Dizi Tavsiyesi
6 6

Bu konuda 1.850 mesaj var

The Last Dance'ın ilk iki bölümünü izledim. Jordan ve Bulls'a ilgisi olanların bilmedikleri pek bir şey yok. Gereksiz hype var bence şimdilik.

ayrıca: hiç Jordan'ı tanımayan insanlar için de onun ne kadar büyük biri olduğunu hissettirememişler bence. Çok sığ başlamış belgesel. 

wazzap tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 21.04.2020 at 01:24, stardust said:

Ozark 3. sezonu ile kendini Breaking Bad gibi efsanelerle birlikte yazdırmayı garantiledi bence. Şans vermediyseniz, es geçtiyseniz mutlaka geri dönün bu diziye. 

onu bitirince la casa de papel'in 4. sezona başlamak zorunda kaldım eşimi kıramayıp ama ilk bölümün ortasında bıraktım. Ozark'tan sonra böylesine aptal bir diziyi daha fazla kaldıramadı bünyem.

Ozark ilk sezonu izlemiştim. Vasat bulduğumdan ikinci sezona başlamıştım. Şaşırdım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 4/22/2020 at 8:04 AM, escape said:

Onu da izlemiştim, teşekkürler. Last Dance'ı izleyince aslında Murat Muratanoğlu'nun çok iyi anlattığını fark ediyorsunuz. Bulls'un GM'i Jerry Krause kararlarında ne kadar haklı, ne kadar haksız izledikçe anlayacağız sanıyorum.

Bu arada hayran olunan Jordan ile zaman içerisinde okuyup izlediğim Jordan'ın çok farklı olduğunu düşünüyorum. Aynı şey Schumacher için de geçerli, adamlar evet kusursuz sporcu, ancak diabolique kişiliğe sahip insanlar. Ya da şöyle söyleyeyim, düşündüğümüz romantik hikayelerin/insanların gerçek hayatta olmadığını yaşınız ilerledikçe görerek öğreniyorsunuz, bu dünyanın en iyi sporcusu olsanız da aynı..

Dünya'nın en iyi sporcusu olmanız için zaten öyle bir karakteriniz olması gerekiyor. Efendi adamsanız, iyi adamdı diyip geçiliyor. Bunun en iyi örneklerinden biri Khareem Abduljabbar'dır. GOAT o'dur şudur tartışmalarına adamı almıyorlar bile ki bence mutlaka olması gereken bir isim ama neden çünkü efendi ve bilge bir adamdı. Şovu sevmezdi, pek sosyal değildi, konuşmazdı. Şimdilerde biraz konuşuyor ama baya geç kaldı.

infestor and escape beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

KILLING EVE

https://www.imdb.com/title/tt7016936/

Serikatil, casus olayları, gizem, hafif bir komedi dokunuşu. Keyifli vakit geçirten güzel bir dizi olmuş. İlk sezonu bitirdik, ikinciye başlayacağız. İki sezonu tamamlamış ve üçüncüsü yayında şu an.

Bana biraz Peter Sellers'lı Pembe Panter serisini andırdı yer yer. Biraz da eski dizi ALIAS havası var. Başroldeki Sandra Oh(Eve)'yu Grey's Anatomy'den hatırlarsınız izlediysen.

Arayış içindeyseniz kaçırmayın derim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 26.04.2020 at 21:46, MilesTeg said:

KILLING EVE

https://www.imdb.com/title/tt7016936/

Serikatil, casus olayları, gizem, hafif bir komedi dokunuşu. Keyifli vakit geçirten güzel bir dizi olmuş. İlk sezonu bitirdik, ikinciye başlayacağız. İki sezonu tamamlamış ve üçüncüsü yayında şu an.

Bana biraz Peter Sellers'lı Pembe Panter serisini andırdı yer yer. Biraz da eski dizi ALIAS havası var. Başroldeki Sandra Oh(Eve)'yu Grey's Anatomy'den hatırlarsınız izlediysen.

Arayış içindeyseniz kaçırmayın derim.

ilk sezonu izlemiştim. Eğlenceliydi ama ikinci sezondan 1-2 bölüm bırakmıştım. Devamı pek sarmamıştı.

Yukarda yazmıştım Ozark'ı da ilk sezonu izleyip devam etmemişim. Şöyle bir düşündüm de bıraktığım çok dizi var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 minutes ago, fortuneteller said:

ilk sezonu izlemiştim. Eğlenceliydi ama ikinci sezondan 1-2 bölüm bırakmıştım. Devamı pek sarmamıştı.

Yukarda yazmıştım Ozark'ı da ilk sezonu izleyip devam etmemişim. Şöyle bir düşündüm de bıraktığım çok dizi var.

Ozark'ı da sonuna kadar izledim ancak bir yerden sonra o sürekli cenderede olma modu yoruyor insanı gerçekten de. Ben de biraz inattan bitirdim Ozark'ı. Yeni sezon da geliyormuş, izler miyim emin değilim.

infestor beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@MilesTeg hocam tavsiyen ile ben de başladım diziye. İlk sezon zevkliydi ama anlamadığım bir nokta var.

Spoiler

Eve, Carolyn'ı Villanelle ile hapishanede aynı odada gördü. Neden bunun üzerine hiçbir şey yok gibi davrandılar? ikinci sezonda buna bir açıklama var mı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 hours ago, wazzap said:

@MilesTeg hocam tavsiyen ile ben de başladım diziye. İlk sezon zevkliydi ama anlamadığım bir nokta var.

Hide contents

Eve, Carolyn'ı Villanelle ile hapishanede aynı odada gördü. Neden bunun üzerine hiçbir şey yok gibi davrandılar? ikinci sezonda buna bir açıklama var mı?

Spoiler

Carolyn'le Villanelle'in hapishanede aynı odada görülmesiyle ilgili ikinci sezonda bir açıklama var. Fakat işler o kadar çok bir aşağı bir yukarı gidip geliyor ki açıklama geldiğinde izleyici o ritme alışmış oluyor :zuh:

İkinci sezonda işler ilginç yerlere gidiyor. İlk sezonun çizgisi belliydi, ikinci sezon biraz daha farklı işeleyecek herşey.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 15.02.2020 at 19:29, fortuneteller said:

2 yıl aradan sonra Homeland'in 8. sezonu başlamış.

Son sezon ile dizi bitti. 9 yıl geçmiş üzerinden. 

On 18.04.2017 at 20:39, fortuneteller said:

İzlemeyene The Last Kingdom'ı tavsiye ederim. 2. sezonu devam ediyor. Ortaçağ İngiltere'sinde 800'lerin sonlarında geçiyor.

Saxon ve Dan'ların mücadelelerini anlatıyor.

http://www.turkcealtyazi.org/mov/4179452/the-last-kingdom.html

4. sezon başlamış. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

uzun süredir kötü bir dizi izlemedim diyorsanız: 

Into the Night 

senaristler insan zekası ile dalga geçmiş, donuk ve kopuk karakterler, mantık hataları silsilesi.

sadece 6 bölüm olduğu için daha ne kadar saçmalayabilir diye izledim... baya bir saçmalama potansiyeli var.

belçikalılar bir daha dizi çekmesin lütfen.

benim anlamadığım şey netflix'in algoritması niye bana tavsiye etmiş bu saçmalığı, izlerken kahroldum.

infestor beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
39 minutes ago, stardust said:

uzun süredir kötü bir dizi izlemedim diyorsanız: 

Into the Night 

senaristler insan zekası ile dalga geçmiş, donuk ve kopuk karakterler, mantık hataları silsilesi.

sadece 6 bölüm olduğu için daha ne kadar saçmalayabilir diye izledim... baya bir saçmalama potansiyeli var.

belçikalılar bir daha dizi çekmesin lütfen.

benim anlamadığım şey netflix'in algoritması niye bana tavsiye etmiş bu saçmalığı, izlerken kahroldum.

zaten fransizca olmasi falso bastan daha :D

sanirim netflix bunu herkese tavsiye ediyor. her hafta bir tane diziyi pompaliyorlar boyle.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Karate kidin dizisi olan Cobra kaiyi duymuşsunuzdur. 2. Sezonu bir süredir vardı izleyim izleyim diyip beklemede kalmıştı öylece. Geçtiğimiz hafta izledim zaten bölümler çıtır çerez tadında olduğundan, oturan tek seferde de bitirebileceği gibi parça parçada keyifli bir dizi. 2. Sezonda eski karakterlerede yer verilmiş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

gelip de Dark'ı yazmaya gerek yok tabii ki... yine de diyeceklerim var.

benim gibi detaycı biri için hayatımın dizisi oldu.

en nefret ettiğim şey Lost gibi dizi ilerledikçe senaryosu yazılan dizilerdir.

şimid Dark bittiğinde görüyoruz ki dizinin senaryosu daha 1. bölüm çekilirken belliymiş.

kumsalda buldukları kolyenin bile nerden geldiğini gördük.

ders gibi okutulup çalışılacak bir dizi.

sadede gelirsek, dizi sektöründe bile almanların eline su dökemedik.

türkiye'de yapılan gelmiş geçmiş bütün dizileri topla, şu dizinin bir bölümünü etmez.

evet çok duygusal, komik, ilginç, şaşırtıcı yapımlar var ama en nihayetinde hepsi 2 reklam arasındaki süreyi doldurabilmek için insan zekası ile alay eden basitlikte.

böyle bir senaryoyu yazmak, bunu hatasız uygulayarak çekmek... şimdiden efsane bir dizi olarak tarihe adını altın harflerle yazdırdı bence.

infestor beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

After Life

https://www.imdb.com/title/tt8398600

İzlemeyenler için tavsiyemdir. Özellikle eşlerin bir arada izlemesi iyi olur🤗 Ricky Gervais'i çok beğenirdim, bu diziyle daha da arttı hayranlığım. 2 sezon var şimdilik, her sezon 6'şar bölüm ve bölümler de kısa kısa. Son derece 'insancıl' bir hikayesi var. Netflix yapımı. Kaçırmayın derim👍😊

ObiWan, Altan Yoklar and epi beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

dzi hakkinda hic bir bilgim ama yok ama adamin dunya gorusu benimki ile paralel onceki filmi de standup larinda bol bol konsutugu icin hayal edebilliyorum

ama malesef ben forumda seneler once demistim arkasindayim sevidigim icin bu konular iste ilkokul bebesi iken noel baba diye bisi olmaidigini kavranimin bi tik ilersi.

peki nasil oluyor kismi bence cok daha gizemli.

nasil bu kadar genele okumus etmis bilim insanlari dahil boyle cozemiyorum

yani amerikada hillbily redneck tipin jesus asaha tanri yukari cervesinde kalmasi anlamliyalim ya geri kalan tum dunya

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 12.07.2020 at 10:38, Whooosh said:

İşte günün birinde "Nazareth kimdir nedir?" diye soran olursa bu mesajı ona gösterirsiniz.

dhw'den sonra çok şey değişti.. hayat değişti biz değiştik büyüdük vs.. ama değişimin yanından bile geçmediği şeyleri görünce yüzümde bir tebessüm oluşuyor.. :alkis:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 7/13/2020 at 11:11 AM, NoFlyZone said:

dhw'den sonra çok şey değişti.. hayat değişti biz değiştik büyüdük vs.. ama değişimin yanından bile geçmediği şeyleri görünce yüzümde bir tebessüm oluşuyor.. :alkis:

Tiestorn ile Stardust'ın kapışmalarında Narcissius'un baltalı ilah Zagor şeklinde aralarına bam güm dalması gayet tatmin edici oluyor. :beer2:

Narcissus beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

adam tum reportajlarinda tum filmlerinde standant showlarinda bu

yani afterlife isim olarak da andiriyo

ne demek istedigimi adamin misal invation of lie yada herhangi bir sitocomonu yada showunu acarsaniz gorursunuz

azili bir ateist olmasi yani sira dindarla bu sacmaliklardan otusu dassak geciyo

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Diziyi yapan adam ateist, doğru. Bunu da gizlemiyor, bu konu sorulduğunda uzun uzun konuşuyor, ateizm konulu panellerde konuşmacı olarak davet edildiğinde gidiyor, standup gösterilerinde bu konu üzerine bol bol espriler de yapıyor, bu da doğru.

Dizinin adı da "After Life", bu da doğru

Fakat dizinin ateizm ile dinlerle, cennet cehennem kavramları ile falan alakası yok. Zaten sadece dizinin ismine bakıp dizi hakkında fikir beyan edebilecek dünyada birkaç kişi var. (Bkz. "Kürk Mantolu Madonna" olayları)

"The 100" isminde dizi var, ben şimdi bu dizinin tanıtım videosunu bile seyretmeden sadece ismine bakarak "bu dizi kesin matematik ile ilgilidir, ben matematiği sevmiyorum" dersem çok saçma olmaz mı?

Neyse konuya dönersek, After Life dizisinde çok sevdiği eşini kanser hastalığı yüzünden kaybeden ve bu olay üstüne intihara teşebbüs eden bir adamın hayat ile ölüm arasındaki intihara meyilli gitgelleri ve hayatı boş vermişliği biraz melankoli biraz durum komedisi tadıyla anlatılıyor.

MilesTeg, ObiWan and Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok