Televizyon Önerisi
3 3

Bu konuda 615 mesaj var

32 dakika önce, Altan Yoklar said:

Hocam karamsarlık olacak ama :  yeni gelende ölü piksel çıkmayıp  2 ay sonra çıksa?
Nasıl güvenilecek o üretim bandından çıkanlara?

6502 sayılı Kanuna göre 6 aya kadar süre var hocam;

İspat yükü
MADDE 10-

(1) Teslim tarihinden itibaren altı ay içinde ortaya çıkan ayıpların, teslim tarihinde var olduğu kabul edilir. Bu durumda malın ayıplı olmadığının ispatı satıcıya aittir. Bu karine, malın veya ayıbın niteliği ile bağdaşmıyor ise uygulanmaz. 

Tüketicinin seçimlik hakları

MADDE 11-

(1) Malın ayıplı olduğunun anlaşılması durumunda tüketici;

a) Satılanı geri vermeye hazır olduğunu bildirerek sözleşmeden dönme,

b) Satılanı alıkoyup ayıp oranında satış bedelinden indirim isteme,

c) Aşırı bir masraf gerektirmediği takdirde, bütün masrafları satıcıya ait olmak üzere satılanın ücretsiz onarılmasını isteme,

ç) İmkân varsa, satılanın ayıpsız bir misli ile değiştirilmesini isteme, seçimlik haklarından birini kullanabilir. Satıcı, tüketicinin tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür.

Ama tabii Donanimhaberdeki bazilari gibi sirf pisligine 6 aya kadar bekleyip sonra bildirme gibi bir duruma girilirse de su hukum devreye girebilir;

İspat yükü
MADDE 10-

(2) Tüketicinin, sözleşmenin kurulduğu tarihte ayıptan haberdar olduğu veya haberdar olmasının kendisinden beklendiği hâllerde, sözleşmeye aykırılık söz konusu olmaz. Bunların dışındaki ayıplara karşı tüketicinin seçimlik hakları saklıdır.

Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
59 minutes ago, wazzap said:

Ne TVymiş. S.ikerim OLED'ini der geçerim valla. O kadar para verieceksem en azından sorunsuz olsun isterdim.

oled yerine LG yazmak gerekir aslında.

zira LG'nin ucuz paneli işte, üretim hattında sıkıntı var belli, ondan da ucuz.

panasonic veya sony'de böyle sıkıntılar yok ama fiyatı da ona göre pahalı.

çok ince eleyip sık dokuyan biri LG'ye genel olarak hiç bulaşmasın bence, kalite arıyorsan LG'de yok çünkü.

ben panasonic severim ama geçen black friday indiriminde samsung aldım mutfağa 55" 4k'lardan.

ya arkadaş, arayüzüyle, hızıyla, kumandasıyla, smart tv olanakları ile bu kadar mı iyi olur dedirtti.

infestor beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yilan hikayesini bugun sonlandiriyorum :D ... LG Turkiye, isteyene CX verelim, isteyene C9 panel degisimi yapalim, isteyene para iadesi demis... Yani kanunda ne yaziyorsa onu tekrar etmis, ben belki 65C9 icin indirim sunarlar bu rezilligi cekenlere diye dusunuyordum... CX serisi, C9 serisinden daha sikko oldugu icin ben para iadesi alacagim... PS5 cikinca tekrar bir bakariz artik... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
18 saat önce, Atrin said:

@JardeL hocam C9'u kaça almıştın tam hatırlamıyorum ama Sony AG8 OLED düşünmez miyiz? 13.000TL

https://www.hepsiburada.com/sony-kd-55ag8-55-140-ekran-uydu-alicili-4k-ultra-hd-smart-oled-televizyon-p-HBV00000R02A2

C9'u 10bin TL'ye almistim ki ben almadan 3 hafta once 9bin TL'ye de satilmis... Sony'i su sebepten dusunmedim; hem alip rahat 10 sene kullanacagim icin HDMI 2.1 vs olsun istedim bir de 55" TV icin 13bin TL civari cok geldi gozume... Para iadesi istememin bir sebebi de 55" boyut kucuk geldi daha dogrusu bekledigim kadar buyuk gelmedi... Bundan sonra 65" alirim muhtemelen ama hemen degil... Xiaomi vs. bir cikarsin bakalim OLED'ini ne olacak... 2020 model TVlerin hepsinde bir sikkoluk var, Samsung'un QLEDleri de bu sene kotu, LG CX de kirpilmis... 

JardeL tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 12/06/2020 at 10:26 PM, stardust said:

oled yerine LG yazmak gerekir aslında.

zira LG'nin ucuz paneli işte, üretim hattında sıkıntı var belli, ondan da ucuz.

panasonic veya sony'de böyle sıkıntılar yok ama fiyatı da ona göre pahalı.

çok ince eleyip sık dokuyan biri LG'ye genel olarak hiç bulaşmasın bence, kalite arıyorsan LG'de yok çünkü.

ben panasonic severim ama geçen black friday indiriminde samsung aldım mutfağa 55" 4k'lardan.

ya arkadaş, arayüzüyle, hızıyla, kumandasıyla, smart tv olanakları ile bu kadar mı iyi olur dedirtti.

LG'den sonra Philips'i de badelemek lazim. babam almisti 50"lik bir tane modelini hatirlamadigim. tam garanti bittikten sonra (2 yil gecti) ekranda beyaz yuvalarklar belirlmeye basladi. su anda her tarafini sarmis durumdalar...kurwa mać! 

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
17 minutes ago, Altan Yoklar said:

Videonun sonunda dikkatlice söktüğü her şeyi çekiçle kırıp parçalayacak sandım.
Bu aralar 55'' 100hz 1080p televizyon arıyorum. Var mı bilen?

sunun 55" olani varsa olabilir belki. linkteki 50" (Samsung TU7000) olanini almayi dusunuyorum

mühim not: TV'den zerre anlamam :mrgreen:

infestor tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 21.11.2020 at 21:45, Altan Yoklar said:

100 hz olup olmadığını öğrenemedim.

1080p arıyorum. Bu 4k🙁

Bendeki 4k tv 1080p yayını fullhd tv den çok daha iyi gösteriyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, Squall said:

Bendeki 4k tv 1080p yayını fullhd tv den çok daha iyi gösteriyor. 

Hmmm ilginç.
Hangi marka model televizyonlarınız (4k ve 1080p) .
Elinizdeki 1080p film dosyası için de geçerli mi dediğiniz?
İzlediğiniz uydu yayını mı,  eğer öyleyse yayından - kanaldan ya da programın çekiminden olabilir mi?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
34 dakika önce, Altan Yoklar said:

Hmmm ilginç.
Hangi marka model televizyonlarınız (4k ve 1080p) .
Elinizdeki 1080p film dosyası için de geçerli mi dediğiniz?
İzlediğiniz uydu yayını mı,  eğer öyleyse yayından - kanaldan ya da programın çekiminden olabilir mi?

4k olan vestel 1080p olan toshiba (gerçek toshiba vestelin ürettiklerinden değil)

Herşeyde geçerli 4k olanda çok daha fazla ayrıntı ve derinlik var özellikle ps4 de (normal pro değil) fark korkunç oluyor ps4 1080p bir konsol biliyorsunuz ama 4k tv de görüntü çok daha iyi.

Yalnız vestel olan VA toshiba IPS panel belki ondandır bilemiyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yukarida yazdigim 55CX faciasindan 1 sene sonra, fiyat dusundugum araliga girince 65CX aldim, bu sefer olu piksel vs. cikmadi cok sukur... Nisan 2021 uretimi zaten cihaz... 

rpz9vgf.JPGr4hcdr5.JPG

aezebx0.JPGepa7oor.JPG

bshenmp.JPG

Fotolari iPhone X ile cektim, buyutunce sikko gozukebilir... Amac siyahlari one cikarmak zaten, o yuzden bu kisimlari cektim...

Yalniz kurulduktan sonra manyak gibi Japan/Korea 4K HDR Walk vs diye aratip video izliyorum, o gordugunuz yaya gecidi de onlardan... :mrgreen: Ozellikle yagmurlu videolar feci guzel goruntuler veriyor bol bol isik, neon vs oldugu icin... 

Vatan'da 65CX'in fiyati gece 17.999TL'ye kadar indi... Dusunen varsa geceleri septte ekstra %5, %8, %10 indirim oluyor... 

JardeL tarafından düzenlendi
stardust, RFID, emre666 and 1 other beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam çok iyi TV. Güle güle kullanın.

Sony Türkiye bu fiyatlarla başarısız olmaya mahkum.

2021 model 65 A90J'nin fiyatı evlere şenlik. 48.000TL. Onun yerine gider iki tane 65CX alırım birini salona diğerini herhangi bir yere asarım daha iyi. Kalan parayla da Xbox Series X alırım.

https://www.vatanbilgisayar.com/sony-xr65a90j-65-164-cm-4k-uhd-smart-google-oled-tv-dahili-uydu-alici.html

stardust and JardeL beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@JardeL Hayırlı olsun.

ben de 77" C1 den aşırı memnunum. 

tek derdim LG denen mal firma tv başına 5 dolar para verip DTS lisansını almamış, 4K film indiriyorsun, eğer dikkat etmeyip DTS formatında indirmişsen ses oynatmıyor.

yani böyle bir tv al, DTS ses alabilmek için harici oynatıcı kullanman gereksin... hayatımda böyle bir saçmalık görmedim. PLEX ile bilgisayardan oynatayım diyorum x265'lerde sorun olmuyor ama özellikle 50-60 GB'lık REMUX sürümlerde plex de patlıyor, ev ağında da sorun yok aslında. saçmalık.

JardeL beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de Samsung'da aynı rezillikten dolayı çok kızgınım, 65" TV aldım ama adamlar DTS desteğini çekmişler, 1-2 yıl önce anneme aldığım Samsung'larda var, bende yok... Sırf o yüzden Xiaomi 4K falan aldım almaya ama 50 tane cihaz bağlama işi aptalca oluyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

TV başına 5 dolar az görünüyor olabilir ama örneğin o dönem içinde 1 milyon ünite tv üretmeyi planlıyorsanız büyük maliyet. Eğer anlaşma vb zamanında yapılmamış, mali bütçelere de bu tutarlar girmemişse daha büyük sıkıntı. Tabii bu müşteriyi ilgilendirmez, özelliklerine bakar geçer ama DTS olmaması can sıkıcı. Belki daha sonra güncellemeyle gelir. Ya da hiç de gelmeyebilir, LG bu sonuçta.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 20.08.2021 at 18:00, stardust said:

@JardeL Hayırlı olsun.

ben de 77" C1 den aşırı memnunum. 

tek derdim LG denen mal firma tv başına 5 dolar para verip DTS lisansını almamış, 4K film indiriyorsun, eğer dikkat etmeyip DTS formatında indirmişsen ses oynatmıyor.

yani böyle bir tv al, DTS ses alabilmek için harici oynatıcı kullanman gereksin... hayatımda böyle bir saçmalık görmedim. PLEX ile bilgisayardan oynatayım diyorum x265'lerde sorun olmuyor ama özellikle 50-60 GB'lık REMUX sürümlerde plex de patlıyor, ev ağında da sorun yok aslında. saçmalık.

Plex ile onları sorunsuz oynatmak mümkün, sadece TV'nin dibinie bir adet access point/repeater tarzı bir şey konulacak ve Plex ayarlarından 20mbps seçilecek.

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

tv ev ağına kablo ile bağlı zaten de hız ayarını yapıp bir deneyeyim tekrar. gerçi benim plex ile olan asıl sıkıntı, hdr filmleri oynatmak için ücret istiyor.

ben kendime göre çözümü buldum. dts olan filmleri iner inmez hemen ac3 ses formatına çeviriyorum. o şekilde yine ağ üzerinden değil usb stick'e kopyalayıp izliyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok