Dizi Tavsiyesi
6 6

Bu konuda 1.829 mesaj var

Forumda tavsiye üzerine Death Note 'u izlemeyi planlamıştım ama bir türlü elim gitmiyordu. Anime hiç izlemem, sevmem de. Bugüne kadar izleyip ,bitirebildiğim olmadı. Genelde bir bakıp bırakıyorum. 

Dün bir bölümünü izledim. Birşeyler var gibi, bir tane daha izleyeyim derken , olaya kaptırdım. 2-3. bölüm ile beraber konu feci sarmaya başlıyor.  Tavsiye edilir. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ya bu breaking bad o kadar sezon aynı mantıklamı gidiyor? ben birinci sezonda ilk 5-6 bölümünü izledim. walter white in uyuşturucu üretmesi ve narkotik polisi olan bacanağından kaçması, eski öğrencisi ile ortak olması... karısıda ilerki bölümlerde bunu satıyor galiba çünkü ekşi de ''orospu skıyler white'' geyiği var.. bu mudur yani koca dizi? bilimkurgu, aksiyon olmadıktan sonra pek bir esprisi yok bana göre.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

12 monkeys de ilginç bir deneme var. Phillips tv lerde bulunan ambient lightning özelliği için de veri taşıyor(muş) dizi yayını. Bu sanırım ilk kez deneniyor. 

Bu özelliği deneyebilecek olan var mı? Forumda Najaz kendi aydınlatmasını yapmıştı diye hatırlıyorum. Kendi yaptığımız led arka aydınlatmalar , bu standartla çalışıyor mu acaba? Najaz bilgi verebilir bize.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İskandinav dizilerinden konu açılmışken Lilyhammer tavsiye ederim. Konusu Norveç'e kaçan bir mafya babasının maceraları. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1 haftadır eşimle Fargo dizisine başladık, bazı saçma noktalar olsada gayet sürükleyici ve güzel bir mini dizi, tavsiye ederim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

şu dizi övülmüş baya.

http://www.imdb.com/title/tt1733785/?ref_=fn_al_tt_1

Death Note 'tan sonra, animelere merak saldım. Başka tavsiye edilebilecek anime var mı? 

Full Metal Alchemist-Brotherhood.. Çok güzeldir gerçekten

FMA:Brotherhood sonrasında belki orijinal FMA olabilir. 

Cowboy Bebop

Ghost in the Shell (iki anime serisi var)

Steins;Gate

Bleach

Shingeki no Kyojin (Attack on Titan)

Sword Art Online - Sword Art Online 2

Akame ga kill

Hala devam eden Naruto ve One Piece var. One Piece 682. bölümde şu an. Her bölüm yaklaşık 20 dakika desek epey vaktinizi alır  :)

Filmlerden :

Miyazaki'nin tüm filmleri,

Akira

Ghost in the Shell filmleri

Evangelion serisi

önerebilirim. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

FMA:Brotherhood sonrasında belki orijinal FMA olabilir. 

Cowboy Bebop

Ghost in the Shell (iki anime serisi var)

Steins;Gate

Bleach

Shingeki no Kyojin (Attack on Titan)

Sword Art Online - Sword Art Online 2

Akame ga kill

Hala devam eden Naruto ve One Piece var. One Piece 682. bölümde şu an. Her bölüm yaklaşık 20 dakika desek epey vaktinizi alır  :)

Filmlerden :

Miyazaki'nin tüm filmleri,

Akira

Ghost in the Shell filmleri

Evangelion serisi

önerebilirim. 

Eğer animede yeniyseniz ben de bu listeden şunları kesinlikle öneririm, aşağıda önereceklerim en çok beğendiğim animeler (Kategorileme çok doğru olmamış olabilir):

Aksiyon, bilim kurgu

FMA:Brotherhood

Steins;Gate

Bleach (Uzun bir seri, başlarda çok orijinal ama sonlara doğru çerezlik hale geliyor)

Shingeki no Kyojin (Attack on Titan) (Kesinlikle izlenmeli)

Sword Art Online - Sword Art Online 2 (Sword Art Online' in 1. sezonunun 1. yarısı güzel, 2. yarısı eh işte, 2. sezonunun 1 yarısı güzel, 2. yarısı izlemeye değmez.)

Naruto (sonlara geldi, filler vermekten mahvettiler animeyi ama izlenmeli bence, uzun bir seri)

Ayrıca:

Aksiyon, bilim kurgu

Psycho-Pass

Tokyo Ghoul

No Game No Life (Efsanedir)

Kiseijuu: Sei no Kakuritsu (Çok orijinal bir anime, kesinlikle izlenmeli)

Kill la Kill (Çok güzel bir animedir)

Tengen Toppa Gurren Lagan (Kill la Kill yapımcılarının, komedi ön safhada olan bir animesi)

Komedi, romantik

Shigatsu wa Kimi no Uso (Your Lie in April) / Piyano çalmayı bırakan bir çocuğun hikayesi, çok hoşuma gitti

Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru (My Teen Romantic Comedy)

Baka to Test to Shoukanjuu

Mayo Chiki!

Kaichou wa Maid-sama

Diğer

Noragami

Bakemonogatari serisi (Kesinlikle izlenmeli, diyalog üzerine geçen bir seri) TV sırasıyla: Bakemonogatari, Nisemonogatari, Nekomonogatari (Black), Monogatari Series Season 2, Hanamonogatari, Tsukimonogatari

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Öneren arkadaşlara teşekkürler. Bunlara ek olarak Monster da çok önerildi. Ona da bir bakacağım. 

Bu arada bu animelerin bazıları youtube 'da ingilizce olarak bulunabiliyor. Zaten HD olarak yok hepsi , fazla kaliteden kayıp olmuyor. Japonca + altyazı ile mi izliyorsunuz , yoksa ingilizce olarak mı? Anime olduğundan ingilizce dublaj sorun olmaz gibi geliyor bana. 

Fargo 'u eski forumda sürekli tavsiye eden bendim. Hala da düşüncemde ısrarlıyım. Bence Game of Thrones dan bile iyiydi denebilir. Tabii türleri ayrı. 

Geç saatte dizi ,film izlerken  kulaklık kullanabiliyorum. Bu durumda, Logitech G930 'u kesinlikle tavsiye ederim. Surround ses kesinlikle fark yaratıyor. Başka yazılımla da aynı etki yaratılabiliyor olabilir tabii, illa bu marka model gerekmez.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben izlerken Japonca ses ve türkçe altyazı ile izliyorum. Güncel olanların 1080p versiyonları torrent üzerinde mevcut. Bazı türkçe anime siteleride serileri yayınlıyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Reklam vermek gibi olmasın ama nyaa diye bir arama sitesi var animeler için, oradan Anime - English translated Anime kısıtı ile aratıyorum.

Seslendirme kesinlikle Japonca olmalı, Japonca' nın kendine has vurgulamaları ile ayrı bir güzel oluyor, alt yazı bence İngilizce' leri gayet güzel, çoğu animenin Türkçe altyazısını sevmiyorum ama başarılı Türkçe altyazıları da yok değil.

Bu arada 720p izliyorum genellikle.

Yazmayı unuttuğum son bir anime var o da kesinlikle izlenmesi gereken animelerden, 2 sezon:

Code Geass

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Birkaç bölüm Gotham izledim, tüm bölümleri izlemek lazım ama bence başarılı bir dizi. Bir kere fikir güzel, herkesin gençliğini görmek harika, zaten dizinin en başarılı tarafı oyuncu seçimleri. Penguen, CatWoman, Joker karakterleri için seçilen oyuncular cuk oturmuş, hayranlıkla izliyorum.

The Flash'ın tüm bölümlerini izledim. Sıkılmıyorum, eğlencelik bir süper kahraman dizisi, ne izlemeyin kötü, ne de izlemezseniz çok şey kaybedersiniz diyebilirim. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

person of interest hakkında ne düşünüyorsunuz ? geçen gün eşimle ilk bölümünü izledik, fazla sarmadı sanki.. şans vermelimiyiz sizce  ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Walking Dead çok iyi gidiyor. House of Cards da çok iyi bu sezon. 

Ancak house of cards da, product placement tipi reklamların iyice ayarı kaçmış . Samsung tablet, WP telefon, Apple notebook, Dell monitor vs. Ancak en son öyle bir sahne gördüm ki, diziden soğuttu . oyunculardan biri , "daha iyi görebilmeniz için" , diyerek televizyonun yanına gitti. Samsung tabletten görüntüyü , tv ye doğru fırlattı . O kadar bariz ki reklam olduğu , senaryonun önüne geçiyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok