Televizyon Önerisi
3 3

Bu konuda 615 mesaj var

https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_lg-55b9-55-139-ekran-uydu-alıcılı-4k-ultra-hd-smart-oled-tv-siyah-1204078.html

bu tv yi aldım buradan ayın 29 unda. şimdi baktım bir dünya şikayet var mediamarkt hakkında son dönemde ürün göndermiyor. pehhh hayırlısı artık. 

65 inç lerin şuanki fiyatı beni aştı. c9 da 12bin lira. en hesaplı bu modeli buldum.

teknosa dan alsaydım keşke, mediamarkt daha düzgün çalışıyordur diye düşündüm.. aslında böyle şeyler internetten alınmazda işte can sıkıntısından alayım dedim.

Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Birkac ay evvel C9 alma sevdasina 13bin kusur TL'ye 65" B9 almadigim icin buyuk firsat kacirmisim... Su an 65" C9 20bin TL oldu... Mecbur 55" e yoneldim ben de... 

55" C9 dun aksam stoga girdi Vatan'da , kurlari dusununce +3 yil garantiyle verdim siparisi... 2020 modellerin bu kurlarla ve Covid-19 kaynakli uretim vb. problemleriyle kac TL'den TR'ye gelecegi belli degil... LG, 55CX icin 2300 euro fiyat aciklamisti, 2000 euro bile olsa TR'ye kaca gelecegini dusunmek istemiyorum... Neyse gonulden gecen 65" olaniydi ama 55" aldik mecburen... 

Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 saat önce, JardeL said:

Birkac ay evvel C9 alma sevdasina 13bin kusur TL'ye 65" B9 almadigim icin buyuk firsat kacirmisim... Su an 65" C9 20bin TL oldu... Mecbur 55" e yoneldim ben de... 

55" C9 dun aksam stoga girdi Vatan'da , kurlari dusununce +3 yil garantiyle verdim siparisi... 2020 modellerin bu kurlarla ve Covid-19 kaynakli uretim vb. problemleriyle kac TL'den TR'ye gelecegi belli degil... LG, 55CX icin 2300 euro fiyat aciklamisti, 2000 euro bile olsa TR'ye kaca gelecegini dusunmek istemiyorum... Neyse gonulden gecen 65" olaniydi ama 55" aldik mecburen... 

Hayirlisi olsun , C serisi B serisinden hep bir tik onde olmustu zaten. Gonul 65C9 ister tabi ama 17k altini hic gormedi galiba , bu kurlarla daha da gormez.

JardeL beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 hours ago, JardeL said:

Güle güle kullan hocam. Güzel TV. Şu an isteklerinize göre çok mantıklı bir alışveriş olmuş

JardeL beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bugun benim 55" C9 geldi ve kuruldu ama malesef zilyon tane olu piksel var;

ynVqtM.jpgMzcpLw.jpg

Isin ilginci servis gittikten sonra tekrar actim (tekrar paket yapin dedin ama sikinti yok kullanabilirsin dediler), bu sefer daha fazla ve farkli yerlerde olu pikseller vardi...

Servis tutanak tuttu ama 3 adet yazmis 3 bolgede yazacagina, neyse yenileri de cikinca icime sinmedi atladim gittim servise kendi cektigim fotolari da verdim sikinti cikmasin diye... Anlattim elemana da "5 adet altinda degisim olmuyor" dediler onun icin geldim filan diye, sikinti olmaz abi dedi ama bakalim... 

Heves kursak :D ... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tesekkurler, servis %99 degisim olur dedi ama bakalim, stogu az olan bir urun ustelik... 

3 saat önce, Altan Yoklar said:

:icon_eek:
:facepalm:

Umarım hemen yenilenir.
Bu testi nasıl yaptınız?

Servis geldiginde youtube'da olu piksel diye aratip bir video acti... Onlar gittikten sonra da ben "dead pixel test 4k" diye aratip bir video actim, o sekilde kontrol ettik... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

LG merkez degisimi onaylamis, servis bugun geldi aldi TV'yi... Bir form verdiler, uzerinde bir suru sey yaziyor; "urunu aldik, degisim uygun bulunmustur, bayi degistirecek" vs vs... Onu Vatan'a "kargoyla" yollamam gerekiyormus uzerine degisim mi iade mi istedigimi yazarak... Yarin gonderecegim bakalim degisim talebiyle... 

Mono and Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
16 hours ago, JardeL said:

LG merkez degisimi onaylamis, servis bugun geldi aldi TV'yi... Bir form verdiler, uzerinde bir suru sey yaziyor; "urunu aldik, degisim uygun bulunmustur, bayi degistirecek" vs vs... Onu Vatan'a "kargoyla" yollamam gerekiyormus uzerine degisim mi iade mi istedigimi yazarak... Yarin gonderecegim bakalim degisim talebiyle... 

Gözün aydın hocam. Üzerinden büyük yük kalkmıştır tahminen:thumbs:

JardeL beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
12 saat önce, MilesTeg said:

Gözün aydın hocam. Üzerinden büyük yük kalkmıştır tahminen:thumbs:

Valla soyle bir durum var; bugune kadar Vatan'la hic sorun yasamadim ama Donanimhaber'deki konuda bir suru Vatan magduru mevcut... Almislar C9lari hep olu piksel cikmis, Vatan'a ulasmislar her defasinda farkli sey soylenmis (para iadesi, degisim, panel degisimi, stok bitti vs) ... Magaza acik olsa benim hic problemim olmaz, hemen hallederim isimi de magazalar kapali oldugu icin isler biraz uzayabilir...

JardeL tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
40 minutes ago, JardeL said:

Valla soyle bir durum var; bugune kadar Vatan'la hic sorun yasamadim ama Donanimhaber'deki konuda bir suru Vatan magduru mevcut... Almislar C9lari hep olu piksel cikmis, Vatan'a ulasmislar her defasinda farkli sey soylenmis (para iadesi, degisim, panel degisimi, stok bitti vs) ... Magaza acik olsa benim hic problemim olmaz, hemen hallederim isimi de magazalar kapali oldugu icin isler biraz uzayabilir...

Vatan'da ben de benzer tecrübeler edindim zamanında. Herşey yolunda gitse bile teknik servisin cevap verme süreleri çok uzun. 

Neyse en azından LG kanalıyla hallolmuş. Umarım yeni gelecek olanda benzer sıkıntılar olmaz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ilginc bir durumla karsilastim belki aranizda duyan/tecrube eden olmustur... Ikinci 55C9 da geldi, servis kurulumu yapti ve yine olu pikseller cikti... Bu sefer hepsi en ust sirada ama... Servis elemanlari bana 2-3 gun boyunca Pixel Refresher calistirmami, benim ilk degistirdigim TV'de kendilerinin bu yontemi denediklerini ve piksellerin duzeldigini soylediler...Ben de 2 gun boyunca Pixel Refresheri calistirdim ve bugun actigimda ekranin ust kisminda olu piksel kalmadigini gordum...

Isin ilginc kismi simdi basliyor... :D Kumanda ile ayarlarda gezinirken birsey dikkatimi cekti kumandanin imleci ekranin en ustundeki goruntu sinirini asiyordu... Hani normalde mouse'u monitorun en ust sinirina goturursunuz de ucu sinira (goruntunun en ustune) dayanir ya, TV'de o imlecin ucu birkac pixel uste cikiyordu, mouse imlecinin yariya kadar goruntunun yukarisina ciktigini, ust yarisinin saginin solunun ise simsiyah oldugunu dusunun... Anlatabildim mi bilmiyorum, keske fotograf cekseydim bak... :) Neyse, ben bir killandim duruma aslinda orada ama ustunde durmadim... Sonra actim God of War vs. oynadim, Netflixte dolandim, HDR vs. acip kapaniyor bu arada tabii... Sonra PS4'u kapattim ve TV yayinina donunce hooop, olu pikseller geri geldi... Hemen aklima killandigim durum geldi ve imlecin bu sefer de goruntu ust sinirini asip asmadigina baktim ve asmadigini gordum...

Simdi komplo teorisi kismina gelelim; "acaba bu cihaz olu piksellerin en ust sira(lar)da oldugunu algiladigi icin, ust sira(lar)daki tum pikselleri karartip goruntuyu/yayini 2./3. siradan itibaren veriyor olabilir mi?" ... Eger boyleyse, bu imlecin ust siniri asmasi durumunu da acikliyor... OLED oldugu icin istedigi pikseli karartmasinda sikinti da yok zira... 

Yabanci forumlara bakmadim daha ama bir goz atacagim... Bana ilginc geldi bu durum... :D 

Long story short; ikinci 55C9 da patlak cikti... Istedigim an para iadesi alabilecegim icin sikinti etmiyorum, Vatan sikinti cikarmiyor... Bir de Donanimhaber'de diger 55C9 sahipleri LG'den bir calisan ile gorusmusler, "CX serisi ile degistirmek icin ugrasacagim" vs. demis sanirim ama bana 65C9'da saglam bir indirim verseler daha cok sevinirdim... 

Ha bu arada Plasmadan OLED'e gecince dunyam degisti hakikaten, cok acayipmis OLED televizyon isi... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

55C9 lar TR’de montajlaniyormus ve DH’deki basliga gore Vatan’da satilanlarda neredeyse cogunda olu piksel cikiyormus. Hatta LG oled telegram grubunda konusuldu, bir kisi Vatan’daki 5 tane kapali kutuyu acip kontrol etti tamaminda cikti. Bir diger bilgi 55C9 lar icin Vatan LG ile exclusive anlasmis , yani sadece ben satayim demis. O yuzden piyasada C9 pek yok.

Agustos 2019’da 65C8 alirken hep fiyat ve gercek kapali kutu takip etmis ve C9’lar tam gelmeden once almistim. Aldigim fiyatin daha da altini gormedi zaten kapali kutu olarak. Iyi ki de almisim diyorum, C9 lar hic o fiyatlara gelmedi ve cabuk tukendi. C9’larin TR montaj olmasi olayi da hosuma gitmezdi, gerci bu durum 55C9’lar icin gecerli sanirim , 65C9’lar TR montaj degilmis. Bakalim CX’lerin seruveni nasil olacak.

Dediginiz ekran tasma olayi piksel/logo yer degistirme ile alakali ayarlardan olabilir belki.

Benim 65C8’i (C8’ler TR montaj degilmis) kullanirken dediginiz olay pc kullaniminda windows search box icin dikkatimi cekiyor. Alttaki task bar’i gizleyerek kullaniyorum. Search box’un gizlendikten sonraki ust kismi bazen gorunuyor bazen gorunmuyor.

Bu arada dediginiz gibi Oled gercekten buyuk keyif :) 

CaRaBeeN tarafından düzenlendi
JardeL beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@JardeL geçmiş olsun :( ben olsam geceleri uykum kaçardı ya. C9 çok güzel tv esasında ama TR montajı olması kötü olmuş. Ben şu an OLED alacak olsam gaming özellikleri nedeniyle belki Sony yerine C9 alırdım. 

JardeL beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
12 saat önce, Atrin said:

@JardeL geçmiş olsun :( ben olsam geceleri uykum kaçardı ya. C9 çok güzel tv esasında ama TR montajı olması kötü olmuş. Ben şu an OLED alacak olsam gaming özellikleri nedeniyle belki Sony yerine C9 alırdım. 

Montajı yapan da Arçelik'miş. Çıkıp "Allahsız Ali Koç!" diye bağırsan yeridir :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Super ya :mrgreen:... Donanımhaber'dekilerin ulastigi LG Egitim Muduru eleman "17 kisi icin mi bu kadar tantana" diye cevap verince ben kendim LG merkeze email attim... ( Icerigi "servis gonderip TVyi alin" degildi tabii, onu sonra anlatirim ) LG Merkez servise haber yollamis, ertesi gun servis gelip 2. TV'yi aldi, bugun de Vatan subesinden 3. TV'yi getirdiler, servis kurulumu yapti, e tabi o da olu piksel dolu, aynen paket yapip geri goturduler... Memleketteki butun 55C9lari actiracam boyle giderse... :zuh:

Digerlerinde dikkat etmemistim, bunda uretim tarihine baktim Ocak 2020 yaziyor... Yepyeni cihazlar aslinda... 

Neyse durmak yok yola devam... :D 

Ha bu arada Vatan 65C9'un fiyatina %25 zam yapmis ve 65C9 su an tam 25.499 TL'ye satiliyor magazada... Interne magazasina baktim 20bin diyor ama stok yok... Inanmadim tekrar baktirttim fiyata, 65C8 de 65C9 da 25.449 TL... :alkis:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok