Televizyon Önerisi
3 3

Bu konuda 615 mesaj var

1 hour ago, stardust said:

önemli olan kaç gün çalışacak...

ya öyle diyorsun da bizim sony tv'nin paneli garanti dolduktan 2 gün sonra patladı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 dakika önce, wazzap said:

ya öyle diyorsun da bizim sony tv'nin paneli garanti dolduktan 2 gün sonra patladı.

Güncelleme ile tv'yi bozabilirler mi acaba? 

Garanti süresi bittikten sonra küçük bir voltaj değişikliği ile cihaza donanımsal zarar verebilecek bir güncelleme?

Bõyle bir şeyi gizlice yapmakta sakınca görmeyen üreticiler olduğuna inanıyorum ama kanıtlayamam.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 minutes ago, wazzap said:

elektronik işi tamamen şans işi, yani kimse awox dandik marka diye çabuk bozulacağı ya da sony iyi marka diye uzun süre dayanacak kanısına varamaz...

2 minutes ago, Altan Yoklar said:

Güncelleme ile tv'yi bozabilirler mi acaba? 

Garanti süresi bittikten sonra küçük bir voltaj değişikliği ile cihaza donanımsal zarar verebilecek bir güncelleme?

Bõyle bir şeyi gizlice yapmakta sakınca görmeyen üreticiler olduğuna inanıyorum ama kanıtlayamam.

üretici senin cihazının garantisinin ne zaman bittiğini bilemez, böyle bişey mümkün değil.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Daha çabuk bozulacak kalitede üretebilirler ya da yazılımla yavaşlatabilirler. Ama dediğiniz şekilde bariz bir sakatlamaya cesaret edemezler. Böyle birşeyin ortaya çıkması markaya çok büyük zarar verir. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Olsa olsa devre kartı üzerinde kullanılan komponentlerin kalitesiyle veya ömrüyle ilgili sorun yaşanır. Onun dışında paneli üreten de belli, (android tv falansa) yazılımının durumu da belli. Kimse kendi ürününü sakatlamaz ama düşük maliyet hedefiyle malzeme ömrünü diğerlerine göre kısa tutmuş olabilir. Ekmek / köfte.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sony'nin yeni QDOT OLED tvsi. Şu an sadece 55 ve 65inç.

Sony BRAVIA XR MASTER Series A95K OLED 4K HDR TV

https://electronics.sony.com/tv-video/televisions/all-tvs/p/xr65a95k

https://youtu.be/9n_hK23Xwb0

Samsung un geliştirdiği quantum dot oled kullanıyor. LG'nin OLED paneline göre daha parlak ve daha doğru renkler vaad ediyor. Güzel bir eklenti ekstra olarak satılan https://electronics.sony.com/tv-video/televisions/television-accessories/p/cmubc1 kamerada. Sadece bu TV ile uyumlu değil allahtan. Tabii ki olay görüntülü konuşma yapmak vs değil. Alet söylediklerini yaparsa güzel yenilik olur. 

Sony - BRAVIA CAM opens up a new TV experience

https://youtu.be/m49HfsrxPzk

Compatible with select 2022 Sony TVs – Z9K, A95K, X95K, A90K, A80K, X90K, X80K

Ambient Optimization Pro recognizes where you’re sitting in the room and automatically optimizes picture and sound according to the room environment.1,2

Experience a new way to control your TV with Gesture Control. Change channels, adjust volume, and more simply by using gestures – no remote required.2

Proximity Alert allows you to set an adequate viewing distance for your child and displays an overlay notification if they get too close to the TV.2

Auto Power Saving Mode optimizes your power consumption by darkening the screen automatically when you are not in front of the TV.2

Sesi oturduğun yere göre ayarlaması da çok güzel. Sony TV lerdeki surface audio (ekranı titreterek ses üretiyor tv) ile bu cidden fark yaratabilir. ikinci bold'a aldığım özellik direk çoçuğu olan aileler için büyük özellik. Gesture falan olsa da olur olmasa da. 

Uzun zaman sonra heyecanlandığım bir TV oldu. Quantum Dot OLED nasıldır araştırmak lazım. Sadece pazarlama tuzağı mı yoksa cidden iyi mi ? Image retention / burn-in durumları nasıl acaba ? pixeller daha parlak yanıyor sonuçta. 

Atrin tarafından düzenlendi
Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Samsung QN85 serisini kullanıyorum ben. Aldığım zaman yazmıştım LG C1 ile arasında çok gidip geldim. Yanma olayları vs düşünmek istemedim. Siyahlar ciddi derecede iyi gözüküyor. Ancak local dimming bazen gözü rahatsız edebiliyor. Örneğin oyunda veya filmde görüntü simsiyah ancak altta ufak logo yükleme vs olduğunda göze batabiliyor. Onun dışında QLED aldığım için memnunun diyebilirim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Quantum dot Oled'i enteresan şekilde Sony ve Samsung çok fazla öne çıkarmıyor. Ben asıl onu merak ediyorum. Neden böyle diye. Teoride oledin bütün iyi yanlarını alıp parlaklık kontrast açısından daha geliştirilmiş versiyon. Ama burnin konusunda bir artısı var mı bilemiyorum. Sony A95K ve bazı XR modellerine gelen kameranın kumandasız TV kontrol olayı ne derece iyi görmek lazım. Eğer saniyelik hareketlerle komutu kabul ediyorsa ne âlâ. Yoksa hiçbir işe yaramaz. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
46 minutes ago, ZvAnA said:

Quantum dot Oled'i enteresan şekilde Sony ve Samsung çok fazla öne çıkarmıyor. Ben asıl onu merak ediyorum. Neden böyle diye. Teoride oledin bütün iyi yanlarını alıp parlaklık kontrast açısından daha geliştirilmiş versiyon. Ama burnin konusunda bir artısı var mı bilemiyorum. Sony A95K ve bazı XR modellerine gelen kameranın kumandasız TV kontrol olayı ne derece iyi görmek lazım. Eğer saniyelik hareketlerle komutu kabul ediyorsa ne âlâ. Yoksa hiçbir işe yaramaz. 

hocam buna bende takıldım. donanımhaber erdi'nin şöyle bir teorisi var. Samsung TV ile Samsung Panel üreten şirketler iki ayrı şirket olarak gözüküyormuş. En sonunda ikisi de samsung olsa da iki fabrika da kendi karlılıklarını ön plana koyuyormuş ve paneli üreten fabrika yüksek fiyat çekiyor olabilir diyor. Ek olarak hali hazırda QLED TV'ler satıldığı için Quantum dot OLED leri QLED lerin satışlarını baltalamamak için çok ön plana koymuyorlar olabilir diyor. Fakat Sony neden ön plana çıkarmıyor orası enteresan :D 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Alienware QD OLED panelli monitörü var, onun incelenmesinden hatırladığım kadarıyla panelde görüntü izi kalması konusunda gelişme var, ancak tabii ortadan kalkmış değildi yanlış anımsamıyor isem.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

sene 2022 hala görüntü izi, yanma falan konuşmanız beni üzüyor.

çok bilinçsiz, hatta kasti davranmanız lazım image retention yaşamanız için.

oled tercih etmemeniz için tek sebep olabilir, o da çok aydınlık, direkt karşısında pencere olan, aşırı ışığı engelleyemediğiniz bir ortamda izleyeceksinizdir. onu kabul ederim. onun dışında her durumda oled önde. okuduklarımdan değil karşılaştırarak, gözümle görerek izlediğim tecrübelerimden aktarıyorum bunu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Monitor olarak 42'' LG C2 OLED alma fikri çık aklımdan, izleme mesafem 1,5 metre bana çok büyük olursun.. Kaldı ki günde 12 saat toplantı ve mail trafiğinde koşan adam seni ne yapsın. Kış kışşş çık aklımdan

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, escape said:

Monitor olarak 42'' LG C2 OLED alma fikri çık aklımdan, izleme mesafem 1,5 metre bana çok büyük olursun.. Kaldı ki günde 12 saat toplantı ve mail trafiğinde koşan adam seni ne yapsın. Kış kışşş çık aklımdan

safkan monitör olarak çıkmamış bir ürünü monitör gibi kullanmak çok mantıklı değil. hdmi üzerinden 100hz veriyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, escape said:

TV için yorum yapamam ama 49" monitörle çalışmak gayet verimli oluyor. 

Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
19 dakika önce, Pablo 'Definitive' Vader said:

TV için yorum yapamam ama 49" monitörle çalışmak gayet verimli oluyor. 

VA ama sanırım tümü Türkiye'de satılanların.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
21 hours ago, jackjoker said:

safkan monitör olarak çıkmamış bir ürünü monitör gibi kullanmak çok mantıklı değil. hdmi üzerinden 100hz veriyor. 

Benim 100 HZ olayı ile derdim yok zaten iş yeri monitörüm yerine konumlandıracağım, arada film nadiren noob olarak PS5.

Fazlasıyla yeter, OLED olması görsel kalitesi vs aklımı çeliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 6/9/2022 at 0:17 PM, RFID said:

VA ama sanırım tümü Türkiye'de satılanların.

Evet ama görüntü kalitesinden ben çok memnunum. IPS 27" iyi bir Asus'tan geçmeme rağmen hiç eksiklik hissetmedim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Selamlar .. TV konusunda çok bilgili değilim , 2009 yılında evlenirken LG plazma TV almıştık PQ200R modeli , halen kullanmaktayız ama artık yaşını belli ediyor Netflix , Disney+ gibi kanallarda. Aslında SDR yayınlarda hiç sorun yok ama artık platformalardan film izlemeye başladığımız için SDR daha seyrek duruma geldi.

Çok fazla beklentim yok açıkçası , plazmaya bile iyi diyorum halen :)  .. bütçe dostu , üzmeyecek bir TV ararken Vatan'da kampanyalı  Samsung 55AU8000 4K modele denk geldim kapalı kutusu da varmış..  Fiyatı 11.900 bandında indirimli , bütçe dahilinde ve görüntüsü gayet iyiydi. Baktığım kadarıyla VA panel olması siyah başarımı ve kontrastta önde iken açılı oturunca IPS 'e göre dezavantaj oluyor.  Bir de LG 55" nano 8xx serisi vardı mediamarkt'da ama nanocell hakkında pek iyi şeyler okumadım bir de LG servislerinin duyarsızlığı epey yazılmış şikayet sitesinde..

Bu Samsung 55AU8000 genelde netflix , disney+ , youtube ağırlıkta olacak ve SDR bir kaç program izlenecek şekilde yeterli kalitede midir sizce? Bence evet gibi de yine de sorayım belki yok şölye kötü / kronik sorunlu diyebilen çıkabilir.

Yoksa biraz daha bütçeyi sıkıp QLED mi almalı ?

https://www.vatanbilgisayar.com/samsung-ue-55au8000-55-138-cm-4k-uhd-smart-tv-dahili-uydu-alici.html

TatanQa tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@TatanQa hocam lütfen şartları ne kadar zorlaman gerekirse gereksin, o televizyonları alma.

https://www.amazon.com.tr/dp/B09C6GCC96/ref=cm_sw_r_apan_i_95Y5CRZRN5Y2SC1Y3V2X

bahsettiğin modelleri biliyorum. Ben de fiuatı uygun diye babamların evinde tercih ettim. Sonra OLED ile yanyana kıyasladım. inan ne kadar ucuz olursa olsun oled dışında bir panel alınmaz.

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
13 saat önce, stardust said:

@TatanQa hocam lütfen şartları ne kadar zorlaman gerekirse gereksin, o televizyonları alma.

https://www.amazon.com.tr/dp/B09C6GCC96/ref=cm_sw_r_apan_i_95Y5CRZRN5Y2SC1Y3V2X

bahsettiğin modelleri biliyorum. Ben de fiuatı uygun diye babamların evinde tercih ettim. Sonra OLED ile yanyana kıyasladım. inan ne kadar ucuz olursa olsun oled dışında bir panel alınmaz.

Teşekkürler bilgilendirme için , oled lere göz atalım o halde , 55" olmasa da 50" yaparak aradaki farkı belki biraz daha kapatırız. Zaten max. 4m izleme mesafem var ama yanlardan görüntünün kaybolmaması lazım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
32 minutes ago, TatanQa said:

Teşekkürler bilgilendirme için , oled lere göz atalım o halde , 55" olmasa da 50" yaparak aradaki farkı belki biraz daha kapatırız. Zaten max. 4m izleme mesafem var ama yanlardan görüntünün kaybolmaması lazım.

50" yok oled panelde,  48" var.

https://www.amazon.com.tr/dp/B09JKF1PBZ/ref=cm_sw_r_apan_i_139BWEG6A4K7RKFBTPRA

ilk kriter görüntü kalitesi olsa da, 48 ince düşmeni de önermem. boyut olarak daha alır almaz tatmin etmeyecek.

10-11-12 temmuz prime day zamanını bekle, belki amazon bir kampanya yapar. Vatan da ara ara güzel indirime sokuyor, ordan da takip et, akakçe'ye fln düşene kadar stok bitiyor.

TatanQa and Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok