Yeni AKN uygulaması ile yeni tarifeler geliyor . Tercihiniz?
4 4

Bu konuda 788 mesaj var

Ben şubat ayının geçmesini bekleyeceğim. Tekrar arayacaklar beni muhtemelen. O zaman s.ke s.ke SOL 100mbit 199TL ye geçicem bende. BTK şikayetimden daha bir şey çıkmadı. CİMER şikayeti zaten direk BTK'ya yönlendirildi. vodafone'a attığım mail ulaştı fakat cevap gelmedi. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
28 dakika önce, Atrin said:

Ben şubat ayının geçmesini bekleyeceğim. Tekrar arayacaklar beni muhtemelen. O zaman s.ke s.ke SOL 100mbit 199TL ye geçicem bende. BTK şikayetimden daha bir şey çıkmadı. CİMER şikayeti zaten direk BTK'ya yönlendirildi. vodafone'a attığım mail ulaştı fakat cevap gelmedi. 

cevap geleceğini sanmam. gelsede kendilerini ateşe atacak türde bir mesaj olmaz. onlarda biliyor yazılı belgenin mahkemede suça kanıt olacağını. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ben sol başvurumu yaptım. bugün gün içinde kuruluma gelecekler. kurulum yapıldıktan sonra vodafone'u iptal ettireceğim. 3 aylık deneme aboneliğinde olduğum için herhangi bir cayma bedeli ödemeden çıkacağım.

açıkcası ayda 400gb'ı geçtim mi? geçecekmiyim stresi ve siniri yaşamak istemiyorum. epey zararlı bir yatırım olacak sol. 2x ödeyeceğim neredeyse. ama kafam en azından rahat olacak. 

buradan da benim gazımla vodafone'a geçmiş olanlar varsa da tekrar özür dilerim. vodafone'un böyle bir hukuksuzluk yapacağını tahmin etmiyordum.

@Atrin

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

SOL'un 100mbps paketi 200 lira. bayaa pahali bence. 

105 liraya oris'i de dusunebilirsiniz (TT fiber altyapisi kullaniyor). 

oturdugum yerde SOL & TT fiber altyapilari var. valla sasirtici sekilde su anda TT altyapisi uzerinden SOL'a göre daha iyi hiz ve ping aliyorum. taahhutsuz olmasi can sikici tabii. 3 ay sonra kazigi sokabilirler.

infestor tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oris  100mbit için 89,90TL diyor ama ayrıca yalın hat parası geçiriyorlar herhalde yine. Ulan şu fiber üzerinden de hala bu muhabbet üzerinden ayrıca para alıyorlar ya yazıklar olsun.

Valla ben şuan vodafone'u değiştirmem, bir daha arasınlar hele bir görelim. Daha önce yazdığım gibi uğraşırım, uğraştırırım şerefsizleri. 400gb gizli kota diye bir şey olmaz. Bunun dünyadaki, oluru neyse o olur. Nitekim superonline'ın ki belli işte. Bu tamamen internet sınırsız oldu diye torrente dadanan bebelerin gözünü korkutmak için yapılmış birşey gibi geliyor bana ama görelim bakalım ne olacak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ADSL için NETSPEED'e geçtim TürkTelekom'dan ve fiyat, performans açısından daha iyi. Forumda ADSL için bir arkadaş daha bakınıyordu bir göz atsın derim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

400 gb nedir ya ne bicim bir sirketmis bu vodafone..

Gunumuzde bir oyun 100 gb bunun netflixi youtube u var orada bile 4k 60 fps videolar var..

Merak ettim baktim benimkine mesela:

bnbvnvbn.PNG

Squall tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
14 hours ago, ZvAnA said:

Oris  100mbit için 89,90TL diyor ama ayrıca yalın hat parası geçiriyorlar herhalde yine. Ulan şu fiber üzerinden de hala bu muhabbet üzerinden ayrıca para alıyorlar ya yazıklar olsun

Aynen öyle. Yalın adı altında aylık 15 lira geçiriyorlar 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

kısa gelişmeler

eve aynı gün SOL bağlandı. hiç bir problem yok. Gayet hızlı. Anında hizmet aldım ve başvurdan yarım saat sonra internet kuruldu. 

gelelim Vodafone iptal sürecine.

telefon açtım. bayiler üzerinden işlem yapabilirsiniz dendi.

1. bayi. Ankara Gordion AVM içinde. 

gittim ve durumu anlattım. iptal ettirmek istediğimi söyledim. Biz buradan yapamıyoruz sistemimizde arıza var dilerseniz yakında başka bir bayimiz var oradan yapabilirsiniz dedi. Çok fena söverek ve tartışarak çıktım.

2. bayi. Arcadium AVM içinde

gittim ve durumu anlattım. iptal ettirmek istediğimi söyledim. Biz buradan yapamıyoruz ama dilerseniz fax çekerek iptal ettirebilirsiniz form çıkaralım dediler. Bende kendilerine kimliğim ile iptal ettirebileceklerini söyledim. Ama onlara bu şekilde talimat gitmemiş genel müdürlükten yapılıyormuş. Onlarla da kavga ettim ve sizin dükkana girmek kolay ama çıkmak imkansız herhalde dedim. 

verdikleri formu doldurdum ve genel müdürlüğe kimlik ön ve arka yüzle fax çektim. bakalım gelişmeleri buradan yazarım.

bu arada Gordion AVM vodafone bayisi gizli kota eşiğini ciddi savunuyor ve bir insanın bir ayda internette indirebileceği rakam 400gb'ın altında olur savunmasını yapıyor. yani gayet yeterli olduğunu söyledi. kendisine SOL da ki 5TB lık eşiği gösterince ekrana bön bön baktı ve bize göre 400 gayet yeterli bir miktar. SOL da 199 lira bizde 167 lira daha ucuzuz savunmasını yaptı. inanın kendisi ile kavga etmek istedim ama değeceğini düşünmedim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

SOL indirim yapmış platin paketlerde, benim cihaz kampanyalı paket olduğu için 50MBit'e 170₺ ödemeye devam. hatta sabit IP'yle beraber 195₺ gelmiş bu ay fatura (24.5₺ sabit ip parası mı olur insafsızlar) :\ hay bin kunduz... başka isp'ye geçme macerasına giremem ama :\

Forgotten tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 dakika önce, Forgotten said:

SOL indirim yapmış platin paketlerde, benim cihaz kampanyalı paket olduğu için 50MBit'e 170₺ ödemeye devam. hatta sabit IP'yle beraber 195₺ gelmiş bu ay fatura (24.5₺ sabit ip parası mı olur insafsızlar) :\ hay bin kunduz... başka isp'ye geçme macerasına giremem ama :\

bir an kalbime inme getirdin varya. daha dün abonelik başlatmıştım. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Valla ben de sıkıntılı bir durum olursa geriye türk telekom fiber seçeneği kalıyor ki şuan pek istediğim birşey değil. SOL yok burada çünkü. Gerçi şöyle de bir durum var. Bu 400 gb gizli kota işini sıkı uygulayacaklarsa 100mbit 400gb kotayı 74,90TL'ye kullanıyor olacağım. Tekrar türk telekom fibere dönene kadar bu şekilde 1,5 sene belki idare ederim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

SOL varken Turkcell TV kotadan yemedigi icin ve 02.00-08.00 arasi kota islemedigi icin genelde 250-300gb arasi harciyordum. Turkcell TV olmasa hadi 400 u yakalarim bir sekilde ama beni asla kurtarmiyor ve 400gb limitinden oturu sinir stres yapmak istemiyorum. 

Twitterdan da saldirdim Vodafone’a ama oradan da cevap yok :) tekrar aranmayi bekliyorum 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Superonline fiber’de benden baska 2mbit upload hizinda olan var midir bilmiyorum!!!

Yillardir sol fiberdeyim, upload hizim 5mbitti

eylul 2018 de 50mbit 100gb kotali + ucretsiz ev telefonu 100dk 69,90tl lik pakete gectim, ogun bugundur upload hizim 2mbit

zar zor ogrendim ki o paket o zaman oyleymis....

bana soylenmedi dedim , bakalim inceleyecekler...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

güncelleme 2

iptal başvurusu vodafone merkeze fax atıldıktan 1 gün sonra sms gelerek hesabın dondurulduğunu ve iptal işleminin tamamlanması için genel müdürlükten aranan telefona cevap vermem söylendi. ancak henüz arama gerçekleşmedi. bakalım ne olacak. 

gelişmeleri buradan paylaşacağım. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 saat önce, jackjoker said:

güncelleme 2

iptal başvurusu vodafone merkeze fax atıldıktan 1 gün sonra sms gelerek hesabın dondurulduğunu ve iptal işleminin tamamlanması için genel müdürlükten aranan telefona cevap vermem söylendi. ancak henüz arama gerçekleşmedi. bakalım ne olacak. 

gelişmeleri buradan paylaşacağım. 

Vodafone'da klasik türk telekom taktiklerini uyguluyor demek. Seni arayacaklar neden iptal ediyorsunuz, size şöyle yapalım, böyle yapalım diyecekler, vazgeçirmeye çalışacaklar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Orospu evlatları aradı beni biraz önce. Pardon eşimi aradılar. Allahtan evden daha çıkmamıştım. Çakallara bakar mısınız. Neden eşimi arıyorusunuz dediğimde sistemdeki 1. kayıtlı numara bu beyefendi diyor. Tüm forumdan özür dilerim ama bende "siktirin ordan yalan yalan konuşmayın bok birinci numara o yalan söylemeyin" diye çıkıştım. Şerefsizler ikinci kayıtlı numarayı arayıp belkide konudan haberdar olmayan birine bilgi verip kapatıcaklardı. Orospu çocuklarına karşı savaş verebilmek için ben kendi telefonuma ses kayıt programı indirmiştim. Eşimden aranınca şimdi seslerinide kayıt edemedim. 

yok şikayetime istinaden aramışlar benide vs vs. ben konuşmanın %80ini bağırarak geçirdim. benim sözleşmemde böyle bir madde yok limit eşik vs yaptığınız şey yaşa dışı dedim oda o sikik sesiyle bu mutat kullanım maddesini söyledi ben tekrar bağırmaya başladım ve kime göre neye göre yüksek kullanım dedim oda yok ortak bir havuz varmış buradaki havuzda bulunan diğer kullanıcılara göre fazla bir kullanım yapılınca kendi yazılımcılarının yazdığı kod sayesinde otomatik belirleniyormuşum ve aranıyormuşum. tekrar tekrar adama bağırarak söyledim günümüzde bir film 40gb netflixten ben turkcell tv kullanıyorum TC devletinin resmi olarak sattığı legal IPTV hizmetini izliyorum bu nasıl çok oluyor diyorum. Tekrar havuz muhabbetine giriyor. Dava ederim diyorum tabiki edebilirsiniz diyor. Bana bu söylediklerinizi mail atın dedim atamam dedi :D sadece sözleşmenizi iletebilirim dedi bende en azından elimde bir şey olması açısından at o zaman diye çıkıştım. en son olarak dedim nolucak peki bu ayda aşarsam hayır dedim bana limit te veremiyorsunuz dikkat edelim kendimize dedim oda size ne dendiyse o olur paket değişikliği dedilerse paket değişikliği dedi bende tekrardan hani limitsizdi benim dedim oda bize verilen metni okuyorum ben size başka bir bilgim yok dedi. 

neyse bunun olacağını biliyordum ama nasıl uğraşıcaz bunlarla şimdi

infestor, jackjoker and Thustu beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

atrin valla vodafone kadar çirkef bir firma daha görmedim bende.

sözde  "biz aboneyi aradık bilgi verdik" demek için eşini aramışlardır.  cinnet geçirmelik tam.

bu arada benim başımdan geçenler de durum raporu

bilindiği gibi vodafone dan vazgeçip Superonline'a geçmiştim. Hala iptal başvurusuna geri dönüş yapmadı Vodafone. bugün Modemi MNG kargo ile 541 alıcı adresine yolladım. Elime de kargolandığına dair belge aldım. Eminim bunlar modem elimize geçmedi diye fatura keseceklerdir. Nah alırlar o parayı benden. Mahkemeye veririm. 

Yine gelişmeleri yazarım

bu arada SOL durumu

COD Blackops 4 pingleri vodafone dan da iyi değerlerde.

Speed test de tam beklediğim hızı alabiliyorum.

Upload hızım 15-35Mbit arasında geziniyor.

Müşteri hizmetlerine ulaşma ve geri dönüşler hızlı. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

güncelleme

biraz önce vodafone merkezden arandım ve @ZvAnA nın dediği gibi epey bir ikna çalışmasına mağruz kaldım. hatta o kadar iddia ettiler ki sözleşmesiz 69 liraya 100 mbit verelim size dediler. kullanım eşiğini söylediğimde de ise cevap veremediler. belli ki epey bir abone eksilmesi yaşıyorlar. 

neyse iptal işlemini onayladım. modemi de yolladığıma göre artık vodafone merkez telefon numaralarını bloklu telefon listeme ekleyebilirim. 

not: eğer modem elimize geçmedi diye fatura çıkarırlarsa elimde ki belge ile tüketici mahkemesine giderim. zınnık alamazlar daha benden.

@Atrin hocam hiç kasma geç SOL a. inan sinirlenmen sadece sana zarar veriyor. adamların umurlarında bile değil. 5TB aylık sol da hayli hayli yetiyor. İndirsem mi, 400gb ı geçmişmiyimdir dertleri de yok. ( amq hem kullanım eşiği koyuyor vodafone hemde aylık ne kadar kota harcadığımızı gösteren bir panelleri yok ) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

iyi ki o zaman gaza gelip vodafone 'a geçmemişim , Eylüle kadar eski sözleşmem devam ediyor ki 10TL fark verip 50Mbit hız + sınırısız net alıyorum.

SOL yamuk yapma bak gül gibi geçinip gidiyoz :)

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bizim de sözleşmemiz haziranda bitiyor ve TT'nin 23 tl lik ev telefonu faturasını bir anda 50 tl ye çıkarması dolayısıyla sonunda evdekileri ikna edip Turkcell altyapısından fibere geçmeye ikna ettim.

Turkcell'in son 1-2 yıldır tavırlarından dolayı bir daha bunlarla çalışmam diyerek Vodafone düşünüyordum ama son hareketleri de tam şerefsizlik yani. Bakalım kime arkamızı dönüp eğileceğiz acaba.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@jackjoker 15-35 mbit upload hizi mi? :icon_eek:

Download hizi nedir?

Ben de upload hizimi tekrar 5mbite cikartabilmek icin, 35mbitlik download hizi ve limitsiz platin tarifeye gectim...75tl ye bagladik bakalim 12 ay

edit: tekrar baktim sole 1gbit hizda sadece 20mbit upload secenegi var

ya da 10gbit icin 50mbit...

yani o 15-35mbit upload hizi nasil geliyor anlamadim

CaRaBeeN tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 dakika önce, CaRaBeeN said:

@jackjoker 15-35 mbit upload hizi mi? :icon_eek:

Download hizi nedir?

Ben de upload hizimi tekrar 5mbite cikartabilmek icin, 35mbitlik download hizi ve limitsiz platin tarifeye gectim...75tl ye bagladik bakalim 12 ay

download 94-95 civarı

upload da bazen 10 bazen 15 bazen 35. ama daha aşağısına düştüğünü görmedim. ortalama 15-35 arasında geziniyor upload. hep böyleydi bende. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dostum editledim yukarida , valla cok iyi , nasil olabiliyor ki oyle?

misal suan turbo hiz ile malum ilk ay benim de 100mbit download hizim var ama upload halen 5mbit!

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
4 4

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok