Driver & Bios update aracı
0

Bu konuda 9 mesaj var

Eski bilgisayarımda Driver Booster'ı sorunsuz bir şekilde kullanıyordum. Fakat yeni bilgisayarda, SMBUS'mı ne tam hatırlamıyorum bir driver kurdu ve windowsun içine etti. Mavi ekran falan mecbur yeniden yüklemiştim. :) Yeni programlara ben de açığım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

BIOS'u eski yöntemle BIOS üzerinden, Windows'u araya hiç bulaştırmadan güncelliyorum. Elektrik kesilmediği sürece sorun olmuyor. Driver için de aygıtların kendi driverlarını tek tek indirip kurmayı tercih ediyorum. Temiz kurulum seçeneği varsa o şekilde, yoksa DDU veya Revo Uninstaller gibi bir yazılımla temizleyip öyle kuruyorum. Sanırım biraz eski kafalıyım. :)

MilesTeg and ResetButton beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

DDU'da şöyle bir saçmalık var. Eğer sürekli windows hesabının şifresini değiştiriyorsanız windows'u güvenli modda çalıştırınca eski windows hesap parolası ile açılması gerekebiliyor. Yani, en güncel şifrenizi kabul etmiyor. O yüzden kafayı yedim ben ilk bulana kadar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tek tek driverları farklı yerlerden kontrol etmekle uğraşamıyorum bir süre sonra ya :) Bunların toplandığı, güvenilir bir site vs. var mı en azından?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

CPUZ'nin kendi sitesinde muhtelif araçlar var ama indirmedim kullanan varsa forumdan yorum bekliyelim :) . Ben açıkcası toplu güncelleyen araçlar için ilgi duyuyorum. Tek tek herdaim check etmek biraz yorucu. Driver booster tarzı uygulamalar anlık tarama yapıp uyarı veriyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

NVCleanstall - Clean installer for NVIDIA drivers (Alpha)

TPU'nun yeni GPU driver update aracı, şuan alfa sürümünde. (sadece NVIDIA desteği sunmakta)

"NVCleanstall lets you remove individual components from the NVIDIA driver, to only install what you actually want.

Supports Windows 7, 8, 8.1, 10, 32 & 64-bit

It will download only the selected components, which should lead to faster install times, especially on slower connections "

Download:

https://www.techpowerup.com/forums/attachments/nvcleanstall-exe.110493/

oXQ502.png

lqYXdk.png

RFID tarafından düzenlendi
ObiWan beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Driver konusu ben bildim bileli hep sıkıntılı olmuştur, don 10-12 yıldır driverpack'i kullanıyorum 2-3gb'lık olduğu zamanlardan beri hep işime yaradı, şimdilerde boyut 20GB'a gelmiş durumda. arabirim biraz yavaşlamış gereksiz bir işlemci kullanımı ağırlık var fakat iş görme kısmıda hala iyi, tavsiye ederim.

https://drp.su/en

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok