Televizyon Önerisi
3 3

Bu konuda 615 mesaj var

Televizyonu teslim alıp kendim kutusunu açıp kurdum (amazona sordum kendim kurabilir miyim yoksa servisi mi çağırmalıyım garantisi için diye, siz kurabilirsiniz, garantisel anlamda sorun olmaz dediler ve kendim kurdum) Netflix ve amazon prime üyesiyim, ayrıca xbox one x, ps4 ve nintendo switch’i bağladım. Spdif çıkışına da Logitech Z5500’ü bağladım. Tv nin ses kalitesi zaten dört dörtlük Bowers&Wilkins 2+1 dahili ses çözümü sayesinde ama gerektiğinde 5+1 i de açabiliyorum. Ayrıca salonun lambasını da philips hue ile değiştirip tv ile eşleştirdim. Özellikle xbox one x veya Netflix’in 4k ve Dolby Vision’lu içeriklerinde ortam accayip oluyor. Bu tv’yi düşünen herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.

Herhangi bir kablo tv yada uydu kullanımım yok. Türk televizyon kanalları için Turkcell TV+ üyeliğim var, 4k olmasa da HD olarak yeterli gibi.

Müsait bir zamanımda birkaç fotograf ve video koymaya çalışırım.

wazzap and pentaman beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu aralar tv almak isteyen olursa teknosa ve vatan indirimlerinde gözleri olsun. Daha önce ekim-kasımı bekleyin dediğim dönemler geldi. Ekim-kasım ayından sonra artık bir sene boyunca tv alınmamalı. Oledler için konuşursak ki ben daha çok onları takip ediyorum; Mesela normalde bütün sene 15-16.000 lira civarı olan LG 65c8 oled geçen hafta çarşamba 13.500TL ye satıldı vatanda. 55 inçlerde de 10k'nın altına indi C8 serisi. İndirimle 55" C9'da 10 bin liraya satıldı geçen hafta. Normalde her yerde 25-26k olan 65C9 şuan yukko da 18.999TL. Duyurulur.

JardeL beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Zaten sen değil misin hocam o yorumu yapan? ? philips olsun, sesi iyi olsun, şekli şemali de iyi olsun denildi mi Oled seviyesinin altında bu var. Şimdilik hiç pişman değilim, bakalım zaman ne gösterecek.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tüm dünyada beğenilen Philips Oled804'ler 55" olarak 2-3 hafta önce 15bin liradan çok abartı fiyatla girdi piyasaya. 65" henüz yok. Bir de 854 ve 984 modelleri var ama onlar da henüz Türkiye'de yok. 804 modelinin 65" fiyatını merakla bekliyorum. Panel özellikleri ve önceki senenin modeli 803'deki sorunların düzeltildiği ve düzgün iş yapan P5 işlemcisiyle şuan piyasadaki en iyi oled tv'lerden biri.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, ZvAnA said:

Tüm dünyada beğenilen Philips Oled804'ler 55" olarak 2-3 hafta önce 15bin liradan çok abartı fiyatla girdi piyasaya. 65" henüz yok. Bir de 854 ve 984 modelleri var ama onlar da henüz Türkiye'de yok. 804 modelinin 65" fiyatını merakla bekliyorum. Panel özellikleri ve önceki senenin modeli 803'deki sorunların düzeltildiği ve düzgün iş yapan P5 işlemcisiyle şuan piyasadaki en iyi oled tv'lerden biri.

Elim almak üzere gitti gitti geldi. Bu aldığım TV 799 Euro, 55Oled804 de 1750 Euro idi. 1000 Euro fazla vermek içime sinmedi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mutfakta hep beraber oturduğumuzda tv ihtiyacımız oluyordu. 32" smart ve full hd özelliklerini bir arada taşıyan çok az tv var, ben de Philips tercih ettiğim için şunu aldım

https://www.hepsiburada.com/philips-32pfs5803-62-32-81-ekran-uydu-alicili-full-hd-smart-led-tv-p-HBV00000GKS80?magaza=Hepsiburada

İlk izlenimlerim oldukça başarılı olduğu yönünde. TV kumandasına Duracell pil takmak daha iyi sonuç veriyor. Kanal geçişlerini kontrol edemedim, evde tv yayını açmıyoruz o yüzden bakmadım, biraz yavaş demişler yorumlarda. Netflix ve Youtube uygulamaları en az Android ve 4 çekirdek işlemcili muadilleri kadar hızlı. Küçük alanlar ve yakın mesafeden izlemek için gerçekten çok başarılı, şimdi bir tane de ofiste bir odaya koymak için sipariş ettim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Smart tv diyince anneanneye bir tv alacağım, hoş ben düz ayak bir uydu dahili alacağım. Smartların fiyatları epey yüksek, sunduğu hizmetlerde ne kadar başarım sağlıyor opsiyonelliğinin darlığı gibi sorular aklıma çeliniyor hemen.

Geçen sene bizim yakındaki bir bim mağaza açılışa özel LG 32MN19HM-P IPS monitör tv veriyordu. Kapmıştık kenara atmalık. Geçen bahsetmiştim salonda Toshiba tvnin yanına baba için W95 kurmuştum. Sağolsun ondan fırsat kalmadığı için o aleti zaten hiç kurcalayamadım. Bu bahsettiğim tvyle eski odamda bir platform kurdum. O cihazda yazmıştım A5x max cihazı, cihaz kendisi android 8.1 geliyor; haftasonu o kadar flashlamayla uğraştım olmadı, daha sonra USB Type A to A modifiye ettiğim bir kablyla laptopa bağlayıp doğrudan flashına yazdım ilk etapta error yedim aha dedim cihazı uçurduk, sök tak hard reset vs derken sonra tekrar yazdım Android 9 oldu cihaz. Mini bir pc ortamı gibi güzel oldu. Laptopla sök tak uğraşı olmayacak en azından, istersem yazlığa falanda portatif taşıması cabası olacak. Oda biraz depo misali kullanıldığı için görüntü kirliliğinden ötürü özür ?

IMG_20191012_211823.jpgIMG_20191012_211859.jpg

IMG_20191012_212039.jpgIMG_20191012_212107.jpg

IMG_20191012_212151.jpg

wazzap and Squall beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Indirimler oncesi sunu ekleyeyim buraya;

65" LG C9 OLED

Hepsiburada Doguhan Elektronik

XbGMa3.jpg

N11 Doguhan Elektronik

bv1VnZ.jpg

Ayni firma HB'de 836 TL daha ucuza satiyor, sonra biz de "N11 11.11 icin 1.000 TL kupon veriyor" diye seviniyoruz(!) ... :D 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 saat önce, JardeL said:

LG Turkiye garantisi olduktan sonra isterse Najaz Elektronik olsun...

Söz konusu Türkiye olunca en kötü ihtimali de hesaba katmak gerekiyor.

Diyelim X Elektronik'ten aldığınız ürün bozuldu. Ürün servise gitti ve aynı/muadil ürün olmadığı için ücret iadesi almanız icap etti. Bu noktada 1. dereceden muhattap, ürünün satıcısıdır. Yani ücret iadesini yapacak olan kanal, son kullanıcıya satışı yapan firma oluyor. Şu anki ekonomik koşullarda, bugün TV'yi aldığınız X Elektronik firmasının yerinde 1 sene sonra X Tantuni&Yöresel Tatlar dükkanını bulursanız hiç şaşırmayın.

Tüketici yasasında üretici, ithalatçı ve satıcının ortaklaşa sorumluluğundan bahsedilmiş. Ancak iş o aşamaya geldiğinde, yani ortada herhangi bir satıcı firma kalmayıp da ücret iadesini üretici/ithalatçıdan talep etmek istediğinizde, tüketici hakem heyeti kararı bile yeterli olmayabiliyor; bir üst merci olan tüketici mahkemesinden karar çıkartmak gerekebiliyor. Bu da sürecin en az +2 yıl uzaması demek. Ayrıca LG'nin bu konudaki sicili de pek parlak değil; bknz: G3, G4 anakart fiyaskosu ve LG Mobil'nin kullanıcı zararlarını tanzim etmemek için tası tarağı toplayıp Türkiye'den tüymesi..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

genel olarak indirimleri takip ediyorum da, AWOX diye "yerli" bir marka var. Yorumları fecaat. Fiyatı baya bi ucuz, insan aldanıyor da, sonra yorumları, şikayet varı falan okuyunca belli oldu. Bir denetim mekanizması yok mu acaba böyle saçma sapan dandik ürünlerle ülkenin teknoloji çöplüğüne dönmesine engel olacak...

75-77-82-85" tv arayışı içindeyim. Fakat görünen o ki 30-40 bin harcamadıkça benim P65VT60'ın eline su dökebilecek bir panel yok. VT60 zaten efsane mertebesine yükselmiş, 15-18 binli fiyatlara satmaya çalışıyorlar 2. elde. 

LG nasıl olduysa 77" C9 ile noktayı koymuş olaya ama fiyat absürd tabiki... Samsung da QLED'leri baya geliştirmiş Q90R serisi çok güzel yorumlar almış fakat onlar da henüz çok pahalı.

Q60R'ların görüş açısını hiç beğenmemişler. Geriye Q70R kaldı ama o da plazmadan upgrade edilecek birşeye benzemiyor.

https://www.akakce.com/4k-televizyon/en-ucuz-samsung-qe-75q70r-4k-ultra-hd-75-190-ekran-uydu-alicili-smart-qled-televizyon-fiyati,476310820.html

1 sene daha bekleyeceğim heralde 75" için...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 minute ago, TiesTorN said:

sen tv yi koyduğun platformu alçalt önce ztar... 65" yeterince kafa ağrıtır pozisyonda 75 hiç olmaz.

o kadar yüksek değil ki aslında, ama evet 75" üstü alırsam belki tv ünitesi alçaltılabilir. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok