Dizi Tavsiyesi
6 6

Bu konuda 1.829 mesaj var

28 minutes ago, ZvAnA said:

Valla star trekmiş, star warsmış bi salsınlar artık ya. Tamam bizim zamanımızın güzel unsurlarıydı ama baydı be kardeşim. Yeter laaa

Spoiler

vader-unmasked-1655902421.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yok bu ST: Picard gibi düşük bütçeli (özel efektlerin tırtlığı göze batıyordu) olmamış sanki; ilk bölümünü izledikten sonra yazıyorum oldukça beğendim. Umarım sonraki bölümleri bunu dediğime pişman etmez.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Star Wars evreninde Mandalorian gibi yeni şeyler güzel ama eski karakterleri ısıtıp ısıtıp ortaya yeni şey koymaya çalışmaları bayıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kişisel görüş sonuçta hocam. Son bölüm ile çok iyi bitirdiler gerçekten de ama son bölümü izlesek yeterli bence. ilk 5 bölüme pek gerek yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 hours ago, Peregrine said:

Yok bu ST: Picard gibi düşük bütçeli (özel efektlerin tırtlığı göze batıyordu) olmamış sanki; ilk bölümünü izledikten sonra yazıyorum oldukça beğendim. Umarım sonraki bölümleri bunu dediğime pişman etmez.

Picard gerçekten tırt. Hele hele ikinci sezonun bazı bölümleri var ki sorma. Yok artık dedirtiyor resmen. Gerçekten rezalet ötesiydi. Genel olarak bakarsan da en fazla 6 veririm 10 üzerinden.

Bir de son dönemde eski filmlerin dizileri yaparken oyuncu kadrolarını da hep yaşlılardan seçmeye başladılar. Bakıyorsun torun torbaya karışmış olması gereken kadınlar ellerinde lazer/fazer tabancaları uzaylı peşinde koşuyor. Anahtar rollerdeki genç karakterlerin oyunculukları da rezalet. Herhalde yönetmenin eya senaristin bir akarabası diye düşündürtüyor adama. En düşük bütçeyle "eh işte" kalitesinde diziler çıkıyor ortaya böylece.

Mandalorian iyiydi hakkını yemeyeyim ama o da western'in uzaya taşınmış hali. Eski western filmlerde benzer örneklerini çok görüyoruz. Artık yaşlanmaya yüz tutmuş amansız silahşör küçük bir çocuğa gönlünü kaptırır, bir taraftan onu korumaya çalışırken diğer taraftan da etrafa adalet saçmaya çalışır. Buradan da görüyoruz ki konu ne kadar klişe de olsa istenince ortaya güzel şeyler çıkartılabiliyor. O yüzden başta yapımcıyı, ona bağlı olarak da yönetmen, senarist ve oyuncuları suçluyorum bu rezalet diziler için.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 6/16/2022 at 11:58 AM, epi said:
  Hide contents

Lucas vaktiyle aksiyonun ortasindan gireyim diye 4-5-6 ile baslamis, dogru yapmis. 1-2-3 kufur yemis. O kitleye boyle yavas yavas yukselen dizi yapmak risk ama Vader ve Obi-Wan var, Ewan McGregor var diye cesaret edip yaptilar sagolsunlar.

"Su kusuru var" diyene acip ilk seriyi bir kez daha izlemesini tavsiye ederim. Kusur olur.

Tekrar tekrar izlemeden o kusurlarin ne kadar batacagi, zamanla ne tat birakcagi belli olmuyor. Ama yillarca avatar'im Vader'di. Episode 3 favori filmlerimdendi. Benim icin ayri guzel bu dizi.

PS: Mandalorian gibi ana karakterlerin story arc'larina bulasmayan, onlarin sadece guest appearance yaptiklari projelerin sansi daha yuksek.

Obi-Wan superdi.

Hak etmeyen 4-5-6’ya gelmedi.

Filmlerden 4-5-6’yi seven, 1-2-3’u de 4-5-6’ya baglandikca seven, dizinin nereye gittigini goren kitle icin mukemmeldi.

Spoiler:

https://youtu.be/Ogcd-etnFLw

epi tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

star trek aslinda starwarstan iyi.sonucta isim kadro para olarak o kadar imkan varken bebelere balon cikiyo

star trekin sorunu su adam oldu deep space nine ya planlanirken ya cekilirken karisi da 200lerde bi zaman unutum oldu

karisi kullanmadi rezalted olmeden kadin tum fotonik isi yapmisti .tum ses bankasi var orginal seri ve tom klasik star treklerde computer sesi kadin

discoveryde batirdilar bence ucuk islere girdiler ne halde su an bilmiyorum biraktim pandemi oncesi

bu yenisi de sahane mi degil

eskisi ile degil yenisi ile devam ediyo

heroesdaki kotu adam spk oldugunun cok benzeri zekilde o filmdeki

star trek tos daki hiakeynin guya az oncesi iste spok var kirk daha captai degil pike var

hatta pilot bolumden degisitrilen pike a da durmadan oraya gonderme yapiyorlar iste star trek

sonucta dizi iste beklenti yuksek olmadan bakilir

aslinda orvile bazen super star trek havasindagidiyorda mcfarel biraz yaslandi goze batmaya basladi

peki hşic mi gicik eden yonu yok

pfff yani sanirsin ki federasyon gemisi atilgani korsanlar kacirmis murtabat kaptanla lablabui labuli konusuyto

dumene de dop oldugu su goturmez sac trasi cins bi hatun var durmadan laf sokuyo

ama disvocerydeki gay muhendislerle kiyas gormez

gaylik meylik mesele degil zati ama labalalik sinir bozuyo her ne kadar bunlar guya kesif gorevindelersede askeri disiplindeler

50 senedir boyle gitti.simdi sivil gemide olmayacak layakitliklar ceyrn ediyo

discovery kiyasla senaryo ve gidisak oldukca iyi .bence o star trek falan degildi altenrive universe abuklugu diyip gecmek lazim

bu en azindan yeni donem star trek

benim bezgin bekir halimin ustune epey bir killanan adam halim geldi yaslaninca artik kaldirmayiyorum mal mal senaryo aciklarini

tutarli ol allahim de uzayliyim de cizdigin cervede tutarli ol mantikli ol gercekcilikten bahsetmiyorum

8. bolum cikti mi bilmiyorum bi suredir goruyordum gecen obi indirip izledim

su ara dizlerle bisilerle ugrasamiyorumtvru kapandigindan beri bi 1337 de e arada girip populer downlada bakiyorum sadece o oyle gordum zati treki de

ama tv ru eksikligim cok ne var ne cikti ve duzenli herseyi gorememek gicik 50 tane listenmis ayni bolumlerle toreet mal sitelerle ugrasmak istmeiorum

bi allahin kulu da su site gibi bisi yapmiyormudur nedir.sonucta rahmentli real i clonlamisti o ruslarda

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Obi-wan fazla iyi olmuş. Son 3' leme faciasını saymassan eski çekim 3leme ve güncel ep 4-5-6 arasına tam oturcak seviyede olmuş. Obiyle ilgili bazı soru işaretlerinide daha iyi açıklığa getiriyor.

epi beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 hours ago, Deathknight said:

Obi-wan fazla iyi olmuş. Son 3' leme faciasını saymassan eski çekim 3leme ve güncel ep 4-5-6 arasına tam oturcak seviyede olmuş. Obiyle ilgili bazı soru işaretlerinide daha iyi açıklığa getiriyor.

En baştaki loser hali 6 bölüm olarak planlanmış ve gerisi gelmeyecek bir iş için über gereksiz.

Adam binlerce yıllık jedi tarihinde efsanelerin arasında. Jedi olarak 3 formda tam olarak master olması, güçteki yeteneği yanında komuta kademesinde, diplomasi konusunda, savaş stratejilerindeki yetenekleriyle eşsiz bir karakter.

Disney napıyor? 6 bölüm mini series diyor, gerisi gelmeyecek bütün hatlarıyla tanımlı bir karakteri "The last jedi" "Rian Johnson"lıyor. Aferin amk. Adam ışın kılıcının sapıyla kılıcını karıştıracak hale gelmiş. Nasıl 10 senede bu hale geldi bilemiyoruz, görmüyoruz da. Niye ? çünkü 6 bölüm var, vakit yok. E yapma o zaman bu hikayeyi be abicim... Anlatamayacaksın çünkü. 

Onu geçtik, bu loser tonla sopa yediği Vader'a 2 gün sonra kafa tutuyor. Anakin/Vader, Obi-Wan'ın bütün ustalığına rağmen dizide ki flashbackte gördüğümüz gibi bu 3 formun ustası adama kafa tutup, teknik olarak yeterlilik sergileyip, yenecek düzeyde ki, zaten flashback'te işin ışın kılıcı düellosu kısmını kazanıyor. sonra hırsına yeniliyor.

Anakin'in en son mustafar'daki dövüşü kaybetme nedeni de gene hırsı. Obi-Wan'ı Obi-Wan'lamaya çalışıyor ve Obi-Wan gelecek hamleyi en ufak detayına kadar bildiği için Anakin'i daha hareketini tamamlamadan havada biçiyor. 

Ha, biz bu işin gerisini getiririz derlerse o zaman iş değişir. O zaman hikayenin akışı ve verilmeyen detaylara yer kalır. Her şey daha anlamlı bir platforma oturur. Rebels dizisinde olanlar da anlamlı hale gelir. Obi-Wan gene aynı stratejik dehası ve ışın kılıcındaki ustalığını konuşturup Maul'la duelloya giriyor çünkü. Rebels izlememiş olanlar veya sonra izleyecekler izlemesin.. 

https://www.youtube.com/watch?v=jeG215-yu-k

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Obi-wan'ı ben de beğendim. Ha öyle SW lore'unu çok iyi bilen birisi değilim. Filmleri izledim ama nedense çocukken bile çok fazla çekmedi beni içine. Keyif alıyor muyum, alıyorum elbette. Ancak kendimi parçalarcasına seven bir fan olmadım hiç. 

Dizinin ilk üç bölümündeki halini de anlıyorum. Kaybedilmiş savaşın ardından yaşanan umutsuzluk ve korkuya bir de suçluluk duygusu eklenince Obi wan bile çökekbiliyormuş demek ki :) Sonunu da iyi bağladılar. Kendini izlettiriyor. 

Yine de favorimiz Grogu:mrgreen:

epi beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Spoiler…

Arkadas, sen biliyorsun Anakin’in olmedigini. Obi-Wan bilmiyor. Omru boyunca egittigi cocuk gitmis katliam yapmis. Sonrasinda Obi-Wan onu oldurmek zorunda kalmis. Sith Lord’una karsi mucadeleyi de kaybetmis, evren onlarin kontrolune gecmis. Kendisi yasadisi kacak haline gelmis. Her gun meditasyon yapan, talim yapan adam gitmis, force’a baglantisi sonucunda hissedilmemeye calistigi icin gucu kullanmayan, her gun korelen bir adam gelmis. Qui-Gon’u kaybettigi zamani bile aratan, hayatinin en berbat yerine gelmis.

Istiyorsunuz ki Grievous onune atladigi gibi “hello there” diye atlasin, dagi tasi oynatsin, SW hep 4. bolumden baslasin.

SW 4 ile baslamis. Elestirmenler burun kivirmis. 5 cikmis (ki belki en iyisi), “SW bozdu” diye makale var o filmle ilgili. 6 cikmis “bi 5 degil” diye burun kivrilmis. Prequel’ler cikmis “eski ucleme degil. Sequel’ler cikmis “ilk altilama iyiydi”. Bir seyi farkli yaptigi anda “niye bozuyorsun”, ayni yaptiginda “hep ayni seyi yapiyorsun”. Troopers hep iskaladiginda “gercekci degil”, kahraman cokuntuye girdiginde “bu bizim bildigimiz SW degil”.

Obi-Wan gibi duel estetigini, Vader’i daha once gormedigimiz kivamda gordugumuz, bazi acilardan zirve bir yapim cikmis, ilk filmde (4) gordugumuz duellodan 6’lamanin sonunda (3) gordugumuz duelloya kadar suren hikayeyi super bir duelloyla baglamis ama piyv piyv diye mal gibi baslamak yerine hak ettigi sekilde oraya yukselmis. Hala “worst evah”.

Belki aradiginiz sey ekranda bulabileceginiz bir sey degil.

Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Disney'de Bad Batch izliyorum ufaktan. Gayet de keyifli. SW'un anime dizileri de başarılı bence. Sadece filmlere veya çok iyi bilinen karakterler üzerine kurulmuş dizilere takılmaktan yorulursanız araya böyle keyifli "yoldan sapışlar" da ekleyebilirsiniz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@epibenim star wars evreninden istediğim mandalorian tarzı diziler. zaten ana hikayesini bildiğimiz karakterlerin arada kalmış 2-3 hikayesi değil. 6. filmden sonraları olsun, yeni karakterler olsun, yeni hikayeler olsun vs vs.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Eski karakterlerin hikayesinde bu koca delik vardi. Hikayede "plot hole" degildi ama goremedik diye eksikligini cektigimiz bir donemdi. Anakin cocukluktan olumune, Obi-Wan padawan'liktan olumune gorduk, Vader'in Vader oldugu donemde, imparatorlugun basladigi donemde bu ikisinin yollarinin kesismesini gormedik, Obi-Wan'i bu donemde gormedik. Benim icin cok guzeldi. Prequel estetigini orijinal ucleme estetigine baglarken cekim teknikleri/kadraj vs acisindan da sequel'lerin ve legends'in artilarini ustune koyarak oturup "SW" diye keyifle izlenecek bir sey sunan bir eser oldu.

Fakat kesinlikle Mandalorian gibi eski karakterlere cok dokunmayan projelerin sansi daha buyuk.

Eski karakterlerin olsa olsa konuk olarak gozukup sevindirdigi, hikayelerinin kenarina kosesine dokunmayan, "cesur" kararlar almak durumunda kalmayan, koca evdende gecen cok daha farkli hikayeleri anlatan projelerin daha cok sansi var. "Kutsalimiza dokundu" diye kufur yemezler, "o oyle degil bi kere" diye para verdigi comic book'lari tarih kitabi sayanlarin serzenisleriyle karsilasilmaz, "cocuklugumu yatirdilar oraya" diye hezeyanlarla karsilasmazlar. "Uhu, bu fantezi filmlerini artik bana degil, yeni nesle yapiyorlar" diye kendini itilmis hissedip Disney'den genc nesle herkese kufreden tatminsiz ihtiyarlarla ugrasma ihtimalleri azalir (there's a pill for that, terapi ayip bir sey degil).

Lafim size degil, kendisi artik hic bir seyden keyif alamayan, baskasinin aldigi keyfi da kiskandigi icin herkes kendisi gibi mutsuz olsun isteyen ruh hastalarina.

Bu kitlenin Mandalorian'i da itin .otune sokmasina cok zaman kalmamistir, o ayri.

Peregrine, wazzap and MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Starwars ilk başta zaten episodeları kopuk kopuk uç evreleri anlatarak başladı. Gün geçtikçe hala günümüzde anime dizi normal dizi, film vs derken zaten çok büyğk bir evrene sahipken zamansal sıralamaya göre koyarsan hikaye görsel tamamlanır vaziyete geliyor.

Yani bi ep 4' te aslında aşmış modda bir jedi master obiwan varken nerdeyse düel diyemeyeceğimiz zamanın şartlarında resmedilmiş bir durum varken. Ep 3' te evet iyi ama günümüz koşullarında bu dizide vader ve obinin nerdeyse güçlerinin görsele en iyi yansıtılmış formdaymışcasına hallederini görüyoruz.

Sw sever birisi olmasa bile son 2 bölüm görsel şölen olarak kesinlikle izlenesi. Obiwandan ziyade bi yandan Anakininde öfkesine yenik düşüp kendini karanlık tarafta daha da nasıl kaybettiğini Obiwanı öldürme arzusuyla nasıp yanıp bittiğini daha da güzel işliyor.

epi beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

The Boys 6. bölüm hem sapkınlığın (komik yav:lol:) hem vahşetin hem de özlediğimiz aksiyonun dibi olmuş.

Spoiler

Son kapışma sahnesini biraz daha uzatsalar iyi olurmuş hatta. Soldier Boy da tırt çıktı valla. Üçü bir zor zaptettiler herifi.

Forgotten beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

sunu kaciriyorsunuz sw batti film olucakti bu giselerde ard arda cakilinca dizi oldu

yoksa film ıolucakti  o zaman bence daha derli toplu daha duzgun daha az elestriel olucakti.

6. bolumu daha izlemedim dusen lieiayi zor zar tutalbilen obi ile hangardan cikan trasportu gaz vermisken force pull ile yere cekip kagit gibi yirtip atan vader

yoda allahin ormaninda obi allagin colunde bosuna 20 sene yakmadi kan alirdi vaderla ile palpatin kactilar

oyle efsane soyte efsabe jıbysy

vader micheal jorden  digeri anca jedi osman olur

anakinini yenmesi bile padme olmasa lava olmasa 100 kere kapissalar 98 iş ta berabere ya vaderin kazannnasiyla biter

oyle rezil bi obi tamam ici yanmis falan anakkini oyle ciyak ciyak bagirip yanarken birakiyo

nazi subati vile olsa susmanin olurudu merhamaet icin .iyi jediymis.meeh sadist pisjopat lara yarasir bir terk edis.

orda anakini oldurmus olsa palpatin o kadar is yapamazdi bile

film durumu dolasiyle dizi olunca eqn oynanasa bıstakigc ogeler olmasa tamamen cop

bi oyuncu ile 40-60 yasindaklerin nostalgic ozlemleriyle ile bir francise kurtulmaz

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@MilesTeg

Spoiler

sanırım şöyle bir şey var. soldier boy'un etrafındaki supelerin gücünde bir azalma meydana geliyor. örneğin, o ikiz tipin supe gücünü kullanamaması. Hatta o yüzden Homelander kaçabilmiş olabilir çünkü eğer soldier boy etrafındaki elemanların supe güçlerini engelliyorsa butcher ve hughie'nin de gücünü engelliyordur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
37 minutes ago, wazzap said:

@MilesTeg

Hide contents

sanırım şöyle bir şey var. soldier boy'un etrafındaki supelerin gücünde bir azalma meydana geliyor. örneğin, o ikiz tipin supe gücünü kullanamaması. Hatta o yüzden Homelander kaçabilmiş olabilir çünkü eğer soldier boy etrafındaki elemanların supe güçlerini engelliyorsa butcher ve hughie'nin de gücünü engelliyordur.

Spoiler

Evet öyle zaten Soldier Boy'un gücü. Kumiko'nun güçlerini kaybetmesi de o yüzden. Ama aynı yoldan gidecek olursak Homelander'ın da güçlerinin zayıflamış olması gerekirdi. Belki de Homelander'ın bu duruma bir bağışıklığı çıkabilir sonunda.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 6/26/2022 at 6:29 AM, allreadydead said:

...

https://www.youtube.com/watch?v=x32iMaCxEAQ

Gayet guzel baglamislar farkli formlardaki ustaligi, Rebels'daki yaklasimi, ikilinin gecmisini, gelecegini...

https://www.youtube.com/watch?v=c5oVk2RR4-c

Ilk karsilasmada orada olmak istemeyen bir Obi-Wan var. Defansta, hatta uzaklasmaya calisiyor. Ikincide rolunu, the will of the force'u kabullenmis, force'la baglantisi guclenmis bir Obi-Wan var. Iki dovus arasindaki kontrast zaten dizinin vermesi gereken sey.

Baslangicta (Episode 1'de gordugumuz padawan ObiWan'a) Qui-Gon the will of the force'a teslimiyet ile force'la bir olmayi ogretiyor. Konsey cocuk tehlikeli demesine ragmen egitilmesini istiyor. Sonra prequel uclemesini yasiyoruz ve katliam oluyor. Dizinin basinda bu durumdaki rolunu sorgulayan, yerini sorgulayan bir Obi-Wan var. Force'la baglantisi da zayif. Ikinci duelloda yeri cocuklari korumak oldugu icin rolunu kabullenmis, yine "yapmam gerekeni yapacagim" diyen bir Obi-Wan donuyor. Ustaligi, formu ve stratejik yaklasimi da videolarda anlatildigi gibi guzel bir koreografiyle bunu yansitiyor.

Sequel'lerde padawan, genc Obi-Wan'in ustaya donusmesini goruyoruz. Orijinal uclemede wise man Obi-Wan var. Dizide de master'dan wise man'e gecisi goruyoruz.

Dizi Obi-Wan'in wise man rolune gecisini resmediyor. O yuzden lay lay lom diye baslamiyor.

Siz her konuda dogru hareket etseniz bile hayat size trajedi getirebiliyor. Depresyon bunu kabullenmek, bir sonraki adim icin tekrar dogmak, daha guclu geri donmek icin "dress rehearsal", "baca temizligi". O donemi atlayayim ben, dogrudan wise man'e geceyim diye bir sey yok.

Kaderin teslimiyet gerektirdigini kabullenen, olaylarin olacagina varacagini kabullenen ama o gidis icinde kendi rolunu secen ve "kader predetermined olsa da benim secim hakkim var, ben orada kendi rolumu seciyorum, tipki dark path'i de light path'i de secsen ayni sonuca baglanan ama gidisin biraz farkli oldugu oyunlar gibi" diyecek olgunluga gelen kisi budist'ler gibi "no gain", "odullendirilmek icin dogru olani yapmiyorum, dogru oldugu icin yapiyorum, her sey yine olacagina varacak ama ben kim olacagimi kendim secmis olacagim" diyerek yasayabiliyor.

O sekilde force'a teslimiyet ile force'da guclu hale gelen Obi-Wan nihayet Qui-Gon'u gorebilir hale geliyor. Prequel'ler orijinal uclemeye baglaniyor.

Alt metin: The Last Jedi nefreti gonul gozumuzu koreltmesin. Sonra Qui-Gon orada olsa da goremez hale geliriz :mrgreen: 

• Orijinal uclemede "kalas dovusu" var ama "ulan onun duygusal yogunluguna, ruhuna, metne bakacaksin" deniyor. Ruh.
  • Prequel'lerde orijinal uclemenin ruhundan farki bir sey var diye elestiriliyor ama bazen gordugumuz en iyi koreografiyi sergiliyor. Koreografi.
  • Sequel'lerde koreografi ve ruhu elestiriliyor ama cekim teknikleri, yakin planlar, teknoloji acisindan ustun. Cekim teknigi ve teknoloji.
  • EU'da karakterler bazen gemi indirecek kadar guclu, onlari sevenle filmlerdekileri zayif buluyor. Guc.
  • Mandalorian'da cheesy tarz yerine Breaking Bad kadar olmasa da pacing var, karakter gelismesi var. Anlatim.

Obi-Wan Kenobi dizisinde ruh var, koreografi var, yakin planlar ve ileri teknoloji ile cekim estetik var, guc var, pacing ve karakter gelismesi ile anlatim estetigi var.

(Bence)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok