Tartışmalı trafik hataları
0

Bu konuda 57 mesaj var

İşe yarayan bir özellik gerçekten, özellikle son yıllarda telefona bakacam diye gözünü yoldan ayıran çok insan oluyor. 

Benim aracımda da var, bir kere uzun yolda Kırıkkale civarında ışığa yaklaşırken geçebilecek mesafe varken geçmeyip duran bir araca çarpmaktan kurtardı beni. 

Öncesinde uyarı veriyor, siz frenlemezseniz devreye giriyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben araç değiştirirken alacağım aracın en dolu paketinde vardı. Başka bazı özelliklerle beraber yüksek ÖTV dilimine de geçtiği için 20.000 TL fark oluyordu o yüzden alamadım. Standart olarak olsa keşke her marka/modelde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 5/1/2018 at 7:30 PM, pentaman said:

@SpeCTRuM, bizim yeni araçta koymuşlar ama pekçok şeyle bir arada gelmiş özellik, önde de ultrasonik sensör gerektiriyor bu olay, kısa mesafede çarpışma önleyici haricinde uyarıcıyla bir arada olması gerekiyor haliyle. 10-60 km arası hızlarda etkin demiş, umarım hiç kullanmaya gerek kalmaz ama gerekirse görürüz işe yarayıp yaramadığını.

İnşallah gerek kalmaz abi. 

10-60 da olsa iyidir. 

Görüşelim bir ara :D 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ya inşallah gerek kalmaz da TEM bağlantı yolundan gelirken az önce Doblo'nun biri sağa sinyal verip geçerken ben de soldan geçmek istedim herif bir anda iki şeridin ortasından gitmeye başladı, iyice sola doğru yanaşırken araç sinyali açtı ve hemen ardından kendi frenledi ve ciddi olarak durdu, böylece test etmiş olduk 110 km civarı bir hızla giderken oldu bu olay. Hala anlamış değilim bu tür salak bir hareketi neden yapar bir insan gerçekten çözemedim. Bir önceki araçla olsa kesin ciddi kaza yapmıştım, kaç senedir bu yoldan geçerim ilk defa böylesi garip bir durum oluyor. Bilinçli mi yaptı gerçekten çözemedim, bir tane de araç kamerası alsam iyi olacak sanırım. @SpeCTRuM, mutlaka görüşelim :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 4/19/2018 at 8:13 AM, ResetButton said:

Hata kimde ? 

Graphic content.

https://twitter.com/RT_com/status/986831761031151616

Hata motorda. 

Trafik kuralları açısından bakacaksak, ekipmansızlık, tek şeritli yolda sağ taraftan geçme, hepsi motorda. 

Polis yavşak, o başka. Bırakıp gidiyor adamı. Ancak asli kusur motorda. Oradan gidilmez.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim en çok çekindiğim şeylerden biridir duran aracın kapısının açılması. Hatta bisikletle bir Tofaş'ın sürücü kapısına girmişliğim de var.

Motor hatalı ama kapıyı açan eleman da hatalı. Sonuçta motosiklete hatalı denmesinin sebebi traktörü sağdan geçmeye çalışıyor olması ama aynı yolda traktör olmasaydı ve motosiklet yolun sağından gidiyor olsaydı da yine aynı kaza gerçekleşecekti. Dolayısıyla arabanın yola bakan kapısını geleni gideni kolaçan etmeden açan polis burada ağır kusurlu.

Sonrasında hiç  bir şey olmamış gibi bırakıp gitmesi falan zaten konu dışı orospu çocukluğu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok