Televizyon Önerisi
3 3

Bu konuda 615 mesaj var

Beyin hangi mesafeden hangi büyüklüğe baktığını gayet iyi hesaplıyor yoksa koyun gözünüzün önüne oled telefonu onunla izleyin aynı şey ama beyin o kadar aptal değil maalesef yemiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İşin projeksiyon kısmını bilmem ama TV konusunda alabileceğinizin en büyüğünü almanız lazım. O mesafeye göre TV büyüklüğü seçmek falan hikaye, para neye yetiyorsa o kadar büyüğünü almak lazım, OLED gibi teknolojiler ise ondan sonra geliyor. Çok net hesaplanmış gibi 55" OLED alabileceğinize 65" alabiliyorsunuz , böyle böyle gidiyor.

İlk TV aldığım zamanlarda bilmem kaç metreye kadar 32" çok yeterli, 40" alındığında gözü bozar falan diyorlardı, şimdi tuvalete bile ufak kalır. 

Bu arada @stardust , kıskandım televizyonunu :)

sCoRPion_tr and stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Nereye yazacağımı bilemedim ama @stardust sen kesin biliyorsundur. torrent de indirdiğim bazı 4k filmlerde renkler bozuk oluyor. Yani insanların ten rengi mor falan oluyor. Bunun nedeni nedir ? TV ile alakalı değil durum laptoptan da baktığımda öyle. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, Atrin said:

Nereye yazacağımı bilemedim ama @stardust sen kesin biliyorsundur. torrent de indirdiğim bazı 4k filmlerde renkler bozuk oluyor. Yani insanların ten rengi mor falan oluyor. Bunun nedeni nedir ? TV ile alakalı değil durum laptoptan da baktığımda öyle. 

Dolby Vision

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 minute ago, Squall said:

Dolby Vision

Hocam indirdiğim torrente dolby vision özelliği varmı emin değilim. benim tv destekliyor birde. Sorun çıkaran torrent bu "XXX.2160p.WEB-DL.DDP5.1.Atmos.DV.MKV.x265-DVSUX" . Acaba atmos dan sonra yazan DV dolby vision mı demek :D Sonra bunu indirdim sorun kalmadı "XXX.2160p.WEBRip.x265.10bit.SDR.DDP5.1.Atmos-SWTYBLZ"

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
12 dakika önce, Atrin said:

Hocam indirdiğim torrente dolby vision özelliği varmı emin değilim. benim tv destekliyor birde. Sorun çıkaran torrent bu "XXX.2160p.WEB-DL.DDP5.1.Atmos.DV.MKV.x265-DVSUX" . Acaba atmos dan sonra yazan DV dolby vision mı demek :D Sonra bunu indirdim sorun kalmadı "XXX.2160p.WEBRip.x265.10bit.SDR.DDP5.1.Atmos-SWTYBLZ"

Evet DV yazıyorda dolby vision demek.

Bu arada TV lkerde destekliyoruz deseler bile palavra olabiliyor yada işte pc den aktarırken sorun çıkıyor yazılımsal kablosal cart curt bir sürü dert yani..

Benim monitörde güya hdr destekliyor ama hdr ı açıyorum görüntü leş gibi oluyor.. :D Sadece netflixde sorun olmuyor.

Sonuç: SDR 2160P rules :D

Squall tarafından düzenlendi
Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Squall cevaplamış.

artık her önümüze gelen torrenti indiremiyoruz, LG C1'de Dolby Vision var ama DTS yok.

40-50 GB'lık filmler indirdim, bir de silmeye de kıyamadım, tekrar DTS'yi AC3'e vs. kodlamam gerekti bir sürü uğraş çıktı.

aptal LG yüzünden ilk DTS versiyonu çıkarsa, DTS olmayanı beklemem gerekiyor...

Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
19 hours ago, Squall said:

Arkadaş vestelde bile var dts sertifikası nedir bu çirkeflik LG efendi? :D

sorma ya rezillik, filmi açıyorsun başlıyor, ses yok.

tv aldık diye hediye ettikleri soundbarın üstünde DTS:X yazıyor ama o özelliği kullanman için filmi TV'den değil, ayrı bir media-player'dan açmak gerekiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu televizyonları vpn ile ABD içeriği izler hale nasıl getiririz. Delirmek üzereyim. Tüm filmler, diziler, ama sadece güzel olanları silme almanca. .com içeriklerine ulaşmak imkansız, anında de içeriğine yönlendiriyor. Torrent falan ciddi risk burda, eskisi gibi vakit ayırıp uğraşmak da istemiyorum. 

En son şu filmi uzun bir aradan sonra tekrar izleyeyim dedim: https://www.youtube.com/watch?v=_mrNhIxOGzw

Tüm içerik sağlayıcılarda DE içeriğine yönlendiriliyorum. Adını Der Clou yapmışlar, full almanca. 

Şeytan diyor al bir hardware vpn, cutoff falan özellikli, sıfır leak. Sonra gülsünler bana 1000 blu-ray parası harcayıp hala parayla film izleyen adam diye. 

Bu media boxlar falan yapar mı bu işi? TV zaten youtube vb appları kaldıramaz oldu, en azından bir firestick falan lazım. Hiç ilgilenmemiştim bu güne kadar ama Der Clou bardağı taşırdı yani. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Uzun araştırmalar sonucu 3 ay önce o zaman için çok iyi fiyata(11700 Teknosa) Samsung QN85A sahibi oldum. Cihazın görüntü kalitesi ve ses gerçekten çok iyi. Siyahlar çok iyi. Ancak bu Tizen işletim sistemi tam bir çöp. İçerisinde bir tane düzgün media player yok. VLC, Kodi bunlardan biri bile işimi görecekti ama yok. Netflix vs her zaman yeterli olmuyor. NAS cihazı üzerinden film izleyemiyorum. USB üzerinden kendi oynatıcısı ile gayet iyi izleniyor ama sök tak uğraşmak istemiyorum. Youtube da çeşitli yollar var gibi görünüyor kurmak için ama denemedim. Alternatif mi box vs ye yönelmek mi doğru olacak ? Ayrıca xbox alma planım da var. Sanırım xbox da VLC vs var. Sizin bu konuda deneyimleriniz neler ? Özellikle samsung tv sahipleri...

Omfs tarafından düzenlendi
fiyat eklendi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, Omfs said:

Ayrıca xbox alma planım da var. Sanırım xbox da VLC vs var.

XBOX alınacaksa harici medya oynatıcıya gerek olmayacaktır. XBOX'ta Kodi, VLC gibi birçok uygulama var işinizi görecek.

Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 25.11.2021 at 20:42, kaptanpedal said:

Bu televizyonları vpn ile ABD içeriği izler hale nasıl getiririz. Delirmek üzereyim. Tüm filmler, diziler, ama sadece güzel olanları silme almanca. .com içeriklerine ulaşmak imkansız, anında de içeriğine yönlendiriyor. Torrent falan ciddi risk burda, eskisi gibi vakit ayırıp uğraşmak da istemiyorum. 

En son şu filmi uzun bir aradan sonra tekrar izleyeyim dedim: https://www.youtube.com/watch?v=_mrNhIxOGzw

Tüm içerik sağlayıcılarda DE içeriğine yönlendiriliyorum. Adını Der Clou yapmışlar, full almanca. 

Şeytan diyor al bir hardware vpn, cutoff falan özellikli, sıfır leak. Sonra gülsünler bana 1000 blu-ray parası harcayıp hala parayla film izleyen adam diye. 

Bu media boxlar falan yapar mı bu işi? TV zaten youtube vb appları kaldıramaz oldu, en azından bir firestick falan lazım. Hiç ilgilenmemiştim bu güne kadar ama Der Clou bardağı taşırdı yani. 

mesajınızı geç gördüğüm için ancak cevaplıyorum, bu arada belki bir çözüm de bulmuş olabilirsiniz ama benim çözümüm şöyle;

Philips Android TV’de (android  TV 9.0 yüklü) Windscribe VPN app’i ile (yıllık üyelik aldım) sıkıntısızca farklı ülkelerin Netflix içeriklerini izliyorum. Sorunuz eğer Netflix değil de farklı bir stream platformu ise hangisi olduğunu söylerseniz ona da bakmaya çalışırım.

Dipnot: Aynı VPN (Windscribe) taşınabilir projeksiyon cihazım için aldığım Google Chromecast with Google TV cihazında da sorunsuz çalışıyor. Televizyonunuz için bu tarz bir cihazı da düşünebilirsiniz. Ancak gözlemim, bu VPN’i android ortamında Netflix bazen yakalayabilir ve o zaman da izlemek istediğiniz içeriği açmayabiliyor. Windows’da denediğimde ise henüz yakalayabildiğini görmedim. Android bir tvbox yerine tv’ye bağlayabileceğiniz bir PC olursa Windcsribe şimdilik sorunsuz gibi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

tv ekranını nasıl siliyorsunuz?

led, oled tv ekranını yumuşak bir fiberbezle, bezi ıslatmadan ağzınız ile hohh hohhh yapıp silin diyorlar? sizce de böyle mi ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

öyle temizlik mi olur. Bez hafif nemli olsa ne olacak sanki. Hafif nemli bez ve çizmeyecek bir bezle temizlenilir geçilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 hours ago, emre666 said:

tv ekranını nasıl siliyorsunuz?

led, oled tv ekranını yumuşak bir fiberbezle, bezi ıslatmadan ağzınız ile hohh hohhh yapıp silin diyorlar? sizce de böyle mi ?

Televizyonu nemli bir bezle aralarında 2 metre olacak şekilde aynı ortamda bir süre bekletiyorum.

Omfs, stardust, Thustu and 4 others beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bugün vatanda LG 55NANO816PA modeline 14k fiyat verdiler , 12 yıllık plazma'dan sonra geçmeyi düşünüyorum , iyi bir tv mi ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 1/10/2022 at 13:29, Omfs said:

Uzun araştırmalar sonucu 3 ay önce o zaman için çok iyi fiyata(11700 Teknosa) Samsung QN85A sahibi oldum. Cihazın görüntü kalitesi ve ses gerçekten çok iyi. Siyahlar çok iyi. Ancak bu Tizen işletim sistemi tam bir çöp. İçerisinde bir tane düzgün media player yok. VLC, Kodi bunlardan biri bile işimi görecekti ama yok. Netflix vs her zaman yeterli olmuyor. NAS cihazı üzerinden film izleyemiyorum. USB üzerinden kendi oynatıcısı ile gayet iyi izleniyor ama sök tak uğraşmak istemiyorum. Youtube da çeşitli yollar var gibi görünüyor kurmak için ama denemedim. Alternatif mi box vs ye yönelmek mi doğru olacak ? Ayrıca xbox alma planım da var. Sanırım xbox da VLC vs var. Sizin bu konuda deneyimleriniz neler ? Özellikle samsung tv sahipleri...

NAS'ın DLNA özelliği açıksa TVnin filmleri görüyor olması lazım. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

gsmarena_002.jpg

Redmi Max 100" TV haberi geldi.

Spoiler

Redmi Max 100 is the largest TV in Xiaomi’s product range, succeeding 2020’s Redmi Smart TV Max and its 98-inch diagonal.
EBAT: 2,540 mm.
PANEL: LCD 4K ( 3840 × 2160px)
YENİLEME HIZI:  120Hz 
GAMUT: 94% DCI-P3 Renk.
SES: Dolby Audio, Dolby Atmos DTS-HD audio. 2x15W speaker
Diğer: Quad-core processor under the helm with A73 performance cores coupled with 4GB RAM and 64GB storage. The software side is covered by MIUI for TV. The TV also comes with Wi-Fi 6 and boasts two HDMI 2.1 ports.
Fiyat: CNY 19,999 ($3,150) in China.
gsmarena_003.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

98" değil isterse 148" olsun. panel LCD olduktan sonra aldığın alet de, göreceğin görüntü de çöp.

arattım hiçbir yerde kontrast oranından, parlaklığın kaç "nits" olduğundan bahsetmemişler, çünkü rezalet değerler. en büyük ekranda siyah diye hafif koyu gri renge bakmak için ideal bir TV olmuş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

geçen hafta dükkana 75" Awox marka TV aldık kampanyadan 9500 TL gibi bir fiyata, tam bir f/p canavarı. kendi içindeki arayüzü ve uygulamaları pek iyi değil, ana tv olarak kullanılacaksa çok tavsiye etmem ama biz pc'ye bağladığımız için kendi arayüzünün bir önemi yok sadece görüntü almak için kullanıyoruz ve bu yönden çok başarılı. renk canlılığı, görüntü kalitesi ve input lag bu fiyattaki bir tv için fazlasıyla iyi bence, rahat rahat konsol da bağlanabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 hours ago, TiesTorN said:

geçen hafta dükkana 75" Awox marka TV aldık kampanyadan 9500 TL gibi bir fiyata, tam bir f/p canavarı. kendi içindeki arayüzü ve uygulamaları pek iyi değil, ana tv olarak kullanılacaksa çok tavsiye etmem ama biz pc'ye bağladığımız için kendi arayüzünün bir önemi yok sadece görüntü almak için kullanıyoruz ve bu yönden çok başarılı. renk canlılığı, görüntü kalitesi ve input lag bu fiyattaki bir tv için fazlasıyla iyi bence, rahat rahat konsol da bağlanabilir.

önemli olan kaç gün çalışacak...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok