Dizi Tavsiyesi
6 6

Bu konuda 1.829 mesaj var

Geçen hafta birkaç dizi izleyip bitirdim.

1) Luther: Birçok kişinin bildiği Idris Elba'nın başrolünde olduğu İngiliz yapımı bir dizi. Bilenler zaten biliyor da bilmeyen varsa mutlaka bir şans versin. Notum 8.5/10

2) %3 : Sanırım Portekiz veya Brezilya yapımı olsa gerek, bilimkurgu dizisi. İdare eder 6.5/10

3) The Expanse: Firefly sevdiyseniz bunu da seversiniz. Notum: 8/10

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Normalde dramaları sevmem. Hatta mümkün olduğunca da uzak dururum. Ancak çok bahsedilen bir şey ise şöyle bir gözatarım. Bloodline'a böyle başladım. Dizinin kurgusu çok ama çok yavaş olmasına rağmen ilk sezonu 2 günde bitirdim. Hikayesi çok iyi, oyunculuklar uzun süredir bir dizide izlediğim en iyilerden. 8.5/10 veriyorum. 

Edit: 2. sezonu çok daha tempolu ve çok daha heyecan doluydu. Dizi "oh!" dedirtmiyor insana. Aslında dizi daha uzun olacakmış ama Netflix 3. sezon son sezon olacak diyip konuların birbirine bağlanmasını istemiş. 2017 Temmuz'unda sezon 3 başlayacakmış. 

ilk sezonun ilk 5 bölümünü izlemiştim öyle de kaldı. Çok yavaş ilerlediği için sıkılmıştım. PC'de 6-7. bölümler duruyor hala. ilk sezonu bitirmeyi deneyeyim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

American crime story nin işk bölümünü izledim. Çok iyi, radarımızdan kaçmış,askında bu o j simpson. Olayını merak ediyordum.

John travolta nın olduğunu izlerken öğrendim, sonunda o da dizilere girmiş demek, bir Tom Cruise kaldı. Canlandırdığı avukat karakteri tam oturmuş. Hatta tanıyorum böyle bir iki tane tip,

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

American crime story nin işk bölümünü izledim. Çok iyi, radarımızdan kaçmış,askında bu o j simpson. Olayını merak ediyordum.

John travolta nın olduğunu izlerken öğrendim, sonunda o da dizilere girmiş demek, bir Tom Cruise kaldı. Canlandırdığı avukat karakteri tam oturmuş. Hatta tanıyorum böyle bir iki tane tip,

meraklısına güzel dizi. Parayla olay nasıl ırk çatışmasına döndürülmüş.

Bu adam sonra 2000li yıllarda banka soygunundan yakalanmıştı :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

meraklısına güzel dizi. Parayla olay nasıl ırk çatışmasına döndürülmüş.

Bu adam sonra 2000li yıllarda banka soygunundan yakalanmıştı :)

Pek parayla ırk çatışmasına döndürülmüyor aslında. O zamanında atmosferinde bir çatışma var, bu olay da o çatışmanın parçası oluyor. Tabii avukatların da işine geliyor.

Cuba Gooding , o role hiç olmamış. Biraz daha cüsseli biri daha gerçekçi olurmuş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

The Crown bildiğim kadarıyla toplamda 6 sezon olarak planlanmış ve her sezon yaklaşık 10 yıllık bir süreyi konu alacak. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

True Detective' in 2. sezonunu 1. sezon beklentisiyle izledim. 1. sezondan epey farklı bir dizi olarak çıktı karşıma, ilk sezonun o mistik havası değişmiş. Yine kendini seyrettirmeyi başırıyor gerçi kadro falan zaten gayet güzel. Bölümler uzun olduğundan zaten doyurucu oluyor.

Vikings sezon 4 ben bitti sanıyordum meğer dizi devam etmiş, en son ki bölümü zaten sezon finali gibi değildi ya da daha ne çekecekler diyordum ama adamlar patıt patır yeni bölümleri döşemişler. Devam edelim bakalım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu aralar popüler Young Pope'u duymuşsunuzdur, değişik bir açıdan anlatıyor Papalık olayını bir şans verin derim. Başrollerde Jude Law ve Diane Keaton gibi bayağı sağlam isimler var.

ResetButton beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Douglas Adams’ın romanından Max Landis’in 2016’da televizyona uyarladığı (2012’de de uyarlanmış kitap) Dirk Gently's Holistic Detective Agency dizisini izledim. BBC America yapımı dizi oldukça sürükleyiciydi. Çoluk çocuk iş derken ciddi zamansızlık içerisinde uykudan çalıp bitirdim 8 bölümü. Yapımcısı gibi hem İngiliz, hem Amerikan, karakterleri, oyuncuları, esprileri ve sürükleyicileri ile en çok hoşuma giden dizilerden biri oldu.

Douglas Adams’ın Otostopçu’nun Galaksi Rehberi’ndeki çılgınlıkları bol bol var dizide. Tarz olarak kitabın bölümlerinden birini seyreder gibi oldum başlarda. Önce de söylediğim gibi başta Dirk Gently olmak üzere karakterleri, oyunculukları da çok iyi. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@kHanTW : Ben de diziyi izledikten sonra kitapları okusam mı diye düşündüm, ama çevirileri hakkındaki olumsuz yorumları okuduktan sonra vazgeçtim. Zaten daha kitabın adında 'holistic'in 'kutsal' olarak çevrilmesi kalite hakkında soru işaretleri oluşturuyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bunu izleyen var mı?

http://www.imdb.com/title/tt5114356/

Az önce izledim :)

Nette biraz fazla şişirmişler gibi geldi. Artık bıkkınlık getiren, özel güçleri olan mutant konusu TV bütçesiyle sinematik çekilmeye kalkılmış.

Bence beceriksiz kamera oyunları ve kötü efektlere kötü oyunculuk da eklenince neden bu kadar beğenildiğini anlamak zor.

Yine de en azından ilk bölümü izleyip öyle karar verin, etkimde kalmanızı istemem açıkçası...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@MilesTeg : O tip dizilerde bir süre herkesin amcası kaynı görümcesi de özellikli çıkıyor, mutlaka aileleri de özellikliymiş de bilmemneymiş de.. Heroes vakasından sonra hepsi birbirinin aynısı ve sıkıcı geliyor bana. 

Bir tek örümcek adam ken mantıklıydı da, "aaa uçabiliyorum" , "aa kaçabiiyorum" , "aa." neyse.... olunca anlamsız.... 

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Orange Is the New Black e başladım ama şu sıra içimde bir sıkışmışlık hissi var, hapishane dizisi beni darlar gibi oldu, bıraktım...

Zaten netflixte de tek sezon vardı , istesem de çok ilerleyemecektim. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok