Yeni AKN uygulaması ile yeni tarifeler geliyor . Tercihiniz?
4 4

Bu konuda 788 mesaj var

bence fazla abartiliyor

oncekilikle kablonet icin konusuyorum

zati tarifler hayvanlar gibi pahali idi misal "00mbit sinirisizi 500 lira mitdi neydi

olay kampanyalar ve tahadytlerle ve akn ile makul fiyatlara geliyo

dusuk hizlar cok deli paralar defil

ama bizim millet ucmus

yani burun kiviriyo millet 20-25 gb sinirsiz hizlarina

cogu kullanici icin 10 mbit fazla fazla yeter.

akn ile 100 bile 3 dusutugu icin aknsi az olanlar aci cekiyordu

sunun surasi bi kac sene 3-4 sene diyim hadi memleketin ortalamasi 2 mbit kullaniyordu

ozel ispleri yatirim falan yapmaz pek

devlette cok ciddi yatirim yapmaz

millet de vergi odemeye sevmiyo

ee nasil olucak bu is

bence durum parlak degil bekliyelim ogrelim kampanyalar falan ne cikicak gorelim

yani su an kablonette 100mb sinirsiz 500 lira

50mbit 350 lira

20mbit 200 lira

kablonette kampansayiz kagit ustundeki sinrisiz hizlari boyle idi

bunu ustune zam yapilmis olmasi bana cok mantikli gelmiyo

olsa olsa ayni para olur

oda okuz gibi olsada sonucta var olan fiyata zam denemez

tahminim bunun cok altinda olur

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir kahkaha da attırdı gerçi. Herkes "gece akn den sayılmayacak, şöyle olacak, böyle olacak" derken birden gerçek dünyaya döndürdüler. 

Bunlar resmi açıklama değil bu şirketlerden . Eski bir belge yeniymiş gibi yayılmış olabilir ya da milletin tepkisini ölçüyor olabilirler.  Bir zam bekliyordum ama bir süredir. Dolardaki artışa rağmen fiyatlar uzun süredir aynı çünkü. Sonuçta yaptıkları masrafların bir kısmı dolar üzerinden yapılıyor olmalı.

DH 'i de tebrik etmek lazım, hemen canlı yayın ile olayı yorumlamışlar. Hobi sitesi olmayacaksan böyle olması gerekiyor. Forumları da bu konularda çok aktif.

ResetButton tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aynen katılıyorum @ResetButton. Videodaki bir husus dikkatimi çekti ; ''... son zamanlarda takipçilerimiz youtube'a yöneldiğimizi biliyorlar. Artık yeni gündeme dair videolarımız reviewden ziyade olacak. Videoları kendi sitemizden yayınlamaya başlıyacağız'' deniliyor. Yani bence mantıklı olmuş bu karar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu kabloTV'nin 100 Güldüren Kampanya(100mbit/100gb-TV üst paket vs vs)sına son başvuru bugün gözüküyor. Acaba geçsem mi? Yoksa Salı gününü mü beklesem ne dersiniz?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu hükümetten internetin lehine olacak bir hamle beklenenezdi zaten.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, wazzap said:

Bu kabloTV'nin 100 Güldüren Kampanya(100mbit/100gb-TV üst paket vs vs)sına son başvuru bugün gözüküyor. Acaba geçsem mi? Yoksa Salı gününü mü beklesem ne dersiniz?

Ben olsam acele etmem ki öyle yapıyorum. Daha herşey kesinleşmedi. Hükümet tam çakmamış gibi olayı.

RFID tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, wazzap said:

Şu an varolan paketlerden daha iyi çözümler geleceğini düşünmüyorum ben 1 Mayıs itibariyle. Hele ki söylentiler gibi olursa ilk çıkacak paketler durum içler acısı. 50mbit ve 100mbit hızlarını düşünüyor olsam geçerdim ben. Geçmeyi düşündüğünüz paketleri bir daha rüyanızda görebilme riskiniz var çünkü.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Taahhüt bitene kadar devam gibi gözüküyor SOL' a, sonrasında inşallah elini yüzünü düzeltirler su tarifelerin, kota ne ya fiber tarifede? Sene olmuş 2017...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hüsranla sonuçlanacak ne var ki? 1 Mayıs sonrası daha iyi paketler gelirse ki %99 olmayacak öyle bir şey bence, hatta şu ankileri dediğim gibi bir daha rüyamızda görebilme riskimiz var, iptal edersin sendekini.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Taahhütü iptal edince o zaman kadar yaptıkları indirimleri geri alıyorlar diye biliyorum. Atıyorum benim paket normalde 120tl ama taahütlü 80tl ise kaç ay kullandıysam "40TLxkullandığım ay" şeklinde o aradaki  farkı ödemem gerekiyor. Yanlışım varsa düzeltsin bilen :D

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şu an Kablonet'in 50/4/250GB tarifesini kullanıyorum ve 2018 sonuna kadar sözleşmem var.  100/100'lük tarifeye geçmeyi biraz düşündüm. Bana sağlayacağı tek artısı, download hızı olacaktı. Ancak 50 Mbit hızın yetmediği bir durum yok. Şu an kullandığım tarifenin benim için önemli olan detayı, 4mbit upload hızını alabiliyor olmam. Müşteri Hizmetleri ile biraz önce konuştum. Bana dediklerine göre hızlarımda bir değişiklik olmayacakmış. 250GB limitinin aşılması durumunda ne olacağını sorduğumda, bu konuda 1 Mayıs gününden önce bilgi veremeyeceklerini söylediler. Nedense içimde iyi kötü çalışan sistemin cidden bozulacağına dair bir his var. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

50Mbit limitsiz 100GB indirme ve 50GB yükleme kotalı 74,90TL'lik Süperonline Fiber (görünümlü bağlantı) kullanıyorum. Bu ay, ayın ortasında hem yükleme hem de indirme limitimi doldurdum ve anında hız 3Mbite düştü ve fakat bugün sabahtan itibaren hız 16Mbite yükseldi. Derhal kontrol ettim, abone olduğum pakette hiçbir değişiklik yapılmamış ve AKKleri doldurduğum için hız halen azaltılmış görünüyor.

AKK'lerden bahsederken doldurmak mı yoksa bitirmek mi demeli tereddütte kaldım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 minutes ago, Chandos said:

Şu an Kablonet'in 50/4/250GB tarifesini kullanıyorum ve 2018 sonuna kadar sözleşmem var.  100/100'lük tarifeye geçmeyi biraz düşündüm. Bana sağlayacağı tek artısı, download hızı olacaktı. Ancak 50 Mbit hızın yetmediği bir durum yok. Şu an kullandığım tarifenin benim için önemli olan detayı, 4mbit upload hızını alabiliyor olmam. Müşteri Hizmetleri ile biraz önce konuştum. Bana dediklerine göre hızlarımda bir değişiklik olmayacakmış. 250GB limitinin aşılması durumunda ne olacağını sorduğumda, bu konuda 1 Mayıs gününden önce bilgi veremeyeceklerini söylediler. Nedense içimde iyi kötü çalışan sistemin cidden bozulacağına dair bir his var. 

Ben de değiştirmedim 50mbit / 250gb AKN paketimi. 250gb ile bütün ayı büyük downloadları gece AKN'den yemeyecek şekilde yapmak şartıyla geçirebiliyorum çünkü. 100/100 alırsam ayın belli bir bölümüne 24mbit ile devam etmek zorunda kalacaktım. Zaten bizim 50mbit'te de olur da AKN'i geçersek 16mbit'e düşecek hız 1 Mayıs sonrası. Çok kötü sayılmaz 24'e göre.

Kısaca; "50/250 Master Race! :8"

Hungarde tarafından düzenlendi
omertocarlos beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, leventyurt said:

50Mbit limitsiz 100GB indirme ve 50GB yükleme kotalı 74,90TL'lik Süperonline Fiber (görünümlü bağlantı) kullanıyorum. Bu ay, ayın ortasında hem yükleme hem de indirme limitimi doldurdum ve anında hız 3Mbite düştü ve fakat bugün sabahtan itibaren hız 16Mbite yükseldi. Derhal kontrol ettim, abone olduğum pakette hiçbir değişiklik yapılmamış ve AKKleri doldurduğum için hız halen azaltılmış görünüyor.

AKK'lerden bahsederken doldurmak mı yoksa bitirmek mi demeli tereddütte kaldım.

Ben de 50mbit kullanıyorum ve limiti doldurmuştum 3mbit idi, 16mbit şu an benimde. Herhalde 1 gün erken başladılar denemeye.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 hours ago, wazzap said:

Ben geçtim. 100gb kotayı yok sayıyorum , 24mbit sınırsız gibi . Raspberry Pi gece bırakılıp 100mbit 02-08 yararlanılabilir.  Şu anda geçmek mantıklı göründü, 1 mayıstan sonra bunları bulamayabiliriz. Daha iyisi olursa bir ay sonra gene geçme şansı var nasıl olsa. Daha ucuz tarifelere taahhüt süresince geçilemediğinden fiyat avantajı olan tarifeler açısından kaybedilecek birşey yok.

Şu anda 10mbit sınırsız kullandığım fiyata 24mbit sınırsıza geçmiş oldum. 10mbit te kalsam saçma olurduı. Taahhütü olan mevcut aboneler için gene iyi. Taahhütüm bittiğinde de ortamı biraz düzeltmiş olurlar.

Yalnız dikkat etmek lazım, başka bir nedenle işlem yapmak gerektiğinde yeni sözleşme vs imzalatmaya çalışabilirler , mevcut tarifelerimizi kaybedebiiliriz bu durumda. 

Biraz diğer tarifelere baktım. Kablonet 'in yine fiyat avantajı var. Upload 'ın kotaya dahil olmaması da kullanım senaryosuna göre önemli avantaj. 

ResetButton tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ek bidaha diyimde eski sistemin samcaliklari vardi.ama su tepkilerin bir kismi da sacmalik bidaha demek istedim

yani misal 25-50(24 oldu) mbit hizin yuksek akn li giyati 100 un az kotali internetinden cok cok daha pahali oluyordu

simdi hic bir oc luk yapmasalar mantikken zati 24 lu hizi okuzler gibi akn ile saattiklari fiyatin altina herhangi bi aknli 100li hizi vermeleri mantikli olur mu

24 Mbps'e kadar    2 Mbps'e kadar    150 GB    3 Mbps'e kadar    69,99 (TL/Ay)

50 Mbps'e kadar    4 Mbps'e kadar    50 GB    3 Mbps'e kadar    59,99 (TL/Ay)

simdi adamlar 3 mbite duseceginin ustunden hesap yapip ona gore fiyatlandirma yapmislar

bu 3 e dusmesi bence sacma sapandi zati seneler onceden 10 a 3 dussun tamam 25 falan da 5 50 10 a 100 20 falan duseydi 100 un 3 e dusmesi kadar mallik yok

fiyat aldatmacagi olan super super dusuk akn li hizlarda kalkardi

misal gecen aylarda dusunmustum ben eski doscisis 2 modemin destekelemez dedikleri icin yapmadim

25mbit 25 gb hizi 29 liraya veriyorlardi ki

bunun bugunki haricligi sinirsiz 29 liraya 8 mbit demek ki ohaaa yani

o kampanyaya girenler 2 sene acayip super olucak

yani vur diyince oldurmek hem devlette hem firmalarda hemde halkta var

yani bedava vericek halleri yok ya

sunun surasinda adsl kullananlarin cogunun 2-4 mbit hizlar icin bi kac sene 59 mu 60 lira mi odedikleri donemden geliyoruz

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Geçen sene Turknet'e çok geçiş olmuştu. Tarifelerde değişiklik olmazsa ADSL, VDSL  kullananlardan daha da geçen olur.

150 GB AKN, 1000 dakika telefon 60 lira. Hızda ise ne kadar alabiliyorsan o kadar veriyorlar. VDSL, ADSL fark etmiyor. 

tek kötü yanı uploadları çok kötü. 1mbps bile zor görülüyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hızı 16'ya çıkanlar upload'a baktı mı? Orası 1 mbit kalacak herhalde. Yine upload olayı yalan olacak anladığım. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
4 4

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok