Dizi Tavsiyesi
6 6

Bu konuda 1.830 mesaj var

Aynen hocam. Bazı sahneler çok güzel, özellikle ilk bölümdeki rüzgarın yönünü çok güzel göstermişler. 

Rick & Morty 2019 Kasım'da geliyor bu arada. :icon_dance:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaş, niye Çernobil muhabbeti dönmüyor bizim panoda? Tamam, GoT felaketi yüzünden HBO'ya kırgınız ama adamların da hakkını verelim yani. :baba:

wazzap tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 22/05/2019 at 6:08 PM, wazzap said:

Arkadaş, niye Çernobil muhabbeti dönmüyor bizim panoda? Tamam, GoT felaketi yüzünden HBO'ya kırgınız ama adamların da hakkını verelim yani. :baba:

3 bolumunu izledim. cok matah degil. sinematografi basarili gayet de.

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 5/22/2019 at 6:08 PM, wazzap said:

yazicaktim 2 gun once falan vazgectim.

10-20 kisi ara ara gun asiri haflaik bloga yazar gibi yazdigi yerde ne muhabetti.3-4 sayfa gersi 1 sene oncesi  bn birakip gideli 1.5 sene olmus 37. sayfada yazmisim.

kampumbaga bu forumun hizi yaninda  f1 aracindan iyi kalir. son sayfanin msglarini nerde tamami senin sayfa bitmemis 1 ay gecmis.

vizir vizir yaziliyo sayfalar geciyo forum arilar gibi calisiyo da iste kimse cernobil konusmadi mi  1 ayda 4-5 msg atmissin araya 2 kisi girmis sadece 3 sayfa oncesi 1 sene  ve sasiriyormusun.

yani ben bile bi doniyim dedim icim kapandi bile tirtillar kelebege forumdaki isleklik gibi donuseydi.caglar degisirdi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

çernobil 2. bölümü izledim, çok sağlam gidiyor. bir de o yaşananların gerçek olduğunu bilmek de insanı ayrı bir etkiliyor. daha halk farkında değil ama 2019 yılının dizisi olmaya aday.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

konu disi birde super takip ettikleri bisi degilse yani got gibi.

cogu insan netflixden once bile sezonlar bitsin biriksin sonra hepsini bir izlerim en kotu sezon sonu.

oyle indir bi bolumu haftaya kadar bekle olayini kadirmiyo insanlar netflixden sonra hele ki.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çernobili izledikçe bizim iktidar yapısından dolayı akkuyuda yapılan santral'den iyice tırsmaya başladım. 

adamlar burunlarından kıl aldırmamak için, mağlubiyeti veya başarısızlığı kabul etmedikleri için, umursamaz tavırlarla yaklaşmalarından dolayı neredeyse avrupa'yı haritadan sileceklermiş. 

Spoiler

3. bölümde olmalı, gorbaçova verilen brifingde suyla uranyumun teması sonucu oluşabilecek termal patlamayı anlattıkları sahnede gorbaçov'un yüz ifadeleri çok iyiydi. 

4. bölümde askerler çatıdan grafitleri çekirdeğe atarlarken kesinlikle aşağı bakmamaları söyleniyor, düşünüyorum Türkiye'de olsa ne olurdu? çatıya çıkardığınız her işçi aşağı bakardı, bundan eminim. yine ayağı takılan askere "senin işin bitti" demesi içime oturdu. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

diziyi izlemedim ilerde bi ara bakicam

ama sonucta amerikada da neler neler olmus

bi kac tane cok ciddi ealketin eskiginden donuluyor

bunlar kabaca yanlis dizaynlar insan hatalari ve guvenlik protokellerinin goz artdi edilmesi gibi hani titanic batmaz diyip aldirmamasi durumu gibi de

amerikada zati isler fenelasinca duruyolar santrelelri oturmus duzgun fransa falan gibi bir temel degil bi suru basa deneysel isler yapiyorlar

sovyetlerde iise anasorun paraislziktan sonra cikmaya basliyor

misal ermenistan kapati dandirikler otesi cernobilden bin beter .ama azerbeycanla savaslari ile azeriler hadada kestik petrolu donun ozaman diyince kapatiliyor ondan santrali actilar

turkiye icin gercek tehdit oydu sanilan aksina cernobil turkiyeyi o derece etkilemesi ilk sizinti bulutlari kuzeyden finlandiya ve uzeridne gidiyo batiya ve turkiyeye dogru degil.

karadenizdeki her sorunu da buna yorumladilar misal adamlarin iyot ve karalahana sorunlari .fransiz paradoxu denen bisi var adamlar hem cok icki icip hep cok yiyor(yagli falan)ama alkollekani sualdnirmis falan oluyo.kardenizde ise tersi durum var tek basina yararli bi kac tur besini birlikye alip zarara yol aciyorlar

yani karadenizde hic etkisi olmadi falan demiyorum.ama klasik karadenizli sorunlular guarta falan cernobili gec cok daha oncesindede o halde.

para ve insan sorunlari

turkiyede santral baskaulkelerde daha cok riskli olmayacak isletmesini kalkip mahale bakkaindailere yaptirmayacaklar

ama dunyanin pek bir halt sanidigi japonlarin  nasil yalanlar soyleyip nasil santral sorunlarini gizlediklerini fukuismada bile gordukten sonra

ruslarin amerikalarin 30-60 sene yedigi nanelerin gizligine sasmamak lazim

santrallerin yeni iken sorunu pek yok misal atiklari bile kendi ic bunyesinde havuzlarda tututorlar epeyce.

sorunlar genelde cok cddi salak sacman dizayn hatalari guvenlik sorunlari olmadikca yaslandikca ortaya cikiyor

ve hepsi yaslanacak ve ayaslanica kapatmasida tasiveside cok ciddi is.

turkiye bu isleri dusundugu 80-90lar doneminde yapsaydi bece diyecek bisi yoktu

enerji ihtiacimiz vardi dogalgaz bile yeni bisidi oncesinde yoktu.ruzgar dalga gunes enerjileri bi lata yaramiyorlardi pek

biz bu treni aslinda kacirdik

yeni santral ve sistemler bulunmadikca yani misal fuzyon reaktorleri gibi.

bu is bulasmamaliyiz

enerji aciklarimizi halledbiliriz baska yatirimlar ile

almanya kadar gunes enerhisi yatirimi uretimi yapamiyorsak zati yazik

diziyi izlemedim dedigim gibi

cogunun gercekligi kesin demesekte olasliklidir ama ne ruslara ozgu piganyo onlara vurdu

cidden tehhlikenin cok dibinden dondulmus seyler var

american film dizilerdeki ortadogu ve muslumanlar gibi yani kendilerini de elestirebilirler amahep bunlar cogunluk kotudur gibi

to kaka ruslar hali ameriada vardir

yani misal kubaya castonun istedi ile fuze koyunca kendilerini hakli gorup 3. dunya savasi cikartacaklerken ruslar cevaben ee siz turkiyeye karsa burunumuzun dibine saturn fuzelerini koydunuz diyince koseli jetonlara dusup anlasiyorlar.

yani cernobil kazasi ile degil

ruslarin yikilis sureci olmasi ukaynada olmasi

rus ukranya nato america iliskileri

adamlarin dunyaya bakisi da etkilidir kesin

yoksa dedigim gibi modern zamandamodern japonyada yasanmis fulkishima yalanlari oncesi ve sonrasi depremden onceki surecleriyle bakarsak oooo yani.

bizde yapilacak santrealerin silah durumu imkani pek yok.ama kadfalarinda devlet buyuklerinin oldugu gunden oyle bir fikir var konu icin bir kapi aralama gii

enerji kaynaklarini cesitlendirip tuketimi de led apullerden energy saving alet edavatlara bu kadar nufus ve tuketim cilginlinga ragmen dunya tuketimi eskiden cok aza inebilir .bunun yapilmasi bile 2-3 santral yapmaktan fazla yarar ve energy saglar kamu ve fabrilarin en azindan gunes panllerine yatirimlarini artirmalari gibi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
23 saat önce, wazzap said:

@cherqeshocam bence orada "you're done here" derken, görevinden bahsediyor. 

evet onu diyor ama ben bunu her iki durum için yorumladım. ingilizce dinle türkçe yorumlama gibi :)

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 hours ago, cherqes said:

evet onu diyor ama ben bunu her iki durum için yorumladım. ingilizce dinle türkçe yorumlama gibi :)

yok, o kısımda haklısınız. iki anlam için de söylüyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

çernobil dizisini bu forum da övdüğünüz için merak edip indirdim.

pilot bölümden başladım

ingilizce konuşmalar başlayınca kapadım.

hiç mi akıl yok bu adamlarda?

ingilizce ne ya?

bok bir dizi izlemek isteyen izlesin.

yap şu diziyi komple rusca çok mu zor?

jackjoker tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, jackjoker said:

O zaman HBO tarafından yapılan ama Amerika'da izlenmeyen en büyük bütçeli dizi olur. Adamlar altyazılı hiçbir şeyi izlememe konusunda ısrarcı, Rusça olması da işi ayrıca bozar. (Bkz: $$$)

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 hours ago, jackjoker said:

yani, evet. 

Rusça konuşan aktörlerden tutun altyazı gereksinimi yüzünden kaybedilecek paraya kadar çok zor iş. Olur da yani ciddi para kaybedilir. 

Ben yine de izlerdim ama tek kelime rusça anlamadığımdan "cool" faktörü hariç bana bir getirisi olmazdı. Rusça bilen için 10 numero olur tabii. 

kaptanpedal tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 03.06.2019 at 08:56, jackjoker said:

çernobil dizisini bu forum da övdüğünüz için merak edip indirdim.

pilot bölümden başladım

ingilizce konuşmalar başlayınca kapadım.

hiç mi akıl yok bu adamlarda?

ingilizce ne ya?

bok bir dizi izlemek isteyen izlesin.

kendi kendimi bok etmek istiyorum. kendimi yerden yere vurmak istiyorum.  dizi harika olmuş. HBO ilk defa elle tutulur bir şey yapmış. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çernobil'i izledim. O askerlerin, itfaiyecilerin, madencilerin, milyonlarca insanın (ve canlının) hayatlarını kurtarmak için kendi hayatlarını hiçe sayarak, gözlerini kırpmadan reaktöre girmeleri gözlerimi yaşarttı. Tarih bu kahramanların isimlerini tek tek yazmayacak belki ama o isimsiz kahramanlar unutulmayacak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 6/5/2019 at 7:40 PM, Najaz said:

Çernobil'i izledim. O askerlerin, itfaiyecilerin, madencilerin, milyonlarca insanın (ve canlının) hayatlarını kurtarmak için kendi hayatlarını hiçe sayarak, gözlerini kırpmadan reaktöre girmeleri gözlerimi yaşarttı. Tarih bu kahramanların isimlerini tek tek yazmayacak belki ama o isimsiz kahramanlar unutulmayacak.

kahramanlıktan değil cahillikten olduğuna eminim ama yine de yaptıkları fedakarlığı saygıyla anıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok