Yeni AKN uygulaması ile yeni tarifeler geliyor . Tercihiniz?
4 4

Bu konuda 788 mesaj var

4 dakika önce, T800 said:

Vodafone'a geçmiş arkadaşlar bir incelesin:

https://www.vodafone.com.tr/Net/evde-internet.php?mi=non-HE

Bu sayfadan alıntı:

• Abonenin ay içerisindeki veri kullanımı (download), seçilmiş olan paketine göre,  8 mbps’e kadar olan paketlerde 200 GB,  16 mbps’e kadar olan paketlerde 250 GB, 24 mbps’e kadar olan paketlerde 300 GB, 50 mbps’e kadar olan paketlerde 350 GB, 100 mbps’e kadar olan paketlerde 400 GB  kullanım eşiği olacak şekilde belirlenmiştir.

Tarife esasları sekmesinde.

Epeydir konuşuluyor bu konu. 2018 de abone olanları kapsamıyor. Vodafone a soruldu bu konu. Sadece 1 Ocak sonrası abone yeni tarifelerle abone olacakları kapsıyor. Ancak o maddenin ne gibi yaptırımı olacağı belli değil, yazmıyor. Sol da ki 5 TB benzeri bir konu ama miktarlar daha acımasız. Yeni abone olacaklar şu sıra imza atmasınlar. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
22 dakika önce, T800 said:

Bu sayfadan alıntı:

• Abonenin ay içerisindeki veri kullanımı (download), seçilmiş olan paketine göre,  8 mbps’e kadar olan paketlerde 200 GB,  16 mbps’e kadar olan paketlerde 250 GB, 24 mbps’e kadar olan paketlerde 300 GB, 50 mbps’e kadar olan paketlerde 350 GB, 100 mbps’e kadar olan paketlerde 400 GB  kullanım eşiği olacak şekilde belirlenmiştir.

Nasil limitsiz oluyor o zaman bu tarifeler?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
13 saat önce, T800 said:

Bu sayfadan alıntı:

50mbit ve 100mbit karşılaştırması yapmadım ama 35mbit SOL 100 TL, Vodafone 115 :S Bir de bu tuhaf "görünmez kota" varmış vodafone da. Daha önce de yazdığım gibi, birbirinden ayırmadan, bunların hepsi s.kecek adam arıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

vodafone kelek cikti  :new_argue:

2 haftadir internetsizim. baglantimi yapmadilar. her gun ariyorum. bugun "port yok" dediler. cozum? "biz sizi aricaz" :new_cussing:

iptal edicem basvurumu az kaldi. bir de baska bir kelek olan millenicom'u deneyeyim.

infestor tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@infestor hocam girdiğiniz tarife çok uygun. biraz daha sabredin bence. çok kötü bir durum maalesef. keşke jackjoker'ın taktiğini daha önceden bilseydiniz. bende sinyal yok dedim hemen geldiler. sinyalin kopması uzun sürer diyip sizi arkalara mı attılar acaba. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
44 minutes ago, Atrin said:

@infestor hocam girdiğiniz tarife çok uygun. biraz daha sabredin bence. çok kötü bir durum maalesef. keşke jackjoker'ın taktiğini daha önceden bilseydiniz. bende sinyal yok dedim hemen geldiler. sinyalin kopması uzun sürer diyip sizi arkalara mı attılar acaba. 

@jackjoker 'in vodafone'daki elemani da aradim tekrar tekrar. o da yan cizdi. "ben fibermax'a bakiyorum maalesef yapabilecegim birsey yok. siz vodafone net'ten almissiniz tarifeyi. 1 hafta daha bekleyin belki olur" dedi, kesti atti.  ne desem gg :icon_crash:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
51 dakika önce, infestor said:

@jackjoker 'in vodafone'daki elemani da aradim tekrar tekrar. o da yan cizdi. "ben fibermax'a bakiyorum maalesef yapabilecegim birsey yok. siz vodafone net'ten almissiniz tarifeyi. 1 hafta daha bekleyin belki olur" dedi, kesti atti.  ne desem gg :icon_crash:

Bende cok sinir oluyorum boyle belkili melkili islere..

Kablonetin bir guzelligide sorun oldugunda ararsaniz teknik servis ayni gun gelmek zorunda..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 minutes ago, Squall said:

Bende cok sinir oluyorum boyle belkili melkili islere..

Kablonetin bir guzelligide sorun oldugunda ararsaniz teknik servis ayni gun gelmek zorunda..

kablonet oturdugum yerde olsa dusunurdum

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Turkcell sağolsun sevdanın son vuruşunu yaptı bana.

İzmir Konakta (Montrö'nün orası) bulunan Turkcell Superonline merkeze gidip yaşadığım bu olayı sordum kendilerine. SOL Fiber i iptal edicem başka operatöre geçiyorum ama üyeliğimde Turkcell TV var beleşe oda gidicek iptal ettikten sonra SADECE turkcell tv başvurabilir miyim diye sordum tabi tabi tabi dediler. İyi başvuralım dedik. Bu sabah uyandığımda mesajlar "Turkcell Fiber e hoş geldiniz yok hayırlısı olsun yok 48 saat içinde internetinizi kuracaz" dedim noluyor. 5 dakika sonrada adamlar geldi. 

Olay şuymuş Turkcell TV kullanabilmek için evinizde Superonline internet olması zorunluymuş. Fakat tarifemin ismi bile "SADECE TURKCELL TV" madem Superonline olmadan o olmuyor neden sadece adını koydunuz. Vodafone u iptal edip SOL'e geçmem gerekiyormuş Turkcell TV için. Derdimi anlattım onlara. Decoder ı falan bile kullanmıyorum ben Apple TV de applicationınız var oradan açıyorum turkcell tv yi izliyorum diyorum. o yüzden bana sadece kullanıcı adı şifre lazım kurulum yapmasalarda olur esasında. Adam aradı bi yerleri yok yani bu modemi bağlamamız lazım siz bu modemden internet kullanımı gerçekleştirmedikçe internet ücreti alınmıcak sizden fakat aynı daireye 2 adet hat çekemiyoruz yasak diyor. Gel de delirme. Apple TV mevzusunu anlattım adamın gözleri açıldı "nasıl oluyo ya o" diye. Dedim apartman girişindeki kutuya hemen bir hat çek bağla modemi kapat hattı git bende kullanıcı adı ve şifremle hayatıma devam ediyim dedim. Sizdeki Vodafone Fiber internet ile bağlanan Apple TV de açılmayabilir application diyip gittiler. Arkadaşımdan turkcell tv kullanıcı adını aldım ve tabikide açıldı program. Açılmama gibi bir saçmalık olabilir mi zaten ya. Allah belasını versin Digitürkünde Turkcellinde hepsininde. İnternetten TV diye program yapıyorsunuz sadece size çalışıyor. yaptığınız sisteme sokiyim. 

Bekar olsam yeminlen s...... olmazdı fakat eşim izliyor. Böyle olduğunu bilsem iptal ettirmezdim. Eş dosttan şimdi Turkcell TV dilensem onlar applicationdan falan girince beni atıcak sistem (bunu araştırıyorum inşallah böyle değildir). göt gibi kaldık ortada. TV ünitesi kısmınıda hiçbir alet decoder gözükmeyecek şekilde dizayn ettirdik. o yüzden decoder falan gözükmesini istemiyorum. digitürk'ü de 3 gün önce iptal ettirdim. tek şansım bu tarz internetten izlenebilecek tv sağlayıcıları. Digitürk Play bir alternatif ama Apple TV desteği ve Sony TV desteği yok. 

Atrin tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 02.01.2019 at 20:29, T800 said:

Bu sayfadan alıntı:

Yukarıdaki tarife bilgisi; 1 ocaktan önce aknli aboneleri kapsamıyordur. En azından benimki öyle. Sözleşmemde böyle birşey yok. Muhtemelen yeni limitsiz tarifler için bu şekilde durum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, CandleGarden said:

şaka mı bu fiyatlar??? SoL'dan 170₺'ye aldığım 50MBit'i 80₺'ye veriyorlar!!! 90₺'ye 100MBit... nasıl oluyor bu? cihazlı kampanyada olduğum için SoL'dan şimdilik çıkamıyorum ama çok cazip fiyatlar SoL altyapısı olanlar için...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Fiyatlar iyi de taahhütsüz olmuyor, konuşmuştum onlarla da, 24 ay taahhüt istiyorlar. Telekom altyapısı için taahhüt istemiyorlar.

Kendimle ilgili olarak bana TV de lazım olduğu için sıkıntı oluyor, ayrıca TV almaya kalksam o da taahhütlü falan 35-40’tan aşağı değil, 80 TL 50 Mb bir de TV için o para verilince hesap Superonline hesabı zaten aşağı yukarı.

İki ayrı firma ile uğraşma kısmı da hariç daha.

100 Mb ayrı bu noktada. 

Burada beni düşündüren kısım taahhüt, bir de 50 Mb için değmiyor TV de lazımsa.

50 Mb/s limitsiz de 129,90 TL bu arada Superonline’da 170 TL değil.

Bir de Vodafone gibi maddeler olabilir sözleşmede falan o konuyu da ayrı tutuyorum incelemediğim için.

Bu aralar ani hareket etmek çok iyi değil bence.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kasım ayında SOL aboneliğimin taahhütünü uzattım, önce yanlış mı yaptım dedim fakat modemi ver falan uğraşacak kadar evde kalamayınca uzattım. 16 Mbps 75 gb AKN olanı 69 TL'ye alacakken, müşteri temsilcisinin ısrarıyla 25 Mbps 50 GB AKN olanı 75 TL'ye aldım. AKN sonrası için gelen maili de yanlışlıkla sildim, vakit bulup SOL'u da arayamadım. Burada bazı mesajlar vardı, onlarda da MT'lerinin durumdan net bilgisi olmadığını anlamıştım. 

Bugün bakınca AKN'yi kaldırıp 25 Mbps olarak hattın tanımlandığını gördüm, fiyat da yine 75 TL diyor. 

100 GB AKN'li alsam daha fazla fiyat ödeyecektim, faturam da yüksek fiyattan mı devam edecekti yani? 

Benim için şans olmuş ama bu şekilde alanlar varsa küfrü hakediyor SOL. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ADSL kullanan arkadaşlar var mı forumda? Tercihlerini nasıl kullandılar. Seçtikleri firmada beğendikleri kriterler ve fiyat tablosu nedir? Paylaşımda bulunurlarsa sevinirim. Benim sözleşmemin dolmasına az kaldı ona göre bir karar vereyim.

Mr.Smith beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

en sonunda tam 1 ay sonra internet baglattirabildim. oris telekom diye pek bilinmeyen, TT altyapisi kullanan bir ISP buldum. aylik 105* gayme (100mbps|fiber):

*: 90 liranin uzerine bir de "TT vergisi" olan 15 lira yalin kazigi koyuyorlar. sanirim SOL disinda diger yanci ISPlerde durum boyle.

zb99lW.png

bunlar da degisik serverlardan testlerim:

7975703428.png

7975707911.png

7975711503.png

7975724718.png

TStYTQCjs.H4yz3mJms.png

ilk gün izlenimlerim iyi. umarim daha 1 hafta gecmeden keleklemez.

infestor tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bugun ‭0 (850) 542 55 42‬ numarali telefondan Vodafone aradi. Telesekreter kaydi idi. Telesekreterin tam dediklerini anlayamadim etraf gurultuluydu fakat mevcut internet paketimle kullanim hakkimi astigimi onumuzdeki ay aynisi olursa kurulum ekipleri tarafindan aranip paket yukseltme mi ne oyle bir sey icin aranacagimi soyledi. 

Turkcell TV yi kullandigim icin data baya harcamisim gozukuyor simdi baktim. 1 ay icinde apple tv toplamda filmler ve turkcell tv dahil 860gb cekmis. Limitsiz 100mbit diye gectik vodafone a bunlar gizli kota mi koydu nedir. 

@jackjoker hocam senide aradilar mi bu tarz bir konu icin ? Gecen hafta vodafone arayip sozlesme imzalamaya geldiler. Bana da gerek yok demislerdi ama geldiler imzaladik. Sana imzalattilar mi ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
4 4

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok