Yeni AKN uygulaması ile yeni tarifeler geliyor . Tercihiniz?
4 4

Bu konuda 788 mesaj var

daha once yazmistim aptal aptal cok ucuz cok dusuk aknli paketleri kaldirip adam gibi bisiler yapip

bu cilkinin cikartana kadar fix akn yapmasalar

yani misal 100 mbit neyi 250 kota altina vermeyin akn gecilince 15 e falan

50 mbit 150 kota altina vermeyip 8 dusurseler

20-25mbit de 75gb kotadan altina vermeyip 5 e dusurslerdi

10 da 3 duserdi

makul duzgun hizlar olurdu

normalde zati intneti biraz kullanan o denyo hizlari almiyordu

cok guzelde cozulebilirdi

ama salak sacman direttiler olay buralara vardi sacma sapan hizlar limitler sundular

sonunda boyle vur diyip oldurup telef ettiler

burak abi %35 i hep.

mantiken zati abi dusun %10 olsa olur mu

sorun orda kagit ustundeki kiz yani 50 limitisiz fiyati 350 lira oldugu icin 50 e 50 gb kotali intenet 479 mi ne olur gibi vcikiyo

o sisirilmis sinirisiz tarifleri yuzunden

sacma sapan hizlari senelerce iteleme

forumdaki 3*5 deli kullanciyi saymazsan akillikota 20 gb kullancalarin cogunluguna yeterde artarda sonucta 7 e kadar 20 sonrasinda 10

https://www.turksatkablo.com.tr/internet-Kampanyalari,519,sinir-sizsiniz-kampanyasi

25 Mbps'ye kadar Akıllı Sınırsız  69.9

btk in karari olmasa oyle forumdaki 50gb 250 akn kota aldim falan yetmedi diyen bi kac extreme adam atla deve fark olmaz eskisine gore

bu paraya dun 25 gb 150gb akn mi ne saityorlardi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

saat 3 gibi ek bi kac gv download yaoptim bu hafta dizi indirmemisim grey anatomy supernatoral zpirt pirt derken gorunuse gore kotadan yemedi yarina belki daha emin oluruz 50 mbps 50 gb akn abonesiydim

gece 2 den sonra yaparsam 50 den dusurmeden ayi bitiririm belki ama dun 4mps olan upload su an 2 speed teste gore.kigarip 50 lere 4 mos verilmesi lazim hata var

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, ResetButton said:

DH 'de "BTK faydalı bir iş yaptı, ISP ler istismar ediyor" diyenler çoğunlukta. Gerçekten BTK 'nin bilmediğine inanalım mı? veya istese engel olamayacağına?

BTK her türlü elektronik haberleşme üzerinde denetleme ve düzenleme yapma yetkisi ve sorumluluğu olan kurum. Sen ne yapıyorsun diyen olmazsa şirketler anlaşıp canı ne isterse onu yapar, bu da bilinmeyen bir şey değil. Halk 2017 yılına uygun internet kullansın diye düzenleme yaptık diyorsan ve bu düzenlemelerin daha yürürlüğe girmeden etrafından dolaşılıyorsa bunun suçlusu internet aboneleri değil elbet, düzenlemeyi yapan.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 hours ago, ResetButton said:

AKN li tarifeler kaldırılmış şimdi.

https://www.turksatkablo.com.tr/internet-Tarifeler

20mbit akıllı sınırsız varken 10mbit limitsizin hiçbir anlamı yok , ne düşünmüşler acaba?

"Akıllı sınırsız" ismi "Sınırsız mal" olarak değiştirilmeli. Yaratıcı bişiy istenirse "Sınırsız Faşo" falan olabilir.

Kablonet'e geçmemdeki en büyük neden 4mbit upload sunmasıydı. Artık onu da bir tek kotalı paketlerde sunuyor. Ayda 350tl bayılırım dersen var tabii yine. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kabonet bildiğin ölmüş gibi duruyor, Superonline'da ise ciddi bir zam sözkonusu ama yine AKN'li tarifeler duruyor en azından.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İşyerindeki TTNET aboneliğini sonlandırıp Kablonet 24 Mbit 75 GB AKN'li pakete geçmiştim 1 ay önce. 2 yıl taahhütlü sözleşme imzalamıştım; TV paketiyle birlikte 49 TL ödüyorum aylık. 2 yıl bu şekilde kullanırım, daha sonra duruma göre farklı seçenekleri değerlendireceğiz artık.

Evde de SOL ADSL 16 Mbit var; sitede başka altyapı olmadığı için mecburi bunu kullanıyorum. Synology NAS'ta bulunan Torrent istemcisinin güzel bir zamanlama özelliği var. Haftanın hangi günü, hangi saatlerde indirme yapacağını belirleyebiliyorsunuz. Torrent dosyasını veya indirme URL'sini programa atıyorsunuz, hepsi attığınız sırayla kuyruğa giriyor ve belirlediğiniz saatler arasında indiriliyor. NAS cihazı kullananların bu tür özelliklere göz atmalarında fayda var.

LyzXDG.jpg

Najaz tarafından düzenlendi
ObiWan beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kablo'dan telefona mesaj geldi az önce. Modem uygun olmadığı için 100 Mbit'e geçirememişler. Siteden kontrol ettim TV paketleri duruyor yalnız. E be gerizekalılar o yüzden zaten yeni modem istemiştim telefonla arayınca. :mad:

Çarşamba günü iyi action olacak yine... :facepalm:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
30 minutes ago, CandleGarden said:

50/5 olan 16/1'e düşüyor. Bari upload'da orantılı olaydı...

Superonline değil mi bu?

Kablo'da durum nasıl acaba, eskiden hız düşümünde upload etkilenmiyordu diye biliyorum. Dün kotayı aşıp bakacaktım ama gece sızmışım, bu ay sonu bakarım artık değerlere.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mevcut aboneler için iyi oldu bu. Superonline 25Mbit Sınırsız bölgemde olsa da alsam diyordum, şu anda aldığım kablonet tarifesi daha iyi. 

Yalnız bir nedenle abonelik değiştirmeniz gerekirse o zaman kablonetin tarifeleri felaket. Bana kısa süreli bir sorun varmış gibi geliyor , çünkü göründüğü gibi tarife saçma sapan birşey. 

Birine geçmek zorunda olsam ya kablo akıllı tarife 20mbit sınırsıza, ya SOL 25mbit sınırsıza geçerdim.  Ama bu iyi dediğimiz hızlar bile yukarda da yazıldığı gibi Avrupa'da 10 yıl önce iyiydi. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Limitsizi döşüyorlar mantıksızca. Onu anladık. 

Şu turk.net'e bakınayım diyorum. Hatta çok yaklaştım başvuru yapmaya. Güzel çıkarsa cillop olacak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 minutes ago, Mr.Crunch said:

Limitsizi döşüyorlar mantıksızca. Onu anladık. 

Şu turk.net'e bakınayım diyorum. Hatta çok yaklaştım başvuru yapmaya. Güzel çıkarsa cillop olacak.

şu andan sonra ADSL 'in adının bile geçmemesi gerekiyor. Ne hız alacağın belli değil, üstelik upload da yapacakları birşey de yok .  Turk.net 'in tarifelerinin avantajı ADSL olmasından geliyor. 

Kablonet tarifeyi yeinden düzenlemiş, saçma olduğunu fark ettiler herhalde. Akıllı sınırsız 20mbit yerine 25mbit olmuş. Böyle daha da saçma olmuş tabii. 

https://www.turksatkablo.com.tr/internet-Tarifeler

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@RFID

Kablonet'in saçmalığı devam ediyor. Eski tarifedeyim, kurtarıyoruz neyse de, halen canımı sıkıyor bu mevzu. Senelerin abonesiyim, lanet olsun deyip kapatmama ramak kaldı.

Ben turk.net'teki VDSL'e takıldım. Hız sorguladığım zaman VDSL veriyor, ADSL değil. Beni cezbeden bu zaten. Önerdikleri şey: Altyapınıza uygun en iyi teklif: 75 Mbps + 150 GB AKN + Her Yöne 1.000 dakika Aylık Telefon Görüşmesi + Taahhütsüz Özgür İletişim Paketi diyor. Not olarak Mevcut modeminiz VDSL uyumlu olmalıdır. Yeni abone olmak isteyenler online satış sayfamızdan alabilirler yazıyor. 

Eh böyle olunca da cezbedici oluyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Just now, Mr.Crunch said:

@RFID

Kablonet'in saçmalığı devam ediyor. Eski tarifedeyim, kurtarıyoruz neyse de, halen canımı sıkıyor bu mevzu. Senelerin abonesiyim, lanet olsun deyip kapatmama ramak kaldı.

Ben turk.net'teki VDSL'e takıldım. Hız sorguladığım zaman VDSL veriyor, ADSL değil. Beni cezbeden bu zaten. Önerdikleri şey: Altyapınıza uygun en iyi teklif: 75 Mbps + 150 GB AKN + Her Yöne 1.000 dakika Aylık Telefon Görüşmesi + Taahhütsüz Özgür İletişim Paketi diyor. Not olarak Mevcut modeminiz VDSL uyumlu olmalıdır. Yeni abone olmak isteyenler online satış sayfamızdan alabilirler yazıyor. 

Eh böyle olunca da cezbedici oluyor. 

Türk nette durumlar kesin değil şuan da. Tablodaki kimi tarifeler yenilenmemiş henüz Mesut Çevik açıklama yaptı youtube'dan.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

turk.net herkese 75mbit diyor, onun bir önemi yok.

ben de sanırım yeni evime turknetten bağlatacağım. sene olmuş 2017, aptal ttnet hala 2mbit upload veriyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ben sanirim bitsede tahadutum 2 sene sonra degistirmeyecem

2 sebebi var 1 adsl gecmek telefon kablolari zpirt pirt ile ugrasmak istemiyorum attan inip esege binmek gibi

ikici ve daha onemlisi evde tv kablotv

o 25 lik sinirsiz fullden komedi

soyleki adam 25 250 gb kotali alirsa

25 ira cok abartmazsan 250li gecilmez

ustelik 10 lira daha ucuz vede hep 25

oyle gunduz 25 gece 10 degil

yani neresinden tutsan elinde kalir.

onu 01-08 arasi 50 mps 8-19 25 mpbs 19-01 arasi 10mps yapsalar bile kurtarmaz

ben kagit ustunde 64 bit pratiktte 128 bit olarak 2001 de diablo2 oynarken girdim bu ise telekom gayretepeye gidip orda kablobnetin yeri vardi 250+ kdv dolar olarak sbs3100 modemi almistim

sonra 256 512 derken 1 mbps oldu

1 mps i iste 2 sene onceye kadar kullandim sinirsiz ustelik ner ne alt idi ise 2-3 sene 3-5 mpbs hiz verdilerdi

o sirada 29 lira gibi bisi 1 mbit inetet 10 sene once mi ne iste

hatirlamiyorum ama ama 2 49 muydu neydi adsk de 59 du 2 sanirim diye olay oluyordu.

5 in fiytatini hatirlamiyorum docsis 2 oncesi akn oncesi

o gunlere geri donduk

ayni hizlari vetiyo serefsizler ama daha cok para istiyorlar 10 senede 2 adim yol gidilmedi mi yani

o zaman 1 bit sinrisiza 10 sene once 29 lira isyerken simdi 10 sinrisiz efendim gaksam 5 dussun 70 lira ver aboooooo

su an resmen zati kalmadi gecen sene fullden iptal ettiler

ktali internet bundan iyi duruyo tahadutsuz

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ek dun biten kampanyalarla misal bugunki karsilastiralim

misal ben 52+2 lira modem parasi 50 mpbs 50 gb akn li teledunya ust paket +vizioon  ve 100 dk konusma aliyorum

su an ki kampanya 50mbps 50 gb kotali paket teledunya ust paket +vizoon sinamali paket 73 lira ustelik her yone konusmada 50 dk yariya dusmus

yani dun ile bugun ayni hiz ayni kota gec kotanin fark asimini gecirecek olmasini 20 lira direk faturagecirisi var

ki ben alirken 50 yetmez ama yeni seyle 16 dusucek diye aldim yok yoksa baska bisi dusunurdum

dun ile bugunun farki 50 dk az konusma 20 lira zam ustelikde kotayi gectim mi ustune bidaha oyucak

haci ne oluyo diyen yok mu yetkililer icinde

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

tweet atip bide aciklama yapip soylemisler ama kimsenin yyedigi yok

anlasmislar gecen hafta bellki sonra tepkiler uzerine kacmislar

kablonetin cok benzer bi paket ile ortaya cikmasi

ayrica ayni fiyattan 25 gb sunmalarida acikca belli zati

burasi turkiye oldugu icin oluyo

bim sok a101 falan anlasiyorlar uretcileri ayri bi cogu urunleri ayni paraya koykuyorlar

zam geldiginde hepsine bi anda ayni sekilde geliyo kurusu kurusuna

tum kuruyemisler ayni para ton baligi falan filanda

misal 5.25 miydi 5.75 miydi neydi tonbaliklari hepsinde

caat diye bu sene epey bi zam ngeldi

ucuz satmak pahali satmak ici degil

dunya uzerinde turkiye harici hangi ulkede boyle bisi yapsan

tum urunlerini dizleyip satsan zamnlarda ayni oranda ayni gfiyata kuru kurusuna olursa

atiyorum 7.95 mi antep caat 2 ay once zamn geliyo ayni gun butun bu diger marketlerinde hepsinde 8.95 oluyo

rekabet falan yok

adamlar zararina bile satsa buynu dunya sutunde bi yerde yaparsan re3kabet kurumlari oytle cezalar verirki firmalarin anasi aglar

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
4 4

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok