Yeni AKN uygulaması ile yeni tarifeler geliyor . Tercihiniz?
4 4

Bu konuda 788 mesaj var

Ben turk.net' e kafayı taktım ya. 76 TL' ye taşınacağım adrese 75mbit verdiğini söylüyor.

Zaten turkcell hattımın da taahhütü bitince ya vodafone ya da turktelekom' a geçeceğim. (Geçiş kampanyaları daha uygun olduğu için)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bizim taadhüt bitiyor o yüzden bakınmaya başladım ben de.

Ev telefonunu kapattırmak istiyoruz gereksiz yere garip garip paralar ödendiği için. (Sabit 20 tl idi bir anda 50 tl civarı faturalar gelmeye başladı)

Bu yüzden geriye Kablonet ve fiber kalıyor, ayrıca Fox Crime içeren bir TV hizmeti de bakmam gerekiyor. Annem ve babam için. :D

Kablonet cazip gözüktü bu yüzden, eğer fiber bakacak olursam da Turkcell istemiyorum tavırları beni çok rahatsız ediyor, Vodafone düşünüyordum ama çok kullanmışsın kızarım telefonları işi de hoş değil. Apartmanda Turkcell'in kutusu var o yüzden fiber hizmeti bu ikisinden alabiliyoruz.

Sizin fikirleriniz neler? Vodafone durumu toparladı mı yoksa aynen devam mı çok takip edemedim ben, Kablonet kullanan var mı onlar ne derler?

Kafam karışık açıkçası.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
18 saat önce, Thustu said:

Sizin fikirleriniz neler? Vodafone durumu toparladı mı yoksa aynen devam mı çok takip edemedim ben, Kablonet kullanan var mı onlar ne derler?

Kafam karışık açıkçası.

Açıkçası Vodafone'da  telefonla arayıp millete sen fazla kullanıyorsun demeleri hiç hoş karşılanmadı. Burada da insanlar bu yüzden tekrar superonline'a geçtiler. Ocak 2019'da beni de aramışlardı. Ama sonra beni bir daha kimse aramadı. DH forumlarında da ilgili konuları takip ediyorum. Orada da aranıp tekrar rahatsız edilen, ya da bu yüzden aboneliği iptal edilen ya da tarifesi değiştirilen birini görmedim henüz.

Ama kendim için konuşursam şöyle birşey var; 6-7 aylık kullanımlarıma baktığımda downloadım bir iki kere 500gb'ı bulmuş. En son Mayıs ayında da 400 küsür gb olmuş. Gizli kotanın 400gb olduğu vs söyleniyordu. Bu yüzden mi aranmadım bilmiyorum. Ama bana ocak ayında arama yapıldığında 250gb falandı kullanımım. daha sonra daha fazla gb harcamama rağmen aranmadım. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Vodafone olayı maalesef biraz karışık. Hiç aramayabilirler de. Her ay arayabilirler de. Fakat ZvAnA'nın söylediği gibi DH forumlarına bende bakıyorum tarife değişikliği veya iptali olan yok. jackjoker ile ben bu aramalardan rahatsız olup değiştirmiştik çünkü cidden interneti kullanırken acaba?!?é? korkusuyla kullanmak istemiyorduk. 

Ben ilk arandığım ay 1TB'ı geçmiştim (Turkcell TV+ sayesinde) sonraki ay 450GB da kaldım ve torrent vs hiç indirmemeye gayret gösterdim ve Turkcell TV+'ı açık unutmamaya dikkat etmiştim. En son bu indirmemeye gayret göstermek ona buna dikkat etmek beni rahatsız ettiği için SOL'e geçtim. Yoksa hız ve ping açısından aynı alt yapı olmasına rağmen Vodafone Fiber çok daha iyiydi. (SOL 95 - Vodafone 113 mbit hız veriyordu. Oyun pinglerinde 20ping vodafone fiber daha düşüktü.)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Cevaplar için teşekkürler.

Vodafone nedense gereksiz karıştırmış ortalığı, çok kullanma işinde Turkcell şartları açıkça yazmış ama Vodafone muallakta bırakmış.

Kablonet'in Yüz Güldüren kampanyası ilgimi çekti 100Mbps limitsiz akşamları 25Mbps e düşüyor ve KabloTV'de gereken paketi veriyor, fiyatı Vodafone'un (24Mbps'dı sanırım) fiyatına göre toplamda daha uygun gibi. Fakat Kablonet'in modemleri wifi sıkıntısı varmış ona belki router almak gerekebilir.

Son karar ne olacak bakalım biraz da al birini vur ötekine durumu var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kablonet'in ping durumu nedeniyle Vodafone ile görüştüm ve bizim apartmada ki Superonline altyapısı aktif gözükmediği için Türksat'ın fiber altyapısı üzerinden hizmet verebiliriz dediler ki o da sanırım Kablonet oluyor.

O zaman Turkcell için yorumları sormak istiyorum şimdi nasıldır kullananlar memnun mu?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

al kablonet gitsin illa wfisiz yasamam diyorsan evet bisile rbakarsin modemi disardan alip taktiranda var routlarla evi gecense modemin nerde evin duvarilarina vs bakiyor is omru hayatimda wfi kullanmadigim icin bisi demiyorum.benim icin su inter demek networken modemi baglamak demek

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet Kablonet için başvurdum. Açıkçası Turkcell'in fiyatı ve ekstra TV hizmeti ücreti işi 1.5 kata çıkaracaktı o yüzden Kablonet'e geçiyorum. Online oyun işini de sürekli yapmadığım için çok problem olmaz ki şu anda da çeşitli testler yaptığımda sonuç iç açıcı değil zaten, çok bi değişiklik olmaz sanırım. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
21 hours ago, MilesTeg said:

Telekom limitsiz internet aboneliklerinde indirim yapmış.

2507368_6743a44cc791739b37807830e71120b3

yesinler  bunu limitsizmis

bak biz eski abonoiz diye para cok  bide tahadutu 24 ay oh don don egil diyo adamlar yani indirimmis bari duyurmayin ironik bisi demiyorsaniz

https://www.turksatkablo.com.tr/internet-Kampanyalari,624,hayati-yakalayan-kampanya

tv full sinama ok akilli siniesiz .50 degil okama tv ile tv kutu ile sifir modemde alsan yani omru hayatinda ne kablotv ne kablo net kullanmadisnsa yoksa alicaksan bile 80 lira

abi ama bak o sinirsiz degil akkilli sinirsiniz leeeen o 19-24 arasi 5 saatte hiz 20 e dusuyo

u sebelekler o hiza 12 sinirsiz veriyo gun ici 50 aksamda 5 saat 20 oluyo buun en ucuzun daha ucuz sutune modeminden tvsi kutusune tv hizmetine yani kabanca bunun 1/3 degerinde falan

100 luk kapmayada var 100 lira full servis ne verebiliyorsa max veriyorlar sinama tv internet aksamlari 5 saatligine 25 e dusuyo yani.koblonete gidip gun ici 19 saat 100 5 saatligine 25 e dusucek bunun 24 e sinirsiz diye satigiin arasina tv modem gun ici de 76 aksamlari da 1 mbs fazla alican

ha tek sorun her yerde yok

bu adamlardan hizmet alanlarin durmadikca bunlari kazik atacakalariinin durabilmeriin imkani yok bakbak bak 8 mbsi intenteri gelmisin 2020 kicina nerdeyse 85 den 75 e indiriyo 2010 dayimiz neyiz.ne 8 i utanir lan insan biraz.

daha daha soyle ifade ediyim tahadut vermeden gidip inter

Analog KabloTV
KabloTV Üst Paket
Vizioon Sinema Paketi
50 Mbps'ye kadar Akıllı Sınırsız Kablonet
12 ay taahhütle 80,99 TL/Ay
24 ay taahhütle 70,99 TL/Ay
(Cihaz Kiralama İle Herşey Dahil)
12 ay taahhütle 89,99 TL/Ay
24 ay taahhütle 79,99 TL/Ay
Docsis 3.0. Modem Kiralama
HD Kutu / Conax (kiralama)

6 TL/Ay
3 TL/Ay

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

SOL'de pingler son iki haftadır 10ms civarı düştü bende (speedofme'de 65'lerden 55'lere düştü).Hala Vodafone Fiber gibi değil ama en azından 10ms düşmesi çok iyi oldu. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

SOL her ay anlamsız şekilde blokladığı Creative Cloud update serverlarına blok koymamayı öğrensin önce. Her ay şikayet kaydı bırakmaktan gına geldi...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Grid telekom'dan 104TL 'ye aldığım taahhütsüz -sınırsız 50Mbit/3Mbit VDSL aboneliğimi Turknet'ten 35/3Mbit'e VDSL + 1000k telefon hizmetini 75TL'ye   std. aboneliğine geçirdim. geçiş sürecinde bir takım saçmalıklar olsada 4.gün geçiş yapıldı arada Grid'le konuştuğum için hattımda kesilmedi. Grid Telekom için birçok müşterimde kurumsal aboneliklerinden memnun kaldığım gibi bu kısımda da kapatma sürecinde gıcıklık yapmayarak takdiri hakettiler. Teknik olarak fiyat indiremedikleri için değiştirmek durumunda kaldım  şartlar aynı olsa değiştirmezdim kesinlikle.

Grid'de iken 600GB'ı peşpeşe geçtiğim dönemler oldu bir sıkıntı yaşamamıştım, turknet +10TL daha verirsem 75mbit'e kadar download ve 5-6mbit arası upload alabileceğimi soyledi, yeni fatura dönemine geçmeden 1 aylık deneme yapmak için yükseltme yapacağım eğerki upload dedikleri gibi olur download'da 50-60mbit'i görürsem kesin geçmeyi düşünüyorum. avantaj Grid'e göre 20TL'ye düşsede önemli değil. bu arada hattımda hız ölçümü yapmışlardı 160mbit download 60mbit uplad mümkün demişlerdi.:icon_dance:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim Superonline sozlesmesinin suresi sona eriyormus, aradilar avantajli bir tarife yok acikcasi... 25 Mbps Limitsiz icin Alcatel tablet hediyesi vs. var... Fiyatlar 10TL civari artmis sanki... Su an 89TL oduyorum, 99TL onerdiler... Sizin Superonline icin bildiginiz guzel tarife var mi?.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
21 dakika önce, JardeL said:

Benim Superonline sozlesmesinin suresi sona eriyormus, aradilar avantajli bir tarife yok acikcasi... 25 Mbps Limitsiz icin Alcatel tablet hediyesi vs. var... Fiyatlar 10TL civari artmis sanki... Su an 89TL oduyorum, 99TL onerdiler... Sizin Superonline icin bildiginiz guzel tarife var mi?.. 

Beni de aradılar 10 gün önce sözleşme bitiyor diye... Önceki 50Mbit / 100GB kotalıydı içinde Turkcell TV de dahil 79TL ödüyordum . Şimdi yine 50Mbit / 100GB kotalı ve full kanallar abonelik süresince açık 99TL oldu , tek sorun kotayı aşarsam interneti kesiyorlar. Eskiden 3mbit/s iniyordu hiç yoktan çalışırdı. Ancak kararımı eski kotalarıma bakarak verdim , baktım ki hiç 100GB dolduramamışım. Bunu seçtim geçtim .  Zaten istenilince upgrade seçeneğim var online aplikasyonda.  50Mbit sınırsız da 129TL gibi bişiydi , kafam atarsa ona geçerim.

SOL 'dan memnunum

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu gizli AKN olayı nedir? Hangi firmalarda var acaba? Bizim netspeed ölümüne limitsiz diyordu. Sakata gelmeyelim. 12 günde 250 gb'ı geçmişiz. Gerçi bize ek ödeme vs yok dediler de pek güven olmaz diyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2019 başında ocak ayında bu gizli akn gündem oldu. Özellikle aralık ayında birçok insan daha akn kalkmadan 2 senelik yeni taahhütlerle vodafone'a geçmişti. Çünkü AKN kalkınca çok uygun fiyata 100 ve 50 mbit hızlarda limitsiz internet kullanılacaktı. Ben zaten bu yüzden 2018 ağustos ayında taahhüdüm henüz bitmemiş olmamasına rağmen vodafone'da taahhüt bozma cezasını ödeyeceğini beyan ettiğinden Vodafone'a geçmiştim. 600 küsür lirayı vodafone karşıladı(bu tutardaki ay boyunca 0 TL fatura geldi). Ocak 2019'da vodafone kullanıcılarına, limitsize dönmüş olmalarına rağmen aşırı kullanım uyarı mesajları geldi. Söylenene göre de 400 gb'lık bir gizli kota varmış. Ama bana 240 gb sonrası böyle bir mesaj gelmişti. Epey tepki oldu. Bir çok kişi cayma hakkını kullanıp başka hizmet sağlayıcılara gitti. Ama ben kanunen de bunu yapamayacaklarını düşündüğümden gerek duymadım. Nitekim daha sonra bu bir daha tekrarlanmadı ben 500gb'ları geçmeme rağmen bir daha ne mesaj geldi ne de başka bir sıkıntı oldu. Bir daha mesaj giden ya da  aşırı kullanımdan dolayı aboneliği sonlandırılan hiç kimseyi de ne duydum ne gördüm. Oysa tb'ları geçenler oluyordu.

Şuan 74,90TL' ye 100/5 mit sınırsız interneti kullanmaya devam ediyorum ve taahhüdüm olduğu için bir sene daha kullanacağım. Taahhüt bitince ne yapacağız bakalım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 9/18/2019 at 09:13, JardeL said:

Ilginc, bunu veren 0216'li bir numaraydi... Bugun 532 aradi, Turkcell'in kendisi; 89TL fiyat verdi yine 25mbps icin... 99TL'ye 35mbps vardi onu aldim... 50'ye 129TL dedi, "fiyati 109TL'ye inerseniz 50Mbps alacagim" dedim,  biraz bekletti kontrol etti o kadar inemiyormus :) ... 

216 olan araci firmaydi heralde, ayak ustu aylik 10TL cakacakti bak mendebur... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 18.09.2019 at 14:24, ZvAnA said:

2019 başında ocak ayında bu gizli akn gündem oldu. Özellikle aralık ayında birçok insan daha akn kalkmadan 2 senelik yeni taahhütlerle vodafone'a geçmişti. Çünkü AKN kalkınca çok uygun fiyata 100 ve 50 mbit hızlarda limitsiz internet kullanılacaktı. Ben zaten bu yüzden 2018 ağustos ayında taahhüdüm henüz bitmemiş olmamasına rağmen vodafone'da taahhüt bozma cezasını ödeyeceğini beyan ettiğinden Vodafone'a geçmiştim. 600 küsür lirayı vodafone karşıladı(bu tutardaki ay boyunca 0 TL fatura geldi). Ocak 2019'da vodafone kullanıcılarına, limitsize dönmüş olmalarına rağmen aşırı kullanım uyarı mesajları geldi. Söylenene göre de 400 gb'lık bir gizli kota varmış. Ama bana 240 gb sonrası böyle bir mesaj gelmişti. Epey tepki oldu. Bir çok kişi cayma hakkını kullanıp başka hizmet sağlayıcılara gitti. Ama ben kanunen de bunu yapamayacaklarını düşündüğümden gerek duymadım. Nitekim daha sonra bu bir daha tekrarlanmadı ben 500gb'ları geçmeme rağmen bir daha ne mesaj geldi ne de başka bir sıkıntı oldu. Bir daha mesaj giden ya da  aşırı kullanımdan dolayı aboneliği sonlandırılan hiç kimseyi de ne duydum ne gördüm. Oysa tb'ları geçenler oluyordu.

Şuan 74,90TL' ye 100/5 mit sınırsız interneti kullanmaya devam ediyorum ve taahhüdüm olduğu için bir sene daha kullanacağım. Taahhüt bitince ne yapacağız bakalım.

Yalnızca vodafone'da gündeme geldi yani. Enteresan. Neyse diğer isslerde sorun yoksa mesele yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben takip eetiğim vodafone'dakini anlattım ama diğer iss'lerde de gizli bir kota mevcut bildiğim. Melela superonline 1tb mı 5tb mı neymiş sanırım. Türk Telekomda da var deniliyordu ama ne kadar bir bilgim yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
18 saat önce, ZvAnA said:

Ben takip eetiğim vodafone'dakini anlattım ama diğer iss'lerde de gizli bir kota mevcut bildiğim. Melela superonline 1tb mı 5tb mı neymiş sanırım. Türk Telekomda da var deniliyordu ama ne kadar bir bilgim yok.

sol da 5TB. tabi geçen yoktur pek. zaten sallamasyon konulmuş bir rakam o. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bu konuda LP gibi düşündüğüm için çok sorunum yok. Ama 500 gb bile bugün için çok düşük bir kota olur. 4k içerikler çoğaldı. Tv için bile her gün gblarca veri indiriyoruz. Bunun oyunu var, sosyal medyası var, filmi var, müziği var, var da var. Günlük 100 gb üzerinden hesaplanması lazım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2' dir SO dan arıyorlar bende farketmemiştim, taahhütümüz bitmek üzereymiş. Şu an 59,90liraya 24mbit fiber kullanıyorum. Yeni tarifler vs derken SO kafamı buladı 10-15mbit gibi saçma hızlardan falan bahsettiler yanlarında hediye vs. Düz olarakta 25mbit 50gb 74lira 50mbit 100gb 84lira dediler. Henüz bir şey kabül etmedim ama diğer firmalarında kampanyalara bakınayım dedim.

Vodafone ile görüştüm kontrol ettiler SO' nun sağladığı fiber üzerinden hizmet verebiliyorlarmış ve 500liraya kadar olan SO cayma bedelini karşılıyorlarmış. Ve yine faturalı vodafone kullanıcısı olduğum için tercihime bağlı olarak normal satışlardan 5lira daha uyguna alabildiğimi öğrendim. Aslında böyle bir geçiş mantıklı gözüküyor fiyatlar olarakta, tek sorun vodafonenun mobil olarak tecrübesinden biraz şikayetçiyim son zamanlar. Acaba fiberde de sıkıntı yaşarmıyım sorusu aklıma gelmiyor değil...

Turknet ile görüştüm, onlarda fiber yok ancak VDSL hizmet veriyorlarmış. Taahhütsüz 75,9liraya 35mbps/3mbps diyor +10lira daha verirsen 75/4' e kadar yükseliyormuş. İlk ay ücretsiz dedi ancak aktivasyon ücreti varmış 90lira. Birde VDSL modem almak gerekiyormuş kendileri vermiyor.

İzmir için hangisi mantıklı olur sizce ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
4 4

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok