Yeni AKN uygulaması ile yeni tarifeler geliyor . Tercihiniz?
4 4

Bu konuda 788 mesaj var

2 hours ago, wazzap said:

@Vieri Hocam öyle bir teknoloji gelişse, normal BluRay filmlere de uygularlar herhalde.

Bluray ın standartları belirleniyor, uzun süre sbit kalıyor. Atreaming yayınlar ise sürekli artan işlem gücünden faydalanıyor, sürekli gelişiyor. Olabilir yani.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Öyle basit codec gibi görmemek lazım, Netflix'ın stream ve sıkıştırma işinde ciddi AI var, adaptive streaming var bu konuda da akademiyle çalışıyorlar. Öyle public release edilen şeyler değil. Hele dar bandwidth'de iyi görüntü verebilmek çok zor bir şey o konuda çok çok başarılı Netflix.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 2/11/2018 at 10:14 PM, wazzap said:

@Vieri Hocam öyle bir teknoloji gelişse, normal BluRay filmlere de uygularlar herhalde.

online streaming ile offline bir dosyayı çalıştırmak aynı şey değil öyle olsa tüm streaming servislerinin görüntü kalitesi aynı olurdu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim 100mbit , 100gb akn için verdkileri teklif şöyle . Şu anda 91 ₺ ödüyorum. 2 yıl taahhüt verirsem 130 ₺ den devam edebileceğim. 

Saçma geldi. Çünkü 2018 sonunda akn kalkıyor, 2 yıl tahhütün anlamı yok.  Bu tarifenin tahhütsiz fiyatı 107₺ gibiydi. Bunun üzerinden değerlendirmeleri gerek ben bu tarifeyi yeni almadığım için. 

Alternatif var mı? veya pazarlığa zorlama şansı var mı ?

Duran kotalı tarifelerde 2-8 arası kotadan düşmeme uygulaması var mı yine?

ResetButton tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

kablonetten daha önce 100mbit , 100akn paket aldıysanız taahhütünüz bittiğinde dikkat etmeniz gereken bir nokta var. O pakette telefon görüşmesi de var. Başka pakete geçseniz de o telefon konuşma işi kapanmıyor, o ayrıca faturaya ekleniyor. 

Telefonla vs kapatmak mümkün değil o aboneliği, gidip dilektçe vermek gerekiyormuş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@ResetButton bahsettiğiniz konu önemli, artık hemen hemen çoğu tarifeye ekliyorlar ücretsiz telefon aboneliğini. Benim de hiç kullanmadığım bir aboneliğim var şu anki paketten gelen, demekki tarife değişsem hemen parasını almaya başlayacaklar..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni bir fiber bağlantı almam gerekiyor. Bölgede hem Superonline Fiber hem de Telekom Hipernet (bu da fiber) var. Ama bakıyorum da, benim istediğim gibi bir tarife yok.

SOL 50Mbps veriyor ama bunlar kotalı, kota dolunca internet duruyor;hiç işim olmaz. AKK'lı olanlar var ama onlarda da hız standart olarak 24 mbps, başka hız seçeneği sunmuyor :mad: 200gb AKK'lı olan 69.9 TL, 24 ay taahhüt istiyor.

Telekom 24Mbps için 100gb AKK 71.9 TL istiyor, 50 Mbps ve 200 gb olursa onunda fiyatı 88.9TL. Ama anladığım kadarıyla evde telefon hattı yoksa ve telefon istemiyorsan bir de ayrıca aylık 20 TL yalın internet bedeli istiyorlar :2no:

Valla öyle karışık bir hale getirmişler ki, kim neyi kaça veriyor, nerede kota var, nerede AKK var, hız ne zaman düşüyor bilmece gibi.

Tavsiyeniz nedir, 50Mbps 150gb akk ye alışkın (ve 150'yi ayın 20 si gibi bitiren biri için) 24Mbps hız yeterli olur mu?

(Kablo veya başka sağlayıcı yok)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben biraz olayların gerisinde kalmışım galiba. Anladığım kadarıyla telekom veya superonline altyapısını kullanarak hizmet veren (fiber/vdsl) başka firmalar varmış.

Milleni.com, netspeed, vodaphone evde internet gibi. Bunları kullanan var mı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2019 Yılbaşı itibari ile bu akn li tarifeler komple sınırsıza dönüşecek değilmi yoksa ben mi yanlış hatırlıyorum?

Öyle ise yüksek hız ama düşük AKN li tarifeler avantajlı olacak.

Benim taahütte Eylül ayında bitiyor kablo nette tarife arayışına girdim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 02.07.2018 at 19:15, Trexxx said:

2019 Yılbaşı itibari ile bu akn li tarifeler komple sınırsıza dönüşecek değilmi yoksa ben mi yanlış hatırlıyorum?

Öyle ise yüksek hız ama düşük AKN li tarifeler avantajlı olacak.

Benim taahütte Eylül ayında bitiyor kablo nette tarife arayışına girdim.

31 Aralık 2018 itibarı ile AKN kalkacak. Ama komple sınırsıza dönüşecek gibi bir şey söylenmedi :) Öyle bir şey olacağını düşünmek yaşadığımız ülke itibarı ile naiflik olur. Benim (ve pek çok kişinin) tahmini AKN'li tarifelerin kaldırılıp yerlerine Kotalı tarifelerin geleceği yönünde. Tabi ki kota aşımında ek ücret veya internet kesilmesi seçenekleri, çok daha yüksek fiyatlarla :8

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

10 saat önce, Forgotten said:

@CandleGarden şu an için en iyi bağlantı SoL fiber'de... ttnet altyapısına göre çok daha iyi hizmet veriyorlar...

Bugün hem SoL hem telekoma uğradım. 

Telekom kutuya kadar fiber var ama siteye çekilmiş fiber yok, size 24 mbit'e kadar hipernet verebiliriz dedi. Eh bu da zaten SoL'un beğenmediğim hızıyla aynı. SoL 24mbit, 200gb akk 70 TL.

Millenicom veya netspeed bir şekilde burada (antalya/uncalı) varsa bile ben o maceralara giremeyecek kadar yaşlıyım. :baba: Bu durumda yarın el mecbur SoL'dan yukarıdakini alacağım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Az önce superonline aradı, kontratınız bitiyor, kampanyamız var, 1 yıl taahüt, şu kadar AKN limiti, bu kadar AKN limiti diye anlattı ben de dinledim. Sonra da benim kontratın 14 Ocak'ta bittiğini ve daha vakit olduğunu, zaten AKN'nin de sene sonunda kalkacağını söyledim. Hemen işte efendim bizim kampanyamız şimdi var, sonra olmayabilir hem zaten AKN'de bir ihtimal 2019 sonunda kalkabilir falan filan dedi. Ben de yenileme falan yapmayın, ben ilgili kanun maddesine bakarım dedim. Çakallar bir de yanlış bilgi veriyorlar. :mad:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim kontrat da bu ay bitiyor. Eski fiyatım iyi bir indirimle 75 GB AKN 25 Mbps 44 lira idi. Şimdi aynı paket kontratlı 85 lira gibi bir rakam istiyor Superonline. 

Kablonet daha cazip fiyat veriyor, kablonete mi geçsem acaba? Kullananlar tavsiye eder mi?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bulunduğunuz yere yakınlarda kullananlar varsa onlara sorun, kablonette bulunulan bölge çok etkiliyor durumu. Bazı semtlerdekiler hiç sorun yaşamazken bazıları sürekli sorun yaşıyor. Ben istanbulda 5 senedir kullanıyorum şimdiye kadar hiç şikayetim olmadı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yılbaşı yaklaştı yine AKK haberleri yapılmaya başlandı, yeni olmasına rağmen geçen yılda olduğu gibi kimseden ses çıkmıyor ve çıkmazsa hiç şaşırmayacağıma eminim. Kota kadar hattın stabil çalışması'da önemli upload'ın yerlerde sürünmemesi ve ping süresi'de tabi.

Bakalım hazır dolar'da tepelere çıkmışken bizleri neler nasıl bir tablo bekliyor merak ediyorum.

https://www.donanimhaber.com/Bakan-acikladi-AKK-2019-da-kaldirilacak--104810

https://indigodergisi.com/2018/11/adil-kullanim-kotasi-kalkiyor-mu/

Tahminim fiyatlarda artış hızlarda bir miktar düşüş olacak, seçenekleri çoğaltacaklar hepsi bu.

En alt hız limitlerine bir el atıp bir miktar artış yapılmasını zorunlu bıraksalar iyi olacak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

AKN' ye min. hız limiti konulunca çoğu firma ne yaptı, 50mbit fiber bağlantısında AKN' yi kaldırdı Kota' yı getirdi. 24 / 25 mbit hızında AKN' yi devreye aldı. (Sonradan Vodafone Fiber falan daha iyi standartlarda hizmet sundu sanırım)

Bu haber müjdeden çok felaket gibi geliyor bana, sınırsız tarife koyup fiyatını arttırırlar, geri kalanları da insafları kadar fiyat biçip kotalı yaparlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim tahminim tüm AKN'li kullanıcıları mevcut kotalarını aynı fiyata biraz yükseltip kotaya geçirirler. 25Mbit 150GB AKN kullanıyorsanız aynı paraya 25Mbit 250GB kotalı olur tarifeniz. Asıl merak ettiğim şu anda AKNli tarifelerde olan gece kotadan saymama vb. şeyler olacak mı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Inşallah olur. Çünkü gece 2 sabah 8 olayı kota miktarı ne olursa olsun bitmeden interneti rahat şekilde kullanma imkanı veriyordu. Eğer bu uygulama olmazsa, akk' nin kalkmasını müjdeli birşey olduğunu düşünen saftirikler yüzünden eski halimizi arayacağız. Bütün tarifeler kotalı olacak. Sınırsız isteyene nispeten makul fiyatlarla en fazla 16-24 mbit hızında tarifeler sunacaklar. Üzerindeki hızlar için uçuk paralar isteyecekler. Kimse zaten o hızları fiyattan dolayı alamayacak. Ama illaki bana hız lazım diyene de şimdiki akk li tarifelerin parasına kotaları kitleyecekler.

Neyseki benim en azından bir 22 ay kafam rahat; iki ay önce türk telekom fiberden vodafone fibere geçip 24 ay taahhüt yaptığım için.

Bu arada iss değiştirmek isteyip taahhütten dolayı çekinen varsa taahhüt bedelini karşılayan rakip firmaları düşünebilir.

Türk telekom bana 958 küsür lira taahhüt bozma cezası kesti. Bunun 330 lirası hatalı bindirme. Internet için modem ve tivibu cihazlarımı iadel etmemişim gibi cihaz parası yansıttılar. Ben hepsini ödedikten sonra itiraz edince alacaklı oldum. İadeyi bekliyorum. Diğer kısmi yani 620 küsür lirayı da vodafone karşılıyor. Tabi karşılıyor derken, bu tutar kaç aya tekabul ediyorsa o kadar ay benden para almıyor şeklinde. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben pek birşey anlamadım ama bu yazıdan; normal AKN'li tarifeyi kotalıya dönüştürüp, kota dolunca 35 mbit devam edecekler şeklinde anlıyorum. Ama burada kota bitince devreye giren ek paket ay sonuna kadar sınırsız mı değil mi belli değil ve bence de değil. Düşünceleri, hızı yükseltelim ki kullanıcıya daha fazla gb girsin, daha fazla para koparalım gibi geldi. Yani ben bu şekilde anlıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
4 4

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok