Yurtdisindan Supplement
0

Bu konuda 10 mesaj var

Merhabalar,

Bir akraba 19 kalem supplement almami ve gondermemi rica etti, doktoru bu supplementleri onermis normal olarak aldigi ilaclarin yaninda. Hatta recete olarak yazmis bunlari.

Acaba ben bunlari ben online yada lokal magazalardan temin edip kargolasam bir sorun cikar mi? Daha once hic supplement gondermedigim icin prosedur nedir, belli bir sayidan fazlasi icin bir uygulama var midir, el konma ihtimali var mi bilemiyorum.

Deneyimli arkadaslarin tavsiylerini bekliyorum, tesekkurler.

Not: Hemen hemen butun urunler bitkisel enzim turevi seyler, yasakli bir madde vs icermiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben annemin ihtiyaci olan goz ve eklem sagligi ile ilgili supplement'lari duzenli olarak gonderiyorum ve problem olmuyor. Ancak ben her defasinda 2-3 kutu (90/120-day supply) gonderiyorum. 19 kalem biraz fazla gibi ve gumruk gorevlilerinin ilgisini cekmesi ihtimali yok degil.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Reçete olduktan sonra sorun olmaz ,yalnız miktara dikkat etmek lazım ticari olarak algınalacak kadar çok olmaması lazım. ben ürün başına 2-3 kutuyu geçmiyorum alırken.

Reçete varsa sizin göndermenize gerek yok aslında, bunları Türkiye'ye gönderen siteler vardı , iherb gönderiyordu mesela.

ResetButton tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 minutes ago, ChipArchitect said:

Ben annemin ihtiyaci olan goz ve eklem sagligi ile ilgili supplement'lari duzenli olarak gonderiyorum ve problem olmuyor. Ancak ben her defasinda 2-3 kutu (90/120-day supply) gonderiyorum. 19 kalem biraz fazla gibi ve gumruk gorevlilerinin ilgisini cekmesi ihtimali yok degil.

Tesekkurler, 10 kutu, 6 kutu ve 3 kutu olacak sekilde siparis vericektim. Kargoyu USPS ile mi gonderdiniz yoksa diger ozel tasiyici firmalarla mi gonderdiniz?

4 minutes ago, ResetButton said:

Reçete olduktan sonra sorun olmaz ,yalnız miktara dikkat etmek lazım ticari olarak algınalacak kadar çok olmaması lazım. ben ürün başına 2-3 kutuyu geçmiyorum alırken.

Reçete varsa sizin göndermenize gerek yok aslında, bunları Türkiye'ye gönderen siteler vardı , iherb gönderiyordu mesela.

Evet recete ve doktor raporlar mevcut, miktarlarini belirtecek sekilde yazilmis hepsi.

Epey siteye bakmistim, ama istediklerim cok az sitede mevcut ve Amazon disina gonderim yapmiyorlar. Ama iHerb sitesine bakicam. Baska siteler varsa boyle yurtdisi gonderimi yapan, yazarsaniz sevinirim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, KnightFall said:

Tesekkurler, 10 kutu, 6 kutu ve 3 kutu olacak sekilde siparis vericektim. Kargoyu USPS ile mi gonderdiniz yoksa diger ozel tasiyici firmalarla mi gonderdiniz?

Ben USPS ile gonderiyorum ve herhangi bir sekilde gumruge vs. takilmadan, 10 gunde Turkiye'deki eve ulasiyor.

KnightFall beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, KnightFall said:

Evet recete ve doktor raporlar mevcut, miktarlarini belirtecek sekilde yazilmis hepsi.

Epey siteye bakmistim, ama istediklerim cok az sitede mevcut ve Amazon disina gonderim yapmiyorlar. Ama iHerb sitesine bakicam. Baska siteler varsa boyle yurtdisi gonderimi yapan, yazarsaniz sevinirim.

iherb 'de aradıklarımı buldum genelde. Siz ABD'den bağlandığınız için göremiyorsunuz tabii ama Türkçe sitelerine yönlendiriyor burdan bağlanınca. https://tr.iherb.com/ 

Türkiye'de bulunan ürünleri mağaza fiyatı ile ABD fiyatı arasında çok büyük fark olabiliyor , bu durumda n11, gittigidiyor gibi yerlere bakmakta fayda var. Ordaki fiyatlar ABD fiyatları kadar düşük olmasa da yakın.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Just now, ChipArchitect said:

Ben USPS ile gonderiyorum ve herhangi bir sekilde gumruge vs. takilmadan, 10 gunde Turkiye'deki eve ulasiyor.

Tesekkurler, bende boyle bir deneme yapicam.

Acaba 2-3 kutuyu gondermek icin ne kadar bir mebla odemistiniz tasima ucreti olarak? Kafamda hicbir rakam yok su an icin, en azindan bir ongurum olur boylece.

Just now, ResetButton said:

iherb 'de aradıklarımı buldum genelde. Siz ABD'den bağlandığınız için göremiyorsunuz tabii ama Türkçe sitelerine yönlendiriyor burdan bağlanınca. https://tr.iherb.com/ 

Türkiye'de bulunan ürünleri mağaza fiyatı ile ABD fiyatı arasında çok büyük fark olabiliyor , bu durumda n11, gittigidiyor gibi yerlere bakmakta fayda var. Ordaki fiyatlar ABD fiyatları kadar düşük olmasa da yakın.

Tamamdir, bakicam bu onerdiginiz sayfalara. Turkiye'de en buyuk supplement satan online sirket kimdir, yada boyle bir sirket mevcut mu?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İlaçlarda sıkıntı oluyor, bir hastaya kırmızı reçeteli ağrı kesici gelmişti, normalde çok etkin bir ilaç da değildir ama yakını Almanya'dan göndermiş, kırmızı reçetesini yazmama rağmen gidip alamadı gümrükten. Zaten Türkiye'de satılan bir ilaçtı, buradan aldı sonrasında. Gümrük işleri biraz şans işi, takıntılı bir tipe denk gelinirse problem çıkabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 4/19/2017 at 11:50 AM, ChipArchitect said:

Biraz guncelleme yapalim:

Cok da surpriz olmayarak urunler gumruge alinda Basaksehir'de. Alici adina duzenlenmis "recete" istendi.

Bu arada kargo yaklasik 3.5kg agirliginda oldugundan $80 kusur ucret odedim. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Son Guncelleme:

Recete ve kimlik kopyasi PTT'nin Basaksehir numarasina fax ile yollandi.

Mayis 10'da Istanbul'a ulasan paket, Mayis 18'sinde Ankarada direk eve teslim edilmis. Herhangi bir gumruk vergisi talep etmemisler. Sasirdim, kendimizi gumruk vergisi odemek icin hazirlamistik, paket icinde $780 tutarindaki faturayi da koymustum.

Isin ilginc yani, babam da iherbs'den yada amazon.de den ara ara alisveris yapar. 30-40 Euro'luk supplement urunler icin, recete ibrazi sonrasi, 3-5 Euro gibi vergi oder. 

Gumruk gercekten sans is herkesin dedigi gibi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok