Yeni AKN uygulaması ile yeni tarifeler geliyor . Tercihiniz?
4 4

Bu konuda 788 mesaj var

3 hours ago, JardeL said:

Yazildi mi bilmiyorum Superonline "belge sahte, BTK ne dediyse onu yapacagiz" demis Donanimhaber'i arayarak... 

Superonline 'ın AKN li tarifeleri kaldırdığı haberi doğru çıkmadı, ama Kablonet 'in ki doğru çıktı. SOL'da da en son ciddi zam vardı.  Belki SOL'da da gerçekten uygulancaktı çok tepki gelince geri adım attılar. Kablonet 'te yakında yeni tarifeler çıkarır bence , veya taahhütü bitene aynı şartlarda devam etmeyi teklif eder , çünkü bu fiyatlardan kimse almaz. 10mbit hız artık çok yavaş kalıyor, 20-25mbit in giriş seviyesi olması gerek. 

Sınırsız verilirse kullanıcılar ne bulsa indirir 24 saat download yapar vs diyenler var ama bence o eskidendi. Hızlar çok yavaş olduğundan bilgisayarı sürekli açık bırakıyordu millet. Şimdki hızlarla sürekli dl yapmaya kalkarsa n ne harddisk yeter, ne kimse o kadar filmi diziyi izleyebilir. Zaten çoğunluk stream e kaydı.

Her yerde her bağlantı bulunmıyor en büyük sorun o. Ankara'nın merkezinde bile SOL yok. KAblonet çok az yerde var. Fiber bile her yerde yok. ADSL 'in artık anlamı kalmadı , hızlar özellikle upload çok kötü. VDSL yine Çankaya'ya bile her bölgede yok.

Vodafone 'da çok iyi tarifeler var görünüyor ama o zaten sayılı yerde var herhalde. 

Yaygınlık arttsa, aralarındaki rekabeti sağlayacak ciddi denetleme olsa sorun zaten çözülecek. Yoksa imza toplayarak bir yere kadar ilerlenir. 

DH'i tebrik etmek lazım, hem forumları çok aktif hem de yöneticileri olayla ilgili sürekli canlı yayın yapıyor. 

ResetButton tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

6 ay kadar önce SOL VSDL'ye geçtim TTNet'ten. Cep telefonuda Turkcell idi. İkisini birleştirip Dört Dörtlük pakete geçtim. Şuan içinde en uygunu bunlar görünüyor. 

Benim VDSL'yi yalın aldığım da

24 Mbps’ye kadar Limitsiz 75 AKN 99 TL satılıyor. 2 yıl taahhütlü olarak 4GB 4G, 500 dakika heryöne ve 1000 SMS'le birlikte aynı paketi 89 TL'ye satıyorlar. 

AKN sonrası Hız düşüşünün de 16 Mbps olacağı yazıyor. Bakalım olacak mı. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

SOL bence de gelen tepkiler üzerine çark etmiş. Çünkü ben aradığımda konuyla ilgili bilgilerinin olduğunu ama resmi açıklama olmadığından telefonda bilgi veremiyeceklerini söylemişlerdi. öyle büyük bir tepki gelince muhtemelen planı durdurdular. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

TTNET tarifelerinde bir değişiklik yok gibi AKNli limitsizler devam ediyor aynen birazcık zamlı tabi. Benim sözleşme haziranda bitiyor. uygun fiyat olsa 24lük tarifeden 35 lik tarifeye geçebilirim belki de.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
13 minutes ago, SkyWarrior said:

TTNET tarifelerinde bir değişiklik yok gibi AKNli limitsizler devam ediyor aynen birazcık zamlı tabi. Benim sözleşme haziranda bitiyor. uygun fiyat olsa 24lük tarifeden 35 lik tarifeye geçebilirim belki de.

TTNet'in tarifelerin düzgün, liste halinde gösterildiği bir sayfa var mı? Sitede beynim duruyo bildiğin. ilk başta seçenekler var "Hiper, Süper, Mega" falan tarzı, daha sonra da 21931290312 tane hız, kota değerleri farklı paket seçeneği çıkıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dediğin gibi TTNet'in fiyatlar tuzlu ama en azından kota saçmalığı yok Kablonet'te olduğu gibi.

Upload hızını düzeltirse TTNet taahhütüm bittikten sonra geçebilirim. Gerçi o zamana kadar Kablo durumu toparlar belki.

"Fibernet Limitsiz" tarifelerinde upload değeri kaç TTNet'in şu an, kullanan veya bilen var mı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

3 çok kötü değilmiş ya. Kablo'da da 4mbit diyor ama speedtest değerlerinde günün kimi saati 3.8 - 3.9, kimi saatlerde 3.3 - 3.4 çıktığı oluyor. Ben bıraktığımda 1mbit'i anca zorluyordu TTNet yanlış hatırlamıyorsam.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

BTK ile servis sağlayıcılar kota konusunda muhtemelen anlasmislardi. Tepkiler artınca Kablonet hariç diğerleri ger adım attılar anlaşılan. Nereden baksaniz rezillik...

Benim Kablonet ile 2019 a kadar sözleşmem var. Ofise ayri paket alayım diyordum sular durulana kadar evdeki hattı kullanacağım. Iyi bir tarifeye denk gelirsem ofise alıp evde de kullanırım olmadi. Ev ve ofis ayni binada olunca kucuk bir avantaj oluyor boyle..

Bu arada DH ye de gercekten helal olsun. Guzel yayınlar yapmışlar...

JardeL beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 saat önce, ResetButton said:

DH'i tebrik etmek lazım, hem forumları çok aktif hem de yöneticileri olayla ilgili sürekli canlı yayın yapıyor. 

Bazı hobi sitelerinde 3 satır mesajla geçiştirildi konu :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, Hungarde said:

"Fibernet Limitsiz" tarifelerinde upload değeri kaç TTNet'in şu an, kullanan veya bilen var mı?

vodafone 50mbit ve üstüne 4mbit upload veriyor vdsl'de, evde onu kullanıyorum. turk.net kaç veriyor acaba...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şu an hangi servis sağlayıcı hangi paketinde kaç mbit upload veriyor bir başlık altında toplanabilir aslında. Çoğu firma sunduğu upload hızlarını sitesinde doğru düzgün belirtmekten dahi aciz.

TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 5/1/2017 at 11:16 AM, Najaz said:

İşyerindeki TTNET aboneliğini sonlandırıp Kablonet 24 Mbit 75 GB AKN'li pakete geçmiştim 1 ay önce. 2 yıl taahhütlü sözleşme imzalamıştım; TV paketiyle birlikte 49 TL ödüyorum aylık. 2 yıl bu şekilde kullanırım, daha sonra duruma göre farklı seçenekleri değerlendireceğiz artık.

Evde de SOL ADSL 16 Mbit var; sitede başka altyapı olmadığı için mecburi bunu kullanıyorum. Synology NAS'ta bulunan Torrent istemcisinin güzel bir zamanlama özelliği var. Haftanın hangi günü, hangi saatlerde indirme yapacağını belirleyebiliyorsunuz. Torrent dosyasını veya indirme URL'sini programa atıyorsunuz, hepsi attığınız sırayla kuyruğa giriyor ve belirlediğiniz saatler arasında indiriliyor. NAS cihazı kullananların bu tür özelliklere göz atmalarında fayda var.

LyzXDG.jpg

Aynı özellik çok torrent yazılımında var aslında. Turnkey ile yaptığım repurpose edilen laptop üzerine DIY torrent sunucumda da var aynı ayar. Hatta zaman dilimlerinde farklı ul dl oranları ayarlanabiliyor. Ben 2 8 arası unlimited bıraktım geçtim zaten pek upload olmuyor. Hatırlatma için teşekkürler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

yeni evime internet alacağım, gerçekten firmaların çoğu upload hızlarının ne olduğunu adam gibi belirtmekten acizler, bu nasıl bir kafa yapısı ben anlamıyorum. neden upload'a hiç önem verilmiyor bu ülkede?

bir de şimdi sağda solda okuduğum kadarıyla ttnet ve turknet upload'da 3 kağıtçık yapıyormuş. 50mbit üstünde atıyorum modeme 4mbit tanımlanıyor ancak size pratikte gelen hız 3mbit'i geçmiyor, hatta çoğu durumda 2 civarına kısıtlanıyor. aradığınızda da hattınız bu kadar destekliyor vs vs. şeklinde atıp tutuyorlarmış. insanları gerizekalı yerine koyuyorlar. modemde "40mbit upload alabilir" yazıyor, yani sinyal mükemmel. 4mbit tanımlanmış, ama 2 alınca sorun bizim hatta oluyor. herifin biri üşenmemiş aynı hat üzerinde arkadaşının vodafone net kullanıcı adı şifresiyle bağlantı sağlayıp tam olarak 4mbit'i almış ve yalanları açık olarak ortaya çıkmış. saçma sapan işler... btk kararınca belli hızların üstünde 2 kuruşluk fazla upload verecekler onda bile bir sürü düzenbazlık. :2no:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hız konusunda kablonet en temizi. Söz verdikleri hızı veriyorlar, hatta hafif üzerinde bile verebiliyorlar. 

kablonet biraz geri adım atmış. Şimdi taahütü olanlar taahütleri bittğinde yine o tarifeden devam edebikir diyorlarmış. Biraz daha geri adım atar yeniden taahüte indirim yaparlar bence.

ResetButton tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

tahuadutsuz kim kullanir cok deli super ucuz ne biliyim 29 lira intnet vardi 25mib 25gb akn li yani 8sinirsiz geceleri de cosus 29 lira manyak oyle bisi yoksa

tahadytsyz fiyalri manyak zati ondan max fiyatlari mal gozukuyo gecen %35 dedimdi ama %30 du

tahaudutsuz hilzqirn oyle manyak farkli olmasini hesaba katinca cok cok makul olmaz bazi servislerdekiler haric

bu arada ben aramadim halim yok ama 50 50 olan hattim 30 nisan 3mps downloıad 4 mps upload iken 1 mayista 2 mps oldu upload benim

haldibuuki tum 50 lilik hizlarda 4 olmasi lazim

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

aha edit onceden de konustugumuz konu

mallik paketler duruyo

misal akilli kota 25 89 lira hiz tum gun 25 sadece 7-12 5 saat 10 a dusuyo

10 full siniriz 99 lira. 24 saat 10 olucak yani

10 lira fazla odliyip daha yavas hiz alicaksin

amerikada yasasak biri alip hemen aninda dava acardi heralde

sinirsiz tarifeler hep mallikti da simdi boku cikmis

kotali bile cok daha makul

valla cok parasizim beni alsinlar kablonete danisman yapyim adam gibi karli guzel kampanalar dusuk kotali akn hizlari defedim herkes cok isine gelmezsede hem ispnin hem kullancinin yararina yaratiyim hizlar fiyatlar duy beni turksat hem dvisirity olup pasam alin bi ermeni de devlette calisiyo olsun :P

yok mu laan bizde amerikadaki gibi zenci kontejani tuuh

bence tum sorunu cikartan o 25gb lik falan komedi kotalar

kota kalkincada gg oluyo dogal olarak

ayrica dun yazdim

ulan nasil bir serefsizliktir uzun yaziyorum be kotu diye kimsede okuymuyo heralde

30 nisandakinin auni hiz kampanaya fark 20 lira

ayni paraya verse bile kota asimi olursa zati kose olucak

yani atiyorum gecen ayki sarklarin hepsini bugunki ile verdin ayni paraya ki vermiyortsun

benim 52+2 girdigim kamapnya bugun 73 lira

ya zam yapiyorsan ya cok dusuk tutacaksin kota asim ucretini misal 10gb asima kadar 5 lira sonraki her 5 gb asim icin 4 lira daha kotayi gecerse bide zati cok daha fazlaya satiyorsun ayni urunu

yada zamn yapmayacaksin ama akn yok hiz dusemecek dolasiyla bunun kotasini oyle dusunup paketini sec yoksa 1-2lira gb basina alirim dersin

ozamanda adam derki ha fiyatlar makul hem %20-50 pahali degil hatta indirim bile olmus

ozaman ben eskiden 50 gb e 100mb kota kullaniyordum son 1-2 hafta 3 e dusurdum ozaman ben 150-200 kotali hizi alitim

ama hic biri yok

kablonet bu kadar iyi falan drerken senelerdir bu sene icinde konustum tplam kullancisi kablotv nin 2 muydu 3 milyonmudu neydi

her sehirde olmasini birak olduklari yete bile yatirim yapmiyorlar

istanbulun gobegi olarak adlandirilan vede yani 50-60 senedir en az bi muhitte oturuyorum 5-10 sene sonra ayni sogagimin 100-200 metre asaginda falan yoktu hizlmetleri

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gece 2:00, sabah 8:00 arası AKN'den yemeyecek uygulaması şu an kimi servis sağlayıcılarda "AKN kotasından yenecek, ama kotayı geçip hızınız düşerse bu saat aralıklarında eski hız değerlerinizde kullanmaya devam edeceksiniz." şeklinde uygulanıyor.

Arkadaşım TTNet kullanıyor, gece bu saat aralıklarında yaptığı download'da onun kotadan yemiş. Telefon açıp sormamış ama internetten araştırmış, aynı durumu yaşayıp telefon açan kimi kullanıcılar yukarıda yazdığım cevabı almışlar.

Kablonet'te durum ne henüz denemedim, bu gece ayakta olursam kontrol ederim. Bu şekilde uygulanacaksa "Uyku yok" paketleri satılmaya devam eder.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

En düşük hızı ile en yüksek hızı arasında ciddi fark olmayan kullanıcılar için çok sorun olmayacaktır gibi geliyor bana. Ama gene kablonetin yaptığı en büyük çakallık bence.

Düşününce gene iyi puştluk içinde adamlar. Yani BTK böyle yapacaksınız diyor ama bunlar kafalarına göre bir formül geliştirip olmuş mu diyorlar...

Aklıma şu geldi

recep-ivedik-3-psikolog-sahnesi.png

SkyWarrior tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 saat önce, Hungarde said:

Gece 2:00, sabah 8:00 arası AKN'den yemeyecek uygulaması şu an kimi servis sağlayıcılarda "AKN kotasından yenecek, ama kotayı geçip hızınız düşerse bu saat aralıklarında eski hız değerlerinizde kullanmaya devam edeceksiniz." şeklinde uygulanıyor.

Arkadaşım TTNet kullanıyor, gece bu saat aralıklarında yaptığı download'da onun kotadan yemiş. Telefon açıp sormamış ama internetten araştırmış, aynı durumu yaşayıp telefon açan kimi kullanıcılar yukarıda yazdığım cevabı almışlar.

Kablonet'te durum ne henüz denemedim, bu gece ayakta olursam kontrol ederim. Bu şekilde uygulanacaksa "Uyku yok" paketleri satılmaya devam eder.

Ben denemek icin ilk gunde butum kotayi yedim.

Hiz 16 ya dustu, gece 2 8  arasi ise gene 50 mbite yukseldi.

SkyWarrior beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Just now, Squall said:

Ben denemek icin ilk gunde butum kotayi yedim.

Hiz 16 ya dustu, gece 2 8  arasi ise gene 50 mbite yukseldi.

Kablonet değil mi? Hız düşmediğinde gece 02:00 sabah 08:00 arası download yapmayı denedin mi, AKN kotasından yedi mi?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
4 4

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok