Yeni AKN uygulaması ile yeni tarifeler geliyor . Tercihiniz?
4 4

Bu konuda 788 mesaj var

Bu Vodafone gerginliğine dayanamayıp bende SOL'e geri döndüm. Aşırı zararlı bir süreç oldu ama en azından kafam rahat olucak diye yaptım. Bugün geldiler kurulumu yaptılar fakat gerginlik gitti gitmesine de bu seferde performanstan kaybettik. Daha kurulalı 30dk oldu o yüzden hız testleri hep farklı çıkıyor (vodafone'da 5 dakika sonra oturmuştu hızlar) fakat hemen oyunlardaki ping'i test ediyim dedim hüsran. BF5 Almanya serverlarında ben 45 pin alıyordum Vodafone ile fakat şimdi SOL ile 66 ping e çıktı. 3-5 ping olsa neyde de 20 ping nedir yahu. Aynı altyapıyı kullanıyoruz. 

Yemin ederim ABV vodafone. senin yüzünden hem daha kötü internete geçtim hem daha fazla para vericem. 

edit: SOL müşteri hizmetlerini aradım. @jackjoker kutuda ayar yaptılar demişti. müşteri hizmetleri google.com'a ping test yaptırdı 55 çıktı ve bunun normal olduğunu söyledi. 50-90 arası pinglere ekip gönderemiyorlarmış. uzaktan bir şeyler yaptı 57 ye düştü almanya serverlarında ping. yine iyi değil ama yapabileceğim bir şey yok sanırım. 

hız olarakta vodafone speedtest - ps4 - google wifi testlerinde 112-115 arası verirdi SOL yine 95 veriyor. 20 de ordan kaybettik :D hadi vodafone'da aldığım hız şansaydı ona çok takılmıyorum.

Atrin tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, Atrin said:

Bu Vodafone gerginliğine dayanamayıp bende SOL'e geri döndüm. Aşırı zararlı bir süreç oldu ama en azından kafam rahat olucak diye yaptım. Bugün geldiler kurulumu yaptılar fakat gerginlik gitti gitmesine de bu seferde performanstan kaybettik. Daha kurulalı 30dk oldu o yüzden hız testleri hep farklı çıkıyor (vodafone'da 5 dakika sonra oturmuştu hızlar) fakat hemen oyunlardaki ping'i test ediyim dedim hüsran. BF5 Almanya serverlarında ben 45 pin alıyordum Vodafone ile fakat şimdi SOL ile 66 ping e çıktı. 3-5 ping olsa neyde de 20 ping nedir yahu. Aynı altyapıyı kullanıyoruz. 

Yemin ederim ABV vodafone. senin yüzünden hem daha kötü internete geçtim hem daha fazla para vericem. 

edit: SOL müşteri hizmetlerini aradım. @jackjoker kutuda ayar yaptılar demişti. müşteri hizmetleri google.com'a ping test yaptırdı 55 çıktı ve bunun normal olduğunu söyledi. 50-90 arası pinglere ekip gönderemiyorlarmış. uzaktan bir şeyler yaptı 57 ye düştü almanya serverlarında ping. yine iyi değil ama yapabileceğim bir şey yok sanırım. 

hız olarakta vodafone speedtest - ps4 - google wifi testlerinde 112-115 arası verirdi SOL yine 95 veriyor. 20 de ordan kaybettik :D hadi vodafone'da aldığım hız şansaydı ona çok takılmıyorum.

hocam sende turkcell tv de var. eğer eve kadar fiber gelmiyorsa ve binadan cat6 ile geliyorsa tv internetinin bir kısmını kendi üzerine alıyor ve pinglerde dalgalanma ve  hız değişimi yapıyor. ben bunu teknik ekip ile resmi olarak kanıtladım. eve geldiler test yaptılar. tv kapalı ve açık halde değişimleri ölçtüler. sonuçlarıda genel merkeze attılar. tv hizmetini kapadı daha sonra superonline haklı nedenlerimden dolayı. 

tv modemini kapa ve modemden tv ye gelen cat6 yı çek. hızında iyileşme ve pinglerinde düzelme olacak.

bende ki hat şuan vodafone da aldığım hizmetten daha hızlı. 

jackjoker tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@jackjoker hocam şöyle bir durum var. bendeki turkcell tv decodersız yani kutu falan yok. ben apple tv'ye indirdiğim applicationdan izliyorum tv yi. bu testleri yaparkende turkcell tv kapalıydı daha doğrusu apple tv kapalıydı. 

şu an speedofme test sonuçlarım falanda hep vodafone'a göre 20ms daha fazla çıkıyor. yapıcak bir şey yok sanırım. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@jackjoker ya uğraşıp yalan söyleyecem aldığım pingler 120 falan diyip ekip yollamalarını isteyeceğim fakat ekip geldiğinde kutuya dokunmadan benim eve gelip test yaparsa yine çekip gidebilirler.  statik ip satın alsam bir işe yarar mı acaba ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
21 dakika önce, Atrin said:

@jackjoker ya uğraşıp yalan söyleyecem aldığım pingler 120 falan diyip ekip yollamalarını isteyeceğim fakat ekip geldiğinde kutuya dokunmadan benim eve gelip test yaparsa yine çekip gidebilirler.  statik ip satın alsam bir işe yarar mı acaba ?

bana geldiklerinde kutuya işlem yapmadılar. kendileri test ettiler ve tv açıkkan internetin daha yavaş olduğunu kendileri de gördü.

daha sonra merkezi arayıp bilgi verdiler. merkez de bina girişinde ki ana kutuda bir işlem yaptırdı. 

süreç bende böyle işledi. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

sadece bir olasılık uğruna bu kadar saçma külfeti çekmek ve sonucunda downgrade olmak anlatılmaz yaşanır olmuş resmen... vodafone'da böyle bir telefon geliyordu belki ama ben daha hattı kapatılanı görmedim sadece laf.

neyse, sizin uğraşlarınız bize yarar, müşteriler kaçıyor diyerek bu saçma uygulamadan vazgeçerler belki :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bakalim o kismi bekleyip gorucez. Benim min 500-600gb kullanimim vardi. Surekli arayacaklar mi acaba korkusuyla yasamak istemedigimden yaptim. Cunku turkcell tv ve ps4 e gelen oyun updatelerini kontrol etme imkanim yok. Su ana kadar interneti iptal edilen yok fakat cogu kisi 3 ay deneme suresinde. Beni ilk ay aradilar sonra aramadilar ve bence nedeni bu. Musteri hizmetleride bana subatta degil martta aranacagim tarzinda bir sey soylemisti. Deneme suresi bitince baslarlar herhalde. 

Pingler hafif dustu demistim ama yukseldi yine. Vodafoneda bf5 almanya serverlari hep sabit idi. Bunda 56 olduguda oluyor 66 da. neyse bu konuyu unutup hayatima devam etmek disinda baska bir sansim yok :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

vodafone'un ping konusunda iyi olduğu doğru, bendeki 50mbit vodafone vdsl'in bile pingleri inanılmaz, fiberden daha iyi ping veriyor neredeyse oyunlarda vs.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bugun kapiya bolgedeki SOL bayisinin elemani geldi, "sizin sitenin SOL yetkilisi benim, ne internet kullaniyorsunuz?" falan deyince, "TT kullaniyorum, 35 Mbit - 70 TL oduyorum, daha ucuzun varsa konusalim" dedim. 25 Mbit - 60 TL paketleri oldugunu ve TT'den cayma bedelini de 250 TL'ye kadar odeyeceklerini soyledi. Hafif aklimi celdi, ben bir bakayim konusuruz haftaya dedim.

Bu sitede uzun sure oturmayacagim muhtemelen, gittigim yerde SOL altyapisi olmazsa nasil bir yol izleniyor taahhut konusunda?

25 Mbit ile 35 Mbit arasinda cok fark yok benim icin ancak su an 60 TL'lik bir pakete 2 yil taahhut vermek cekici gelmiyor degil. Bir yandan da bu fiyatlardan hizmet vermeye basladilarsa sene basinda cikan yuksek fiyatlar ellerinde patladi da denebilir mi?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

25-35mbit arasındaki fark çok. netflix'te mesela 4k yayını rahat izleyip izleyemeyeceğini belirler. bir şey indirirken de bariz daha hızlı.

35 olan zaten limitsizse, 25 anlamsız olur bence...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

35 limitsiz evet. Zaten ayda 100 GB'i bile gecmiyorum sanirim. Netflix kullanmiyorum aslinda ama gelisen internet teknolojisiyle 25 zamanla yetersiz gelmeye baslayabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@jackjoker geçen hafta MNG Kargo ile modemi vs gönderdim. Dün mesaj geldi başarıyla teslim alınmıştır diye. Herhalde başka yapmam gereken bir şey kalmamıştır :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 dakika önce, Atrin said:

@jackjoker geçen hafta MNG Kargo ile modemi vs gönderdim. Dün mesaj geldi başarıyla teslim alınmıştır diye. Herhalde başka yapmam gereken bir şey kalmamıştır :)

daha dur para ödeyeceksin nereye öyle çıkmak kolay mı vodafone dan 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@jackjoker son faturayı öder çıkarım başka 5 kuruş vermem valla. iptal öncesi aradılar birde neden iptal ediyorsunuz diye. dedim yalancısınız ondan limitsiz diye sattınız sonra tehditkar aramalar yaptınız dedim. kadın indirim yapsak kalmaz mısınız dedi bende hanımefendi anlamıyor musunuz beni bedava verseniz kalmayacağım dedim. oda sinirlendi tamam beyefendi biz iptal birimiyiz ben limitsiz mi değil mi bilemem dedi kapattık telefonu. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 dakika önce, Atrin said:

@jackjoker son faturayı öder çıkarım başka 5 kuruş vermem valla. iptal öncesi aradılar birde neden iptal ediyorsunuz diye. dedim yalancısınız ondan limitsiz diye sattınız sonra tehditkar aramalar yaptınız dedim. kadın indirim yapsak kalmaz mısınız dedi bende hanımefendi anlamıyor musunuz beni bedava verseniz kalmayacağım dedim. oda sinirlendi tamam beyefendi biz iptal birimiyiz ben limitsiz mi değil mi bilemem dedi kapattık telefonu. 

:D

evet son fatura gelecek. ondan sonra fatura yok. benide aradılar. aynı şeyi söylediler. aynı tepkiyi verdim bende. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim de ayın 27'sinde TTNet'ten 50 mbit VDSL kampanyam bitiyor. Onlardan önce Superonline geldi bizim siteye. Fiber İnternet için TTNet'in aksine 2 değil, bir sene taahhüt verme imkanıyla da aklımı çeldi gibi. 

Speedtest.net'te 46-48 MBps download, 6-10 ms ping çıkıyor. Hız güzel gibi gelirken Netflix, Youtube'da aynı anda iki kişi izlemede sıkıntılar ve modemin wifi performansında zayıflıklar oluyor. Online oyun oynamdığım için performans ne durumda bilemiyorum. 

TTNet VDSL 50 mbit'ten SOL Fiber 50mbit'e geçmeye değer mi, yoksa yukarıdaki nispeten küçük sıkıntılara rağmen kurulu düzeni bozma mı dersiniz?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, Idefix said:

Benim de ayın 27'sinde TTNet'ten 50 mbit VDSL kampanyam bitiyor. Onlardan önce Superonline geldi bizim siteye. Fiber İnternet için TTNet'in aksine 2 değil, bir sene taahhüt verme imkanıyla da aklımı çeldi gibi. 

Speedtest.net'te 46-48 MBps download, 6-10 ms ping çıkıyor. Hız güzel gibi gelirken Netflix, Youtube'da aynı anda iki kişi izlemede sıkıntılar ve modemin wifi performansında zayıflıklar oluyor. Online oyun oynamdığım için performans ne durumda bilemiyorum. 

TTNet VDSL 50 mbit'ten SOL Fiber 50mbit'e geçmeye değer mi, yoksa yukarıdaki nispeten küçük sıkıntılara rağmen kurulu düzeni bozma mı dersiniz?

yaşadığın sıkıntılar modemden kaynaklı, bağlantıdan değil. iyi bir modem ile o sıkıntıları yaşamazsın. kötü modem ile sol fiberde de aynı sıkıntıları yaşayabilirsin. 50mbit bağlantı ile 2 kişinin youtube da ya da netflixde sorun yaşaması mümkün değil, 2 kişi aynı anda 4K izlese bile sorun olmaz. muhtemelen tt'nin verdiği leş modemi kullanıyorsun :) vdsl için asus modemden şaşmamak gerek.

Idefix beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

4 hours ago, Idefix said:

ayni paraysa SOL'a gecilebilir. en azindan guzel bir huawei 5ghz bandi olan router veriyorlar abonelik suresince :) (gerci fiberde bu. vdsl'de nasildir bilmiyorum)

Idefix beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Superonline'a geçtikten sonra Turkcell beni aradı. 100mbit platin paketimizi kullanıyorsunuz siz çok değerlisiniz bizim için o yüzden size üyeliğiniz boyunca bedava Turkcell TV+ veriyoruz dedi. Geldiler kurdular sağolsunlar :D Hangi paketi verdiler tam çözemedim. İlk kurulduğu gün tüm kanallar açıktı ama daha sonra arkadaşımın turkcell tv full paketi apple tv uygulamasında kayıtlı olduğu için kendi üyeliğimi denemedim. nedenide arkadaşımda şifresini vs hatırlamıyor. Durduk yere full paketten olmak istemedim.

Bunun yanında pinglerde değişme yok. Vodafone Fiber'deki pingleri 1 kere bile alamadım. 44 olan BF5 Almanya serverı en iyi ihtimalle 54'ü gördüm. Bazen 65-70 civarında olduğuda oluyor. Vodafone'da sabit 40-44 bandındaydı. 

Benim vodafone fiberimin hızı bir garipti. 100mbit bağlantıya 112-115 falan veriyordu hız ölçümleri. aynı şekilde PS4'ün hız testite o kadar veriyordu. Şimdi PS4'te dalgalanmalı bir grafik var. 55-65-80-60-48-85 gibi değerler alıyorum arka arkaya testlerde. Vodafone'da hep sabit 115-130 arası değer veriyordu. Downloadlarda dikkat ettiğim bir şey var bu vodafone'da olmuyordu. mesela saniye aralıklarla  9-9-8-9-10-11-9 mb'lık artışlarla download yaparken bir anda 1mb lık artışlara düşüyor download sonra tekrar bir süreliğine 9-8-10-9-10-8 mb lık artışlardan sonra tekrar düşüyor. Tabi bu durumu müşteri hizmetlerini arayıp anlatmadım çünkü "bağlandığınız server ile alakalı bla bla" diyecekler. Bilinen bir nedeni olabilir mi bu durumun ?

Neyse beleşe Turkcell TV geldi en azından aylık 30-40TL cepte. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gün geçmiyorki ülkemizin internet sağlayıcıları ile sorun yaşamayalım..

Bir önceki mesajımda Turkcell Superonline tarafından arandığımı ve "platin en üst paket kullandığınız için Turkcell TV+ bedava" dediklerini ve kurulum yapıldığını söylemiştim. Bu ayki faturama baktığımda bir ne ne göreyim ? Turkcell TV+ ücreti faturaya eklenmiş paketimin ismi bile değişmiş. Platin 100mbit den Efsane 3lü olarak değiştirilmiş.

Aradım müşteri hizmetlerini. Ses kayıtları dinlenecek dediler. Tamam dedik fakat beni arayan superonline genel merkez değil izmir konak'ta bulunan ana bayii. Neyse beni çok zorlamadan siz haklısınız faturanızdan bu miktar düşülecek ve daha sonraki aylarda da kredi tanımlanıp indirim sağlanıcak dediler. En azından uğraştırmadan çözdüler olayı bunada şükür. 

Atrin tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Biraz indirimli olarak Superonline platin paketler sunmuş.

Tek şart

• Bu kampanyadan aynı TCKN altında Turkcell bireysel mobil hat sahibi olan yeni ve mevcut bireysel Turkcell Superonline Fiber internet müşterileri Turkcell Superonline tarafından sunulan hediyeli bir cihaz kampanyasından hali hazırda yararlanmıyor ve farklı kampanyalara geçişe izin veren kampanyalardan birinden yararlanıyor ise, ayrıca Turkcell Superonline aboneliği askıya alınmamış olmak koşulu ile yararlanabilirler.   

https://www.superonline.net/kampanyalar/fiber-kampanyalari/turkcelllilere-ozel-fiber-platin-paketler-kampanyasi

AKK/Kota Kampanya Fiyatı *
35 Mbps Platin Paket Limitsiz İlk 6 ay 89,90TL, son 6 ay 99,90TL
50 Mbps Platin Paket Limitsiz İlk 6 ay 89,90TL, son 6 ay 129,90TL
100 Mbps Platin Paket Limitsiz İlk 6 ay 89,90TL, son 6 ay 199,90TL

Ben superonline'a geçerken olsaydı keşke bu kampanya :) 100mbit 12 ay kontrat ile aylık 145 TL'ye geliyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
4 4

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok