Hangi kitabi okuyorsunuz
2 2

Bu konuda 438 mesaj var

2 hours ago, wazzap said:

abartmadan günde 1-2 kısım şeklinde okuyorum. İki yüzüncü sayfayı geçtim.

Zaten daha hızlı okumamak lazım bu kitabı. Sindire sindire:icon_dance:

Hwi Noree:cici:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Fazla kafa "sevmeden" okunabilecek "page turner" bir kitap.
Talisman 'ın devamı ve Dark Tower ile bağlantılı.
Girizgahı biraz uzun tutmuşlar ama orayı geçince bayağı sarmaya başlıyor.

black-house-1.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 hours ago, MilesTeg said:

Zaten daha hızlı okumamak lazım bu kitabı. Sindire sindire:icon_dance:

Hwi Noree:cici:

Spoiler verme, daha yeni tanıştım hatunla. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dune - Rahibeler Meclisi

Bugün itibariyle serinin son kitabına geldim. 5. kitap kötü değildi bence, niye gömülmüş onu anlamadım.

Spoiler

Miles Teg'in bir anda Superman'e dönüşmesi biraz tuhaftı tabi. Bir de Lucille'ye kitabın sonlarında biri Saygın Ana diye cevap veriyordu, orasını anlamadım açıkçası. Belki son kitapta bu sorulara cevap bulabilirim. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
32 minutes ago, wazzap said:

Hide contents

Miles Teg'in bir anda Superman'e dönüşmesi biraz tuhaftı tabi. Bir de Lucille'ye kitabın sonlarında biri Saygın Ana diye cevap veriyordu, orasını anlamadım açıkçası. Belki son kitapta bu sorulara cevap bulabilirim. :D

Gücüne mi gitti:lol: 

Şaka bir yana T-Probe güzel aletmiş aslında. Gizli potansiyelleri ortaya çıkartıyor:alkis:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, wazzap said:

@MilesTeghocam bu podcast iyi bayağı. 6 kitabı da okumayan açmasın, spoiler yemeyin.

https://www.youtube.com/watch?v=zG8e-WDw3a4

@wazzap hocam teşekkürler. Quinn'i takip ediyorum, güzel içerikler veriyor. Sadece Dune ile değil kaliteli Sci-Fi roman ve onlara bağlı yapımlarla çok ilgili bir arkadaş:thumbs:

İlk altı kitap bittiğine göre eğer istersen tabii Frank Herbert'in oğlunun(Brian Herbert ve Kevin J. Anderson) seriyi devam ettirdiği bir başka yayım serisi var. Yayın tarihlerine göre kronolojik sırası şöyle:

https://www.bookseriesinorder.com/brian-herbert/

Elbette babası gibi değil dili ama yine de hikayenin öncesini ve ardından da sonrasını merak edenler veya o evrenden çıkamayanlar için okunabilecek kitaplar var içerisinde. Özellikle Dune'daki hanedanların geçmişlerini ve neden "Düşünen makineler" yapmadıklarını anlayabilmek için fena olmayan bir içerik sunuyor. Daha yapay tabii. Felsefi derinlik oldukça az devam kitaplarda. Yine de sarabilir. Özellikle Butlerian Jihad ve sonraki iki kitap düşünen makinelerin (bildiğin yapay zekanın evreni ele geçirmesi hikayesi) gelişimini anlatıyor. Omnius karakteri ilginçtir bu kitaplarda. Hatta bir de Dune'un 7. kitabını da yazdılar hikayeyi bir sonuca bağlayabilmek için ama kimseyi tatmin etmedi o kitap.

Daha bir çok kısa, uzun yan hikaye de var. O hikayeler seriden bağımsız bir şekilde okunabilirler mesela. İçerik çok yani anlayacağın.

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gördüm hocam onların çoğunu zaten de Frank reyiz yazmadığı için pek de içimden gelmedi açıkçası. 7. kitabı Frank'in oğlu babasının notlarını bulup öyle yapmış ama bakalım, belki ileride.

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Just now, wazzap said:

7. kitabı Frank'in oğlu babasının notlarını bulup öyle yapmış ama bakalım, belki ileride.

Öyle bir iddia var tabii ama ne denli doğrudur bilemiyorum. Yine de iyi bir finish olmadı bence.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok