Televizyon Önerisi
3 3

Bu konuda 615 mesaj var

Bu senenin Qled'lerinden kaçının. Bulabiliyorsanız Q9FN çok daha iyi yeni serilerden. Diğer linkteki RU7400 serisi fiyatlarına göre oldukça iyi tv'ler.

ZvAnA tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

LG 65C8 kapali kutu aldim bu arada ben 2-3 hafta kadar once ?

Teknosa’da gunbegun merkez depo stoklarini takip ettik 150-80-40-15 derken son adetlerdeyken aldim.

Aslinda kurmayacaktim ama iste denemek icin kurdum artik.

Boylece 4k hdr,dolby vision dunyasina girmis olduk...Olduk da ben hic hazir degilmisim bu teknolojiye...Evdeki tum setup htpc olsun, kablolar olsun, nas olsun, avr olsun hepsi degismesi gerekiyor :/

Aldim basima derdi...

Bu arada 4k hdr/dolby vision ile normal 1080p arasinda gunduz geceyi gectim , mevsimlerden yaz ve kis kadar fark varmis...Normal 1080p derken plazma kullanicisiydim...

Ayrica mevcuttaki 119” 16:9 Draper marka perde ile kullandigim Panasonic 1080p projeksiyon da atil duruma

dustu :/

CaRaBeeN tarafından düzenlendi
Najaz, wazzap, pentaman and 1 other beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Geçen hafta Philips 55” pus6303 aldım Vatan kampanyasından 4000 TL’ye almış oldum. Tek günlük kampanya sonrası yine 4300-4800 arası değişiyor fiyatı. Bununla beraber ev-ofis arasında 4. Philips tv bu. Yeni philipslerde 3 taraf ambilight standart olmuş, bu açıdan iyi olmuş. Kumanda tasarımı daha güzelleştirilmiş. Yine philips’in 65” led panelleri bir süredir piyasada yok bunu da öğrenmiş oldum. Yeni paneller geliyor, hatta “one” adıyla satışa sunuldu sanırım. Ofis için aldığımızdan daha büyük alamadım, çünkü televizyonun altına koltuk geliyor ve panel sığmıyordu. Daha önce 65” alırken düşündüğüm mümkün olduğunca büyük ekran almak isteği ve duvara-konulacak yere sığma ikilemi konusunda doğru tercih yaptığımı anlamış oldum. Biraz daha büyük olsa sığma ihtimali yokmuş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@CaRaBeeN güle güle kullan yeni TV'yi.

Benim merak ettiğim konu şu: LG'nin uzatılmış garanti gibi bir hizmeti var mı? TV'nin fiyatına baktım 15K gibi gözüküyor. 2 senelik garanti süresi dolduktan sonra TV'de panel arızası vs. çıkarsa 15K para çöpe gidecek demektir. Cihazı bir şekilde sigortalatmayı düşünüyor musun?

Bu tür arızalarda servislerin müşterinin önüne koyduğu bol sıfırlı faturalar sebebiyle TV'ye çok büyük paralar ödemek, büyük risk almak gibi geliyor bana.

CaRaBeeN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

LG Turkiye’nin garanti uzatmasi yokmus sanirim..

Bayiler kendi bunyelerinde sigorta mantigiyla +3 sene garanti sunuyormus.

Iyi hatirlattin bir bakayim o islere bu hafta :thumbs:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

almışken LG 65C8 alayım bende o zaman. oled olunca her türlü led den, qled den daha iyi oluyor değilmi? Samsung da Lg 65C8 fiyatında qled leri var. baya bi model var kafam karıştı. digitürk te maçta izleceğim, netfix de xbox one da oyunda. 

oled al geç diyorsanız kasmayım artık zilyon tane model içinde...

bi el atın bana. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, emre666 said:

oled olunca her türlü led den, qled den daha iyi oluyor değilmi?

OLED aldın mı kralsın...Siyah başarımı ve kontrast söz konusu olduğunda OLED'lerin eline su dökebilen bir teknoloji yok.

OLED panellerde dikkat etmen gereken tek bir nokta var, o da "image retention" dedikleri durum. Ekranda kanal logosu vs. gibi uzun süre sabit duran bir görüntü kalıcı olabiliyor. Sol üst köşede TRT 4K'nın logosu yapışık duran birçok OLED TV kullanıcısı var (hoş, saatlerce TRT seyreden adamın panelinden önce beyninin yanması gerekir).

Güncel modellerde "pixel shifting" olarak geçen, paneldeki pikselleri sağa-sola doğru anlık olarak kaydırarak görüntü yapışmasının önüne geçtiğini iddia eden teknikler kullanılıyor ama ne kadar etkili oluyor bilemiyorum.

Yalnız 4K OLED alacaksan, o TV'nin yanına Xbox One'ı koyarsan ayıp olur. Bir tane de One X alacaksın mecburen.

Najaz tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

eyvallah sayın hocam. kentpark da lg bayisinden fiyat aldım. gidip alayim bu akşam. olmadı orda yine bakarım tehşirde vardır herhalde. one x var zaten bende ayıpsınız.  :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

melih baskan v arken bu esnaf emre dert yaniyordu .simdi tvler parisler isler tikirinda demek ki ak troller hakliymis ekonomi iyimis.sinek qaliyoz dukkan melih baskan part bugun uturtr bi utu saatiktan

konu disi off

ben tv isini anlaiyorum cok cilki cikti normal insanin isine yarar mi komusu kafama yatmiyo

ama fiyat konusunda ayni dfikirde degilim

sotle ki wise screenler ilk ciktiginda insanlar sony tuplu tvleri alirken 15-20 sene once 2500-3500 dolarlar veriyordu

dolarla eurolan satiliyordu bazilar, hatta direk

o gun veriyordu bazi insanlar ama buguh 20bin liralik eden o meblayi o gunki kdar kolay veremez insanlar

macbook lar gibi aplle hep super pahali ama 5 sene once dolar 2.5ken 10k eden model bugun 25-30k ediyo kurun patlamasi eglasyonun bi kisimii ucmasi gelirlrin ise en iyi ihtimalle bu kayilarin yarisina bile karsilmadigi icin iyice berbat.sahsen ben culsuz parasiligin yaninda evde baba 83 anne 73 konsol yok bisi yok 1080 ile 4k bibi farkii gorebilcegimiz durum yok yarin loto ttuttursam ile almam buyuk buyuk ihtimal

bence eskiden modellei arasi herkesin faredeb,digi farklar vardi bugun o derece degil.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
37 minutes ago, Najaz said:

OLED aldın mı kralsın...Siyah başarımı ve kontrast söz konusu olduğunda OLED'lerin eline su dökebilen bir teknoloji yok.

OLED panellerde dikkat etmen gereken tek bir nokta var, o da "image retention" dedikleri durum. Ekranda kanal logosu vs. gibi uzun süre sabit duran bir görüntü kalıcı olabiliyor. Sol üst köşede TRT 4K'nın logosu yapışık duran birçok OLED TV kullanıcısı var (hoş, saatlerce TRT seyreden adamın panelinden önce beyninin yanması gerekir).

Güncel modellerde "pixel shifting" olarak geçen, paneldeki pikselleri sağa-sola doğru anlık olarak kaydırarak görüntü yapışmasının önüne geçtiğini iddia eden teknikler kullanılıyor ama ne kadar etkili oluyor bilemiyorum.

Yalnız 4K OLED alacaksan, o TV'nin yanına Xbox One'ı koyarsan ayıp olur. Bir tane de One X alacaksın mecburen.

Samsung telefonlarda yapıyor o kaydırma işini.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gerçek hayat kullanımında retention problemi için örnek verecek olursam;  2 yıldır %95 oyun amaçlı kullandığım oled tv' de hiç bir retention problemi yaşamadım. Oyunlarda static image' ler HUD' dan dolayı bolca mevcut, ona rağmen bir sıkıntı çıkarmadı. Ama günde 20 saat televizyon açık ve ulusal kanalları izliyorsanız problem çıkabilir.

Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
18 hours ago, ionian said:

Gerçek hayat kullanımında retention problemi için örnek verecek olursam;  2 yıldır %95 oyun amaçlı kullandığım oled tv' de hiç bir retention problemi yaşamadım. Oyunlarda static image' ler HUD' dan dolayı bolca mevcut, ona rağmen bir sıkıntı çıkarmadı. Ama günde 20 saat televizyon açık ve ulusal kanalları izliyorsanız problem çıkabilir.

Kesinlikle. Tek oyun için örnek verecek olursam 290 saat BF5 oynadım hiç image retention / burn-in yaşamadım. 

@emre666 git al OLED. Cidden OLED'e alıştıktan sonra diğer tvler maalesef kötü geliyor göze. 

emre666 beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

dün akşam gidemedim. bugün gidip alacağım lg65c8

samsung un qled i lg nin nano led i 65 inç de nerdeyse oled parası zaten. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

55 inch modellere bakıyordum ama salonuma ve oturma mesafeme 50 inch uyacak gibi. Almanya’da Saturn oled kampanyası vardı ve Philips 55Oled903 ü 1170 euroya verdiler. Ama online satışa yetişemedim ve tükendi. Bana 25km uzakta bir satürn mağazasında var gözükmekte ama arabam yok gidip almak da zulüm. Yeni serilerde (oled804 mesela) çok pahalı 1.750 euro seviyesinde. O yüzden rotamı 50 inch lcd lere çevirdim;

philips olacak (amblight sebebiyle)

2 seçeneğim var; 50PUS8804 veya 50PUS7504

50PUS8804’ün artıları Bowers&Wilkins 2+1 dahili ses sistemi ve 2.100 PPI ekran parlaklığı

50PUS7504’de de B&W olmasa da philips yapımı 2+1 dahili ses sistemi var ama panel 1.700 PPI

Diğer tüm özellikleri aynı.

8804’ü 799 Euro’ya, 7504’ü de 694 Euro’ya alabiliyorum. Sizce bu farklar 105 euro fazla vermeye değer mi?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Atrin hocam, önceki evimde 42 inch Panasonic plazma kullanıyordum. Bu evimde de salonum eski salonumdan büyük değil ve 2-5 yıl kadar bu evde olacağım. Xbox one X- pS4 - Nintendo Switch bağlanacak ve sadece Netflix - Amazon Prime vs izlenecek. Bütcem 65 inch e de yetiyor ama 50 inch üzeri lüzumsuz bir yatırım olacak bana.

Birde ambilight dan daha fazla faydalanmak için TV yi standında mı kullanmalıyım? Duvara asmayı düşünüyordum ama standında durması daha verimli bir ışık efekti verecekse duvara asmaktan vazgeçebilirim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ambilight duvardan 40 cm uzakta daha iyi sonuç veriyor, evde o şekilde kullanıyorum ben bariz daha iyi. Duvarda asılı durunca o kadar etkili değil hocam.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ambilight'ı bir tanıdığın evinde görmüş biraz deneyimlemiştim. Gece karanlıkta film seyrederken odanın devamlı çeşit çeşit renkle aydınlanması rahatsız etmiyor mu?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

pahalıdır vardır hikmeti diyip 50pus8804’ü aldım, 799 Euro tuttu, amazon yarın akşam teslim edecekmiş. Bu arada 55 inch olanının TR fiyatı 9.000 TL imiş, vergilerden dolayımıdır, çok ciddi bir fark var.

Adığım TV bunun 50 inch olanı.

https://youtu.be/mKir490rCnc

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
13 saat önce, CandleGarden said:

Ambilight'ı bir tanıdığın evinde görmüş biraz deneyimlemiştim. Gece karanlıkta film seyrederken odanın devamlı çeşit çeşit renkle aydınlanması rahatsız etmiyor mu?

Yok hocam rahatsız etmiyor, ofiste olsun evde olsun renk katıyor açıkçası

14 dakika önce, Coppermine said:

pahalıdır vardır hikmeti diyip 50pus8804’ü aldım, 799 Euro tuttu, amazon yarın akşam teslim edecekmiş. Bu arada 55 inch olanının TR fiyatı 9.000 TL imiş, vergilerden dolayımıdır, çok ciddi bir fark var.

Adığım TV bunun 50 inch olanı.

https://youtu.be/mKir490rCnc

Hayırlı olsun güle güle kullanın. PUS65-71-88-91 şeklinde panel kalitesi, işlemci çekirdek sayısı ve hızı gibi özellikler eklenerek gidiyor. Bizim evdeki 65PUS71 şeklinde olan ofisteki 55PUS63'ten daha iyi hız konusunda, özellikle Netflix-Youtube gibi android uygulamalarını rutin kullanıyorsanız faydasını görürsünüz. Bir de görüntü kalitesi daha farklı oluyor. 

Ben de mutfak için daha küçük bir panel arıyorum, 42" 4K panel göremedim hiç, hep 43" var. Fiyatları da anlamsız derecede yüksek kalıyor, 55" olanla 42" olan arasında sadece 1000 TL fark kalıyor. Duvar ve masa arası yakın olmasa büyük olanı alacağım ama yakın olduğu için kazık yemiş gibi hissetmek istemiyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

3500TL - 4500TL arasina 55" ne onerirsiniz?.. Samsung 55RU7100 var bir de LG 55UM7450 gordum... Sadece dizi, film vs icin kullanilacak... Hangisini onerirsiniz Samsung VA panel, LG IPS ?.. Ben isin icinden cikamadim bu segmentte :) ... 

[Edit] : 55UM7450'de wide vieving angle olayi yokmus sanirim, vazgectim ondan... IPS icin tercih sebebi oydu zaten...

JardeL tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 9/27/2019 at 19:28, Onur said:

Ben RU7400 aldım gayet memnunum. (Amazon.com.tr den Amazon' un satışı idi 4.280 TL' ye)

55" mi 50" mi?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok