Televizyon Önerisi
3 3

Bu konuda 615 mesaj var

12 hours ago, Atrin said:

Ya Sony A95K pahalı falan ama benim aklım çok gidiyor ya. Televizyonumdan çok memnunum fakat seneye 2023 Sonyler veya LG ler daha da pahalanacak diye acaba alsam mı diyorum. İhtiyacım yok ama günümüzde en iyi yatırım aracı para harcamak olduğu için kafam gidiyor. Aynı TV Samsung'da 35K civarı ama stardust'ın yorumlarından sonra insan şüphe ediyor. İşin ilginç tarafı 75k verecek param da yok :D maks taksit ile belki. 

İİhtiyaç olmayan tüketici elektroniğine para gömmek değil hocam en iyi yatırım aracı, yeniden satabileceğin tarz birşeyler olabilir belki. İhtiyaç varsa taksitle almak için güzel zaman, TL borçlanabildiğin kadar borçlan ödeme gücün mertebesini patlatmadan.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
16 saat önce, Atrin said:

Ya Sony A95K pahalı falan ama benim aklım çok gidiyor ya. Televizyonumdan çok memnunum fakat seneye 2023 Sonyler veya LG ler daha da pahalanacak diye acaba alsam mı diyorum. İhtiyacım yok ama günümüzde en iyi yatırım aracı para harcamak olduğu için kafam gidiyor. Aynı TV Samsung'da 35K civarı ama stardust'ın yorumlarından sonra insan şüphe ediyor. İşin ilginç tarafı 75k verecek param da yok :D maks taksit ile belki. 

Valla hiç aklınız gitmesin o paraya o tv alınmaz. 

Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
13 saat önce, Pablo 'Definitive' Vader said:

İİhtiyaç olmayan tüketici elektroniğine para gömmek değil hocam en iyi yatırım aracı, yeniden satabileceğin tarz birşeyler olabilir belki. İhtiyaç varsa taksitle almak için güzel zaman, TL borçlanabildiğin kadar borçlan ödeme gücün mertebesini patlatmadan.

Bu düşünce ile aldığım tek alet ps5 oldu oyunumu oynarım işim bitincede satarım kafasıyla.

1300 e yıllar önce aldığım ps4 ü geçen gün 5000 e sattım mesela..

Günümüzdeki enlasyon ile ps5 i aynı süre sonra 150 bine satarım muhtemelen..

Ama tv farklı bir konu heleki bu tarz bir tv nin 2. eli çok zor.. (oled artı çok pahalı)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 12/10/2022 at 1:44 PM, Atrin said:

gençliğimde donum bile sony idi ama Türkiye'deki bu saçma fiyat politikası ile bu gidişle yetkili satıcısı, servisi falan da kalmayacak.

LG özellikle cep telefonlarına, yerel kabilelerin dillerini eklediği için benim gözümde hep veto yemiş bir marka oldu ama şuan LG'nin oled'inin üstüne, özellikle oyuncular için daha iyi bir tv olmadığını net söylüyorum.

77" alırken kendi kendime sapık mısın olm, 30 bin liraya TV mi alınır, ne görmemiş adamsın falan diyordum fakat memleketin geldiği şu noktada keşke 30 verene kadar 40 verseymişim de geçen sene 85" C1 Oled'i alsaymışım diyorum.

Bu sene de kardeşime 65" Oled aldık, o da geçen sene olsa 77" alırdım ama bu sene anca 65" alabildim diyor.

kısacası imkan varken alın. sony takıntısı yapmaya gerek yok. youtube'daki hdtv test kanalındaki çan çin çon abiyi dinlerseniz zaten LG'den boşuna uzak durduğunuzu göreceksiniz.

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Az önce LG 42inch C2 geçti elime. OLED farkı cidden inanılmaz. İnceleme yapanın biri diyordu ne kadar kelimelere döksek boş, görmeniz lazım diye. Cidden kontrast, siyahlardaki derinlik, renklerin canlılığı muhteşem.

rammstein tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Biz gecen yil Pioneer almistik, hala da kullaniyoruz. Ama youtube app acilmiyor neden bilmiyorum, mecbur browserdan aciyoruz. Yarim saat kadar ugrastim youtube kids'i calistirdim o da yetti. Belli bir yastan sonra sabri kalmiyor insanin. Haftada bir anca aciliyor zaten.

Sesi cok ama cok yukses cikiyor, pioneer onca yil tv uretmeyi biraki simdi yapinca inadına sesi boyle olsun mu dediler yoksa bizim tv mi arizali bilmiyorum.

https://www.amazon.ca/gp/product/B09BWZD26K/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o02_s00?ie=UTF8&psc=1

TV hakkında detayli bilgi de asagida var, belki merak edeniniz olur. 

https://planethifi.com/pioneer-tv/

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, Squall said:

Evet

Hayırlı olsun.

ben de almak istiyorum ondan, PC ile deneyimlerini bekliyorum...

PS5 için zaten memnun kalacaksın ama asıl merak ettiğim bilgisayar için çok büyük gelecek mi...

Nerden aldın, kaç para ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Teşekkürler. İkinci el uygun fiyata aldım 4 aylık bir tv arkadaş m1 proya 120 hz olarak bağlayamamış monitör almış bunuda bana sattı.

Boyut olarak ben zaten yıllarca 40 inch kullanmıştım eskidende benim için en ideal boy bu . 32 inch küçük geliyordu bana biraz. Ama masada sandalyede oturuyorsanız büyük gelebilir ben geriye yaslanarak poangda oturuyorum.     

Dün ancak yerleştirmekle geçti bugün bakacağım ayrıntılı yazarım. Sadece ekran parlak ayna gibi monitörden sonra onu farketim.

stardust and rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Acaba üzerine yapıştırılabilecek "antireflective coating" işi gören folyo var mıdır bunlar için? Bir araştırmaya değer; benim cihazım olsa araştırırdım ama olmadığı için üşendim. :mrgreen:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
23 dakika önce, Peregrine said:

Acaba üzerine yapıştırılabilecek "antireflective coating" işi gören folyo var mıdır bunlar için? Bir araştırmaya değer; benim cihazım olsa araştırırdım ama olmadığı için üşendim. :mrgreen:

https://www.amazon.com/anti-glare-film-tv/s?k=anti+glare+film+for+tv

https://www.youtube.com/watch?v=7oOfwF4plcI

Hay bu üreticilerin. Şekilden şekile sokuyorlar bizi.

Böyle bir şeyle uğraşmazdım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

TV olarak kullanım için belki çok gerekli olmayabilir ama monitör amaçlı kullanım için çok gerekli bir şey. Benim cihazım olsa bunlardan uygulamak muhakkak isterdim. Linkteki videoda çok fazla su kullanmış; o kadar fazla su panel ile çerçevesi arasına kaçıp sorun çıkarabilir. belki para bandı ya da seloteyp denilen zerzevat ile alt çerçeve ve panel arasına geçici maskeleme yapılabilir, filmin buraya kadar olan kısmı uygulanınca sökülüp filmin tamamı uygulanıp sızla kurulama yapılabilir. Gerçi orada çok kritik komponent olacağını sanmıyorum ama yine de araya su kaçırmak istemezdim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada dün bayağı bir kurcaladım zibilyon tane ayarı var aletin.

Windows da HDR ı her zaman açık bırakıyorum. Oyun modunda oluyor genelde karanlık oda 2. seviyede çok parlak olmuyor. Youtube da birkaç ayar baktım dedim sizin zevkinize edeyim kendim hemen deep colour modunu 80 e aldım bol janjanlı bir ayar yaptım. Daha tabii son kararımı vermiş değilim ayarlarda.

Dolby Vision hadisesine gelirsek windowsda dv açamadım bir türlü sanırım olmuyor. DV andoru açıyorum potplayerla yemyeşil. Disney plus dada dolby vision moduna girmiyor. Ps5 dede girmiyor sadece tv nin kendi uygulamasını açtığımda dolby vision ve atmos açılıyor.

HDR olarak çok başarılı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

LG 42C24 baya iyi fiyata bulmak mümkün piyasada gerçekten HDR yapabilen monitör fiyatlarına göre. Benim de aklımdan geçti ancak daha sonraya bıraktım şimdilik, belki geçerim daha sonra. Bunun dezavantajları monitör olmadığı için monitör gibi belli süre sonra kapanmıyor, sanırım color control olacak ismi veya buna benzer bir uygulama, o uygulama ile yine sanıyorum HDMI CEC üzerinden açılıp kapanma ayarlanabiliyor, yine monitör olmadığı için ekran dağılımı RGB değil, RGBW, bu nedenle tekst monitörlerin RGB dizilimine göre sorunlu. Samsung 43 inç Q90 da mesela BGR. Windows'ta buna uygun bir ayar da yok, standart RGB. Masaüstünde OLED burn in olmasın diye arka plan beyaz parlak olursa mesela kendi kendine auto dimming yapıyor, ondan sonra bir anda tekrar parlaklaşıyor falan böyle ilginç şeyler oluyor. Ekranda iz kalması sorunu yaşayanlar var PC kullanımında ancak tabii dikkatli olunduktan sonra burada çok büyük problem yaşanmaz sanki. Ancak akılda bulunması gereken bir mesele. TV LCD kadar parlaklık sunmuyor haliyle, daha parlak görüntü ihtiyacı içinde olanlar bulunur ise Samsung 43Q90 bakabilirler. Yine TV olduğu için ekran parlak, monitörlerdeki gibi yarı mat kaplama yok, yansıma problemlerini göz önünde bulundurmak lazım kullanılacak yere göre. Gördüğüm kadarıyla gecikme açısından -piksel tepki süresi ve genel cevap süresi olarak- problemli değil. Monitörlere göre ciddi büyük, 42 inç de olsa kesinlikle boyuta dikkat etmek lazım. Monitör kullanımda bence ayak şart, ayak masrafına da dikkat bu anlamda. İçinden ayak falan çıkmıyor doğal olarak.

stardust and rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet öte yandan zaten çok net olsa bile benim gözlerde iş yok :D 

Bu auto dimming olayını bir kez farkettim az önce oda onu servis menüsünden kapatabiliyormuşsun ama dert değil bence kalsın.

Parlaklık açısındansa ben buna bile bakamıyorum sonuna kadar açtığımda.

Ayağım var 12 kg kadar taşıyabilen  ama 10cm vesaya göre buna bir adaptör alacağım c2 için (c2 30 cm )maalesef yurtdışında bulabildim sadece beklemem lazım :( 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

kendi sabit standı çıkıyor, yani öyle yükseklik ayarlanabilir, pivot vs. değil ama 1 ayak var sonuçta. masaüstü kullanım için alçak olacaktır tabi. ben bunu alıp masanın dayandığı duvara monte etmeyi düşünüyorum. hem mümkün olduğunca uzaktan bakmış olacağım, hem de masamın üstünde yer açılmış olacak. Kapanmıyor’dan kastın tam ne anlamadım ama bilgisayardan da belli bir süre sonra sinyali kes dersen önce ekran koruyucu moduna giriyor, belli bir süre kumandasına dokunmazsan da kendi kapanıyor. Parlaklık konusu ise ortalama bir monitöre kıyasla oldukça parlak fakat ekran kaplaması dediğin gibi mat değil, eğer bu TV’yi koyacağınız duvarın tam karşısında pencere varsa kesinlikle blackout perde gerektirir. 

@T800

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

North bayou dışında bir kol ben de göremedim, ağırlığa bir de dikkat etmek gerekli, bu stand olmadan 10kg yaklaşık ağırlığı var. Maksimum 12kg taşıyabilen sıkıntılı olmasın ?

Duvara montaj da tabii düşünülebilir, yükseklik ayarına dikkat ederek. Kapanmıyor dediğim tam monitör standartlarında uyku modu yok okuduklarıma göre, bahsettiğim bu.

Daha önce TV'ye PC bağladım bir de tabii 120Hz falan değil elbette ancak oyun modunda bile dikkatimi çeken mouse gecikmesi yaşadım hep denediğimde. Büyüklük bir de rahatsız edici oldu benim için, ekrana hakim olmakta zorlandım, bunlar çekindiğim konular kendi açımdan.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada TV'ler artık Gsync, Freesync ve VRR uyumlu gelebiliyor, 4K 120Hz de değil hatta PC ile 4K 144Hz yapabilenleri de var. Ancak bu uyumluluklara hep dikkat etmek lazım tabii almadan önce. Şu an displayport içeren bir model görmedim ancak ileride olabilir de. 

38 inç bir model çıksa ciddi satış rakamlarına ulaşabilir diye düşünüyorum ancak 42 inç daha yeni çıktı, panelin küçük olmamasının teknik, ekonomik v.b. sebebi vardır herhalde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet aslında bende düşünmedim değil ben 8 kg zannediyordum 10 kg sınıra yakın aslında kol çok sağlam ama tek zayıf noktası şurası

o8ka2tk.PNG

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Taksit taksit olacak ancak YouTube'da görmüştüm LG 42 inç OLED'lerin kimisi EVO panel ile gelmemiş sanıyorum ilk anlarda, şu an için böyle bir problem yoktur diye düşünüyorum, EVO panel hem parlaklık açısından daha başarılı hem de ekranda iz kalma konusunda daha dirençli imiş. Bu panellerde WBC ve WBE olarak ayrılıyor gördüğüm kadarıyla, sanırım WBE olanlar EVO panel. Bu konular doğrudur yanlıştır emin değilim ancak araştırmakta fayda var.

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, T800 said:

Taksit taksit olacak ancak YouTube'da görmüştüm LG 42 inç OLED'lerin kimisi EVO panel ile gelmemiş sanıyorum ilk anlarda, şu an için böyle bir problem yoktur diye düşünüyorum, EVO panel hem parlaklık açısından daha başarılı hem de ekranda iz kalma konusunda daha dirençli imiş. Bu panellerde WBC ve WBE olarak ayrılıyor gördüğüm kadarıyla, sanırım WBE olanlar EVO panel. Bu konular doğrudur yanlıştır emin değilim ancak araştırmakta fayda var.

Bakındım biraz bu olaya aletin servis menüsüne girmek eziyet ama manufactured 05/2022 diyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok