhüt bitince yok duran kota, yok akıllı kota kalkıyor vs diyorlarsa da açın tarifelerine bakın. Ben açıklanmış tarifeye bakarım, çağrı merkezinde çok kolay yalan söylüyorlar, inanamıyorsunuz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@ZvAnA haklısın abi. tek korkum 2019 Ekim'de sözleşmem biticek ve o zaman sınırsız 100mbit fiyatları (tüm firmalar için) aşırı pahalı olma olasılığı. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

benim sol 15 şubat 2019 da bitiyordu. bende bu tarihten sonra yeni tarifeleriniz ne olacak diye sorduğumda akn kalkıyor ama akıllı kota lı tarifelerimiz devam edecek ya da 299 liraya herşeyi limitsiz tarifemize geçebilirsiniz demişti sol mh. 

hatta biz akn'yi çok önceden kaldırdık ama btk da ki yönetmeliğe göre akıllı kota sistemimiz bundan etkilenmiyor o yüzden yeni tarifeler de akıllı kotayı uyguluyoruz ve bu devam edecek demişti. 

anladığım kadarıyla sol mh lerinin de kafaları çok karışık. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam maalesef ortalık karışık. Sizin Vodafone'a geçmeniz şu an çok mantıklı zaten. Fakat anladığım kadarıyla SOL kullananlar ve sözleşmesi devam edenler 01 Ocak 2019'dan itibaren hızı neyse aynen devam ve kotasız olarak kullanabilecekler. Yani sizin Vodafone'da yararlandığınız olay SOL'da da var esasında. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Abi hepsinde var. Taahhüt varsa, bütün issler mevcut aboneliğin hızında sınırsız internet vermek zorunda. 

Bu arada birkaç mesaj önce vodafonedan gönderilmiş mesaj bana da geldi az önce. Böylece 20 ay 100mbit hızında sınırsız internet kullanacağım teyit edilmiş oldu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

yil olmus 2019; bi internete baglanmak bu kadar karisik ve kazik olmamali bir ulkede yahu! 

cagri merkezleri de adamdan adama degisik seyler soyluyorlar, alenen yalan soyluyorlar yani. mesela dun vodafone'dan internet tarifesi almak icin niyetlenip aradigimda karsima cikan mal karinin biri adresimde fiber olmadigini soyledi (daha once 2 kez baska cagri merkezi elemanlari cok da saglikli fiber altyapisi oldugunu teyit etmisti). "tamam" dedim kapadim. boyle ozurluler de var.

SOL'a gelince...dedim iptal ediyorum, yarin modemi de size teslim edecegim falanca soylediginiz adrese dedim. hobaaa...4 gunluk iptal sureci varmis?! daha once neden soylemediniz o zaman? 

bu ne abi?!

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Vodafone müşteri hizmetlerine ulaşım baya zor, ikide bir bir de o kadar bekledikten sonra hat kopuyor. Birisi AKN kalkmayacak biz yine uygulayacağız dedi, nasıl olacak dedim kalktı gitti, bizde devam ediyor 100Mb hız 200GB aşarsan 50Mb'ye düşecek kademeli olarak dedi, bir anda da düşmeyecek dedi, tabii bende güven falan kalmadı, ikinci görüşmeye başlayabildiğim zor bela o en azından mantıklı bir şekilde AKN kalkacağı için abonelik limitsize dönecek dedi, değişik değişik neden bilgi veriliyor orası ayrı, haa önemlisi bir de üç aylık deneme süresi var bu anda iade ederseniz cayma bedeli yok dedi, bu iyiymiş ancak ne hattı düşürmek çok zor, ya bir yığılma oldu AKN'li paketlerin limitsize dönecek olması ve halen bu paketlere abonelik alıyor olmaları nedeni ile ya da en basitinden hatları yetersiz, arızalı v.b. bilemiyorum tabii.

Ancak ben güven alamadım, hem bir sürü uğraşmak gerekecek, öyle anlaşılıyor, hem de sonu belli olmayan bir yol gibi, bilemedim şu anda.   

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Türk Telekom tarafından bir mail şuan ortalığı karıştırmış bulunmakta. Mailin doğru olduğu ve resmi bülten olarak atıldığı konuşuluyor. turuncu forumdan biri paylaşmış. Fake kullanıcı vs da değil. Mail de yazılana göre 31 Aralık 2018 tarihine kadar yapılan yeni abone başvurulurunda ki AKN tabiri 1 Ocak gibi kaldırılacak ve kullanıcılar limitsiz internet kullanacak. Ancak bu 31 Mart 2019 tarihine kadar olacak. Bu tarihten sonra akıllı kota sistemine geçilecek ve her aboneye 20 GB ek kota eklenerek kullanıma devam edilecek.

Superonline'ın uyguladığı yöntemin bir benzeri yani. 

not: bence bunu yapamazlar çünkü herkese SMS ile limitsiz kullanacaksınız diye mesaj atmışlardı. Ortalık karışır. 
mailin gerçek olup olmadığı ise tartışılıyor hala. Ben böyle bir bir durum var bilginiz olsun diye paylaştım.

jackjoker tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ortalık çok karışık, bu ortamda taahhüde girmeyi doğru bulmuyorum, benim Şubat ortasında bitiyor taahhüt, o güne kadar toz, duman dağılır diye düşünüyorum.

Şu an hiç gerginliğe gerek yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu mail Toptan Satış Genel Müdürlüğünden atılan bir mail, yani altyapıyı türk telekomdan alan firmalara teklif şeklinde gitmiş gibi gözüküyor. Ben mi yanlış anlıyorum acaba:icon_think:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada ben dün başvuru yaptım vodafone a bugün kurulum yaptılar. kurulum ekibinin hızı şaşırttı.

superonline hızı ile şuan vodafone da ki hızlar aynı hatta pingler daha iyi vodafone da.

bir kaç güne modem yeni yazılımı yükler daha iyi olur dedi gelen ekip

infestor beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, Atrin said:

@jackjoker hocam superonline sinyali kesti mi yoksa hala devam ediyor mu ? 

sinyali kesmedi. hatta superonline hattım varken ben sadece modemi söktüm wan kablosunu açıkta bıraktım o kadar. vodafone bana telefon da sorduğunda mevcut internetim yok dedim. var deseydim önce hattınızı kapatın diyeceklerdi ( tüyo aldım vodafone yetkilisinden ) 

adamlar da aynı gün geldiler modemi taktılar. bugün de superonline a kapatın dedik ama tonla evrak istediler. 

pingler gördüğüm kadarıyla nazar değmesin ama daha iyi. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, jackjoker said:

sinyali kesmedi. hatta superonline hattım varken ben sadece modemi söktüm wan kablosunu açıkta bıraktım o kadar. vodafone bana telefon da sorduğunda mevcut internetim yok dedim. var deseydim önce hattınızı kapatın diyeceklerdi ( tüyo aldım vodafone yetkilisinden ) 

adamlar da aynı gün geldiler modemi taktılar. bugün de superonline a kapatın dedik ama tonla evrak istediler. 

pingler gördüğüm kadarıyla nazar değmesin ama daha iyi. 

ah be! ah be diyorum. daha yeni iptali saglayabildim SOL'de. keske daha once yazsaydin :) 

iptali saglayabildim derken, aslinda tam olarak iptal olmus degil hala :baba:

olaylar soyle gelisti:

• SOL'u telefondan arayip iptal etmek istedigimi soyledim. modeminizi, iptal dilekcenizi ve kimlik fotokopisini alip SOL bayisine gidin dediler.
  • bayiye gittim. ŞOK! ben bayiye gidene kadar taahhütümü uzatmis serefsizler. 
  • 1 gun o "sehven" uzattiklari taahhutu kapattirmakla ugrastim. 
  • gercek iptal sureci baslamis oldu [okkali kufur var burada]
  • bugun gittim dilekce ve kimlik fotokopimi verdim bayiye. modem hala bende.internet kesiliyor bu adimda. tam olarak iptal olmamis uyelikte internet neden kesiliyor hala anlayabilmis degilim. hiyarlar.
  • iptal teyidi icin aricakmis SOL. arayinca biiiiiiiiiiiir daha SOL bayisine gidecem. modemi vericem bu sefer [okkali kufur x2] :mad:
  • bu iptal teyidi gelince anca vodafone gelip baglanti yapabilecek.
3 hours ago, jackjoker said:

beni de kac gundur vodafone ariyor ve SOL hattimin iptalinin sart, farz, kanun oldugunu soyleyip duruyor! senin yetkili hakikaten kral adammis. ayni teklifi ben de vodafone'a goturdum. "internet gelmez baglasak bile" bidi bidi cevap geldi.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

@ZvAnA senin vodafone baglantisi vodafone'nun kendi altyapisi uzerinden mi yoksa SOL uzerinden mi acaba?

infestor tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, ZvAnA said:

Benimki vodafone'un kendi altyapısı.

benim bağlantı sol dan iyi bu arada. ancak upload kaç görünüyor sende? bende upload hep 11mbit çıkıyor. ama abonelik 5 aslında. nasıl oluyor? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ne yazsam bilemedim, işim dolayısıyla son birkaç haftadır bu kota geyiği dönüp duruyor, ne acayip bir memleketiz yahu hiçbir sivil toplum örgütünün (varsa bilmiyorum duymadım) bir açıklama yapıp imza toplama duyuru vs şeylere yetlendiğini duymadım.

@T800  +1  ne olursa olsun birşeyler açıklığa kavuşana kadar olduğu gibi devam edilmesi daha mantıklı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
18 saat önce, infestor said:

ah be! ah be diyorum. daha yeni iptali saglayabildim SOL'de. keske daha once yazsaydin :) 

iptali saglayabildim derken, aslinda tam olarak iptal olmus degil hala :baba:

beni de kac gundur vodafone ariyor ve SOL hattimin iptalinin sart, farz, kanun oldugunu soyleyip duruyor! senin yetkili hakikaten kral adammis. ayni teklifi ben de vodafone'a goturdum. "internet gelmez baglasak bile" bidi bidi cevap geldi.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

merhaba

bilseydim söylerdim cidden sana da. ben turuncu forumdan vodafone'un resmi kanalından bir arkadaş buldum. kendisi istanbul bölgeden sorumlularından ama bana çok destek oldu ve işlemleri çok hızlandırdı. hatta şöyle ki ben o arkadaşa resmi evrakları mail attıktan 12 saat sonra internete kuruluma geldiler. kendisi bana merkezden aradıklarında evde internetinin olmadığını söyle dedi. eğer mevcutta internetin olduğunu söylersen ekipler gelmez dedi önce kapattırmanı isterler dedi. 

bende aynısını yaptım. ekipler geldi ve wan kablosunu getirdikleri modeme taktılar interneti açtılar. hatta şöyle diyim. henüz sol kapamadı interneti ve iki internet de açık şuan. vodafone a ya da başka kullandığı iss den farklısına başvurucak arkadaşlar eski hattı kapattırmadan da başvurabilirsiniz herhangi bir sorun olmuyor. 

Atrin and infestor beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
13 dakika önce, Forgotten said:

@jackjoker senin eve fiber kablo gelmiyor muydu SOL'da? GPON cihazı yok muydu?

evde sol un döşediği fiber vardı zaten. vodafone da aynı alt yapıdan veriyor interneti. hatta modemler bile aynı. sadece vodafone bilgileri giriliyor o kadar. hat aynı. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
14 saat önce, jackjoker said:

benim bağlantı sol dan iyi bu arada. ancak upload kaç görünüyor sende? bende upload hep 11mbit çıkıyor. ama abonelik 5 aslında. nasıl oluyor? 

Benimki 5mbit ve 4,70-4,85 arası çıkıyor speedtestte. Lakin bende şöyle bir durum olmuştu. Ben tt fiber kullanırken vodafone'dan kapıya gelmişlerdi ve konuştuğum arkadaş bana şuan kullandığım tarifenin uploadının 10mbit olduğunu en az 9mbit falan alacağımı söylemişti. Asıl zaten ilk önce buna tav olmuştum ben, vodafone'a geçmek için. Taahhüt cezamı da karşılayacaklarını söyledikleri zaman neden olmasın diye düşünüp hemen işlemleri başlatmıştım. Sonra hattı bağlamaya geldiklerinde uploadın 5 mbit olarak tanımlandığını gördüm. Beni abone eden arkadaşı aradığımda o da şaşırdı ama meğerse önceden 10mbit uploadı olan tarife kısa bir süre önce 5mbite düşürülmüş. Ondan sonra da bu konuyla uğraşmadım. Belki sana bağladıkları hat üzerinden eski tarifeye yönelik 10mbit upload alanlar falan varsa sana da resen vermiş olabilirler. Öyle ise yaşadın valla :)

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

On 22.12.2018 at 14:40, ZvAnA said:

Benimki 5mbit ve 4,70-4,85 arası çıkıyor speedtestte. Lakin bende şöyle bir durum olmuştu. Ben tt fiber kullanırken vodafone'dan kapıya gelmişlerdi ve konuştuğum arkadaş bana şuan kullandığım tarifenin uploadının 10mbit olduğunu en az 9mbit falan alacağımı söylemişti. Asıl zaten ilk önce buna tav olmuştum ben, vodafone'a geçmek için. Taahhüt cezamı da karşılayacaklarını söyledikleri zaman neden olmasın diye düşünüp hemen işlemleri başlatmıştım. Sonra hattı bağlamaya geldiklerinde uploadın 5 mbit olarak tanımlandığını gördüm. Beni abone eden arkadaşı aradığımda o da şaşırdı ama meğerse önceden 10mbit uploadı olan tarife kısa bir süre önce 5mbite düşürülmüş. Ondan sonra da bu konuyla uğraşmadım. Belki sana bağladıkları hat üzerinden eski tarifeye yönelik 10mbit upload alanlar falan varsa sana da resen vermiş olabilirler. Öyle ise yaşadın valla :)

İlginç gerçekten. Umarım böyle devam eder. Download hızım superonline da da 94mbit idi Vodafone da da aynı değişmedi. Sende bu daha hızlı.  upload 10 hatta bazen 13-15 arası geziniyor. Belki zaman geçtikçe düşer. 

ZvAnA beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
4 4

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok