Yeni AKN uygulaması ile yeni tarifeler geliyor . Tercihiniz?
4 4

Bu konuda 788 mesaj var

gigabit ha millete cogu yerde 50-100 e kadar sizin orasi soyle boyle ondan 16-24 hadi nas diyen firmadan oyle mi :P

3 sene once mi ne sitelerinden girip adresimi azmistim o 60 mbps kadar dedikleri sonuc 7 mi 17m  veririz anca demislerdi kalsin :D

ikinci olarak istanbulda olay sorun  belediyeler meselesi varken cogu da baskalarinin altyapilarini kullaniren bence isp maceralarina girmemek lazim

edit laaan sirf meraktan bunu yazdiktan sonra girip baktim girdim adresimi aktif altapi,dasiniz 14 belkim veririz diyo 14 diyo laan dalga geciyo

sinir yokmusmus 14 olunca babamda sinir koymaz bide 76 lira muhahaha kalsin

benim gozumde en zavali isp bunlar tahadut yok ee ama tadutlu indirilmis fiyatlar yok direk boru dosuecez diyorlar sana

14 mbps internet 76 lira alicak pasam en hizlisi en superiyiz bide tahadut yok diyecek muhahaha

ilk internet ciktiginda dial up la bunlara baglanmistim ustelik o siradaki bunlarin full ekibini biliyordum sabanci grubundaki bi sekilde magic the gatherin ile falan ugrasirken baska bir arkadas grubule sonrada starwars gen tr falan derken epey bi surede  aakam olmustu.ona ragmen sevmiyorum turk.net i benden uzak surdun

bence sabaci gurubnda mi hala bilmem ama koclara denk bir grup iken 30 sene once caplari bu kadar iste koc misli buyurken bunlar hep yerinde saymaca.benden uzak dursunlar

kablo net den baskasina gecmeyi dsnmedigim gibi

digiturk iptal vedoladiriga varan tavirlarindan dolayi super e de arap telekomada bulasmayi dusunmuyorum

daha ucuzu daha hşizli yalanla degil gerkcenten bile verse kalsin istemez

nazareth tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Turknet 1 temmuz itibari ile 10 lira zam yapıyor.

85 lira 100/4 mbit aldığım hız artık 95 lira olacak.

Diğer operatörlere baktım fiber fiyatlarına ama benim için hala en iyisi kullandığım vdsl tarifesi görünüyor.

Ayrıca telefon ucreti almıyorlardi ama artik mevcut musterilerden 3 lira fark alacaklarmis. Bundan dolayi yalın internet secenegi getirmisler, telefon kullanmıyorsanız yalin internetten faydalanabileceksiniz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

tadadut istemiyoruz extra opusu tadadut seni bagladigi kadar firmayi da bagliyor

dolar 20 liraya  altinin grami 1000 lirayada ciksa 5 ay once 70 liradan girdigin 2 sene tahadutudu ayni paradan kullaniyorsun

su an hala en ucuzu kablonet sorun her yerde yok.

evden cikip gitmeyeceksende tahadutle 2 sene demek 3 kere asagi yukari zam gormeyeceksin demek ortalama 6 ayda bir zam geliyo

turk.net bu baslikta ben 66 liraya tv + 50 mpbs akilli kotali aldigimda hala ayni oduyorken giyatini epey artirdi

bi onceki 50 sinirsiz (aknli idi de akn kalkinca duses olmustu) 55 oduyorken

yani tadadut dene sey cogu kullanici ici kotu degil iyi bisi

hem ucuza 2 sene fiyat garantisi aliyorsun hemde sagda solda yeni bi kampanya gorup iyidebir kafan karisip durmuyor.

yeni senede benim tahadut bitmeden onlar bi zam daha gomer onurcugum benim tahadutte ne yazik ki 2021 ilk ceyreginde biticek bende kablodanda yeni zamli bi tarife gecicem ama %99 degil %100 eminim ki turn.net ne yaparsa yapsiniaylik ucretini basta ucuz tutsa bile 2 sene surecte yaacaklari zamlarla kesin ben karli olucam

kablonet varsa bolgede %95 kablotyu tercih edin o yuzde %5 de istanbul disi ve istanbulda da bi kac mahamelede sorunlu diyenler olmustu

benim icin istanbul sisli istanbulun gobeginde sahane

dahasi uste yazdigim gibi 14 veriyim diyo turknet bana

bunun da aksam ustu yazmisim yollamisim unutmyusum  simdi yoluyorum 5 saat belki .

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Eveeeeeeeeeeet, konusu tam burası değil ama internet ile ilgili aktif yazılan başka bir başlık olmadığı için şuraya not düşüyorum.

An itibari ile Türkiye genelinde Turknet çöktü, hayırlı uğurlu olsun. :lol:

https://eksisozluk.com/turk-net--912228?p=334

Turk Telekom tarafından sinyal alıyorum ama Turknet tarafından IP alamıyorum, adamların sitesi de çöktü, neler olduğunu çok merak ediyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Superonline'da Ucuran Fiber diye bir kampanya var, normalde 25mbps ama 18-06 arasi 100Mbps (haftaici is oldugu icin hep 18'den sonra interneti kullaniyorum)... Ilk 12 ay 100TL, ikinci 12 ay 110TL... Ben buna bir de Turkcell TV eklettim, aylik 120TL mi ne oldu... Sinema vs kanallarini da kapsiyormus... 35Mpbs icin 100TL oduyordum simdi Ucuran Fiber + Turkcell TV icin 120TL (yoksa 110 muydu unuttum bak :icon_think:) odeyecegim... 

Aslinda bana telefonda farkli bir kampanyadan bahsetmislerdi, 75Mbps + Samsung A10S telefon aylik 160TL imis sanirim ama herkese acik degilmis kampanya... 

Bu ikisinin yaninda bir de Turkcellilere ozel 100Mbps + Turkcell TV var, onun da tarifeler guzelmis; 160TL (HD) ile 175TL (4K) arasi degisiyor... 

[Edit]: Bu da speedtest sonucu, gerci sectiginiz server pingi de hizi da etkiliyor ama olsun;

9716827774.png

JardeL tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Vodafone Limitsiz 100mbit abonesiyim, vodafone'un kendi altyapısı üzerinden internet alıyorum ve 74,90TL veriyordum. Ağustosta 2 senelik taahhüdüm bitiyor. En son iki ay önce taahhüt yenileme için aramışlardı ve 84,90TL teklif etmişlerdi. Fiyat gayet uygundu ama o sırada beni cgnat'a düşürmüşlerdi. statik ip istediğim halde neredeyse 2 ay geçirmemişlerdi. Bu durumu belirtip, sorun çözülene kadar taahhüt yenilemeyeceğim demiştim. Neyse bir süre sonra statik ip'ye geçtim. Statik ip ücretiyle birlikte 83,90 TL ödemeye başladım ve internet ile ilgili herhangi bir sorunum kalmadı. Bu sefer de taahhüt için bir daha aramadılar. Donanımhaberde ilgili başlıkta, kullanıcıların yazdıkları mesajlarda taahhüt yenileme için istedikleri fiyatları görünce, "tüh güzel fiyatı kaçırdım" diye dertlenmeye başlamıştım. Ama dün nihayet tekrar aradılar ve 84,90 TL'lik teklifi yenilediler. Tabi kabul ettim. Şuan benden statik ip için aldıkları ücret 9 lira. Onunla birlikte yeni taahhüdüm boyunca 94 TL ödeyeceğim gibi görünüyor. Başka iss'lerde Limitsiz 100mbit için sanırım zaten daha uygun fiyatlı bir seçenek yok. Uploadım da hâlâ 20 mbit. Keşke hiç düşmese. O zaman tadından yenmez. 

ZvAnA tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@ZvAnA cogu kisi 25 mbps baglantiya bundan daha cok para oduyor :)

su anda ben oris telekom'dan memnun gibiyim (3 ayda bir geleneksel internetin kesilmesi senlikleri haric)

aylik 100mbps baglantiya 110 lira veriyorum. eger oris bir pustluk yapip fiyati kaldirirsa superonline'in 130 liralik (yine 100mbps) tarifesine gecerim (2 yil taahhutlu)

genelde baska bir ISP'ye gecislerde cok talihsiz oldugum icin hic kiprasmiyorum simdi 

infestor tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 19.07.2020 at 06:22, ZvAnA said:

Vodafone Limitsiz 100mbit abonesiyim, vodafone'un kendi altyapısı üzerinden internet alıyorum ve 74,90TL veriyordum. Ağustosta 2 senelik taahhüdüm bitiyor. En son iki ay önce taahhüt yenileme için aramışlardı ve 84,90TL teklif etmişlerdi. Fiyat gayet uygundu ama o sırada beni cgnat'a düşürmüşlerdi. statik ip istediğim halde neredeyse 2 ay geçirmemişlerdi. Bu durumu belirtip, sorun çözülene kadar taahhüt yenilemeyeceğim demiştim. Neyse bir süre sonra statik ip'ye geçtim. Statik ip ücretiyle birlikte 83,90 TL ödemeye başladım ve internet ile ilgili herhangi bir sorunum kalmadı. Bu sefer de taahhüt için bir daha aramadılar. Donanımhaberde ilgili başlıkta, kullanıcıların yazdıkları mesajlarda taahhüt yenileme için istedikleri fiyatları görünce, "tüh güzel fiyatı kaçırdım" diye dertlenmeye başlamıştım. Ama dün nihayet tekrar aradılar ve 84,90 TL'lik teklifi yenilediler. Tabi kabul ettim. Şuan benden statik ip için aldıkları ücret 9 lira. Onunla birlikte yeni taahhüdüm boyunca 94 TL ödeyeceğim gibi görünüyor. Başka iss'lerde Limitsiz 100mbit için sanırım zaten daha uygun fiyatlı bir seçenek yok. Uploadım da hâlâ 20 mbit. Keşke hiç düşmese. O zaman tadından yenmez. 

Vodafone'dan memnun olan ender azınlıktan olsan gerek. Hep şikayet ediyor kullananlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Genellikle superonline altyapısı ya da türk telekom üzerinden vodafone aboneliği olanlar şikayet ediyor anladığım kadarıyla. Benim iki senedir tek yaşadığım sorun abonelikten 1.5 sene sonra beni cgnata düşürmeleriydi. Onun dışında ping, bağlantı sorunu vs. hiç yaşamadım. Statik ip alınca da bir derdim kalmadı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, CandleGarden said:

Vodafone'dan memnun olan ender azınlıktan olsan gerek. Hep şikayet ediyor kullananlar.

valla benim tecrubem de cok kotuydu vodafone.net ile:

aradim sordum, 100mbps fiber hizmeti verebiliyor musunuz? evet abi SOL uzerinden. tamam dedim basvuruyu yaptim.

birkac gun gecti elemanin biri geldi sozlesme imzalatti gitti. ama baglanti icin gelen yok.

2 hafta gecti bunun ustune ne gelen var ne giden.

en son "port yokmus ehi ehi" deyip siktir oldular. 

bunlar yuzunden 1 ay internetsiz kaldim. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni taşındığım evde sol fiber, tt fibernet, turksat kablo var.

Sol'ün Ixir'i aldığı günden beri Sol'deyim. Şu cgn saçmalıklarını bir şekilde yıllar önce kavga dövüş halletmiştim ve o şekilde devam ediyordum.

Nakil sırasında kesin bu ayarlar gidecek diye hem telefon ile hem de yazılı bildirmeme rağmen cgn e düştüm yeni evde...

Statik ip dışında namümkün çözüm üretmiyorlar, statik ip için de 25 tl mi ne istiyorlar!

Şu an Sol fiber 79 TL ye 12 ay taahütlü, 35/5 mbit limitsiz kullanıyorum (bir de sabit ev telefonu dahil bu fiyata) 

Diğer operatörlere bakıyorum ama henüz bana hitap edecek bir şeyler bulamadım. Sizin gözünüze çarpan güzel bir paket var mı?

- Download min. 35mbit internet (günün her saati)

- Upload min. 5mbit (hoş max zaten doğru dürüst birşey yok, bir tek sol gaming de 10mbit demişler)

- CGN olmayan operator yok gibi o vakit makul ücrete statik IP

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
21 minutes ago, CaRaBeeN said:

- CGN olmayan operator yok gibi o vakit makul ücrete statik IP

yok gibi. hepsi statik ip adresi ucreti ittirme derdindeler. ipv6 zaten hayal bu topraklarda.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kabloda CGN den çıkmak istiyorsanız müşteri hizmetlerine yazmak yeterli oluyor genelde. Ben o şekilde çıkmıştım, illa statik IP alın demiyorlardı. turk.net'e bakabilirsiniz genelde TT Fiber olan yerlerde onlar da hizmet veriyor, statik IP 12TL'ydi en son.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 dakika önce, CandleGarden said:

Şimdi baktım da, benim IP'de CGN imiş. Ama bunun bana ne gibi bir zararı var? Veya olmasa karım ne?

Dışarıdan evdeki bilgisayara erişiyorsanız sıkıntı oluyor, böyle bir ihtiyaç yoksa genellikle fark edilmeyebilir bile. Dışarıdan erişimde port yönlendirme vb. şeyleri kullanamıyorsunuz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Perşembeden beri Superonline fiber internetim yok. Delirecem. Cuma geldiler baktılar sinyallerde sorun yok. Sokaktaki kutuda sorun var dediler. Hala bakan yok. 1041024 tane kayıt oluşturdum oluşturduğum kayıtlarda kendi kendine kapandı tekrar açtırdım. Karantinaya internetsiz girmek bok gibi oldu. Aşağıdaki komşudan aldık sağolsun verdi ama youtube bile takılıyor. bir tek netflix kurtarıyor. amk böyle işin

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Superonline cidden b*k. Superbox 'da sürekli (20:00 - 24:00 arası sabit, diğer zamanlar piyango çekilişi ile rastgele saatlerde) Bittorrent, Windows update, Google Play Store update'leri ve türlü türlü hizmet ve protokollede 2-3 mbps'e throttling var. Defalarca şikayet açtım dalga geçer şekilde (sorun gözükmüyormuş, her şey normalmiş, yapabilecekleri bir şey yokmuş, vs vs) geri dönüş yapıp şikayeti kapatıyorlar. Pandemi bitip eve AirFiber kurulumu için ekip çağırmak güvenli olduğu gün biletlerini kesip aboneliğimi yolcu edeceğim. İyi ki baz (10 mbps) paket kullanıyorum, üst paketleri alsam da kullandırtmayacaklarmış zaten. 🤦‍♂️

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 hours ago, infestor said:

bu nedir acaba?

Altyapı olmayan yerlere şu ürünler ile altyapı sağlayıp internet hizmeti veren, yerel ISS'ler var. "metro internet" hizmeti verdiklerini söylüyorlar, sanırım büyük ISS 'lerden veya direkt telekomdan toptan bir bant genişliği alıp müşterilere perakende satıyorlar.:

https://www.ui.com/products/#airfiber

Yerel ISS'lere bir örnek:

https://www.vipnetbilisim.com.tr/

Tabi bu ISS'leri legallik durumunu ve hizmet kalitesini önceden soruşturmak lazım. Bu konuda bilgisi olan varsa bizleri bilgilendirebilir. Örnek olarak verdiğim ISS'nın sitesine lisans ve izin belgelerini koymuşlar, oradan baktım okudum tabi de kanuni altyapısını çok da anladığım şeyler değil. Telefon açıp sorduğumda ise başta AirFiber anten ürününün ve kurulumun ücreti olan 300-400₺ gibi bir parayı peşin aldıklarını internet sözleşmesi için bağlayıcı bir süre taahhüdü istemediklerini söyledi. Yani kurulum ve anten ücretinin yanmasını ve antenin elinde kalmasını göze alırsan istediğin zaman çıkabiliyorsun. Türkiye şartlarında nereden ne sorun gelir bilemiyorum tabi, düşünenler kendileri iyi araştırıp öyle değerlendirsinler. 🤷‍♂️

Peregrine tarafından düzenlendi
düzeltme

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 7/6/2020 at 2:16 PM, JardeL said:

[Edit]: Bu da speedtest sonucu, gerci sectiginiz server pingi de hizi da etkiliyor ama olsun;

9716827774.png

Fena degilmis ama upload hizi biraz kisitli gibi :icon_think:  Sinirsiz 100Mbit servisle alinabilen tipik performans bu mu? Ankara'da bu ayarda (100Mbps) bir hizmet aylik ne kadar tutuyor? Bizimkilere almak istiyorum, D-Smart diye bir kriminal organizasyon onlara kok sokturuyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, ChipArchitect said:

Fena degilmis ama upload hizi biraz kisitli gibi :icon_think:  Sinirsiz 100Mbit servisle alinabilen tipik performans bu mu? Ankara'da bu ayarda (100Mbps) bir hizmet aylik ne kadar tutuyor? Bizimkilere almak istiyorum, D-Smart diye bir kriminal organizasyon onlara kok sokturuyor.

Ben şu paketi aldım. https://www.superonline.net/kampanyalar/fiber-kampanyalari/turkcell-ucuran-fiber-kampanyasi

Kampanya saatleri dışında 35-50 arası hız alıyorum, kampanya saatlerinde (18:00-06:00) yukarıdaki gibi bir hız alıyorum. 

Her zaman hızım 100 mbps olsun derseniz şöyle bir kampanya yapmışlar. https://www.superonline.net/kampanyalar/fiber-kampanyalari/turkcell-fiber-100-mbps-hiz-senligi-kampanyasi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
4 4

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok