Yeni AKN uygulaması ile yeni tarifeler geliyor . Tercihiniz?
4 4

Bu konuda 788 mesaj var

2 saat önce, CaRaBeeN said:

Dostum editledim yukarida , valla cok iyi , nasil olabiliyor ki oyle?

misal suan turbo hiz ile malum ilk ay benim de 100mbit download hizim var ama upload halen 5mbit!

bende bilmiyorum :) ama uploadım iyi. herhalde hata vardır. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
47 dakika önce, sCoRPion_tr said:

Şimdiden belli seçimden sonra kazıkların ne boyutta olacağı.  Hadi bu internet diyelim ki lükse girsin ( ki artık su gibi bir gereklilik internet) , diğer tüketim mallarında , bilhassa temel gıda/temizlik ürünlerinde bomba patlayacak gibi.  Bilgisayar parça ihtiyacını şimdiden karşılamak lazım ya da parayı gerekli yere yatırmak - YTD  ;)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Türk Telekom, Vodafone'un gizli 400gb kotasının üzerine "Görüyorum ve arttırıyorum" demiş. Şaşırdık mı? Hayır? 

Ama BTK biraz tutarlıysa bu tarifeyi onaylamaz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Atrin eşini aramaları efsaneymiş. Tam şark kurnazlığı. Keşke hiç burada vodafone falan şöyle böyle demeseydim. Kendimi de suçlu hissetmeye başladım valla. 

Şu ana kadar yıllarca uydunet, türk telekom ve vodafone kullanmış oldum. Hepsinde insanı çileden çıkaran saçmalıklar, sorunlar yaşadım. Benim öğrendiğim hepsi aynı. Al birini vur ötekine. Bir tek SOL kullanma şansım olmadı, yaşadığım hiçbir yerde sol altyapısı yoktu. Ama biraderim oturduğu yerde kullanıyordu. Onun da deli olduğu durumlar oldu. Anlaşılan Türkiye'de kafalar değişmediği müddetçe bu şerefsizliklere maruz kalmaya devam edeceğiz. 

Vodafone'a gelince bu şerefsizlerin mutat kullanımı kafalarına göre 400gb olarak belirlemeleri ne kadar hukuksal birşey bilmiyorum ama bana pek hukuki bir durum gibi gelmiyor. Ayrıca ben ağustos 2018'den beri vodafone'u akn'li olarak kullandığım için bırakın 400 gb'ı hızım bir kere bile düşmeden 500 gb'ı geçtim bir iki kere. Eeeee o zaman neredeydi bu mutat kullanım. O zaman niye aramadınız. gece 2 sabah 8 arasında kota sayılmadığı için tb'lar indiren adamlara da hiçbir uyarı gitmedi. Bu noktada bunların oacak ayında akn'li satıp limitsize dönen tarifelerin kendilerine ağır geldiği anlaşılıyor. Buna da güya mutat kullanımla çözüm bulacaklar. Açıkçası bu ay sonrasını çok merak ediyorum. Çünkü eşik için aranan bir sürü abone oldu ve bu ay yine aşılacak bu eşik sonuçta. Bakalım neler olacak. 

Benim kullanımıma baktım, bu ay şu ana kadar 80 gb olmuş. Netflix'i bu ay sadece son iki gecedir açtım. Netflix izlediğim günlerde toplam günlük ortalama kullanımım 11gb. Arada bir tane oyun indirdim 12gb. diğer günlerde surf, spotify eşimin internet kullanımı 3 ile 8gb arasında gerçekleşmiş. Bu yüzden geri kalan 15 günde ekstra bir kullanımım olmazsa bu ay muhtemelen aranmayacağım. Ama durumu çok merak ediyorum. 

ZvAnA tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 14/02/2019 at 8:36 AM, Atrin said:

Orospu evlatları aradı beni biraz önce. Pardon eşimi aradılar. Allahtan evden daha çıkmamıştım. Çakallara bakar mısınız. Neden eşimi arıyorusunuz dediğimde sistemdeki 1. kayıtlı numara bu beyefendi diyor. Tüm forumdan özür dilerim ama bende "siktirin ordan yalan yalan konuşmayın bok birinci numara o yalan söylemeyin" diye çıkıştım. Şerefsizler ikinci kayıtlı numarayı arayıp belkide konudan haberdar olmayan birine bilgi verip kapatıcaklardı. Orospu çocuklarına karşı savaş verebilmek için ben kendi telefonuma ses kayıt programı indirmiştim. Eşimden aranınca şimdi seslerinide kayıt edemedim. 

yok şikayetime istinaden aramışlar benide vs vs. ben konuşmanın %80ini bağırarak geçirdim. benim sözleşmemde böyle bir madde yok limit eşik vs yaptığınız şey yaşa dışı dedim oda o sikik sesiyle bu mutat kullanım maddesini söyledi ben tekrar bağırmaya başladım ve kime göre neye göre yüksek kullanım dedim oda yok ortak bir havuz varmış buradaki havuzda bulunan diğer kullanıcılara göre fazla bir kullanım yapılınca kendi yazılımcılarının yazdığı kod sayesinde otomatik belirleniyormuşum ve aranıyormuşum. tekrar tekrar adama bağırarak söyledim günümüzde bir film 40gb netflixten ben turkcell tv kullanıyorum TC devletinin resmi olarak sattığı legal IPTV hizmetini izliyorum bu nasıl çok oluyor diyorum. Tekrar havuz muhabbetine giriyor. Dava ederim diyorum tabiki edebilirsiniz diyor. Bana bu söylediklerinizi mail atın dedim atamam dedi :D sadece sözleşmenizi iletebilirim dedi bende en azından elimde bir şey olması açısından at o zaman diye çıkıştım. en son olarak dedim nolucak peki bu ayda aşarsam hayır dedim bana limit te veremiyorsunuz dikkat edelim kendimize dedim oda size ne dendiyse o olur paket değişikliği dedilerse paket değişikliği dedi bende tekrardan hani limitsizdi benim dedim oda bize verilen metni okuyorum ben size başka bir bilgim yok dedi. 

neyse bunun olacağını biliyordum ama nasıl uğraşıcaz bunlarla şimdi

kallavi o.ç. çıktı bu vodafone. beni valla allah korumuş :) ama 1 ay internet bağlatmayıp mağdur edip sinir harbi yaşattılar ama :new_2gunsfiring_v1:

On 14/02/2019 at 9:29 AM, jackjoker said:

Upload hızım 15-35Mbit arasında geziniyor.

:icon_eek: ohannes

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

burda vodafone kullananlar gerçekten fiber olanı mı kullanıyor yoksa vdsl olanı mı? @jackjoker@Atrin

ben vdsl 50mbit limitsiz olanı kullanıyorum 85 TL mi ne fiyatı var, ocakta sözleşmeyi yenilediler. şimdi bunlar limitsiz dese bile bir limit var mı yani?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
13 saat önce, TiesTorN said:

burda vodafone kullananlar gerçekten fiber olanı mı kullanıyor yoksa vdsl olanı mı? @jackjoker@Atrin

ben vdsl 50mbit limitsiz olanı kullanıyorum 85 TL mi ne fiyatı var, ocakta sözleşmeyi yenilediler. şimdi bunlar limitsiz dese bile bir limit var mı yani?

ben vodafone fiber kullanıyordum. hesapta limitsiz ve sınırsız görünüyordu ama 400gb kullanım eşiği getirmiş vodafone. 400 ü geçersen arıyorlar ve kızıyorlar çok kullanıyorsunuz diye. devamı olursa sözleşmede ki 4.12 madde gereğince interneti tek taraflı fes ediyorlar ve cayma bedelini senden alıyorlar ( hem kendileri iptal ediyor hemde müşteriden cayma bedeli alıyor ) 

bu yüzden ben vodafone dan çıkıp SOL fiber e geri döndüm. 

SOL fiber'e geri döndüm ama orada ki eşik 5 TB

jackjoker tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
28 dakika önce, TiesTorN said:

tamam da, mahkemeye verilemez mi? limitsiz adı altında kota dayıyorlar diye?

verilir ve kazanılır da kesin olarak. sözleşmede olmayan bir duruma göre kural uyduruyorlar. sözleşmede ki madde de interneti paylaştırmak iptal nedeni sayılıyor. ancak vodafone'un bunu ispat etmesi imkansız. bir insanın ayda kullanabileceği bir eşik belirlemişler ( 400gb ). bunu aşan herkesi o maddeye sokuyorlar. ama yasaya göre kişinin ayda ne kadar internet kullandığını gösteren bir ibare olması gerekiyor ve bunun limitini sözleşmede belirtmeleri gerekiyor. hiç biri vodafone da yok. 

benim internetimi kapatmadılar çünkü 3 aylık deneme sürecindeydim ve tek kuruş ödemeden hizmetten cayma hakkım vardı bunu kullandım. 

ama sözleşmesini bozmayıp İnternet hizmetine devam eden kişiler için yargı yolu elbette açık ve kazanırlarda.

açık açık hukuksuzluk yapılıyor ve nitelikli dolandırılıyorlar vodafone tarafından. 

.

jackjoker tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Vodafone SMS

Hizmet iptalinizin ardından modeminiz başarı ile teslim alınmıştır. 

artık tüm vodafone telefonlarını bloklayabilirim demektir. 

darısı size...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ben vodafone'dan memnunum valla, tüm mobil hatlarımız ve internetimiz vodafone... annemlerin evinde de vodafone :1pof: 1 kere olsun sorun yaşamadım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 saat önce, TiesTorN said:

ben vodafone'dan memnunum valla, tüm mobil hatlarımız ve internetimiz vodafone... annemlerin evinde de vodafone :1pof: 1 kere olsun sorun yaşamadım.

mobil için bir şey diyemem kullanmadım. ama internette kullanım eşiğini geçmemişsiniz demek ki. geçseniz odunu gösterirdi vodafone size de. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

genelde 200gb'ı geçemiyoruz biz normal kullanımda...

ayrıca benim taahütümde öyle bir ibare yok ben herhangi bişey imzalamadım, akn zamanlarından kalma imzam var. arayıp tamamen limitsiz 50mbit kampanyasına geçirelim dediler tamam dedim o kadar. eşiği geçtiniz diye ararlarsa direkt mahkemeye veririm. ses kaydı da var nasılsa.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
15 dakika önce, TiesTorN said:

genelde 200gb'ı geçemiyoruz biz normal kullanımda...

ayrıca benim taahütümde öyle bir ibare yok ben herhangi bişey imzalamadım, akn zamanlarından kalma imzam var. arayıp tamamen limitsiz 50mbit kampanyasına geçirelim dediler tamam dedim o kadar. eşiği geçtiniz diye ararlarsa direkt mahkemeye veririm. ses kaydı da var nasılsa.

kimsenin sözleşmesinde bu madde yok. bende aralıkta sözleşme yapmıştım ve benim sözleşmemde de bu madde yoktu. şuan yine sözleşme yap yine yok. 
problem zaten sözleşmede olmayan bir maddeyi sanki imza atmışsınız gibi uygulamaya çalışmaları. sözde limitsiz ve sınırsız internet veriyorlar. vodafone yanımda uygulamasında harcanan kotalar alanında hiç bir ibare yok. ama aylık kullanım eşiğini geçerseniz arıyorlar ve devamında sözleşmeyi tek taraflı olarak iptal edip cayma bedelini sizden alacaklarını belirtiyorlar. bu konuda arkadaşın iki tane ses kaydı var tartıştığı. isteyene özelden yollarım. ancak mahkeme süreci olduğundan başkası ile paylaşmayın. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Just now, TiesTorN said:

arkadaşın mahkemeye mi verdi? @jackjoker

evet tüketici hakem heyeti ile görüşecek ve açacak. şuan bu ses kayıtlarını topladı. sadece o değil bir çok kişi veriyor. konu öyle bir saçma durumda ki. 

sen fazla kullanmadığın için aranmamışsın. ama geçersen kotayı arayacaklar seni de. 

ben telefonda konuştuğumda sözleşmede olmayan bir maddeye göre yaptırımınız hukuk dışı dedim, çok tartıştım. 

neymiş BTK ya teklif sunmuşlar BTK da kabul etmiş. artık 15 ocaktan sonra herkese bunu uygulayacaklarmış. 100mbit için 400 gb kullanım eşiğini de makul bir aralık olarak ayarlamışlar. eğer kullanıcı aylık 400gb ı geçerse internetini başkaları ile paylaştırıyor sonucu çıkarmış. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada işin garibi bana 400GB sınırını söylemiyorlar bile. "bir sınır yok siz limitsizsiniz ama 5 günde 124gb harcamışsınız bu biraz fazla değil mi?" diyorlar. En son delirip ulan limitsizim ben ama neyse dikkat ediyim desem kendime limit kaç dediğimde "limit yok beyefendi istediğiniz gibi kullanabilirsiniz" diyor :) Ocak ayında ne kadar kullandım onu söyleyin diyorum onu sistemlerde göremiyoruz diyor. 

En sonda bu mutat kullanımdan vurmaya çalıştı. Allah belanızı versin diyip kapattım. Ses kaydı alamadım ben ibnelik yapıp benim yerime eşimi aradıkları için ve bunu kasıtlı yaptıklarını düşünüyorum. Vodafone kadar şerefsiz ve kurumsal olmayan bir yapı ile daha önce karşılaşmamıştım. Adamlar dünya devi neredeyse yaptıkları üç kağıtlara bak. jackjoker'ın yaptığı gibi bende iptal edip SOL'a geçicem sanırım.

Bu ay 485GB kullanım var bende. Aranırım çok büyük ihtimalle bir kaç güne.

Atrin tarafından düzenlendi
jackjoker and TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada ekleme yapayım belki önceki mesajlarda gözden kaçmıştır. Ben Vodafone'a karşı aç gözlü bir şekilde de davranmıyorum. Ayda 10TB 4K film indirsem hadi diyecem abarttık adamlar haklı (ki limitsiz diyorsa yine haksız ama neyse). Yaptıklarım sadece şunlar ocak ayında

• Turkcell TV+ izlemek
  • Apple TV - 3 adet 4K film izlemek (üşenmedim baktım faturalara)
  • Geceleri Netflix dizi izlemek (4K ve FHD karışık). Her gece izlemiyoruz eşimle. İzlersekte 3 bölüm gece başına düşüyor.
  • PS4'e 150GB toplamda oyun indirmek
  • Telefonlardan sosyal medya
  • 1 adet 56GB 4K film indirmek

Burada en çok kullanım yapan şey Turkcell TV+. Fakat benim yukarıda yaptıklarım ekstrem değil ben kendime nasıl sınır koyabilirim veya dikkat edebilirim ki? Allah belanı versin Vodafone inşallah batarsınız. 

Atrin tarafından düzenlendi
jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bana da önersenize ses kayıt için güvenilir bir yazılım.

@Atrin aslında senin sıkıntın, vodafone'un da bir iptv hizmetinin olmaması. Ben türk telekom fiberdeyken tivibu kullanıyordum. Tabi tivibu harcamaları kotaya sayılmadığından bir sıkıntı olmuyordu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

benim bildiğim kadarıyla ses kayıt cihazları ile alınan dinlemeler mahkemeye delil olarak sunulamıyor. bunun için savcılık onayı gerekiyor.

ancak müşyeri hizmetleri ile yapılan telefon görüşmeleri yasal zorunluluk nedeni ile saklanıyor. silinmesi suç. 

zaten mahkeme de bu ses kayıtlarını çıkarıyor ve dosyaya ekliyor. 

bireysel olarak alacağınız kayıtlar sadece sizi bağlıyor yani herhangi bir yerde kullanamıyorsunuz. hatta ve hatta bu kayıttan dolayı karşı firma da size dava açabiliyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

güncelleme

Vodafone dan sms geldi. gönderdiğim modem ellerine ulaşmış.

bu zamana kadar bizlerle olduğunuz için teşekkür eder yeni birlikteliklerde görüşmek üzere diyorlar.

mk sanki iş den ayrıldıktan sonra insan kaynaklarının attığı mail gibi olmuş. 

üzülmedim, engelledim seni vodafone. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
4 4

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok