Monitorleri takip ediyoruz...
4 4

Bu konuda 1.985 mesaj var

Ben de bir monitör alacağım gibi bu ara, Samsung 27CRG50 240Hz VA curved 1080p, LG 27GL850 144Hz Nano IPS 1440p veya şu an fiyatı uygun olan LG 32GK850G 165Hz VA 1440p.

VA panel olanlara daha dikkatli yaklaşıyorum, 27GL850'ye yakın gibiyim ancak belki bir süre daha bekleyebilirim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 27.11.2019 at 02:04, rammstein said:

LG 27GL850 yukarıdakinden daha iyi monitor. Backlit light kısmı yenilenmiş model GL850.

On 27.11.2019 at 13:13, T800 said:

Ben de bir monitör alacağım gibi bu ara, Samsung 27CRG50 240Hz VA curved 1080p, LG 27GL850 144Hz Nano IPS 1440p veya şu an fiyatı uygun olan LG 32GK850G 165Hz VA 1440p.

VA panel olanlara daha dikkatli yaklaşıyorum, 27GL850'ye yakın gibiyim ancak belki bir süre daha bekleyebilirim.

Tolga, LG 27GL850'ye yakınsan ViewSonic Elite XG270QG'ye de bakabilirsin, yeni çıkacak. Yalnız bu direk gysnc'li model, o yüzden muhtemelen daha pahalı olacak. Açıkçası benim merakla beklediğim bir model.

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Viewsonic çok çok büyük ihtimal LG'nin bu panelini kullanıyor, Gysnc monitör bu saatten sonra almak istemiyorum, Gsync modülü olsa farklı olarak overdrive ayarı da olacak tazeleme hızına göre ve bir de 165Hz overclock olacak, bunlar için de o fiyat farkını vermek istemem bir de AMD ile çalışmayacak.

Nvidia da Gsync modüllü monitörlerin AMD kartlarla çalışmasını sağlamak için birşeyler yapacakmış okuduğuma göre ancak bu hangi modelleri kapsar nasıl olur hep soru işareti.

Bir de dediğim gibi yukarıdaki özellikler için ek para vermek istemiyorum.

LG 27GL850 şu an için en iyi seçenek gibi, renkler baya canlı anlatımlara göre, en büyük eksiği kontrast, baya zayıf, TN klasmanında sayılır, hatta daha iyi değerde TN modeller var. Ancak tabii panelin renk kalitesi muazzam yine anlatımlara göre. Ve tabii response time TN klasmanında, gelmiş gecmiş en hızlı IPS monitör olduğu belirtiliyor.

Samsung VA panelli 240Hz modelin fiyatı baya uygun, ancak bu VA, görmem lazım ve VA bir modelin 240Hz hıza ulaşacağını ciddi olarak düşünmüyorum. Ama görmem lazım.

LG 32GK850G de baya baya uygun fiyat olarak, bu da VA, kontrast tabii çok iyi ama hız düşündürüyor yine, yine renk kalitesi ve görüş açısı başarısı 850G seviyesinde asla olamaz, yine tepki süresi başarısı da, hafta sonu veya yarın almış olurum birşeyler, içime sinmezse de almam belki, bakalım artık.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, T800 said:

Viewsonic çok çok büyük ihtimal LG'nin bu panelini kullanıyor, Gysnc monitör bu saatten sonra almak istemiyorum, Gsync modülü olsa farklı olarak overdrive ayarı da olacak tazeleme hızına göre ve bir de 165Hz overclock olacak, bunlar için de o fiyat farkını vermek istemem bir de AMD ile çalışmayacak.

Nvidia da Gsync modüllü monitörlerin AMD kartlarla çalışmasını sağlamak için birşeyler yapacakmış okuduğuma göre ancak bu hangi modelleri kapsar nasıl olur hep soru işareti.

Bir de dediğim gibi yukarıdaki özellikler için ek para vermek istemiyorum.

LG 27GL850 şu an için en iyi seçenek gibi, renkler baya canlı anlatımlara göre, en büyük eksiği kontrast, baya zayıf, TN klasmanında sayılır, hatta daha iyi değerde TN modeller var. Ancak tabii panelin renk kalitesi muazzam yine anlatımlara göre. Ve tabii response time TN klasmanında, gelmiş gecmiş en hızlı IPS monitör olduğu belirtiliyor.

Samsung VA panelli 240Hz modelin fiyatı baya uygun, ancak bu VA, görmem lazım ve VA bir modelin 240Hz hıza ulaşacağını ciddi olarak düşünmüyorum. Ama görmem lazım.

LG 32GK850G de baya baya uygun fiyat olarak, bu da VA, kontrast tabii çok iyi ama hız düşündürüyor yine, yine renk kalitesi ve görüş açısı başarısı 850G seviyesinde asla olamaz, yine tepki süresi başarısı da, hafta sonu veya yarın almış olurum birşeyler, içime sinmezse de almam belki, bakalım artık.

LG 32GK850G şu cihaz 1ms olsa direk alırdım şunu aldım fakat halen gelmedi sence nasıldır abi sen gurusun bu konuda

https://www.hepsiburada.com/msi-optix-mag321cqr-31-5-144-hz-1ms-hdmi-display-full-hd-va-oyuncu-monitoru-p-HBV00000J8DOC?magaza=Hepsiburada

2630 liraya almıştım geçenlerde 1 hafta oldu halen teslim edemediler başka 32 inç  2kveya 27 2k önerin varsa yönebilirim

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/a2ef9f39d

Enyalios tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

32" FHD çözünürlük için çok ciddi büyük, 32" olacak ise VA dışında pek birşey bulunmuyor herhalde ve LG 32GK850G bu linkteki monitörden daha ucuz şu anda, bu klasmanda da gördüğüm kadarıyla gayet önde bir model. 

Bunun yerine her türlü tercih edilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
38 minutes ago, Enyalios said:

LG 32GK850G şu cihaz 1ms olsa direk alırdım şunu aldım fakat halen gelmedi sence nasıldır abi sen gurusun bu konuda

https://www.hepsiburada.com/msi-optix-mag321cqr-31-5-144-hz-1ms-hdmi-display-full-hd-va-oyuncu-monitoru-p-HBV00000J8DOC?magaza=Hepsiburada

2630 liraya almıştım geçenlerde 1 hafta oldu halen teslim edemediler başka 32 inç  2kveya 27 2k önerin varsa yönebilirim

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/a2ef9f39d

VA ve IPS olarak 1 ms panel yok. "E ürünlerde 1 ms yazıyorlar, o ne olacak?" derseniz bunu backlit strobing (ELMB, ULMV, VRB vs.) ile elde ediyorlar ve bu durumda ekran parlaklığı %50'ye düşüyor. Gündüz iyi aydınlatılmış bir odada kullanılmaz hale geliyorlar. İlla 1ms deniyorsa TN almak lazım ama ben TN'in kötü açı ve kötü renklerini çekemeyeceğim için VA bile almayarak IPS'e yöneldim, çok da memnunum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

LG'nin bu yeni IPS paneli 1ms. Backlight strobing falan ile çıkanlar da var da bu o değil. 

Overdrive en yüksek ayarda bunu yakalayabiliyor panel ancak kullanılır değil, aşırı overshoot oluyor.

Kullanılabilir overdrive ayarında da iyi kalite TN panellerden çok farklı değil, eski IPS paneller aklınıza gelmesin bu panelle birlikte.

Bir de Viewsonic'in bu ucuz IPS 2K monitörü gündeme gelmiş, bu model sanıyorum Innolux panel kullanıyor ve bu panelin iyi bir ünü yok maalesef, bir araştırmak lazım.

Enyalios beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Birşey daha eklemek gerekirse overshoot hataları da son derece minimal 144Hz'de. Hatta hata yok gibi sanıyorum, overshoot hatası olmazken response time da 144Hz için gayet yeterli ki çok çok iyi bu.

Bu panelin falsosu maalesef kontrast. IPS standartlarında değil, hatta daha iyi TN monitörler vardır.

Artı olarak renk konusunda da AU Optronics AHVA(IPS de deniliyor özellik itibariyle) paneller ile karıştırmamak lazim, onlardan önde, 8-Bit AHVA bu Nano IPS 10-Bit(8 Bit+FRC).

rammstein and Enyalios beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

şu Cİhaz da bugun Vatan'da indirime girip  LG 32GK850G  ve LG 32GK850F ile  fiyat olarak rekabete girdi, 1ms ve 4ms farkı çok anlaşılır bir fark değil, 32 inc gibi bir boyutta curved cihaz kullanmak da biraz daha keyifli gibi geliyor bana

https://www.vatanbilgisayar.com/asus-31-5-xg32vqr-hdr-2k-4ms-144hz-aura-rgb-freesync-2-curved-gaming-monitor.html

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 saat önce, T800 said:

32" FHD çözünürlük için çok ciddi büyük, 32" olacak ise VA dışında pek birşey bulunmuyor herhalde ve LG 32GK850G bu linkteki monitörden daha ucuz şu anda, bu klasmanda da gördüğüm kadarıyla gayet önde bir model. 

Bunun yerine her türlü tercih edilir.

Abi fullhd değil o model başlıkta yanlış yazılmış. Şimdi ben ekran kartı 5700xt aldım  g sync olan model daha ucuz gsync - freesync ne değişim yaratıyor tam bilmyiorum :D bende şu anda nvidia gpu var monitörüm 144 hz 24 inç tn panel oyunlar kaymak gibi çalışıyor 144 de bana ne artısı olacak eskiden freesync ler ucuz olurdu şimdi tam tersi lg de .

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, MaedHrOS said:

şu Cİhaz da bugun Vatan'da indirime girip  LG 32GK850G  ve LG 32GK850F ile  fiyat olarak rekabete girdi, 1ms ve 4ms farkı çok anlaşılır bir fark değil, 32 inc gibi bir boyutta curved cihaz kullanmak da biraz daha keyifli gibi geliyor bana

https://www.vatanbilgisayar.com/asus-31-5-xg32vqr-hdr-2k-4ms-144hz-aura-rgb-freesync-2-curved-gaming-monitor.html

Vatanda ölü pixel testi yapabiliyorduk halen devam ediyor mu o uygulama?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Vatan'da fatura ödemesi yapıldıktan sonra piksel kontrolü yapılıyor sorduğuma göre.

5700 XT varsa LG 32GK850G olmaz, Gsync modülü olan bir ürün çünkü adaptive Sync özelliğinden yararlanmak isteniliyorsa.

Ancak fiyatı baya uygun 2800 TL şu anda araştırılırsa.

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
20 saat önce, Enyalios said:

Vatanda ölü pixel testi yapabiliyorduk halen devam ediyor mu o uygulama?

vatan' da ölü piksel testi yapıldıktan sonda ödeme yapılabiliyor en azından bostancı vatan bilgisayarda çok ilgililer, mağazanın biraz sakin olduğu zaman seçilir ise her türlü yardım ediyorlar sorun yok.  yalnız ortamda ışık sızması testi mağaza ışıklarından dolayı yapmaya kalksanız da yapılamıyor kullanacağınız yere götürdüğünüzde artık ne çıkarsa

zaten 2k panellerde pikseller büyük olmasına rağmen 32inc gibi bir boyutta gözden kaçan piksel olması da mümkün eve getirdiğinizde fark edebiliyorsunuz, 1 tane ise ve köşelere yakın yerde ise kullanılır öyle asla göze çarpmıyor çok takıntı yapmıyor iseni, ışık sızması bundan çok daha fazla rahatsız eden bir durum ona odaklanın.

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, MaedHrOS said:

vatan' da ölü piksel testi yapıldıktan sonda ödeme yapılabiliyor en azından bostancı vatan bilgisayarda çok ilgililer, mağazanın biraz sakin olduğu zaman seçilir ise her türlü yardım ediyorlar sorun yok.  yalnız ortamda ışık sızması testi mağaza ışıklarından dolayı yapmaya kalksanız da yapılamıyor kullanacağınız yere götürdüğünüzde artık ne çıkarsa

zaten 2k panellerde pikseller büyük olmasına rağmen 32inc gibi bir boyutta gözden kaçan piksel olması da mümkün eve getirdiğinizde fark edebiliyorsunuz, 1 tane ise ve köşelere yakın yerde ise kullanılır öyle asla göze çarpmıyor çok takıntı yapmıyor iseni, ışık sızması bundan çok daha fazla rahatsız eden bir durum ona odaklanın.

İşte acayip takıntılıyım bu konuda bundan bir önce msi 32 lik almıştım 6-7 adet ölü pix çıkınca iade ettim :) Dİğer şeylerde olsa umrumda değil ama önümdeki ekranda gözüm hep oraya gidecek :) internetten araştırdığım kadarı ile amd gpu lar artık gsync destekleyecekmiş böyle bir haber okudum yabancı kaynaklarda, ama hangi monitöre neye destek getirecekleri belli değil, eğer belli olsaydı lg monitörde tam fiyat performans cihazı ben fiyat performanstan dolayı MSI Optix MAG321CQR 31,5 modelini tercih edip hb dan satın aldım ama halen elime ulaşmadı. İnternetten araştırdığım kadarı ile sorun yaşayan pek yok okuduğum tek sorun gsync desteğinde sıkıntı olduğu onuda ayarlarla çözebiliyormuşsunuz artık. Kafam çok karıştı..

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şu monitörün yine fiyatı düşmüş, gerçi çok düşmemiş bu sefer ama bu fiyat için iyi bir f/p.

https://www.hepsiburada.com/viewsonic-vx3258-2kc-mhd-32-144hz-5ms-hdmi-display-freesync-gsync-wqhd-curved-oyuncu-monitor-p-HBV00000F2BQ4

Bunu almak istiyorum ama hepsiburada'nın son zamanlardaki saçmalıklarına da uğramak istemiyorum. vatan'dan AOC CQ32G1alasım var 2800'e. Hem mağazada kutudan açıp baktırma ihtimalim de var. Gerçi ellerinde pek yoktur ama yine de ölü piksel çıkmama konusunda şansımı artırmış olurum.

Önerilere açığım. :)

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Rog swift pg32uqx. 1152 zone, 1400 nit. Bunu bi gormek lazim. 4K, HDR, 144hz, Gsync bir arada, 10 bit renk, bu parlaklikta, bu kadar zone ile, 32” gibi bir boyutta, acayip bir sey olmus.

32inch’te 4K 144hz, atesin ates gibi parladigi ekran yerine 24.5inch’te 1080p’de 360hz takilmam icin ya profesyonel oyuncu olmam lazim, ya da aradaki netlik farkina hayran kalmam lazim. Derdin netlikti madem, CRT’yi niye biraktin demesinler camiaya?

https://youtu.be/V8BVTHxc4LM

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Güzel haber. Samsung OLED'i o kadar kötüledikten sonra dönmesi enteresan. Samsung güzel bir şey yapsın bizde bu vergiler ile böbreğimizi satıp alırız artık :D 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

LG CX 48 inch OLED, 4K, 120hz, G-sync compatible, FreeSync, VRR, Auto-Low-Latency Mode, 1ms response time, Dolby Vision HDR, HDR10. Cikis fiyati $1,499.

32 inch’ini de yapsalar da piyasa senlense.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
4 4

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok